particular

سرور دارای اینترنت باشه اما کلاینت ها نه ؟

15 پست در این موضوع

به نام خدا

سلام دوستان

من برای گیم نت خودم میخوام نحوه ی اتصال به اینترنت به نحوی باشه که در عین حال که همه ی کامپیوتر ها به هم متصل هستند سرور به اینترنت متصل باشه اما کلاینت ها به اینترنت دسترسی نداشته باشند .

لازم به ذکر هست که از نرم افزار ایزی کافی برای مدیریت استفاده میکنم .

مودم tp link دارم 4 پورت

سوئیچ هم dlink شانزده پورت

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

راه درست ساختار شبکه شما اینه که سرور دو تا کارت شبکه داشته باشه . یکی به مودم و دیگری به سوییچ برای مدیریت کلاینت ها

رنج آی پی شبکه هم چیزی غیر از رنج مودم قرار بدید .

برای اینکه قطع و وصل کردن اینترنت کلاینت ها و سرعت دانلودشون رو هم بخواید مدیریت کنید ( حالت کافی نت که ممکنه بعضی وقت ها لازم بشه ) روی سرور نرم افزار ccproxy نصب کنید .

راه درست ساختار شبکه شما اینه که سرور دو تا کارت شبکه داشته باشه . یکی به مودم و دیگری به سوییچ برای مدیریت کلاینت ها

رنج آی پی شبکه هم چیزی غیر از رنج مودم قرار بدید .

برای اینکه قطع و وصل کردن اینترنت کلاینت ها و سرعت دانلودشون رو هم بخواید مدیریت کنید ( حالت کافی نت که ممکنه بعضی وقت ها لازم بشه ) روی سرور نرم افزار ccproxy نصب کنید .

به تائید فرمایش مهندس آشوری

ساده ترین راه استفاده از کارت شبکه دومه . فقط یک سوال ویندوز سرورت چیه ؟

ویندوز سرور 7 هست . اگه نخوام یه کارت شبکه دیگه واسه سرور بخرم راهی داره؟

ویندوز سرور 7 هست . اگه نخوام یه کارت شبکه دیگه واسه سرور بخرم راهی داره؟

توی ویندوز سون امکاناتت محدوده . با نرم افزار می تونی . ولی تو که اینقدر هزینه کردی حالا گیر یه کارت شبکه 12-13 تومنی هستی ؟ بخر فردا اگه بخوای توسعه هم بدی لازمت میشه

ارسال شده در (ویرایش شده)

راستش خریدش برام مهم نیست خواستم اگه راهی داره اونجوری انجامش بدم چون همکلاسی هام میگفتن بدون کارت شبکه هم میشه .

خب نحوه ی آی پی دادن به کلاینت ها و سرور به چه نحوی هست ؟ ( با توجه به انتظاری که از شبکه دارم )

ویرایش شده در توسط particular

با کارت شبکه دوم یا بی کارت ?

اگه برای که درستش هم همین هست ، کارت اول که به مودم وصله میشه از رنج 192.168.1.0

کارت دوم که به لن وصله میتونی هر چیز دیگه بذاری مثلا از رنج

192.168.10.0

میخوام دوتا کارت شبکه داشته باشم روی سرور ( یکی که روی مادربرد هست یکی دیگه هم جدا میگیرم )

خب ، خوب متوجه منظورت ون نشدم جناب آشوری

لطفا ریز تر بفرمایید که کلاینت ها چه آی پی هایی بدم و سرور دارای چه آی پی باشه .

سوال : اگه برای سرور آی پی در نظر بگیرم به اینترنت هم دسترسی داره ؟ الان که آی پی میدم به سرور کانکت نمیشه به اینترنت و باید در حالت لتوماتیک بذارم (ip) تا بتونم کانکت بشم که در این صورت چون توی نرم افزار ایزی کافی آی پی سرور دادم و وقتی روی حالت اتوماتیک میذارم میشه یه آی پی دیگه کلاینت ها دیگه سرور رو نمی شناسن

کارت شبکه مادربورد رو بزنید به مودم . روی آی پی اتوماتیک .

کارت شبکه که اضافه میکنید وصل کنید به سوییچ . ست کنید روی 192.168.10.1

کلاینت ها هم از 192.168.10.2 الی آخر

خب مگه میشه کامپیوتر دو تا آی پی داشته باشه ؟! ( اتوماتیک و دستی )

وقتی گذاشتم اتوماتیک واسه مودم بعد برای کارت شبکه چجوری و کجا آی پی بدم ؟ توی شیرینگ که گذاشتم اتوماتیک پس نباید دوباره تغییرش بدم ، مگه نه ؟

هر سیستم بینهایت میتونه آی پی داشته باشه .

هر کارت شبکه تنظیمات خودش رو داره . شما کارت شبکه دوم رو نصب کنید میبینید . یک آیکن اضافه میشه .

مرسی ممنونم جناب مهندس . بعد از نصب اگر سوالی بود مزاحمتون میشم .

بازم تشکر

سلام

طبق راهنمایی های اساتید دوس داشتنی انجمن پیش رفتم و مشکل حل شد

فقط یه سوال

زمانی که میخوام به کلاینت ها لاگین کنم ازم user & pass میخواد ! چجوری می تونم کاری کنم که ازم user & pass نخواد .

نکته : Turn off password protected sharing

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری