joomi

مشکل در تبدیل پلاگین جوملا 1.5 به جوملا 3

8 پست در این موضوع

سلام دوستان

من خیلی دنبال پلاگین اتصال RSMembership به JDownload گشتم، ولی همه نسخه ها قدیمی بود و برای جوملا 1.5 است و روی جوملا 3 نصب نمیشود. هر چه گشتم نسخه ای که روی جوملا 3 نصب شود را پیدا نکردم تا اینکه خودم دست به کار شدم تا این پلاگین را به یک پلاگین جوملا 3 تبدیل کنم.

کار تا آنجا پیش رفته که پلاگین روی جوملا 3 با موفقیت نصب میشود. ولی وقتی پلاگین را فعال کردم سایت با مشکل مواجه شد و دیگه وارد بخش پلاگین ها و rsmembership و jdownload نمیشود.

شما هم نگاهی به فایل ها بیندازید. به نظرتان مشکل از کجاست؟:21:

(نسخه دستکاری شده و نسخه اولیه را آپلود کردم)

اینجا در مورد تبدیل پلاگین ها به پلاگین جوملا 3 توضیح داده:

https://techjoomla.com/joomla-development/joomla-30-conversion-changes-needed-when-converting-a-common-installable-package-for-joomla-15x-a-25x-to-joomla-30.html

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

سلام.

بند 17 رو رعایت نکردید. 11 تا عبارت JRequest دارید که اینها رو باید جایگزین میکردید.

ضمنا بعد از انجام این کار هم الزاما پلاگینتون ممکنه کار نکنه.

اینکه پلاگین شما نصب شده به این معنی نیست که کار هم خواهد کرد.نصب شدن یک پلاگین فقط به xml اون ربط داره.در هنگام نصب پلاگین جوملا فایلهای php رو بررسی نمیکنه.(مگر در موارد استثنا که سایت رو خراب کنه،که اون هم جوملا بررسیش نمیکنه بلکه پلاگگین آسیب میزنه و متوجه میشید که فایل php مشکل داره که بحثش الان مبتلا به شما نیست)

ممکنه نام متغیر ها و خیلی چیزهای دیگه در جی دانلود عوض شده باشه کما اینکه از اون ورژن بروز رسانی شده این اتفاق هم رخ داده. اما باید دقیقتر بررسی کرد.فعلا شما علی الحساب بند 17 رو اعمال کنید ادامه راه رو توکل به خدا میریم و دیباگ میگیریم ببینیم به کجا میرسیم.

منتظرتون میمونم...

سلام.

بند 17 رو رعایت نکردید. 11 تا عبارت JRequest دارید که اینها رو باید جایگزین میکردید.

ضمنا بعد از انجام این کار هم الزاما پلاگینتون ممکنه کار نکنه.

اینکه پلاگین شما نصب شده به این معنی نیست که کار هم خواهد کرد.نصب شدن یک پلاگین فقط به xml اون ربط داره.در هنگام نصب پلاگین جوملا فایلهای php رو بررسی نمیکنه.(مگر در موارد استثنا که سایت رو خراب کنه،که اون هم جوملا بررسیش نمیکنه بلکه پلاگگین آسیب میزنه و متوجه میشید که فایل php مشکل داره که بحثش الان مبتلا به شما نیست)

ممکنه نام متغیر ها و خیلی چیزهای دیگه در جی دانلود عوض شده باشه کما اینکه از اون ورژن بروز رسانی شده این اتفاق هم رخ داده. اما باید دقیقتر بررسی کرد.فعلا شما علی الحساب بند 17 رو اعمال کنید ادامه راه رو توکل به خدا میریم و دیباگ میگیریم ببینیم به کجا میرسیم.

منتظرتون میمونم...

همه عبارات JRequest را به JFactory تبدیل کردم ولی درست نشد.

البته گفته شده به این صورت تغییر دهید، ولی خب ما در اینجا این کد ها را نداریم

$post=JRequest::get('post');

JRequest::getVar('badwords');

//to

$input=JFactory::getApplication()->input;

$post=$input->post;

$input->post->get('badwords')

<br>//from

$task = JRequest::getVar('task');

//to

$task=$input->get('task');

<br>//from

$groupid = JRequest::getVar('id');

//to

$groupid=$input->get('id');

<br>//from

$limitstart=JRequest::getVar('limitstart', 0, '', 'int');

//to

$limitstart=$input->get('limitstart','0','INT');

<br>//from

$controller=JRequest::getWord('controller');

//to

$controller=$input->get('controller');

<br>//from

$controller->execute(JRequest::getCmd('action'));

//to

$controller->execute($input->get('action'));

از فکر rsmmebrship بییاید بیرون . این دوره دیگه افزونه های با کلاس بالاتری ارائه شده مثل:

payplans

که به اسونی پلاگین داره و jdownload وصل می شه استفاده کنید

(سایت افزونه های جناب دلجو یک نسخه فارسی کردند)

از فکر rsmmebrship بییاید بیرون . این دوره دیگه افزونه های با کلاس بالاتری ارائه شده مثل:

payplans

که به اسونی پلاگین داره و jdownload وصل می شه استفاده کنید

(سایت افزونه های جناب دلجو یک نسخه فارسی کردند)

مهندس payplans افزونه های بانکی ایران هم براش موجوده؟ سایت جناب دلجو را بفرمایید

مهندس payplans افزونه های بانکی ایران هم براش موجوده؟ سایت جناب دلجو را بفرمایید

afzoneha.ir

ما دست رو هر افزونه ای میزاریم برای جوملا 2.5 یا قبل از اونه :14:

کسی نسخه فارسی ای افزونه برای جوملا 3 سراغ نداره؟compat_30

ارسال شده در (ویرایش شده)

همه عبارات JRequest را به JFactory تبدیل کردم ولی درست نشد.

البته گفته شده به این صورت تغییر دهید، ولی خب ما در اینجا این کد ها را نداریم

$post=JRequest::get('post');

JRequest::getVar('badwords');

//to

$input=JFactory::getApplication()->input;

$post=$input->post;

$input->post->get('badwords')

<br>//from

$task = JRequest::getVar('task');

//to

$task=$input->get('task');

<br>//from

$groupid = JRequest::getVar('id');

//to

$groupid=$input->get('id');

<br>//from

$limitstart=JRequest::getVar('limitstart', 0, '', 'int');

//to

$limitstart=$input->get('limitstart','0','INT');

<br>//from

$controller=JRequest::getWord('controller');

//to

$controller=$input->get('controller');

<br>//from

$controller->execute(JRequest::getCmd('action'));

//to

$controller->execute($input->get('action'));

مطمئنید ما در این جا این کد ها را نداریم؟!!! من که کلی از این ها دیدم و تازه دارم بررسی میکنم که متغیر های درون هر getvar چی هست که بر اساس اون براتون تغییر بدم.ضمنا ممکنه این پلاگین با ورژن های جدید این دو افزونه کار نکنه یا عیب و ایراد پیش بیاره به این دلیل که ممکنه متغیر هایی که در این افزونه در نظر گرفته شده، در نسخه های دو افزونه مرجع، نامشان تغییر کرده باشند..در هر صورت من دارم سعی میکنم خودم براتون اصلاح کنم. اصلا و به هیچ وجه با جایگزین کردن jrequst و Jfactory کار درست نمیشه.باید به سینتکس دستورات تغییر یافته در مثال های بند 17 دقت کنید.

به مثال های بند 17لینکی که دادید دقت نکردیدا!!!

ویرایش:

حتی من الان تو بررسی ها دارم میبینم getstring هم داریم که در این پلاگین هست اما در مثال های بالا نگفته با چه سینتکسی تغییر بدیم. تقرسیا همه سینتکس ها به یک صورت تغییر کرده به جز $limitstart . اما استرینگ رو هم از اونجایی که یک متغیر ضعیفتر از word هست رو احتمالا با همون مثال بشه به سینتکس درست رسید.

ویرایش شده در توسط sadaf3d

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری