hadi171171

مشکل در بروز رسانی به جوملا 3

16 پست در این موضوع

سلام

می خوام که جوملا 2.5 خودم رو به 3.3 بروز رسانی کنم . مشکلی که دارم اینه که تویه قسمت کامپوننت هام کامپوننت ارتقاء رو ندارم .

چطور می تونم ارتقاء رو انجام بدم ؟

فایل آپدیت از 2.5 به 3.3 رو وقتی روی هاست می ریزم سایت مشکل پیدا می کنه .

مشخصات هاستم هم اینه

Apache Version 2.2.26

PHP Version 5.4.32

MySQL Version 5.5.40-cll

چند روزه که می خوام این کار رو بکنم ولی هر بار به یه مشکلی می خورم . هر راهی که برای آپدیت باشه رو کامل توضیح بدید .

باتشکر

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

لینکی که داده بودید رو نگاه کردم . مشکل من اینه که کامپوننت ارتقا رو نداره جوملام . نسخه 2.5.28 هم هستم . ولی این کامپوننت رو ندارم وقتی هم که می خوام فایل آپدیت رو از طریق نصبی و دستی نصب کنم هیچ نوشته ای نمیاد . و هیچ کاری نمی کنه .

به این قسمت اون پست توجه کنید:

" اگر باز هم آپ دیتی دریافت نکردید برید به راه حل سوم:

در راه حل سوم، چون دیگه چاره ای نمونده (!) و حتما مجبور به ارتقا هستیم، بسته ی update به جوملا 3 رو از اینجا (JoomlaCode > Projects > Joomla! > Releases > Browse Releases )دانلود می کنیم و مثل یک فایل نصبی از مدیریت افزونه ها> نصب، نصب می کنیم . دوستان دقت کنید که بسته های مجاز برای نصب از این روش، صرفا بسته هایی هستند که توی نام اونا کلمه update اومده مثل زیر:

Joomla_3.2.2-Stable-Update_Package.tar.gz یا Joomla_3.2.2-Stable-Update_Package.zip. "

حتما قبلش بکاپ بگیرید

فایل آپدیت رو میریزید سایت مشکل پیدا میکنه !!

خب همینطوریه. انتظار نداشته باشید با دوتا کلیک به 3 آپدیت بشه . بعدش باید مشکلات رو حل کنید . فریم ورک قالبتون چیه ?

گزارش خطا رو حداکثر کنید ، و خطا هارو رفع کنید تا سایت بالا بیاد.

ارسال شده در (ویرایش شده)

برای به روز رسانی سایت ا می خوام فقط دیتابیس مطالب و منوها رو منتقل کنم رویه جوملا 3.3 ولی وقتی این کار رو می کنم یه سری مشکل پیش میاد . مثلاً مطالب رویه صفحه اول نشون داده نمی شه .

برای منتقل کردن مطالب و منوها و ... به جوملا 3 ابزاری هست ؟ به صورت دستی می شه انجام داد ؟

ویرایش شده در توسط hadi171171
تغییر کلی

ارسال شده در (ویرایش شده)

معمولا بعد از نمایش صفحه سفید ، وقتی صفحه رو ریلود میکنید ، ارور دیتابیس داده میشه.

به بیان دیگر صفحه سفید نشانه عدم توانایی سیستم در بروز رسانی جداول دیتابیس هست.

دلیلش و راه حل قطعیش رو هنوز پیدا نکردم ، ولی به روش دستی میشه مشکل رو حل کرد.

ابتدا مثل همیشه بکاپ از سایت داشته باشید.

بعد از مواجه شدن با صفحه سفید به phpmyadmin برید و دیتابیسی که جوملا روش نصبه رو باز کنید.

به سربرگ sql برید و کدی که در فایل زیر قرار دادم رو در تکست باکسی که مشاهده میکنید وارد کنید . ( قبلش با استفاده از find and replace نرم افزار notepad++ یا notepad عبارت های #__ به پیشوند جداول دیتابیستون تبدیل کنید. مثلا ex_ که خط تیره بعد از پیشوند هست) :

فایل زیپ شده ی آپدیت دیتابیس

صفحه ی ارور رو ریلود کنید و سپس به صفحه ی اول مدیریت برید.

ممکنه قالب مدیریت جوملا 3 اجرا نشده باشه و بجاش قالب جوملا 2.5 به شکل به هم ریخته اجرا بشه. برای حل این مشکل به مدیریت افزونه ها برید و در سربرگ کاوش ، جستجو رو بزنید ، لیستی از افزونه ها نمایش داده میشه. همه رو انتخاب کنید و بر روی نصب کلیک کنید. به مدیریت قالب ها برید و قالب isis رو پیشفرض کنید.

مشکلات دیتابیس بطور کامل رفع نشدند و ممکنه هنوز در برخی بخش ها ارور ها رو دریافت کنید.

دوباره به مدیریت افزونه ها برید ولی اینبار در سربرگ دیتابیس یا پایگاه داده ، بر روی بازسازی کلیک کنید.

پیغام « ساختار جداول پایگاه داده با موفقیت بروز رسانی شد » بر روی صفحه ظاهر میشه.

کار تمام است.بروزرسانی از جوملا 2.5 به جوملا 3 انجام شد. اگر افزونه هاتون با جوملا 3 سازگار باشند نباید مشکلی باشه

امیدوارم مشکلتون حل بشه.

اگر راه حل بهتری پیدا کردم در انجمن منتشر میکنم.

موفق باشید :25:

ویرایش شده در توسط Vahid Taheri

در کل مهاجرت از جوملا 2.5 به 3 در اکثر سایت ها و انجمن ها ضعیف کار شده نزدیک یک هفته هست درگیرش هستم و کلافه از این مشکل که چرا جایی ریشه ای به حل مشکل نپرداختن و دیگه بی خیالش شدم نمی دونم دلیل اینکه اینقدر کم در این زمینه فعالیت شده چی هست . به روز رسانی از جوملا های قبلی خیلی ساده تر و بوده و با یه کامپوننت یا پلاگین همه چیز درست می شد . نزدیک دو سه ساله از جوملا فاصله گرفته بودم احساس می کنم قبلا انجمن ها و جوملا کار ها فعال تر بودن مخصوصا از وقتی جومفا که کشید کنار الان مثل قبل نیست فضای جوملای ایران . نمی دونم شما هم همین حس رو دارید یا من فقط اینطوری هستم ؟

از آقای طاهری هم تشکر می کنم به خاطر جوابی که لطف فرمودند .[sibil]

خواهش میکنم

جوملا 2.5 رو با جوملا 1.5 نمیشه مقایسه کرد. جوملا 1.5 واقعا یک سری محدودیت ها و مشکلات داشت و به همین خاطر خیلی زود اکثر کاربرا ازش دل کندند.

از طرفی جوملا 2.5 یک نسخه پایدار بود و هنوز هم که هنوزه بیشتر از 3 طرفدار داره و به همین خاطر این دسته مشکلات خیلی مطرح نشده که بخواد حل بشه.

شما راه حلی که گفتم رو تست کردید ؟؟ جواب داد؟؟

معمولا بعد از نمایش صفحه سفید ، وقتی صفحه رو ریلود میکنید ، ارور دیتابیس داده میشه.

به بیان دیگر صفحه سفید نشانه عدم توانایی سیستم در بروز رسانی جداول دیتابیس هست.

دلیلش و راه حل قطعیش رو هنوز پیدا نکردم ، ولی به روش دستی میشه مشکل رو حل کرد.

ابتدا مثل همیشه بکاپ از سایت داشته باشید.

بعد از مواجه شدن با صفحه سفید به phpmyadmin برید و دیتابیسی که جوملا روش نصبه رو باز کنید.

به سربرگ sql برید و کدی که در فایل زیر قرار دادم رو در تکست باکسی که مشاهده میکنید وارد کنید . ( قبلش با استفاده از find and replace نرم افزار notepad++ یا notepad عبارت های #__ به پیشوند جداول دیتابیستون تبدیل کنید. مثلا ex_ که خط تیره بعد از پیشوند هست) :

فایل زیپ شده ی آپدیت دیتابیس

صفحه ی ارور رو ریلود کنید و سپس به صفحه ی اول مدیریت برید.

ممکنه قالب مدیریت جوملا 3 اجرا نشده باشه و بجاش قالب جوملا 2.5 به شکل به هم ریخته اجرا بشه. برای حل این مشکل به مدیریت افزونه ها برید و در سربرگ کاوش ، جستجو رو بزنید ، لیستی از افزونه ها نمایش داده میشه. همه رو انتخاب کنید و بر روی نصب کلیک کنید. به مدیریت قالب ها برید و قالب isis رو پیشفرض کنید.

مشکلات دیتابیس بطور کامل رفع نشدند و ممکنه هنوز در برخی بخش ها ارور ها رو دریافت کنید.

دوباره به مدیریت افزونه ها برید ولی اینبار در سربرگ دیتابیس یا پایگاه داده ، بر روی بازسازی کلیک کنید.

پیغام « ساختار جداول پایگاه داده با موفقیت بروز رسانی شد » بر روی صفحه ظاهر میشه.

کار تمام است.بروزرسانی از جوملا 2.5 به جوملا 3 انجام شد. اگر افزونه هاتون با جوملا 3 سازگار باشند نباید مشکلی باشه

امیدوارم مشکلتون حل بشه.

اگر راه حل بهتری پیدا کردم در انجمن منتشر میکنم.

موفق باشید :25:

do.php?imgf=joomlaforum.ir_14263184171.png

سلام دوستان . مشکلی که من توی آپدیت به جوملا 3.5 رو دارم هیچ جا ندیدم

هر چی می گردمم چیزی پیدا نمی کنم .

وقت آپدیت یه هو این ارور میاد

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request

ووسط آپدیت شدن

بعدشم میاد بالا اما لینک های توی قسمت مدیریت اصلا کار نمی کنه

فکر کنم نصفه آپدیت شد

اینم اطلاعات هاستمه

Home 	Webmail 	Password 	Help 	File Manager 	Logout
Name 	Value
Processor Name	Intel(R) Xeon(R) CPU E5-1620 v2 @ 3.70GHz
Vendor ID	GenuineIntel
Processor Speed (MHz)	3700.000
Vendor ID	GenuineIntel
Vendor ID	GenuineIntel
Vendor ID	GenuineIntel
Total Memory	3924380 kB
Free Memory	319388 kB
Total Swap Memory	8191996 kB
Free Swap Memory	8008360 kB
System Uptime	19 Days, 22 Hours and 41 Minutes
Apache 2.2.29	Running
DirectAdmin 1.48.3 	Running
Exim 4.84	Running
MySQL 5.5.31	Running
Named 9.8.2rc1	Running
ProFTPd 1.3.4b 	Running
sshd 	Running
dovecot 2.2.15 	Running
Php 5.4.40	Installed

اگه کسی می تونه کمکم کنه ممنون می شم

هر چند بارم امتحان می کنم اینطور میشه

چند تا ارور هم وقتی سایت و مدیریت رو میارم بالا میاد

Notice: Undefined property: InstallerController::$input in /home/noorati/domains/noorati.ir/public_html/administrator/components/com_installer/controller.php on line 37 Fatal error: Call to a member function get() on a non-object in /home/noorati/domains/noorati.ir/public_html/administrator/components/com_installer/controller.php on line 37

و این

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/noorati/domains/noorati.ir/public_html/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری