mohammad690

درخواست سايت ajax یا منوی اجکسی

9 پست در این موضوع

سلام

كسي هست به من یه افزونه ایی معرفی کنه که بتونه صفحات منو رو به صورت کاملا اجکسی(ajax) باز کند! يعني صفحات بدون نياز به ريلود شدن وبسايت باز بشن

خيلي ممنون ميشم !

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

صفحات بدون نياز به ريلود شدن وبسايت باز بشن

دقیقا این یعنی چی؟

از چیزی که مد نظرتونه دمو بدید

درست میگین ، منظورمو به خوبی نرسوندم

نمونش همین فیسبوک ،، وقتی که بر روی لوگوی کوچیک بالا سمت چپ فیسبوک کلیلک میکنید ، چت بار(سمت راست) و سمت چپ دیگر لود نمیشن ، فقط وسط صفحه لود(ریفرشینگ) میشه ، بنده میخوام با کلیک بر روی منو(ها) ، صفحات ثبت شده بر روی منو فقط در پوزیشنی(که من تعیین میکنم) لود بشن و کل وبسیایت لود نشه و ثابت بمونه

ممنون که پاسخ دادین

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام دوست من

ببینید چیزی که شما میخاید یکمی باید جزیییات بیشتری در موردش بدونید.

یعنی وقتی در مورد این موضوع جلوتر برید میبینید که چه چیز پیچیده ای ممکنه بشه.ببینید ما چندین فریم ورک جاوا اسکریپت داریم که بعضی از اونها این چیزی رو که شما میخاید ، اجرایی میکنند. همچنین فناوری هایی مثل آجاکس هم میتونه شما رو به هدفتون برسونه.

ببینید مثلا سایتی مثل telewebion از فریم ورکی از جاوااسکریپت به نام angular.js استفاده میکنه.اگه دقت کنید میتونید ببینید که یک قسمت از سایت بدون رفرش شدن کل سایت داره بارگذاری میشه.(خوبی انگولار اینه که قابلیت دیتا بایندینگ هم داره)

همچنین فناوری های آجاکسی هم برای فراخوانی دیتا بدون رفرش کل صفحه پاسخگو هست.

خب بریم سراغ بحث های عملیاتی تر:

سوال های مشابه شما در فروم پشتیبانی جوملا جهانی بی پاسخ موندن:

Joomla! • View topic - load only article to page without refresh entire template

Joomla! • View topic - Change article without refreshing site/modules.

اما در یکی از قوی ترین تیمهای جوملای جهان یعنی راکت تمپلیت (متولی و پایه گذار یکی از قوی ترین فریم ورک های جوملا یعنی گانتری) جواب های نسبتا خوبی داده شده:

RocketTheme - TOPIC: Loading an article without refresh whole site

هر چند مباحث مطرح شده در لینک بالا نسبتا قدیمی هست اما نتایج خوبی میتونید بگیرید.

خب بریم سراغ پاسخ کاربردی تر:

به نظر من بهترین راه اینه که شما از این افزونه که خاصیت آجاکسی به سایت میده استفاده کنید.ضمنا نیاز به کمی شخصی سازی و کدنویسی هم احتمالا خواهید داشت:

Add FullAjax - Joomla! Extension Directory

و این هم دموی این افزونه:

مهمترین قسمت پست من که شما رو به جواب میرسونه همین قسمت هست.بر روی منوهای لینک زیر کلیک کنید تا منظورم رو متوجه بشید:

http://getsite.org.ua/jdemo/

همچنین این افزونه هم بسیار میتونه کمکتون کنه:

Modals

موارد بالا در بحث آجاکس بود و اما در بحث استفاده از انگولار شما میتونید از این لینک کمک بگیرید و خودتون دست به کاربشید و بنویسید:

javascript - How to integrate AngularJs App inside Joomla - Stack Overflow

هر جایی از این صحبت ها رو متوجه نشدید بگید بشکافونیم با هم.

ویرایش شده در توسط sadaf3d

آللیییی بود! ،، دستان درد نکنه!

این دقیقا همون چیزی که من میخوام هست: Add FullAjax - Joomla! Extension Directory

جالبه این دیشب جلو چشمم بود ولی بی اختیار بی خیالش شدم!

کدوم بهتر و مدرن تره؟؟ فناوری اجاکس یا انگولار(که اولین باره میشنوم!)؟

من بیشتر از اجاکس خوشم اومد ،، مگه اجاکس جزو جاوا نیست؟؟ :D يا اينا با هم كلا فرق ميكنن؟

ببینید بهتری ندارم.هر دو کارایی خودشون داره.

همه اینها بر پایه جاوا هستند. انگولار قابلیت دیتا بایندینگ داره که آجاکس نداره.به عنوان مثال ، در انگولار میتوانید برای اضافه کردن محتوا به صورت بدون رفرش کل سایت اقدام کنید.اما در آجاکس تا جایی که من میدونم همچین چیزی نداریم.انگولار بیشتر برای سایت های تک صفحه ای یا single web page هست.توضیحات در مورد اینها توی وب زیاده. کمی جستجو کنید.انگولار محصول گوگل هست.انگولار یک فریم ورک جاوا اسکریپت هست که فکر میکنم مال سال 2012 هست. اما آجاکس یک فناوری یا یک تکنیک برای فراخوانی داده بدون رفرش کل صفحه هست.یعنی در واقع انگولار آجاکس رو پوشش میده به علاوه یک سری قابلیت اضافه که بیشتر برای سایت های تک صفحه ای هست اما اینها رو ما داریم در موردشون راحت صحبت میکنیم اما توی کار که وارد بشید خواهید دید که به این راحتی که در موردش صحبت میکنیم نیست. باید مدتی روی این موضوع کار کنید.البته اگه بخواهید بنده هم میتونم همکاری کنم.

ارسال شده در (ویرایش شده)

اصلا بنده دوست دارم زبان جاوا اسكريپت رو به صورت كامل ياد بگیرم ، مشکل در شروع دارم، ولی شما یه چیز خیلی جالب نوشتین

"خیلی جاها تو جوملا میشه بدون اینکه افزونه بنویسی یا هزینه های گزاف کنی، با افزونه ها و راه های جایگزین به هدفت برسی.پس طراحی اختصاصی افزونه گزینه آخر میتونه باشه.چرخ رو دوباره اختراع نکن!" ولی اول و آخرش زبان اصلی رو باید یاد گرفت! :25:

ویرایش شده در توسط mohammad690

اصلا بنده دوست دارم زبان جاوا رو به صورت كامل ياد بگیرم ، مشکل در شروع دارم، ولی شما یه چیز خیلی جالب نوشتین

"خیلی جاها تو جوملا میشه بدون اینکه افزونه بنویسی یا هزینه های گزاف کنی، با افزونه ها و راه های جایگزین به هدفت برسی.پس طراحی اختصاصی افزونه گزینه آخر میتونه باشه.چرخ رو دوباره اختراع نکن!" ولی اول و آخرش زبان اصلی رو باید یاد گرفت! :25:

اینکه شما علاقه به یادگیری دارید خیلی هم خوب هست.اما حرف شما رو برای اول و آخرش باید زبان اصلی رو یاد گرفت اصلا قبول ندارم و برای رد حرفتون هم وقت تایپیدن ندارم.بحث تاپیک رو منحرف نکنید.ضمنا همیشه بنویسید جاوا اسکرپت. چون جاوا یه چیز دیگه هست.

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری