mahdi25web

سئو فوق ضعیف جوملا...

26 پست در این موضوع

ارسال شده در (ویرایش شده)

با عرض درود و خسته نباشید...

دوستان هیچ صاحب سایتی نیست که نخواد سایتش تو موتورهای جستجو بهتر و بیشتر ثبت بشه و از همین راه بازدید بالا داشته باشه....

همین طور که همتون میدونید برای بعضی سایتها سئو خیلی خیلی مهمه و برای بنده که دوست دارم از قدرت جوملا استفاده کنم باید سئوی مناسب هم داشته باشه اما اون چیزی که معلومه جوملا در عین سنگین بودن اصلا سئوی جالبی نداره..!!!!!

درسته که میشه با افزونه هایی مانند ace sef وضعیت رو بهتر کرد اما باز هم سئوی جوملا در برابر سئوی سیستمی مانند وردپرس خیلی عقبه....

در حال حاضر چه سایت ایرانی پربازدیدی رو میشناسید که با جوملا باشه؟؟؟؟

راه درست و حسابی برای بهتر کردن سئوی اون ندارید یا سبک کردنش؟ الان یک سایت جوملایی اگر در سرور داخلی قرار داشته باشد هم با سرعت کمی load میشود....

سپاس فراوان....

پ.ن : ساعت انجمن بعد از 3 ماه و نیم یه ساعت عقبه...درستش کنید :128fs318181:

ویرایش شده در توسط mahdi25web

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

جوملا سیستم سنگینی نیست دوست عزیز! بستگی به طراح عزیزی داره که جوملا رو استفاده میکنه.

اگه شما از گرافیک و قالب مناسب استفاده کنید و اصول ابتدایی طراح وب رو هم بدونید و بکار بگیرید، جوملا کاملا براتون مناسبه.

ضمن اینکه سئوی وردپرس چیز خیلی خفنی نیست که جوملا رو زیر سوال برده باشه!

سئو هم اصولی داره. و قطعا فقط با زدن 2 -3 تا تیک، نباید انتظار داشته باشید که رنکتون یه روزه بپره بالا!

سئو یه دانش و تکنیکه که باید بدونید و بکار بگیرید. حتی در وردپرس. برای اینکه رنک خوبی داشته باشید، باید تنظیمات جوملا رو درست و با حوصله انجام بدید، مطالبتون رو هوشمندانه بنویسید و از افزونه های مناسب هم استفاده کنید

با عرض سلام .

دوست عزیز بنده همیشه همه جا گفتم فرق جوملا و وردپرس مانند شهر و روستا میباشد .

جوملاسیستم بسیار قدرتمندی میباشد .

جوملا سنگین نیست . همان طور که دوست عزیزمان فرمودند اگر شما سایت و قالب خود را بر اساس استاندارد طراحی کنید و سرور خوبی هم داشته باشید سریع سایت شما لود میشود .

شما هیچ وقت جوملا را با وردپرس مقایسه نکنید . جوملا به خودی خود و بدون نیاز به هیچ افزونه ای یک سایت جامع به شما تحویل می دهید اما وردپرس باید 10 تا افزونه روش نصب کنید تا از حالت بلاگ دربیاید و به شما سایت تحویل دهد .

بنده فقط چند تا سایت که با جوملا طراحی شده را بیان می کنم :

سایت سازمان ملل

سایت لینوکس

سایت برج ایفل

پرتال رسمی ایران

سایت مقام معظم رهبری ( نسخه انگلیسی - این سایت یکی از مهم ترین سایت های کشور میباشد پس این دلیل بر امنیت بالای جوملاست )

سایت دانشگاه ازاد مشهد

سایت اطلاع رسانی وزارت دفاع

پرتال رسمی نخبگان کشور

و ............

حالا شما سایت هایی که با وردپرس راه اندازی شده نام ببرید .

فکر نکنم به پای سیستم قدرتمند جوملا برسه .

موفق باشید .

کلا وردپرس به نظر من طراحان وب مثل یک سیستم وبلاگ نگاهش می کنند

دوست عزیز من 4 سال با نیوک مشهد بودم که البته تجربه عالی بود

ولی الان می گم جوملا عالیه

سبکی سنگینی هم به قالب هست همانجور که دوستان فرمودند و تکنولوژی قالب :13:

سایت جوملا Egolt.com البته برای تبلیغ نیست( برای معرفی سایتی خواسته بوند که با جوملا باشد) پس از 1.5 ماه رنک 4 گرفت:auizz3ffy9vla57584x به علت سئو عالی :thanks::thanks::thanks:

بنده پارسال با جوملا 1.5 کار میکردم. خوشم نیومد و یه کم از پیچیدگیش و یا شاید خنگی خودم خوشم نیومد ازش و رفتم روی ووردپرس. باهاش سایت هم زدم. اما واقعا مثل جوملا نمیشد و نمیشه. ووردپرس بیشتر ساخته شده برا یبلاگ فکر کنم و یا بلاگ دهی. جوملا خیلی متفاوت تر و قویتر هست. اومدم برگشتم جوملا دیدم انگار 2.5 هم اومده و حس میکنم پیچیدگیهاش خیلی کمتر شده. خلاصه بنده هم با گفته های kianesfahan همسو هستم. هیچ تعصبی هم ندارم اما جوملا خیلی قدرتمندتر هست. به هر حال این دیدگاه بنده هست و بنده هم هنوز حرفه ای نیستم. حالا یه دیدگاه از مبتدی هم داشته باشید بد نیست.

از نظر من سئو جوملا خوبه و خیلی زیاد هم بستگی به طراحی قالب داره اگه با یه صفحه استاتیک هم مخلوط شه خیلی چیز بیستی میشه.منم با وردپرس کار کردم ولی از نظر من خیلی عقب تر از جوملاست

کلا وردپرس به نظر من طراحان وب مثل یک سیستم وبلاگ نگاهش می کنند

دوست عزیز من 4 سال با نیوک مشهد بودم که البته تجربه عالی بود

ولی الان می گم جوملا عالیه

سبکی سنگینی هم به قالب هست همانجور که دوستان فرمودند و تکنولوژی قالب :13:

سایت جوملا Egolt.com البته برای تبلیغ نیست( برای معرفی سایتی خواسته بوند که با جوملا باشد) پس از 1.5 ماه رنک 4 گرفت:auizz3ffy9vla57584x به علت سئو عالی :thanks::thanks::thanks:

!JoOmLa

Joomla! is exactly what you need it to be

برترین CMS جهان در سالهای اخیر

سایت بنده بعد از 6 ماه و با کمترین فعالیت از نظر ارسال مطلب و روش های سئو و تنها با محتوای مناسب با فعالیت الان 90 تا 150 بازدیدکننده مستقیم یعنی برای دریافت خدمات واقعی سایت وارد می شوند و پیج رنکم 1 هستش و الکسا 1,400,000 فقط و فقط با قدرت جوملا!

نمونه سئو در جوملا در سایت خودم

1. "طراحی سایت ارزان" رتبه 2

2. "طراحی سایت شرکتی" رتبه 2

3. "طراحی سایت شخصی" رتبه 4

4.طراحی سایت ورزشی و طراحی سایت بیمارستان و طراحی سایت مسجد و مدرسه و مهدکودک و .... در صفحه اول

!JoOmLa

Joomla! is exactly what you need it to be

برترین CMS جهان در سالهای اخیر

ویرایش شده در توسط Mohammad Yousefi

با تشکر و سپاس از همه ی دوستان گرامی...حرفهای همتون رو قبول دارم....

یه نکته ای رو بگم در حال حاضر خودم ظراخی های سایتهامو با جوملا انجام میدم و الان برای کل کل پست نمیدم...:a2d3:

هسته ی جوملا چند mg هست؟ قالبهایی که برای جوملا در سایتهای خارجی وجود داره چند مگ هست؟ هر بسته ی quickstart که از سایتهای خارجی دانلود میشه حداقل 15 مگ هست....هر کامپوننتی که بخاید نصب کنید حجم به سیستم اضافه میکنه...خود جوملا که سنگین + قالب هم که سنگین + سرور هم که پینگ خوب نداره پس باید از سرور داخلی استفاده کنیم که قیمت خیلی زیاد..!!!

قالب استاندارد باید استفاده کرد یعنی قالبهای جوملارت یا shape 5 یا شیپر استاندارد نیستند؟

دیگه همه ی دنیا اینو میدونن که وردپرس اسمش "بلاگ سازه" اما کارای که میکنه در حد همه ی cms های دنیا هست...

جوملا امکانات نصب شده بر روش زیادتر از بقیه سیستمهاست این مزیته؟ مثلا ماژول نظرسنجی یا سیستم ثبت نام....اما برای بقیه ی سیستمها بعدش باید نصب بشه....همین...پس نگید که باید 10 تا افزونه نصب کرد....

نمونه سایت وردپرسی میخای؟ سایتی با جوملا دیدی که رنک زیر 100 یا 200 الکسای ایران رو داشته باشه؟

اینم نمونه:

1- فان پاتوق

2- ایران ویج

3- فارس پاتوق

4- کلی سایت دانلود نمونه دانلودها

همه ی اینا زیر 100 الکسا....

جهانی میخای؟:

1- ebay رو آشنایی داری در سایتش از وردپرس استفاده میکنه

2- جنرال الکتریک

3- سایت خبری cnn رو که همه میشناسن...

4- با چه مرورگری این تاپیکو میخونی اگه با فایرفاکس بدون mozila در سایتش از وردپرس استفاده میکنه.

5- خودروی ford

دوستی که نمونه سایت جوملایی قرار دادی آیا اون سایتایی که قرار دادی اصلا به سئو احتیاج دارند؟ سایت وزارت دفاع یا مقام معظم رهبری(برتری) در ضمن همشون سرور داخلی هستن و پینگ خیلی پایین....

نمونه سایت ایگولت که قرار دادید یک سایت تخصصی افزونه و کامپوننت جوملاست و در اکثر دایرکتوری افزونه های جوملا ثبت شده...به تبع در بقیه ی سایتها هم منتشر میشه و این عادیه که رنگ خوبی بگیره .....

در پایان هر تازه کاری بخاد طراحی سایت رو شروع کنه مثلا دنبال اینه که نمونه سایت چی موجوده نمونه سایت جوملایی مناسب ایرانی سراغ دارید؟

در پایان بگم اکثرا به این مساله با نگاه تعصبی مینگرند و علمی بحث نمیشه....

درسته فرق جوملا و وردپرس شهر و روستاست اما در حال حاضر جمعیت این روستای کوچیک از شهر بزرگ بیشتره:

وردپرس: 84 Alexa Traffic Rank

جوملا: 308 Alexa Traffic Rank

پیروز و شاد باشید

دوست عزیز حرفات درست ولی دانلود را نگاه کنید معرفی از جوملا برای شما قرار می دهم

سری آموزشی جوملا از ابتدا، جهت آشنایی تازه کاران با جوملا، توسط تیم جهانی ایگلت تهیه شده است. در طی این سری آموزشی، با این نرم افزار آشنا می گردید و قادر به ساخت یک سامانه ی تحت وب با جوملا خواهید بود. ما با هدف توسعه ی هرچه بیشتر جوملا در میان پارسی زبانان، این آموزش ها را به صورت رایگان در اختیار مخاطبان قرار داده ایم.

نویسنده و سناریو: سهیل نوین فرد

با همکاری: محمد نوروزی

جوملا چیست؟

جوملا یک سیستم مدیریت محتوای تحت وب است که مدیریت و انتشار آسان مطالب را امکان پذیر می سازد، امکانات گسترده ای دارد و با ابزار های خود امکان گسترش آسان نرم افزار را فراهم میکند. با جوملا می توانید وب سایت ها و سامانه های تحت وب قدرتمند و ارزشمندی را ایجاد کنید.

تاریخچه

اولین نسخه نرم افزار که جوملا 1 نام داشت،نسخه توسعه داده شده مامبو بود و در سال 2005 انتشار یافت. گروهی از برنامه نویسان مامبو پس از جدا شدن از این تیم شروع به طراحی این نرم افزار کردند. جوملا در لغت به معنای همه با هم است که از زبان سواحلی گرفته شده است. نسخه های بعدی این نرم افزار جوملا 1.5، 1.6 ،1.7 و 2.5 میباشد.

کاربردهای جوملا

جوملا به دلیل قابلیت انعطاف و گسترش فوقالعاده خود قادر به ایجاد تمامی سامانه های تحت وب میباشد،در زیر به برخی از کاربرد های آن اشاره میکنیم:

سایتهای خبری

سایت های فروشگاهی

برنامه های کاربردی دولت ها

دانلودسنتر

مراکز آزمون گیری

سامانه های پشتیبانی

دایرکتوری ها

وبسایتهای نگهداری مستندات

جوامع مجازی

و...

چه کسانی از آن استفاده میکنند؟

وب سایتهای مک دونالد، وب سایتهای مجموعه یونیسف، برخی اینترانتهای دولتی آلمان، مرکز اطلاعات سازمان ملل، تمامی مراکز صدا وسیمای ایران، وب سایت مرجع لینوکس و... از جمله استفاده کنندگان جوملا هستند.

تکنولوژی های پایه ای جوملا

جوملا علاوه بر اینکه یک سیستم مدیریت محتوا است یک فریم ورک PHP نیز می باشد، همچنین به دلیل سازگاری با انواع پایگاه های داده مانند SQL server ،My SQL و Oracle یک پلت فرم نیز محسوب می شود. اما تکنولوژی های اصلی بکار رفته در آن شامل PHP و MySQL می باشد.

معماری جوملا

معماری نرم افزاری جوملا بر اساس مدل MVC - Model-View-Controller می باشد.در این مدل نرم افزاری، از مدل به عنوان تامین کننده منابع، از نمایش به عنوان لایه نمایشی و از کنترلر به عنوان هسته و پردازشگر برنامه استفاده می کنند. به دلیل استفاده از این مدل نرم افزاری قابلیت گسترش جوملا افزایش یافته است ومنطق نرم افزاری مناسبی را مهیا کرده است.

پشتیبانان جوملا

سیستم مدیریت محتوای جوملا توسط هزاران تیم محلی و جهانی پشتیبانی می شود، اما پشتیبان رسمی آن شرکت غیرانتفاعی Open Source Matters است. همچنین سامانه های پشتیبانی رسمی آن انجمن جهانی جوملا و چهار گروه گوگل مرتبط با آن میباشد و نیز انواع تیم های کاری جوملای جهانی شامل تیم عیب یابی، افزونه ها، مجلات، انجمن ها و... می باشد.

امکانات جوملا

آخرین نسخه طبیعی (Native) آن شامل امکانات پایه ای زیر است:

مدیریت مطالب

مدیریت رسانه ها(فایلها)

مدیریت وب لینک ها

مدیریت مجموعه های مطالب

مدیریت تبلیغات

تنطیم پیکربندی

مدیریت کاربران وسطح دسترسی

نظرسنجی

و...

مجوز استفاد از جوملا

جوملا یک نرم افزار متن باز(Open Source) است و مجوز استفاده از آن قانون جی پی ال(GPL: General Public License) نسخه دوم می باشد.

مزیت های جوملا

مزیت جوملا نسبت به سایر سیستمهای مدیریت محتوا قابلیت گسترش آسان، امکانات فراوان، تیم های پشتیبانی فعال و گسترده آن است. از سوی دیگر مزیت آن نسبت به سایر فریم ورک های PHP ساختار شناور آن است که به گسترش دهنده امکان میدهد به صورت کامل یا جزئی از مدل نرم افزار ی MVC استفاده کند.

از دیگر مزیت های این فریم ورک، کتابخانه های گسترده آن و ارتباط صحیح و منطقی بین کتابخانه های آن است. این نرم افزار به دلیل قابلیت استفاده بصورت فریم ورک جهت گسترش آن و ساخت افزونه ها و نیز از دیگر سو امکان استفاده کاربران نهایی از این افزونه ها جامعیت زیادی از سامانه های وب در اختیار گرفته است.

افتخارات

این سیستم مدیریت محتوا سه بار به عنوان بهترین سیستم مدیریت محتوای متن باز جهان انتخاب شده است. همچنین این سیستم از لحاظ گسترش بهترین سیستم مدیریت محتوای جهان می باشد. هم اکنون 2.8 درصد از کل وب سایتهای جهان توسط این نرم افزار قدرت یافته اند. در زیر برخی از افتخارات جوملا لیست شده است:

2005 بیش از 2.5 میلیون بار دریافت در اولین سال انتشار

2005 بهترین پروژه ی لینوکسی/ متن باز جهان

2005 جایزه UK Individual Contribution to Open Source

2006 جایزه UK Individual Contribution to Open Source

2006 بهترین پروژه ی لینوکسی/ متن باز جهان

2006 بهترین سیستم مدیریت محتوای متن*باز سال جهان

2007 بهترین سیستم مدیریت محتوای متن*باز سال جهان

2008 کسب عنوان MVP توسط Johan Janssens

2009 کسب عنوان MVP توسط Louis Landry

2011 بهترین سیستم مدیریت محتوای متن*باز سال جهان

منبع:http://www.egolt.com/fa/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4/%D8%AC%D9%88%D9%85%D9%84%D8%A7/%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C/202-%D8%AC%D9%88%D9%85%D9%84%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%A8%D8%AA%D8%AF%D8%A7-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%AC%D9%88%D9%85%D9%84%D8%A7-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA

ویرایش شده در توسط shamimi

خوب حالا از وردپرس و افتخاراتش بگید دوست من تعصبی هم نبود این قضیه:21:gift

با تشکر و سپاس از همه ی دوستان گرامی...حرفهای همتون رو قبول دارم....

یه نکته ای رو بگم در حال حاضر خودم ظراخی های سایتهامو با جوملا انجام میدم و الان برای کل کل پست نمیدم...:a2d3:

هسته ی جوملا چند mg هست؟ قالبهایی که برای جوملا در سایتهای خارجی وجود داره چند مگ هست؟ هر بسته ی quickstart که از سایتهای خارجی دانلود میشه حداقل 15 مگ هست....هر کامپوننتی که بخاید نصب کنید حجم به سیستم اضافه میکنه...خود جوملا که سنگین + قالب هم که سنگین + سرور هم که پینگ خوب نداره پس باید از سرور داخلی استفاده کنیم که قیمت خیلی زیاد..!!!

قالب استاندارد باید استفاده کرد یعنی قالبهای جوملارت یا shape 5 یا شیپر استاندارد نیستند؟

دیگه همه ی دنیا اینو میدونن که وردپرس اسمش "بلاگ سازه" اما کارای که میکنه در حد همه ی cms های دنیا هست...

جوملا امکانات نصب شده بر روش زیادتر از بقیه سیستمهاست این مزیته؟ مثلا ماژول نظرسنجی یا سیستم ثبت نام....اما برای بقیه ی سیستمها بعدش باید نصب بشه....همین...پس نگید که باید 10 تا افزونه نصب کرد....

نمونه سایت وردپرسی میخای؟ سایتی با جوملا دیدی که رنک زیر 100 یا 200 الکسای ایران رو داشته باشه؟

اینم نمونه:

1- فان پاتوق

2- ایران ویج

3- فارس پاتوق

4- کلی سایت دانلود نمونه دانلودها

همه ی اینا زیر 100 الکسا....

جهانی میخای؟:

1- ebay رو آشنایی داری در سایتش از وردپرس استفاده میکنه

2- جنرال الکتریک

3- سایت خبری cnn رو که همه میشناسن...

4- با چه مرورگری این تاپیکو میخونی اگه با فایرفاکس بدون mozila در سایتش از وردپرس استفاده میکنه.

5- خودروی ford

دوستی که نمونه سایت جوملایی قرار دادی آیا اون سایتایی که قرار دادی اصلا به سئو احتیاج دارند؟ سایت وزارت دفاع یا مقام معظم رهبری(برتری) در ضمن همشون سرور داخلی هستن و پینگ خیلی پایین....

نمونه سایت ایگولت که قرار دادید یک سایت تخصصی افزونه و کامپوننت جوملاست و در اکثر دایرکتوری افزونه های جوملا ثبت شده...به تبع در بقیه ی سایتها هم منتشر میشه و این عادیه که رنگ خوبی بگیره .....

در پایان هر تازه کاری بخاد طراحی سایت رو شروع کنه مثلا دنبال اینه که نمونه سایت چی موجوده نمونه سایت جوملایی مناسب ایرانی سراغ دارید؟

در پایان بگم اکثرا به این مساله با نگاه تعصبی مینگرند و علمی بحث نمیشه....

درسته فرق جوملا و وردپرس شهر و روستاست اما در حال حاضر جمعیت این روستای کوچیک از شهر بزرگ بیشتره:

وردپرس: 84 Alexa Traffic Rank

جوملا: 308 Alexa Traffic Rank

پیروز و شاد باشید

درود .

شما که طراحی سایت با جوملا انجام می دهید پس چرا این حرفها را می زنید ؟

قرار نیست سایت با تمام افزونه هایش 1 مگابایت باشد . قراره ؟؟؟؟!!!!

بله همه می دانند وردپرس بلاگ هست و کارایی در حد cms داره اما با نصب حداقل 10 افزونه . درسته ؟

ایا داشتن این امکانات به طور پیشفرض بر روی جوملا مزیت نیست ؟

خیلی ها هستند نصب افزونه را بلد نیستن پس قرار دادن این امکانات در جوملا به انها کمک بسیاری می کند . درسته ؟

ببخشید یه سوال برام پیش اومده . الان به نظر شما سایت های مثل فان پاتوق و مابقی از سایت مقام معظم رهبری مهم تر و بالاتر هستند که شما اینجا مثال زدید یا از سایت وزارت دفاع بالاترن ؟؟ واقعا متاسفم

یا سایت های خارجی کدامشمان از سایت سازمان ملل بالاتر هستند ؟؟

کی گفته سایت های که بنده مثال زدم به سئو احتایج ندارد ؟؟؟

نمونه سایت های ایرانی که گفتم از این بهتر می خواهید ؟؟ اصلا سایت مقام معظم رهبری برای شما ارزشی داره که می فرماید نمونه بهتری مثال بزنم ؟

برای شما قشنگی سایت مهمه یا امنیت سایت ؟ سایت های وزارت دفاع و همچون سایت مقام معظم رهبری سایت هایی هست که خیلی از هکر های خارجی می خوان هکشون کنند . ایا تا به حال توانسته اند ؟

نه عزیز بنده کجا دارم تعصبی حرف میزنم ؟ بیشتر از این دلیل و مدرک بیارم که مهم ترین سایت های کشورت دارن از جوملا استفاده می کنند ؟

90 درصد سایت های اداری و مملکتی کرمان هم با جوملاست . ایا این تعصبی هست ؟

موفق باشید .

یک سایت بارز که همیشه می بینید سایت صدا و سیما شبکه 3 جوملا 1.5 هست

من فکر میکنم مهم نیست چه cms استفاده کنید . مهم نیست اسکریپت باشه یا نه . مهم نیست php یا دات نت باشه.

مهم اینه که با هر سیستمی که کار میکنی اون را تبدیل به بهترین ها کنی. دوست عزیزمون اشاره کرد سایت ورزش 3 که یکی از پرترافیک ترین سایت های ایران هست. شاید نزدیک 2 سال راه افتاده . و گرانترین تبلیغات بنری مربوط به این سایت میشه .

سایت کلوب دات کام یه سیستم کاملا مستقل که توسط یک تیم قوی نوشته شده.

سایت فان پاتوق که با ووردپرس هست .

دقت کنید تمام اینها هر کدام نقاط ضعف و نقاط قوت بسیاری دارند . اما مدیران و تیم های برنامه نویسی پشت این سیستم ها افرادی خلاق و توانایی هستند . و بهترین سایت های ایران تلقی میشوند .

پس اگر وردپرس افزونه کم داره .دلیل نمیشه این سیستم خوب نیست . یا این سیستم را نباید استفاده کرد .

اگر جوملا سئو کمی ضعیف باشه دلیل بر این نیست سیستم خوبی نیست . و باهاش سایت راه نندازی .

شما ببینید . سایت هایی هستند که از یک فایل css و یک فایل html شروع شده ولی الان بهترین های دنیا هستند . دلیلش هم این بوده که توسعه دهنده و مدیرش فرد توانا بود و بجای ایراد گرفتن . سعی بر رفع مشکلات کرده.

پس بهتر بجای اینکه سیستم های دیگر را به رخ هم بکشید . یک راه حل مناسب و منطقی برای حل مشکلات پیدا کنید. گرچه مهم ترین نکته در سئو که از نظر من هیچ کس بهش دقت نمیکنه . رقابت شدید در نت می باشد. شما برای راه اندازی سئو یک سایت اولین کاری که باید انجام بدید در موضوع سایت خود یک سرچ کامل بزنید و رقبای خود را شناسایی کنید و روش معکوس را برای برتری نسبت به آنها باید استفاده کنید . مخصوصا در مورد هاست فشردگی شدید و رقابت بسیاری در حال انجام هست.

موفق پایدار

من فکر میکنم مهم نیست چه cms استفاده کنید . مهم نیست اسکریپت باشه یا نه . مهم نیست php یا دات نت باشه.

مهم اینه که با هر سیستمی که کار میکنی اون را تبدیل به بهترین ها کنی. دوست عزیزمون اشاره کرد سایت ورزش 3 که یکی از پرترافیک ترین سایت های ایران هست. شاید نزدیک 2 سال راه افتاده . و گرانترین تبلیغات بنری مربوط به این سایت میشه .

سایت کلوب دات کام یه سیستم کاملا مستقل که توسط یک تیم قوی نوشته شده.

سایت فان پاتوق که با ووردپرس هست .

دقت کنید تمام اینها هر کدام نقاط ضعف و نقاط قوت بسیاری دارند . اما مدیران و تیم های برنامه نویسی پشت این سیستم ها افرادی خلاق و توانایی هستند . و بهترین سایت های ایران تلقی میشوند .

پس اگر وردپرس افزونه کم داره .دلیل نمیشه این سیستم خوب نیست . یا این سیستم را نباید استفاده کرد .

اگر جوملا سئو کمی ضعیف باشه دلیل بر این نیست سیستم خوبی نیست . و باهاش سایت راه نندازی .

شما ببینید . سایت هایی هستند که از یک فایل css و یک فایل html شروع شده ولی الان بهترین های دنیا هستند . دلیلش هم این بوده که توسعه دهنده و مدیرش فرد توانا بود و بجای ایراد گرفتن . سعی بر رفع مشکلات کرده.

پس بهتر بجای اینکه سیستم های دیگر را به رخ هم بکشید . یک راه حل مناسب و منطقی برای حل مشکلات پیدا کنید. گرچه مهم ترین نکته در سئو که از نظر من هیچ کس بهش دقت نمیکنه . رقابت شدید در نت می باشد. شما برای راه اندازی سئو یک سایت اولین کاری که باید انجام بدید در موضوع سایت خود یک سرچ کامل بزنید و رقبای خود را شناسایی کنید و روش معکوس را برای برتری نسبت به آنها باید استفاده کنید . مخصوصا در مورد هاست فشردگی شدید و رقابت بسیاری در حال انجام هست.

موفق پایدار

درود .

شما که طراحی سایت با جوملا انجام می دهید پس چرا این حرفها را می زنید ؟

قرار نیست سایت با تمام افزونه هایش 1 مگابایت باشد . قراره ؟؟؟؟!!!!

بله همه می دانند وردپرس بلاگ هست و کارایی در حد cms داره اما با نصب حداقل 10 افزونه . درسته ؟

ایا داشتن این امکانات به طور پیشفرض بر روی جوملا مزیت نیست ؟

خیلی ها هستند نصب افزونه را بلد نیستن پس قرار دادن این امکانات در جوملا به انها کمک بسیاری می کند . درسته ؟

ببخشید یه سوال برام پیش اومده . الان به نظر شما سایت های مثل فان پاتوق و مابقی از سایت مقام معظم رهبری مهم تر و بالاتر هستند که شما اینجا مثال زدید یا از سایت وزارت دفاع بالاترن ؟؟ واقعا متاسفم

یا سایت های خارجی کدامشمان از سایت سازمان ملل بالاتر هستند ؟؟

کی گفته سایت های که بنده مثال زدم به سئو احتایج ندارد ؟؟؟

نمونه سایت های ایرانی که گفتم از این بهتر می خواهید ؟؟ اصلا سایت مقام معظم رهبری برای شما ارزشی داره که می فرماید نمونه بهتری مثال بزنم ؟

برای شما قشنگی سایت مهمه یا امنیت سایت ؟ سایت های وزارت دفاع و همچون سایت مقام معظم رهبری سایت هایی هست که خیلی از هکر های خارجی می خوان هکشون کنند . ایا تا به حال توانسته اند ؟

نه عزیز بنده کجا دارم تعصبی حرف میزنم ؟ بیشتر از این دلیل و مدرک بیارم که مهم ترین سایت های کشورت دارن از جوملا استفاده می کنند ؟

90 درصد سایت های اداری و مملکتی کرمان هم با جوملاست . ایا این تعصبی هست ؟

موفق باشید .

مطمئنا این بحث هیچ نتیجه ای دربر نخواهد داشت.....چون==>fight

دوست عزیز سایتهایی که مثال زدم به خاطر سئو و رنک و بازدید مورد نظر بود نه مهم بودن یا نبودن....جوملا برای سایتهای تجاری و مهم بهترین گزینه است....

کسی که نصب افزونه بلد نیست طراحی سایت را انجام ندهد بهتر است چون برای رسیدن به سایت دلخواه خیلی چیزها رو نصب کرد وتغییر داد...

اما سایت پربازدید رو دارید که با جوملا باشه؟ سایتهایی که مثال زدی خواه یا ناخواه بازدید دارند سئو لازم ندارند اصلا....

با صحبت های Mohammad Deljou عزیز هم 100 % موافقم....اما یه نکته ی دیگه اینکه تبلیغاتی که سایت ورزش 3 در صدا و سیما داشت هیچ سایتی نداشت البته اون موقع فوتبال 3 بود....در برنامه های زنده سایت رو به نمایس درمیآوردند و نتایج آنلاین و آخرین اخبار و غیره...همین نکته درباره ی سایت هادی نت نیز صدق میکند که در کمتر از یک ماه به رنک زیر 500 رسیده است...

پیروز و شاد باشید...

به هر حال این بحث به هیج جا نمیرسد و به همین دلیل دیگر در این تاپیک شرکت نمیکنم چون هیچ فایده ای نداره...

این سایت من

khalaghiyat.com

بدون هیچ سئوی قوی کار کردنی توی 4 ماه رتبه مون شده 2776

تو گوگل سرچ کنید خلاقیت ما دوم هستیم

مجله خلاقیت سرچ کنید اول

این هم یه سایت موفق با جوملا که رتبش 265

mamisite.com

مقایسه جوملا و وردپرس زیاد جالب نیست

هرکدوم یک خوبی هایی دارن برای خودشون ، جوملا از نظرامکاناتی خیلی خیلی کاملتراز وردپرسه ، و اگر سایتی میخواین که دارای عضوگیری قوی و کنترل قوی کاربران باشه پیشنهاد میکنم جوملا نصب کنید

perspolis-club.com

esteghlal-club.com

http://www.perspolisnews.com/home.html

http://www.esteghlali.com/

این سایتای بالام بروی جوملا هستن و سایت های کوچیکی نیستن

وردپرس همون بدرد سایتای عکس و خبری و این چیزا میخوره

مثلا سایت abieteh.com که یه سایت هوادارای مثه 4 سایت بالاست وردپرس نصب کرده جای جوملا که خیلی خیلی اشتباست کارش و نمیتونه به اندازه جوملا کاربراش رو مدیریت کنه

وردپرس سئوسازیش قویه اما جوملا سایت حرفه ایی ها و باکلاس هاست.

هدف از دادن لینک های بالام تبلیغ نیست اگر مورد دارن ویرایش کنید

با سلام و خسته نباشید.

بنده هم با جوملا کار کردم هم با جوملا و سیستم مدیریت های دیگه

و در کل دوستان درست میگن سئو خیلی مهمه و اینکه بتونیم سایت رو در کمترین زمان ممکن بهترین نتیجه رو گرفت که خود همین هم بستگی به مدیریت سایت هم داره

البته منهم جوملا را می پسندم بخاطر هسته قدرتمند و کاملتر بودن و راحتر بودن آن و دسترسی راحت و کنترل بیشتر

و در ضمن خودم سایتی که اصلا ربطی به دانلود و انجمن و این چیزا نداره و سئو و رتبه دادن اینجور سایت ها خیلی سخته ولی توانستم در عرض 3 ماه رتبه 18 هزار ایران و 1 میلیون 40 هزار جهانی و با پیج رنک 1 گوگل بدست بیارم.

http://propayamak.com

جسارت مرا ببخشید.

با تشکر

با عرض سلام .

دوست عزیز بنده همیشه همه جا گفتم فرق جوملا و وردپرس مانند شهر و روستا میباشد .

جوملاسیستم بسیار قدرتمندی میباشد .

جوملا سنگین نیست . همان طور که دوست عزیزمان فرمودند اگر شما سایت و قالب خود را بر اساس استاندارد طراحی کنید و سرور خوبی هم داشته باشید سریع سایت شما لود میشود .

شما هیچ وقت جوملا را با وردپرس مقایسه نکنید . جوملا به خودی خود و بدون نیاز به هیچ افزونه ای یک سایت جامع به شما تحویل می دهید اما وردپرس باید 10 تا افزونه روش نصب کنید تا از حالت بلاگ دربیاید و به شما سایت تحویل دهد .

بنده فقط چند تا سایت که با جوملا طراحی شده را بیان می کنم :

سایت سازمان ملل

سایت لینوکس

سایت برج ایفل

پرتال رسمی ایران

سایت مقام معظم رهبری ( نسخه انگلیسی - این سایت یکی از مهم ترین سایت های کشور میباشد پس این دلیل بر امنیت بالای جوملاست )

سایت دانشگاه ازاد مشهد

سایت اطلاع رسانی وزارت دفاع

پرتال رسمی نخبگان کشور

و ............

حالا شما سایت هایی که با وردپرس راه اندازی شده نام ببرید .

فکر نکنم به پای سیستم قدرتمند جوملا برسه .

موفق باشید .

سایت سازمان ملل ( جوملا نیست )

سایت لینوکس

سایت برج ایفل ( جوملا هست )

پرتال رسمی ایران ( اصلا این پرتال رو نداریم یا بنده اطلاع ندارم )

سایت مقام معظم رهبری ( نسخه انگلیسی - این سایت یکی از مهم ترین سایت های کشور میباشد پس این دلیل بر امنیت بالای جوملاست ) ( با فریم وورک جاوا نوشته شده )

سایت دانشگاه ازاد مشهد ( با فریم وورک جاوا نوشته شده )

سایت اطلاع رسانی وزارت دفاع ( دروپال هست )

پرتال رسمی نخبگان کشور ( جوملا 1.5 و پیج رانک 5 داره )

دوست گلم بهتره یذره مستند تر حرف بزنیم

موفق باشید

البته دوست ما درست فرمودند کمی مستند تر حرف بزنیم.

بنده خودم ترکیبی از جوملا و وردپرس استفاده می کنم واقعا سایت های بسیار زیبایی هستند که توسط وردپرس طراحی شده اند ولی خیلی از جاها امکان استفاده از وردپرس امکان پذیر نیست چون هر مدیریت محتوایی مزیت و معایب و امکانات خودش رو داره.

سئو جوملا در حقیقت ضعیف است و ورپرس قوی.تمایل موتورهای جستجو به محتواهای وردپرسی بسیار بیشتر از جوملایی است.

البته با این وجود بنده جوملا را به وردپرس ترجیح می دهم چون امکانات و قدرت مانور بیشتری داره نسبت به وردپرس.

سلام امید وارم صحبت شما جنبه علمی داشته باشه تا جنبه تخریبی

ببین دوست عزیز جوملا و وردپرس که نه برا بابا منه نه برای بابا شما

پس نیازی نیست اینطوری حرص بخوریم

هر کدوم یک سری قابلیت داره شما به عنوان یه وب مستر باید با همش کار کنی

من نه وردپرس رو رد میکنم نه جوملا رو

در مورد سئو وردپرس اگر شما یه شخص آماتور باشی کار کردن با وردپرس راحتره برا سئو کردن چون راه های سئو کردن رو برا افراد آماتور راحت تر گذاشته و قدرت ایندکس سریعی داره

در مورد جوملا

شما میگی سئو جوملا بد

الان سرچ کن بهینه سازی سایت ، بهینه سازی وب ، بهینه سازی وب سایت سایت mrsz.ir جزو سه رنگ برتر گوگل هستش

و حتی سرچ کن طراحی وب سایت parsianwebdesin رو میتونی در صفحه اول ببینی

خوب خیلی نمونه کار های سئویی که ما داریم بابت جوملا بوده

نمونه کار بهینه سازی وب سایت یا سئو وب سایت - بهینه سازی وب سایت |بهینه سازی سایت

حتی شرکت **** خیلی پروژه های سئوش با جوملاست

شرکت های معتبر دیگه هم مثل کاسپید به همین شکه

در مورد سئو جوملا باید علم سئو و کمی سواد داشته باشید که من در تمامی موارد سئو جوملا رو در این کتاب قرار دادم

دانلود چکیده کتاب رازهای پنهان گوگل - بهینه سازی وب سایت |بهینه سازی سایت

در ضمن

همونطور که می بینید این تاپیک در بخش جوملا 1.5 زده شده و و خیلی از اطلاعات داده شده مربوط به زمان جوملا 1.5 هست (زمانی که وردپرس وبلاگی بیش نبود)

از اون به بعد چندین نسخه بروزرسانی منتشر شده

لطفا تاپیک های قدیمی رو بالا نیارید

مدیران لطفا تاپیک رو ببندن

ویرایش شده در توسط Vahid Taheri
درخواست ویرایش توسط کاربر

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری