alikheradmand

معایب قرار دادن چند سایت روی یک هاست؟

5 پست در این موضوع

سلام

وقت به خیر

قرار دادن چند سایت روی یک هاست ( با اد دامین ) میتونه مشکل ساز باشه؟

مشکل امنیتی؟

مشکل فنی؟ ( مثلا گرفتن بک آپ و ... )

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

سلام دوست عزیز

تا اونجایی که بنده اطلاع دارم فکر نمیکنم اصلا مشکلی باشه ، برای بک آپ که از آکیبا استفاده کنید و فقط از همون پوشه ای که سایتتون هست بک آپ میگیره که هر سایت داخل پوشه ای مجزا هست

البته برای فول بک آپ هاست فکر کنم مجبورید کل دامنه ها رو یکجا بک آپ بگیرید که حجم زیادی میگیره باید نگاه کنم دقیقشو میگم خدمتتون!

و یک مساله دیگه هم هست اینه که باید ببینید همه ی سایتها ورژن php و مواردی از این دستشون یکی هست چون تنظیمات برای همه ی سایتها اعمال میشه نمیتونید php یکی رو 5.4 یکی دیگه رو 5.6 در نظر بگیرید

از لحاظ امنیتی هم فکر نکنم فرقی داشته باشه باز باید دوستان با تجربه تر در این مورد نظر بدن

موفق باشید

تا اونجایی که بنده اطلاع دارم فکر نمیکنم اصلا مشکلی باشه ، برای بک آپ که از آکیبا استفاده کنید و فقط از همون پوشه ای که سایتتون هست بک آپ میگیره که هر سایت داخل پوشه ای مجزا هست

مشکل اینه که آکیپا فقط از سایت بک اپ میگیره و موارد دیگه ای مثل ایمیل ها رو نمیشه ازش بک اپ گرفت

[quote=mohammad2232;173100

از لحاظ امنیتی هم فکر نکنم فرقی داشته باشه

من بیشتر ترسم اینه که اگر یکی از سایت ها از طریق هاست هک بشه، همه سایت ها به باد برن

اگه از طریق هاست هک بشه فرقی نمیکنه سایت شما روی یک هاست از اون شرکت باشه یا روی چند هاست مختلف ، هاست رفته .

من از این روش استفاده میکنم و مشکلی ندارم . اما بک آپ منظم ، برقراری امنیت سایت و نکات امنیتی و ... رو باید در نظر بگیرید . که باز فرقی نمیکنه روی هاست ، یک سایت باشه یا ده تا :)

سلام

وقت به خیر

قرار دادن چند سایت روی یک هاست ( با اد دامین ) میتونه مشکل ساز باشه؟

مشکل امنیتی؟

مشکل فنی؟ ( مثلا گرفتن بک آپ و ... )

درود

یک نکته رو همیشه یادتون باشه

در هر هاست وجود بیش از یک سایت و دیتابیس یعنی پذیرفتن ریسک خ بالاتر برای هک شدن

هیچ یک از هاستیمگ های معتبر دنیا اجازه نمیدن روی هر هاست سایت بیشتر از یکی بالا بیارید مگه با پرداخت هزینه های خ بالاتر که اونا تمهیدات بیشتری رو انجام میدند و هزینشو از کاربر میگیرند

اما هاست های ایران برای جلب مشتری تهداد اد آن دامین هاشون اکثرا نامحدوده یا تعدادی هست مثلا 4 تا که کاملا اشتباهه!!!

علت اینه کافیه یکی از سایت های اکانت هاست یک کاربر بخوره مث دومینو بقیه خ راحت میخورن کلا با یک دستور cd هکر کل دامین های روی یک کاربری هاستو میزنه

یه چیز دیگه بک آپ گرفتن با این تفکر که اگه هک شدیم برمیگردونیم یه چیز خ مسخره هست چون با بازگردانی بک اپ باگ دوباره برمیگرده و روز از نو روزی از نو!!!!

نکته دیگه سیم لینک خوردن سرور هست

یعنی مثلا یک هاست یک سایت روش هست و اون هک میشه هکر قاعدتا نباید بتونه به هاست یوزرهای دیگه دسترسی پیدا کنه ...به هیچ عنوان و فقط همون هاستی که سایتشو زده باید دسترسی داشته باشه

اما اگر به دلیل ضعف امنیتی سرور و یا قوی بودن هکر بتونه به سایر هاست های روی سرور دسترسی پیدا کنه یعنی کل سرور رو میتونه شخم بزنه دیگه توی این مرحله امنیت معنایی نداره نه سایت نه سرور!!!!

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری