mili47

تغییر در قالب جوملا از طریق ادیت کدهای html

7 پست در این موضوع

اساتید و مدیران محترم سلامن علیکم

آقا من تو سایتم وقتی راست کلیک میکنم و گزینه inspect element رو میزنم کدهای html رو میبینم اما نمیتونم ویرایشش کنم .

میدونم ادیت قالب از طریق کدهای css امکان پذیره اما سخته کار کردن باهاش ، متوجه نمیشم . ولی html رو میفهمم . واسه همین چطوری میتونم به کدهای html جوملا دسترسی پیدا کنم و ادیتش کنم ؟

خواهش میکنم لطف بفرمائید دقیق راهنمایی کنید کجا برم پیداش کنم .

متشکر

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی
درود

به جای inspect از فایرباگ استفاده کنید . آموزشش هم توی انجمن هست

آموزش آموزش کامل فایرباگ (FireBug)

آموزش آموزش ویدیویی کار با افزونه فایر باگ

عزیز این فایرباگ هم که دقیقا مثه inspect element بودش که !

مشکل من اینه که تغییراتی که تو کدها میدم از طریق همین inspect element یا فایرباگ رو نمیتونم سیو کنم . راهی میخوام که بشه به فایل تکستشون دسترسی پیدا کنم و تغییرات رو توش بتونم سیو کنم .

عزیز دل شما به خودت نگاه نکن ، ماشالا شما استاد و حرفه ای هستی ولی ما تازه کاری بیش نیستیم ! ممنونت میشم اگه کامل تر توضیح بدی

ببینید صورت مسئله مشکل داره . inspect element و firebug افزونه های هستند که به جهت آموزش بروی مرورگر قابل نصب هستند . شما میتونید کد ها رو تغییر بدید ولی بصورت آنلاین . باید از طریق همون مسیر دقیق فایل رو پیدا کنید و توی فایل اصلیتون تغییرات رو اعمال کنید .

مثال : شما یه سایت رو باز کردید inspect*رو میزنید توی فایل template.css فونتی رو تغییر میدید . این توی سایت شما تغییرس اعمال نمیکنه باید روی template.css*کلیک کنید و با نگه داشتن موس روی اون مسیر رو ببینید بعد به همون مسیر برید و تغییر رو اعمال کنید .

تغییرات ظاهری سایتهای جوملایی توی فایلهای Css*هست و از طریق خود inspect*هم قابل مسیر یابی هستند

ببینید صورت مسئله مشکل داره . inspect element و firebug افزونه های هستند که به جهت آموزش بروی مرورگر قابل نصب هستند . شما میتونید کد ها رو تغییر بدید ولی بصورت آنلاین . باید از طریق همون مسیر دقیق فایل رو پیدا کنید و توی فایل اصلیتون تغییرات رو اعمال کنید .

مثال : شما یه سایت رو باز کردید inspect*رو میزنید توی فایل template.css فونتی رو تغییر میدید . این توی سایت شما تغییرس اعمال نمیکنه باید روی template.css*کلیک کنید و با نگه داشتن موس روی اون مسیر رو ببینید بعد به همون مسیر برید و تغییر رو اعمال کنید .

تغییرات ظاهری سایتهای جوملایی توی فایلهای Css*هست و از طریق خود inspect*هم قابل مسیر یابی هستند

عزیز دمت گرم ، مرسی از راهنماییت . توضیحاتت موثر بود . مشکل حل شد . تازه کم کم داره 2 هزاریم میوفته جریان css و inspect element چیه !

ممنون

عزیز دمت گرم ، مرسی از راهنماییت . توضیحاتت موثر بود . مشکل حل شد . تازه کم کم داره 2 هزاریم میوفته جریان css و inspect element چیه !

ممنون

در ادامه صحبت های امیر خان...

همونور که میدونیم سایت طراحی شده با جوملا متشکل از تعدای ماژول هست که رو صفحه دیده میشه.

هرکدوم از این ها Css مربوط به خود رو داره به انضمام یه css کلی یا چند تا که در قالب لینک شدن

با این برنامه ها (fire bug) شما میتونید مستقیم مسیر Css رو بفهمید

امکان بعدی به صورت انلاین کد رو ویرایش میتونی بکنی. بعد اگه تغییرات صحیح بود بری و اونو تو مسیر و خط مورد نظر درج کنی.

امیدوارم به کارت امده باشه

در ادامه صحبت های امیر خان...

همونور که میدونیم سایت طراحی شده با جوملا متشکل از تعدای ماژول هست که رو صفحه دیده میشه.

هرکدوم از این ها Css مربوط به خود رو داره به انضمام یه css کلی یا چند تا که در قالب لینک شدن

با این برنامه ها (fire bug) شما میتونید مستقیم مسیر Css رو بفهمید

امکان بعدی به صورت انلاین کد رو ویرایش میتونی بکنی. بعد اگه تغییرات صحیح بود بری و اونو تو مسیر و خط مورد نظر درج کنی.

امیدوارم به کارت امده باشه

مرسی عزیز ؛

اضافه میکنم تمامی اینایی که گفتی رو با مرورگر گوگل کروم و از طریق inspect element هم میشه انجام دادش .

با تشکر

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری