sarj

آموزش جامع فارسی سازی قالب های جوملا

37 پست در این موضوع

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

ببخشید ولی شما خودتون توی فیلم آموزش تغییر فونت T3 گفتید فایل style.css می سازیم و در پوشه ای که فونت ها هستند می زاریم فقط نگفتید محتویات فایل استایل سی اس اس چی هست و توی همون آموزش رد شدید

حالا اگه می فرمایید توی custom.css فقط این دستور رو بنویسم و کارهای دیگه رو انجام بدم مشکل رفع می شه چشم امتحان می کنم

رفقا هنوز هم مشکلم حل نشد لطفاً این قالب را برسی کنید .

Restaurant

بایستی آپلود کنید روی هاست خودتون و چندتا قسمت رو فارسی کنید و دسترسی بدید تا واستون درستش کنم

موفق باشید

فعلاً روی لوکال دارم روش کار می کنم اگه می شه شما دانلود کنید و بفرمایید کدام فایل ها رو باید ویرایش کنم ممنون می شم !book]!book]:ooof::ooof:

فعلاً روی لوکال دارم روش کار می کنم اگه می شه شما دانلود کنید و بفرمایید کدام فایل ها رو باید ویرایش کنم ممنون می شم !book]!book]:ooof::ooof:

خیر این امکان وجود نداره شما کارهاتو انجام بدید سایت رو آپلود که کردید اطلاع بدید

موفق باشید

ارسال شده در (ویرایش شده)

افزودن فونت فارسی به فریم ورک گانتری 5

[/url]

این مطلب دو روز پیش در وبسایت .joomplate.net منتشر شده و برای من که خیلی کارگشا بود. با تشکر از مهندس کریم ایزوجی که زحمت این آموزش رو کشیدن.

دانلود فایل pdf آموزش

do.php?imgf=joomlaforum.ir_14402613681.png

چند روز بعد از این که ، درباره اضافه کردن فونت به گانتری مطلبی منتشر کردم، نسخه جدید این فریمورک با نام گانتری ۵ منتشر شد. نسخه جدید گانتری تفاوت های زیادی با نسخه قبلی این فریمورک داره که یکی از این تفاوت ها، نحوه اضافه کردن فونت ها است.

اموزش موجود در مستندات گانتری به شدت گیچ کننده هست و اگر بخوایم طبق مستندات گانتری پیش بریم، متاسفانه با مشکلات زیادی رو به رو میشیم و احتمالا از ادامه کار و اضافه کردن فونت، نا امید میشیم.

از طرفی هیچ اموزش فارسی در نت برای این کار پیدا نکردم و این نکته برای من جالب بود که با وجود گذشت چند ماه از معرفی نسخه جدید گانتری ۵ و انتشار چند قالب با گانتری ۵ توسط راکت تم، هنوز هیچ سایتی اقدام به فارسی سازی این قالب ها نکرده!

این موضوع باعث شد تا خودم دست به کار بشم و یک فونت فارسی رو با ازمون و خطا و با کمک راهنمای گانتری به قالب پیشفرض و رایگان این فریمورک اضافه کنم و روش انجام این کار رو با شما به اشتراک بزارم.

افزودن فونت به گانتری ۵ در چهار مرحله:

۱- نصب قالب و فریمورک

برای افزودن فونت در مرحله اول لازمه یک قالب طراحی شده با فریمورک گانتری ۵ داشته باشیم. برای این کار، اول پکیج گانتری و قالب Hydrogen رو از سایت Gantry.org دریافت و روی یک جوملا نصب می کنم.

بعد از نصب قالب ، مثل اموزش های قبلی، چند منو و متن نمونه رو فارسی میکنم تا بعد از اضافه کردن فونت، تغییرات قابل مشاهده باشند.

۲- دریافت فونت و انتقال به پوشه قالب

در ابتدا فونت یکان رو از اینجادانلود کنید. حالا به مسیر نصب قالب templates/g5_hydrogen رفته و وارد پوشه custom بشید و یک پوشه جدید با نام fonts ایجاد کنید (اگر قبلا ایجاد نشده).

حالا یک پوشه به نام font-folder-name در پوشه fonts ایجاد کنید و فونتی رو که دانلود کرده بودید رو در این پوشه کپی کنید.

۳- معرفی به Font Picker در قالب

برای این که بتونیم فونت رو در قسمت مدیریت قالب داشته باشیم و بتونیم از قسمت Font Picker فونت دلخواه رو انتخاب کنیم باید فونت رو به theme.yaml معرفی کنیم.

از پوشه اصلی قالب به پوشه Gnatry رفته و فایل theme.yaml رو با یک ویرایشگر کد باز کنید.( قبل از انجام هر گونه تغییر، یک کپی از این فایل بگیرید).

عبارت Font: رو جستجو کنید (در قالب Hydrogen حدود خط ۴۱) و خط زیر رو طبق تصویر اضافه کنید.

[left]font-name:
  ۴۰۰: 'gantry-theme://fonts/font-folder-name/font-file-name'
[/left]

do.php?imgf=joomlaforum.ir_14402614731.png

دقت کنید که font-name، نامیست که برای فونتمون انتخاب کردیم و فونت با این نام فراخوانی خواهد شد. font-folder-name نام پوشه فونت و font-file-name نام فایل فونت ما است.

عدد ۴۰۰ که در ابتدای خط نوشته شده، برای تعیین حجم فونت استفاده میشه که ۴۰۰ به معنی سایز نرمال هست.

خوب حالا می تونید در قسمت font Picker در مدیریت قالب، فونت یکان رو ببینید.

do.php?imgf=joomlaforum.ir_14402620891.png

اما حتی در صورت انتخاب فونت اضافه شده به لیست، به عنوان پیشفرض، تغییری در سایت ایجاد نخواهد شد و فونت یکان لود نمی شود.

۴- معرفی و لود فونت

به پوشه custom برگردید و یک پوشه جدید به نام SCSS ایجاد کنید. حالا وارد این پوشه بشید و یک فایل با نام custom.scss ایجاد کنید (در صورتی که قبلا ایجاد نشده).

فایل custom.scss رو با یک ویرایشگر کد باز کنید و خطوط زیر رو اضافه کنید:

[left]/* Adding Font yekan */
@import "vendor/bourbon/bourbon";
@include font-face('font-name', 'gantry-theme://fonts/font-folder-name');[/left]

do.php?imgf=joomlaforum.ir_14402622791.png

در اینجا font-folder-name به پوشه فونت یکان اشاره دارد.

خوب تمام شد. شما موفق شدید یک فونت جدید به گانتری ۵ اضافه کنید. حالا برای استفاده، به مدیریت قالب برید و از Font Picker ، فونت یکان رو در حالت انتخاب قرار بدید و قالب رو ذخیره کنید.

do.php?imgf=joomlaforum.ir_14402623561.png

حالا صفحه اول رو رفرش کنید تا تغییرات رو ببینید.

ویرایش شده در توسط CO-2014
درخواست کاربران

درود

دوستان عزیز ممکنه با انجام تغییرات در فایل theme.yaml سایت در بخش مدیریت به شما یه پیغام خطا نشون بده . البته با ادمین سایت جوم پلیت که صحبت کردم ایشون توضیح دادن که با انجام کامل مراحل یعنی مرحله چهارم ( ۴- معرفی و لود فونت ) خطای بوجود اومده برطرف میشه و قالب شما بدرستی کار خواهد کرد.

ای کاش متن رو توی ی تاپیک درج میکردید بجای درج لینک دانلود فایل pdf بنظرم برای جامع شدن تاپیک کمک میکرد

مرسی

با سلام

جناب sarj طبق راهنمای شما فونت رو اد کردم و به راحتی افزوده شد. مشکلی که هست فونت انگلیسی رو هم عوض میکنه.

سایت من دو زبانه هست و در قسمت انگلیسی فونت انگلیسی مرتب هست. ولی تو حالت فارسی که وارد میشم فونت انگلیسی رو هم عوض میکنه. چطور میشه در قالب فارسی فونت انگلیسی رو جدا تعریف کرد یا بگیم حالت دیفالت رو براش اعمال کنه؟

ممنون

در هم اکنون، hmn566 گفته است :

با سلام

جناب sarj طبق راهنمای شما فونت رو اد کردم و به راحتی افزوده شد. مشکلی که هست فونت انگلیسی رو هم عوض میکنه.

سایت من دو زبانه هست و در قسمت انگلیسی فونت انگلیسی مرتب هست. ولی تو حالت فارسی که وارد میشم فونت انگلیسی رو هم عوض میکنه. چطور میشه در قالب فارسی فونت انگلیسی رو جدا تعریف کرد یا بگیم حالت دیفالت رو براش اعمال کنه؟

ممنون

تغییر فونت برای قالب هلیکس اعمال شده.

در در 4/9/2017 در 00:31، hmn566 گفته است :

تغییر فونت برای قالب هلیکس اعمال شده.

کافیست در فایل custom.cssبه این صورت درج کنید فرضا:

body.rtl .sp-megamenu-parent{
    font-family: sjl;
}

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری