topmihan

کدام پسوند ایرانی؟؟

8 پست در این موضوع

سلام دوستان

من میخوام یه دامنه بخرم که ir اون قبلا ثبت شده

بین دامنه های دیگه ایرانی کدوم بنظرتون بهتره؟؟

.ac.ir

.co.ir

.gov.ir

.id.ir

.net.ir

.org.ir

.sch.ir

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی
سلام دوستان

.ac.ir

.co.ir

.gov.ir

.id.ir

.net.ir

.org.ir

.sch.ir

اسم دامنه در نظر اول بیانگر هویتشه.

عنوان کنید سایت در چه زمینه ای هست؟ و اینکه میتونی از - در اسم انتخاب کنی یا co به معنی شرکت اخر اسم بزاری

سلام دوستان

.ac.ir

.co.ir

.gov.ir

.id.ir

.net.ir

.org.ir

.sch.ir

دوست عزیز هرپسوندی رو بهتون نمیدن که

1. واسه آموزشگاه ها و مراکز آموزش عالی

2.الزاما شرکت

3. ارگان ها اگه اشتباه نکنم البته

4. شخص که شما میتونید بگیرید

5. برای isp ها هست

6. مراکز علمی تحقیقاتی

7. مدارس

به ترتیب بالا عرض کردم

زمان ثبت ازتون مدرک میخوان این دامنه به هرکسی واگذار نمیشه

بله همین الان تو سرچ های گوگلیم بهش رسیدم و دیدم واسه همه بجز id.ir مدارک شرکتی یا موسسات میخواد که ....

پس بخوام نخوام باید همینو بگیرم

اسم یه کلمه ای هست و علامتی درونش قرار نمیگیره

اسم دامنه ها رو بستگی به نوع فعالیت شما میدن همان طور که دوست عزیر فرمودند هر کدام برای بک نهادی هست

ولی فکر نکنم به شما این پسوند ها رو بدن چون مثلا اگع ac بخوای باید دانشگاه آموزش عالی ثبت کرده باشی

.co هم ثبت شرکت میخواد و مالیات از این حرفام حواست باشه

بقیم هم هر کدوم برای گرفتنش باید مدارکی بدی که کار سختیه

سلام دوستان

.ac.ir

.co.ir

.gov.ir

.id.ir

.net.ir

.org.ir

.sch.ir

mg-aquajoy.comبرای نمونه

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

شرمنده ولی من که مثال نخواستم

عرض کردم که اسمی که من برگزیدم تک کلمه ای هست و هیچ علامتی داخلش قرار نگرفته:auau:

ارسال شده در (ویرایش شده)

عرض ادب

مقاله زیر برای شما آماده سازی شده است :

انواع دامنه های ملی

ir.

این پسوند مخفف کلمه iran می باشد و توسط افراد مقیم ایران ثبت می شود و یکی از محبوب ترین و پر فروش ترین دامنه های ملی کشور ایران می باشد که توسط ایرنیک ثبت می شود .

co.ir.

ابتدای این پسوند مخفف company می باشد و مخصوص شرکت ها و نهاد های غیر دولتی میباشد و ثبت آن مشروط بر سند ثبت شرکت و یکسری قوانین خاص است .

org.ir.

ابتدای این پسوند مخفف کلمه organization می باشد که به معنای سازمان است و ثبت آن فقط برای سازمان ها شرکت ها و موسسات غیر انتفاعی ثبت شده مجاز است .

gov.ir.

ابتدای این پسوند مخفف کلمه goverment به معنای دولت است و ثبت این نوع پسوند فقط برای بخش های اجرایی موسسات ، وزارتخانه ها و سازمان های زیر مجموعه قوای مجریه ، مقننه ، قضاییه مجاز است .

net.ir.

ابتدای این دامنه از مخفف کلمه network به معنی شبکه استفاده شده که مخصوص شرکت های خدمات شبکه و ISP ها می باشد و ثبت آن با ارائه کپی مجوز ISP ممکن است .

sch.ir.

همانطور که مشخص است ابتدای این پسوند مخفف کلمه school است و مخصوص مدارس و موسسات آموزشی یا سایر آموزشگاه های زیر نظر آموزش و پرورش بوده و ارائه کپی مجوز مذکور جهت ثبت لازم است .

ac.ir.

ثبت این دامنه مخصوص موسسات عالی دارای مجوز وزارت علوم وزارت بهداشت و مجلس شورای اسلامی و شورای انقلاب فرهنگی بوده و ارائه مجوز مذکور جهت ثبت این نوع دامنه لازم است .

id.ir.

ثبت این نوع پسوند مخصوص اشخاص حقیقی تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است و ارائه تصویر شناسنامه شخص متقاضی جهت ثبت آن لازم است و ثبت این نوع دامنه هنوز رایج نشده است .

-------------------

ویرایش شده در توسط amir_seddighi

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری