ali09366

مشکل جدی در url های سایت

28 پست در این موضوع

عرض ادب

یه مشکل جدی که اخیرا در سایت ما به وجود آمده و هرچقدر بررسی کردیم برامون نتیجه ای نداشت اینه که یک مطلب از سایتمون داخل دو تا url بالا می آید و ایندکس گرفته که از این مسئله راضی نیستیم .

هرچقدر جستجو کردیم و منو ها و مجموعه ها و مطالب رو ادیت کردیم متوجه نشدیم مشکل از کجاست ، لطفا متخصصین به ما کمک کنند .

مثلا این مطلب از دو url در موتور های جستجو ایندکس گرفته :

هاست محدود اقتصادی

هاست محدود اقتصادی

لینک اول ، همان url صحیح است ولی لینک دوم url نا خواسته است که به وجود آمده .

ممنون میشم کمک کنین در جهت رفع مشکل

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

و هم اکنون یک مطلب پیدا کردم که از 3 url در دسترسه ، این موضوع نگران کنندست

هاست توسعه دهنده ایران

هاست توسعه دهنده ایران

هاست توسعه دهنده ایران

url اول همون url صحیح هست .

url دوم ، از وسط متن ادامه مطلب url اول به بعد هستش ( ینی ادامه مطلب همون url اول هست )

url سوم ، این url به صورت ناخواست

از اینجا که پیداست فقط عنوان ها یکی شدن

توضیحات متفاوت اند.

به ممجموعه و منوها و مطالب سری بزنید و عنوان را ویرایش کنید.

عرض ادب

یه مشکل جدی که اخیرا در سایت ما به وجود آمده و هرچقدر بررسی کردیم برامون نتیجه ای نداشت اینه که یک مطلب از سایتمون داخل دو تا url بالا می آید و ایندکس گرفته که از این مسئله راضی نیستیم .

هرچقدر جستجو کردیم و منو ها و مجموعه ها و مطالب رو ادیت کردیم متوجه نشدیم مشکل از کجاست ، لطفا متخصصین به ما کمک کنند .

مثلا این مطلب از دو url در موتور های جستجو ایندکس گرفته :

هاست محدود اقتصادی

هاست محدود اقتصادی

لینک اول ، همان url صحیح است ولی لینک دوم url نا خواسته است که به وجود آمده .

ممنون میشم کمک کنین در جهت رفع مشکل

توصیه:

سایت خود را روی یک دامین قفل کنید

نقشه سایت رو بروز و به گوگل معرفی کنید.

سلام، متاسفانه مشکل duplicates url در جوملا وجود دارد و باید از افزونه های بهبود سئو و sef استفاده نمایید. البته 2 افزونه خوب که فقط برای بهبود url ها هستند وجود داره.

افزونه JoomSEF

http://extensions.joomla.org/extension/joomsef

افزونه Direct Alias

http://extensions.joomla.org/extension/direct-alias

توصیه:

سایت خود را روی یک دامین قفل کنید

نقشه سایت رو بروز و به گوگل معرفی کنید.

بر روی یک دامین قفل شده .

نقشه بروز به گوگل معرفی شده .

این مشکل duplicates رو چگونه برطرف کنم ؟

از افزونه ها هم متاسفانه نمی تونم استفاده کنم یک مرتبه استفاده کردم کل url ها رو خراب کرد .

افزونه Direct Alias بصورت پیش فرض تغییری در آدرسها ایجاد نمی کنه و فقط شما می تونید تغییرات را در منوی مادر لحاظ کنید. تا دیگر نام مستعار منوی مادر به آدرس زیر منوها اضافه نشود.

افزونه Direct Alias بصورت پیش فرض تغییری در آدرسها ایجاد نمی کنه و فقط شما می تونید تغییرات را در منوی مادر لحاظ کنید. تا دیگر نام مستعار منوی مادر به آدرس زیر منوها اضافه نشود.

راه دیگری نیست ؟

نمیدونم چرا شما انقدر به داپلیکیت لینک ها حساس شدید . اصلاااااا اون تاثیری که شما فکر میکنید نداره . معیار های سئو این چیزها نیست . افزونه ی الکی هم برای این چیزها نصب نکنید که مشکلات جدی پیش خواهد اومد . میتونم حد اقل 10 سایت جوملایی برای دوستانم رو برای شما نام ببرم که با کلمات مختلف و محبوب ، در رتبه ی یک گوگل قرار دارند . هیچ کدوم هم نه به حذف ایندکس فکر کردند و نه به لینک داپلیکیت . نه خود جوملا . نه کا2 . سئو این چیز ها نیست :)

نمیدونم چرا شما انقدر به داپلیکیت لینک ها حساس شدید . اصلاااااا اون تاثیری که شما فکر میکنید نداره . معیار های سئو این چیزها نیست . افزونه ی الکی هم برای این چیزها نصب نکنید که مشکلات جدی پیش خواهد اومد . میتونم حد اقل 10 سایت جوملایی برای دوستانم رو برای شما نام ببرم که با کلمات مختلف و محبوب ، در رتبه ی یک گوگل قرار دارند . هیچ کدوم هم نه به حذف ایندکس فکر کردند و نه به لینک داپلیکیت . نه خود جوملا . نه کا2 . سئو این چیز ها نیست :)

باور کنین سئو همین چیزاس و دلیل برتری برخی از سایت های وردپرسی در سئو نسبت به جوملا اینه که url های ترو تمیز دارند و duplicate توشون نیست .

گوگل در مطلب زیر راجبه duplicate توضیح داده :

Duplicate content - Search Console Help

و الان خود گوگل در وبستر تولز به من url های duplicate رو گفته و میگه برطرف کنین .

خواهشمندم راه حل مشکل رو بگین .

براحتی می تونید از canonical tag استفاده کنید و دیگه براتون مهم نیست که یک مطلب چند تا url داشته باشه چون به گوگل دارید می گید که این url با این محتوا اصلی هستند و بقیه رو توجه نکن

و یا

اینکه از remove url آدرسهای اضافی را حذف کنید.

ولی اگه یه بهینه سازی اساسی بشه مشکلتون حل می شه

ما هم سایت های سئو جوملا داریم این چنین مشکل وجود ندارد.

براحتی می تونید از canonical tag استفاده کنید و دیگه براتون مهم نیست که یک مطلب چند تا url داشته باشه چون به گوگل دارید می گید که این url با این محتوا اصلی هستند و بقیه رو توجه نکن

و یا

اینکه از remove url آدرسهای اضافی را حذف کنید.

ولی اگه یه بهینه سازی اساسی بشه مشکلتون حل می شه

ما هم سایت های سئو جوملا داریم این چنین مشکل وجود ندارد.

تعداد مطالبی که قرار است منتشر شود بالاست و نمی توانیم همیشه این کار را دستی انجام دهیم .

لطف کنید بفرمایید چگونه جوملا را بهینه سازی اساسی کنیم ؟ می خواهیم تمام این مشکلات رو از بین ببریم لطفا راه حل یا آموزش ارائه بدید .

متخصصین جوملا هیچکس نیست که به ما بگه چطور باید این صفحات اضافی رو کلا ببنیدیم ؟

منم همین مشکل رو داشتم ،مرسی از راهنمایی هاتون.

مشکلتون چجوری رفع شد ؟

sh404sef هم نمیتونه این مشکل جوملا رو حل کنه .

متخصصین نظری ندارند ؟ هیچکس نیست راهنمایی کنه ؟

دوست عزیز این یک ضعف در جوملاست که متاسفانه هیچ اهمیتی هم بهش نمیدن و شاهد اون هستیم با آپدیت جوملا 3.4 هم این داستان ادامه داره.. یکی از راههای مفیدی که می تونید استفاده کنید اینه که توی فایل روبات یه دستور بنویسید و به خزنده ها اجزاه دسترسی به لینک هایی که به صورت domainname/component/content

هستند رو ندید.چون هرکاری کنید این آدرس دهی جوملاست که وقتی از sef استفاده می کنید این آدرس رو به یک آدرس خوانا تبدیل میکنه ولی آدرس قبلی هم وجود داره پس برای هر مطلب حداقل دوتا لینک وجود داره. فایل روبات رو باز کنید و خط زیر رو اضافه کنید:

Disallow: /component/content/

بعد منتظر بمونید تا گوگل صفحات تکراری رو حذف کنه ، یا بصورت دستی از وب مستر لینک های تکراری و درجه 2 رو حذف کنید

امیدوارم مفید واقع شده باشه

دوست عزیز این یک ضعف در جوملاست که متاسفانه هیچ اهمیتی هم بهش نمیدن و شاهد اون هستیم با آپدیت جوملا 3.4 هم این داستان ادامه داره.. یکی از راههای مفیدی که می تونید استفاده کنید اینه که توی فایل روبات یه دستور بنویسید و به خزنده ها اجزاه دسترسی به لینک هایی که به صورت domainname/component/content

هستند رو ندید.چون هرکاری کنید این آدرس دهی جوملاست که وقتی از sef استفاده می کنید این آدرس رو به یک آدرس خوانا تبدیل میکنه ولی آدرس قبلی هم وجود داره پس برای هر مطلب حداقل دوتا لینک وجود داره. فایل روبات رو باز کنید و خط زیر رو اضافه کنید:

بعد منتظر بمونید تا گوگل صفحات تکراری رو حذف کنه ، یا بصورت دستی از وب مستر لینک های تکراری و درجه 2 رو حذف کنید

دستتون دردنکنه

این پاسخی که شما دادید بسیار ارزشمنده ممنون .

درود

درسته، ولی با این کار کاملا مشکل حل نمیشه،

اگه در Webmaster Tools بخش HTML Improvements دقت کرده باشید،* کلی مطالب Duplicate رو نشون میده که اصلا ساختار لینک های متفاوتی دارن،

مثلا اگه در سایت شما این لینک وجود داره:

اررور Duplicate به صورت لینک زیر:

بعد جالب اینجاست که این لینک ها همیشه در حال تغییرند، مثلا لینک قبلی حذف میشه، به جاش:

می آد، حتی با حذف کردن از Index گوگل هم نمی شه جلوش رو گرفت!

و با قابلیت Canonical باز هم در Webmaster Tools اررور وجود داره و متاسفانه این مشکل راه حلی نداره (تا اونجایی که من تحقیق کردم).

درود

درسته، ولی با این کار کاملا مشکل حل نمیشه،

اگه در Webmaster Tools بخش HTML Improvements دقت کرده باشید،* کلی مطالب Duplicate رو نشون میده که اصلا ساختار لینک های متفاوتی دارن،

مثلا اگه در سایت شما این لینک وجود داره:

اررور Duplicate به صورت لینک زیر:

بعد جالب اینجاست که این لینک ها همیشه در حال تغییرند، مثلا لینک قبلی حذف میشه، به جاش:

می آد، حتی با حذف کردن از Index گوگل هم نمی شه جلوش رو گرفت!

و با قابلیت Canonical باز هم در Webmaster Tools اررور وجود داره و متاسفانه این مشکل راه حلی نداره (تا اونجایی که من تحقیق کردم).

راه که داره دوست من ولی پیگیری میخواد. چیزی که توی وب مستر گوگل با عنوان duplicate title tag هست صفحاتی هستند که عنوان یا همون title یکسان دارند.در خیلی از موارد شما صفحاتی ساختید که عنوان یکسانی دارند که این مورد با تغییر عنوان مطلب یا منو براحتی حل میشه. مورد بعد صفحاتی هستند که با آدرس yourdomain/component/content/article/anyArticle

توی سایت ظاهر میشن که همون مشکل دوستمون Ali09366 هست که با اون دستور که گفتم توی روبات بنویسید حل میشه بعد لینک های تکراری رو از وب مستر حذف کنید.این مشکل میتونه از وجود چند منوی یکسان یا یک عنوان هم ایجاد بشه.همچنین برای صفحاتی که صفحه بندی داره که برای این مورد یه پلاگین یکی از سایت های ایرانی ساخته که بخوبی هم کار میکنه. خلاصه داداشم شدنی هست و باید حوصله کنی.در کل جوملا این ضعفا رو داره بقیه سیستما رو خبر ندارم . به جون خودم وردپرس کار هم نیستم که بخوام تبلیغشو بکنم ولی جوملا توی سئو ضعیفه و باید برای سئوش بیشتر زحمت بکشی تا وردپرس ولی خب محاسن خودشو داره

راه که داره دوست من ولی پیگیری میخواد. چیزی که توی وب مستر گوگل با عنوان duplicate title tag هست صفحاتی هستند که عنوان یا همون title یکسان دارند.در خیلی از موارد شما صفحاتی ساختید که عنوان یکسانی دارند که این مورد با تغییر عنوان مطلب یا منو براحتی حل میشه. مورد بعد صفحاتی هستند که با آدرس yourdomain/component/content/article/anyArticle

توی سایت ظاهر میشن که همون مشکل دوستمون Ali09366 هست که با اون دستور که گفتم توی روبات بنویسید حل میشه بعد لینک های تکراری رو از وب مستر حذف کنید.این مشکل میتونه از وجود چند منوی یکسان یا یک عنوان هم ایجاد بشه.همچنین برای صفحاتی که صفحه بندی داره که برای این مورد یه پلاگین یکی از سایت های ایرانی ساخته که بخوبی هم کار میکنه. خلاصه داداشم شدنی هست و باید حوصله کنی.در کل جوملا این ضعفا رو داره بقیه سیستما رو خبر ندارم . به جون خودم وردپرس کار هم نیستم که بخوام تبلیغشو بکنم ولی جوملا توی سئو ضعیفه و باید برای سئوش بیشتر زحمت بکشی تا وردپرس ولی خب محاسن خودشو داره

می دونم، منظورم این نبود، مشکل این جاست که جوملا از یک URL چند URL دیگه میسازه،

قبول دارم که جوملا تو سئو ضعیفه، سر همین قضیه تو Webmaster Tools، دائما دارم اررور 404 می گیرم!

جوملا در سئو فوق العادست

حتی بهتر از وردپرس

تشکر ما هم از افتخار می کنیم سئو جوملا قوی تر از وردپرس باشه ...

لطفا دلایل علمی خودتون رو در مقایسه سئو جوملا و وردپرس بفرمایید تا بیشتر توجیح شویم .

ببین من میپذیرم

سئو وردپرس راحتر از سئو جوملاست

در بازاریابی اینترنتی ابزار بازاریابی بهتری نسبت به جوملا داره

من اصلا نسبت به هیچ چیزی تعصب ندارم

کتاب رازهای پنهان گوگل کاملا در مورد سئو کردن ساختار جوملا توضیح داده شده

اگر ساختار جوملا رو سئو کنید شک نکنید بهتر از وردپرسه

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری