omidsaadat

مشکل با تغییر رنگ قالب پلاس (تنظیمات Template Style)

15 پست در این موضوع

سلام بر دوستان و اساتید انجمن!

من از قالب پلاس و جوملا 3 استفاده می کنم. این قالب آپشن های متنوعی برای رنگ بندی داره. وقتی وارد تنظیمات قالب می شم و از تب «theme» تغییراتی مثل رنگ «Template Style» ایجاد می کنم، سایت دیگه بالا نمی یاد و این پیام ظاهر می شه:

Please config select layout in Administrator >> Template Manager >> Your_Template >> Tab:Layout >> Field:layout

این پیام خطا یعنی چی؟

ضمناً وقتی از دیتابیس، جدول مربوطه «template_styles» رو تغییر می دم اعمال می شه و هیچ مشکلی به وجود نمی یاد.

لطفاً راهنمایی کنید چی کار کنم بتونم این تغییرات رو در تنظیمات قالب در مدیریت جوملا انجام بدم بدون نیاز به ویرایش مستقیم دیتابیس! :33:

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

درود

از تنظیمات قالب گزینه less*رو موقتا غیر فعال کنید تست بزنید ببینید بالا میاد ؟

درود!

از اولش هم غیرفعال بود. فعال کردم سایت خوابید و همون ارور رو داد. دوباره غیرفعال کردم ولی درست نشد. از دیتابیس جدول template_styles رو ریکاوری کردم درست شد.

[ATTACH=CONFIG]8660[/ATTACH]

سلام من دقیقا مشکل شما رو داشتم. من یه افزونه نصب کردم که یادم نیست چی بود باعث شده بود اینجوری بشه وقتی مسیری رو که خودش گفنه بود میرفتم

Please config select layout in Administrator >> Template Manager >> Your_Template >> Tab:Layout >> Field:layout

و یه layout انتخاب میکردم مثلاً left right main حالا یه error جدید میداد که فایل xml نمیتونه پیدا کنه دیدم فایل xml مربوطه وجود داره ولی فایل php که اونو فراخونی میکنه یه .xml خودش به انتهای اسم فیل اضافه میکنه

خلاصه سرتو درد نیارم اون فایل php که اسمش و مسیرش یادم نیست ولی خود error سایت اسم و مسیرش رو میداد کدهاشو پاک کردم و از توی فایل zip بسته نصبی کدهای همون فایل جایگزین کردم درست شد

هرچی من بیش تر انتظار می کشم کم تر کسی جواب می ده! :13:

بابا یکی به ما کمک کنه دیگه! shotup

هرچی من بیش تر انتظار می کشم کم تر کسی جواب می ده! :13:

بابا یکی به ما کمک کنه دیگه! shotup

دادا اون error بالا بهت میگه میری توی تنظیمات قالب آدرس دقیق داده دیگه

افزونه ها - مدیریت قالب ها - تب سوم که همون Layout - گزینه اول اینه Default Layout مقدار نداره یه منو بازشو داره حالت چیدمان سایت رو مشخص میکنه هفت تا حالت مثلاً left right main باید یکی از این حالتها رو طبق چیدمان موقعیتهای انتخاب کنی

حالا تازه وقتی انتخاب کردی و save کردی error نداد که حله اما به احتمال زیاد اون error ی که توی تایپک بالا گفتم میده اگه داد راه حلشو گفتم همون بالا

یاعلی

دادا اون error بالا بهت میگه میری توی تنظیمات قالب آدرس دقیق داده دیگه

افزونه ها - مدیریت قالب ها - تب سوم که همون Layout - گزینه اول اینه Default Layout مقدار نداره یه منو بازشو داره حالت چیدمان سایت رو مشخص میکنه هفت تا حالت مثلاً left right main باید یکی از این حالتها رو طبق چیدمان موقعیتهای انتخاب کنی

حالا تازه وقتی انتخاب کردی و save کردی error نداد که حله اما به احتمال زیاد اون error ی که توی تایپک بالا گفتم میده اگه داد راه حلشو گفتم همون بالا

یاعلی

ممنون از توجهتون :128fs318181:

راستش از راهنمایی قبلی خیلی سردرنیاوردم و نتونستم عملی کنم به همین خاطر منتظر راهنمایی بهتر و کامل تر بودم.

من وقتی تو مدیریت جوملا، تنظیمات قالب هر تغییر کوچیکی ایجاد می کنم (از انتخاب حالت چیدمان گرفته تا تغییر رنگ ها و...) و ذخیره می کنم، سایت می خوابه و این پیام رو نمایش می ده:

حالا این فایل xml و php و پاک کردن کدها و جایگزین کردن کد جدید و... که توضیح دادید رو می شه کمی آسون تر و عملی تر توضیح بدید تا انجامش بدم؟ با توضیحات قبلی نتونستم فایل و کد مربوطه رو پیدا کنم.

ممنون:35:

اصلاحیه: وقتی تو تنظیمات قالب، از تب layout، حالت چیدمان قالب رو روی left-main-right.xml که حالت چیدمان سایته قرار دادم و ذخیره کردم، سایت خوابید و فقط این پیام نمایش داده شد:

structure or name of file: left-main-right.xml.xml is not exactly

یعنی باید چی کار کنم؟!

اصلاحیه: وقتی تو تنظیمات قالب، از تب layout، حالت چیدمان قالب رو روی left-main-right.xml که حالت چیدمان سایته قرار دادم و ذخیره کردم، سایت خوابید و فقط این پیام نمایش داده شد:

یعنی باید چی کار کنم؟!

error باید دوتا خط باشه شما فقط خط پایین گذاشتی توی تایپک بالا گفتم از فایل php که این فایل xml فراخونی میکنه به اشتباه به آخر اسم فایل یه .xml دیگه اضافه میکنه اگه دوتا خط error کامل بزاری دقیق بهت میگم چیکار کنی. اما بطور موقت میتونی بری توی cpanel بطور دستی یه .xml به انتهای اسم فایل اضافه کنی که میشه .xml.xml

اما این راه موقته چون به محض یه دستکاری کوچیک دیگه توی تنضیمات قالب و save کردن باز یه .xml دیگه به انتهای فایل مربوطه اضافه میکنه که میشه .xml.xml.xml

اما راه حل اساسی اینکه اون فایل php پیدا کنی و کل کدهاشو با کدهای همون فایل از بسته نصبی plus که ان شااله هنوز داشته باشی جایگزین کنی. مسیر و نام فایل php توی صفحه error سایتت هست دقت کن یا توی تایپک بزار بهت بگم چیکار کنی

error باید دوتا خط باشه شما فقط خط پایین گذاشتی توی تایپک بالا گفتم از فایل php که این فایل xml فراخونی میکنه به اشتباه به آخر اسم فایل یه .xml دیگه اضافه میکنه اگه دوتا خط error کامل بزاری دقیق بهت میگم چیکار کنی. اما بطور موقت میتونی بری توی cpanel بطور دستی یه .xml به انتهای اسم فایل اضافه کنی که میشه .xml.xml

اما این راه موقته چون به محض یه دستکاری کوچیک دیگه توی تنضیمات قالب و save کردن باز یه .xml دیگه به انتهای فایل مربوطه اضافه میکنه که میشه .xml.xml.xml

اما راه حل اساسی اینکه اون فایل php پیدا کنی و کل کدهاشو با کدهای همون فایل از بسته نصبی plus که ان شااله هنوز داشته باشی جایگزین کنی. مسیر و نام فایل php توی صفحه error سایتت هست دقت کن یا توی تایپک بزار بهت بگم چیکار کنی

دوباره امتحان کردم، فقط همون پیام رو می ده. یه صفحه سفید خالی با این پیام: structure or name of file: left-main-right.xml.xml is not exactly

بسته نصبی پلاس و فایل های اصلیشو هنوز دارم. این فایل php تو کدوم پوشه باید باشه؟

ممنون!

گزارش خطای سایت رو روی «حداکثر» گذاشتم این خطا رو داد:

Warning: DOMDocument::load() [domdocument.load]: I/O warning : failed to load external entity "/home3/hshadir/public_html/templates/jm_plus/layouts/left-main-right.xml.xml" in /home3/hshadir/public_html/plugins/system/yt/includes/site/lib/yt_renderxml.php on line 33

حالا باید چیکار کنم؟

ممنون!

گزارش خطای سایت رو روی «حداکثر» گذاشتم این خطا رو داد:

Warning: DOMDocument::load() [domdocument.load]: I/O warning : failed to load external entity "/home3/hshadir/public_html/templates/jm_plus/layouts/left-main-right.xml.xml" in /home3/hshadir/public_html/plugins/system/yt/includes/site/lib/yt_renderxml.php on line 33

حالا باید چیکار کنم؟

حالا شما این مسیر توی cpanel برو تا فایل مورد نظر پیدا کنی

plugins/system/yt/includes/site/lib/yt_renderxml.php

اسم فایل هم آخر مسیر هست yt_renderxml.php اگه هاست شما cpanel باشه البته فکر کنم directadmin هم گزینه edit داشته باشه توی cpanel اگه روی فایل هم کلیک راست کنی گزینه edit داره

حالا اگه فایل زیپ بسته نصبی پلاس داری دقیقاً همون مسیر بالا رو توی بسته نصبی میری

plugins/system/yt/includes/site/lib/yt_renderxml.php

حالا کدهای این فایل yt_renderxml.php کپی و توی cpanel (همون فایل yt_renderxml.php که در حالت edit) پیست (paste) کن و در آخر save میزی بعد close ان شااله حله

ممنون از توجهتون :128fs318181:

راستش از راهنمایی قبلی خیلی سردرنیاوردم و نتونستم عملی کنم به همین خاطر منتظر راهنمایی بهتر و کامل تر بودم.

من وقتی تو مدیریت جوملا، تنظیمات قالب هر تغییر کوچیکی ایجاد می کنم (از انتخاب حالت چیدمان گرفته تا تغییر رنگ ها و...) و ذخیره می کنم، سایت می خوابه و این پیام رو نمایش می ده:

حالا این فایل xml و php و پاک کردن کدها و جایگزین کردن کد جدید و... که توضیح دادید رو می شه کمی آسون تر و عملی تر توضیح بدید تا انجامش بدم؟ با توضیحات قبلی نتونستم فایل و کد مربوطه رو پیدا کنم.

ممنون:35:

خیلی سعی کردم آسان و روان بگم تا متوجه بشی دیگه از این روانتر بلد نبودم :33:

تبریک!!! تبریک به من! تبریک به تو! تبریک به همه! :thanks:

دست شما درد نکنه!

بالاخره درست شد. البته کدهای مذکور رو از پوشه خام قالب پلاس برداشتم و جایگزین کردم ولی چیزی عوش نشد. به ذهنم رسید از نسخه اورجینال قالب این کدها رو بردارم. سرچ کردم و از لینک زیر:

http://www.smartaddons.com/joomla/templates/template-showcase/item/436-sj-plus-free-responsive-joomla-template

نسخه ی اورجینال و انگلیسی قالب پلاس رو دانلود کردم و کدها رو از توش برداشتم و جایگزین کردم حل شد. بازم دست شما درد نکنه!

خدایا مشکل همه ی گرفتارها رو به دست بنده های خوبت حل کن!

smile22smile22smile22

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری