faliramaji

چرا فونت اعداد انگلیسی فارسی میشه

15 پست در این موضوع

با سلام من متن انگلیسی رو تو فایل ورد تایپ کردم بعد تو مدیریت مطالب جوملا وارد میکنم این اعدادش تبدیل به فارسی میشوند. دلیلش چیه و چکار باید کرد؟

[ATTACH=CONFIG]8858[/ATTACH]

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

فونت فارسی اعداد رو فارسی نشون میده . از تو ادیتور فونت رو به tahoma تغییر بدید درست میشه

آخه من اینها رو تو ورد با times new roman تایپ و کپی ، پیست داخل مدیریت مطالب جوملا کردم.

شما فونت تایمز رو توی ورد انتخاب کردید درست ولی وقتی اوردید توی ادیتور جوملا برای قالبتون تعریف شده که فونت فارسی رو فکر میکنم یکان رو نمایش بده . الان فونتی که داره سایت نشون میده تایمز نیست .

بله درسته فونت فارسیش یکانه الان اون کاری که گفتید رو انجام دادم یعنی مطالب انگلیسی رو Tahoma گذاشتم اعداد انگلیسی شدند .

تغییر کلی در فونت فارسی و انگلیسی رو باید کجا انجام داد؟

ببینید فونتای فارسی مثل یکان قابل انتخاب در ادیتور نیستند . اینا به قالب تزریق شدند از طریق دستوراتی مثل font-face . ساختار این فونت ها بر پایه زبان فارسی هست و اعداد رو هم بصورت فارسی نشون میدن . شما اگه میخواید کل سایتتون از فونتی مثل tahoma استفاده کنه که اعداد رو لاتین و نوشته ها رو فارسی نسبتا مناسب نشون بده باید توی فایل های css*قالبتون دنبال کد های font-family*بگردید و جلوشون tahoma*رو قید کنید .

جالبه حالا بعضی دیگه رو که همین کار رو انجام میدم فونت تغییری نمیکنه!!!!

کش مرورگرتون رو خالی کنید دوباره تست بزنید . اگه بازم نشد دموی سایت رو بدید تا بشه بررس یکرد

بله این درسته ولی من که میخوام از فونت یکان برای فارسی و times new roman برای انگلیسی استفاده کنم راهکار چیه؟

ببخشید من الان متوجه نمیشم مشکل کجاست . خود جاهایی که مطلب انگلیسی دارید از ادیتور متن جوملا فونت رو بذارید روی times . مشکل چی هست ؟

ممنون

والا بعضی ها که متن فارسی و انگلیسی رو با هم تو یک خط یا سطر دارند رو همین کار رو میکنم ولی بازم فارسی نشون میده و دمو سایت خواستید گذاشتم

ببینید شما ادیتور جوملا رو همون برنامه word*خودمون در نظر بگیرید . خیلی وقتها وقتی توی یک خط از دو فونت متفاوت استفاده میکنید توی همون word هم ممکنه در خصوص چینش کلمات با مشکل مواجه بشید . بهترین کار استفاده از فونتهایی هست که فارسی و انگلیسی رو تا حدودی خوب نشون بده و فونت هاتی عمومی که روی همه سیستم ها هم هست باشه . مثل همین Tahoma . دمو رو برای این گفتم بذارید چون بعضی وقتها توی کدها جلوی فونت از واژه important استفاده میشه که با تغییر فونت هم ممکنه اعمال نشه براتون ولی قالب شما این شرط رو نداشت . از همون ادیتور باید فونت تغییر کنه و مشکلی هم نباید داشته باشه . حالا اگه فونت رو تغییر میدید و اعمال نمیشه باید دسترسی ادمین جوملاتون پیام خصوصی کنید تا بررسی بیشتری صورت بگیره

موفق باشید

سلام علیکم

برای عدم نمایش اعداد در سایتی که فونتش فارسیه.میبایست اون بخش رو با فونتهای استاندارد انگلیسی فراخونی .بطور مثال همون روشی که امیرجان مطرح کردند.

اما نمیتونی مابین تکست فارسی که فونتش فارسیه؛ اعدادش رو انگلیسی نشون بدید.کمی کار سخت هستش و قر و قاتی میشه....(چه بخواید چه نخواید!))

با سلام و درود

ممنون از آقای صدیقی و آقای مردان زاده بابت پاسخگویی . پس به این نتیجه رسیدیم که فونت thoma فونتی هست که فارسی و انگلیسی رو به هر حال تا حد استانداردی در داخل متن و کنار هم خوب نشون میده. و برای استفاده از فونتهای فارسی اونا رو باید از طریق font-face وارد کرد.

و از اونجا که اینها اعداد رو هم فارسی نشون میدند برای نشون دادن اعداد در بخشهای انگلیسی به صورت انگلیسی با ادیتور خود جوملا اون بخشها را روی times new roman یا thoma باید تنظیم کنیم. در اینصورت فونت فارسی و انگلیسی رو کنار هم داریم (البته این در صورتی هستش که بخش فارسی و انگلیسی جدا باشند)

اما نمیشه مابین تکست فارسی که فونتش فارسیه؛ اعدادش رو انگلیسی نشون بدید.کمی کار سخت هستش و قر و قاتی میشه....(چه بخواید چه نخواید!))

اگه اینها درسته که بحث رو مدیران محترم جمع کنند.

با تشکر

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری