miladsaeedi

آموزش طراحی گرافیکی سایت از ابتدا تا انتها به کمک فتوشاپ

131 پست در این موضوع

با سلام

آیا نیازی به فاصله بین موقعیت های ایجاد شده وجود دارد؟

برای مثال آیا موقعیت های ایجاد شده در تصویر زیر درست است

[ATTACH=CONFIG]1921[/ATTACH]

با سپاس

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

جناب استاد ساعدی خسته نباشید

اگه ممکنه زمان شروع کلاس بعدی رو بگید تا به موقع سر کلاس حاضر شیم

[ATTACH=CONFIG]1937[/ATTACH]

ارسال شده در (ویرایش شده)

اینم طرح من استاد

یکم تغییرش دادم استاد یه موقعیت برای زبان یادم رفته بود.

[ATTACH=CONFIG]1948[/ATTACH]

ویرایش شده در توسط mp_mp353

با سلام و تشكر از استاد گرامي من علاقه مند به طراحي قالب هستم طرح ساده اي آماده كردم.

[ATTACH=CONFIG]1942[/ATTACH]

سلام دوستان گلم از همه ممنونم من در حال بررسی کارهاتون هستم و انشاء الله فردا متن جلسه بعدی رو آماده و در مورد نقاط ضعف و قوت کارهاتون صحبت می کنم.

موفق باشید

عرض سلام خدمت دوستان گلم

عزیزان ممنون از مشارکتتون، اما حالا می پردازیم به نقات قوت و ضعف موقعیت گذاریتون.

اول از دوست خوبم youngboy شروع می کنم که نفر اول بودند.

این هم طرح ایشون

[ATTACH=CONFIG]1946[/ATTACH]

***نکته پست: اشتباه خیلی ها اینه که سایت رو با هدر یکپارچه شروع می کنن. در صورتی که این یک اشتباهه بزرگه ما باید از فضای حیاتی و مهم بالای سایت که در حقیقت پیشانی سایت هست به نحو احسن استفاده بکنیم.***

نکات قوت:

1- سعی شده حتی الامکان تمام بخش ها تحت پوشش قرار بگیرد.

2-هدر سایت یکپارچه نیست و چند تکه کار شده.

3- هم موقعیت راست داریم و هم چپ.

نقات ضعف:

1-متاسفانه نکته ای که تقریبا 80 درصد دوستان رعایت نکردن نبودن نظم و انضباط در فاصله ببن موقعیت هاشون بود به این نحو که در طرح ایشون فاصله بین user 4 ,5 ,6 با موقعیت های user7,8,9,10 متفاوت هست و این نظم در کار خیلی مهم هست.

2-اسلاید شو بهتر بود که به صورت یکپارچه طراحی نمیشد.

3-موقعیت logo بیش از حد بزرگ است.

در کل از 100 امتیاز 70 امتیاز

بچه ها این امتیاز ها و ایرادگیری ها صرفا جهت یادگیری بهتر و بالا بردن جذابیت های کلاس هست تا بتونیم یه چیزی یاد بگیریم و لاغیر والا بنده مخلص همتون هم هستم. امیدوارم که ناراحت نشید پرا که نمره همه شما بی نهایت هست. و به این نکته توجه داشته باشید که سوای اصول طراحی در امر طراحی و گرافیک سلیقه ها بسیار متفاوت هست و شاید از نظر یک نفر کار شما بسیار بی نظیر ولی از نظر شخص دیگری کار شما بسیار ضعیف باشه. و امتیاز ها 50 درصدش در مورد اصول و 50 درصد در مورد سلیقه شخصی بنده هست

ویرایش شده در توسط miladsaeedi

اما دوست خوبمون limanweb عزیز

طرح ایشون:

[ATTACH=CONFIG]1947[/ATTACH]

نقاط قوت:

1-پوشش خیلی مناسبی رو موقعیت دهی کردید.

2- دسته بندی ها در هر بخش تناسب دارد. مثلا در بخش بالایی سایتتون وجود موقعیت های left 1,2 کار مناسبی به نظر می رسه!

نقاط ضعف:

1-در قسمت بالایی سایت بهتر بود از چند موقعیت دیگر هم استفاده می کردید ولو اینکه همزمان با دیگر موقعیت ها فعال نباشد.

2- فاصله بین موقعیت ها و تقسیم بندی صفحه منظم نیست

3-بهتر بود در مورد قسمت پایینی سایت یه تجدید نظری می کردید!

در کل طرح خیلی خوبی زدید. ممنونم

از 100 امتیاز 80 امتیاز

و اما دوست خوبم ماهان

این هم طرحشون

[ATTACH=CONFIG]1953[/ATTACH]

نقاط قوت:

1-پوشش تقریبا کامل

2-آشنایی با ابزار Slice

3-موقعیت های خوب و کارامد به خصوص در بخش بالایی و هدر سایت

نقاط ضعف:

1-بهتر بود بعد از موقعیت های بالا و قبل از متن اصلی موقعیت هایی نظریر آنچه در پایین آورده اید برای جامع تر شدن کارتان می آوردید.

2-عدم نامگذاری موقعیت ها

لطفا به نکاتی که گفته شد بیشتر توجه نمایید . در کل بسیار عالی بود.

از 100 امتیاز 85 امتیاز

دوست خوبمون misanweb عزیز

نقاط قوت:

1-تقسیم بندی مناسب قسمت بالایی و هدر سایت

2-وجود دو موقعیت left1,2 برای متفاوت تر شدن

نقاط ضعف:

1- عدم پوشش مناسب (ما هم بر این نظر هستیم که حتی الامکان سایت شلوغ نشود ولی وجود موقعیت های زیاد دستمان را بازتر می گذارد و طرحمان را حرفه ای تر)

2-عدم رعایت فاصله ها

در کل ممنونم از وقتی که گذاشتی

از 100 امتیاز 65 امتیاز

آقای mohammad_01 گرانقدر

تقریبا نفاط ضعف و قوت شما هم مثل دوست خوبمون misanweb بود.

و متشکرم از اجراتون

از 100 امتیاز 65 امتیاز

دوستان گرانقدر mp_mp353 و sun هم هر دو اتود های خوبی زدند

از نقاط قوتشان می توان به

موقعیت های مناسب در هدر و بالای سایت و پوشش نسبتا مناسب اشاره کرد. با توجه به نکاتی که در مورد دوستان دیگرتون گفتم نقاط ضعفتون رو هم می تونید دریابید.

و امتیاز های شما برای هر کدام از 100 امتیاز 70 امتیاز می باشد

دوستان خوبم اگر تمام طرح ها شما رو با هم تلفیق بکنیم یک موقعیت محشر برای سایتمون ایجاد کردیم. فقط باز هم به این نکته توجه داشته باشید که تعداد پوزش بالا در یک سایت به معنی استفاده از همه اونها نیست. و نکته دیگر اینکه شاید در مقایسه امتیاز ها با یکذیگر بگید که ای بابا طرح من که بهتر فلانی بود پی چرا نمره من پایینتر شد؟ در پاسخ اینکه سلیقه های ما باهم متفاوت است! اما همه عالییییییییییییییییییییییییییی بودید دست مریزاد.

با سلام استاد

خسته نباشد. با تشکر از کمکتون

استاد من روی بوم قبلی کمی کار کردم و برخی جزئیات رو بهش اضافه کردم دوست دارم نظرتون رو در مورد این بوم جدید بدونم و برای بهتر کردنش ازتون کمک بگیرم.

باتشکر.

[ATTACH=CONFIG]1954[/ATTACH]

با سلام استاد

خسته نباشد. با تشکر از کمکتون

استاد من روی بوم قبلی کمی کار کردم و برخی جزئیات رو بهش اضافه کردم دوست دارم نظرتون رو در مورد این بوم جدید بدونم و برای بهتر کردنش ازتون کمک بگیرم.

باتشکر.

[ATTACH=CONFIG]1954[/ATTACH]

سلام mp_mp353 عزیز

ممنونم که دست به اصلاح طرحت زدی، فکر کنم که هم شما و هم دوستان دیگر به راحتی میتونن قضاوت کنن که خلا کارت به طرز شگفت انگیزی پر شد. (کار قبلی ایشون رو حتما ببینید و شما هم مقایسه کنید)

دوستان گلم میبینید که با کمی فکر می تونید کارهاتون رو پخته تر کنید.

این یکی مستحق نمره 85 هست. آفرین

سلام.

خسته نباشی استاد.

اینم مال من !

[ATTACH=CONFIG]1957[/ATTACH]

دوست گلم zoom1.ir جان پیوستنت به این کلاس رو خوش آمد می گم. ممنونم از وقتی که گذاشتی. به نکاتی که برای بچه ها عرض کردم برگرد و همه رو با دقت مطالعه کن کارت خوب بود ولی یه سری ایراد داشت که من برای دوستات گفتم. موفق باشی

منم اومدم اجازه استاد :ad54ad:

81302962849682797232.jpg

استاد گرامی

یک سوال زیر میزی

من میخوام page Nanavigation قالب رو شخصی سازی کنم یعنی تعداد عددشو بیشتر کنم یعنی بشه 12 شماره و یکم خوشگلتر و ...

چطور اینهارو باید اعمال کنم زیاد ور رفتم باهاشون نشد یک راهنمایی کوچیک کنید بقیششو خودم میرم با تشکر

ویرایش شده در توسط AmIn1412

همونطور که میدونید استاد سعیدی خیلی سرش شلوغه و نمیتونه زیاد بیاد آموزش بده.از طرف دیگه ما هم اگه بخایم منتظر بمونیم که نمیشه و همه ی فعالیت ها میفته گردن استاد.برای همین من تصمیم گرفتم مثل دوست خوبمون mp_mp353 طرحمو اصلاح کنم تا حداقل چیزایی که آموزش دادن یادم نره و این تاپیک هم خلوت و بدون فعالیت نمونه.(یه مثال ساده میزن:کسی که میره کلاس خط ولی استادش میگه خطت اشکال داره بیخیال نمیشه و سعی میکنه اون مشکلات رو حل کنه.منم حالا خواستم که مشکلاتم رو حل کنم)

اینم طرح جدید من:

[ATTACH=CONFIG]1981[/ATTACH]

دوستان به شما هم توصیه میکنم طرحاتونو با توجه به معایبش اصلاح کنین.حتی اگه بهشون جواب داده نشه یا ارزیابی نشه شما تمرین کردین تا بهتر یاد بگیرین.

موفق باشین

سلام استاد

لطفا من رو هم به کلاس راه بدید!

اینم طرح من

[ATTACH=CONFIG]2007[/ATTACH]

لطفا طرح من رو هم ارزیابی کنید!

در ضمن من طراح گرافیک هستم...

در طراحی های گرافیک روی من حساب کنید!

با تشکر از نیت خیر شما

ویرایش شده در توسط akbari

با سلام

جسارتا پیشنهاد می کنم اگر کسی توانایی «آموزش طراحی گرافیکی سایت از ابتدا تا انتها به کمک فتوشاپ» را دارند با صلاحدید جناب سعیدی، مواقعی که ایشان مشغله دارند مطلب را ادامه دهند و به ایشان کمک کنند تا در ادامه کار وقفه ایجاد نشود.

با سپاس

بسم الله الرحمن الرحیم

گر چه ماه رمضان است بیاور جامی زان می ناب که از او پخته شود هر خامی

سلام و پوزش بنده رو پذیرا باشید. دوستان گلم در این مدت مشکل و مشغله ای برای ینده ایجاد شد نتونستم در خدوتتون باشم. انشاء الله در این ماه مبارک فرصت این آموزش رو داشته باشم. ن با اجازه دوستان می خوام تلفیقی رو از کا ربچه ها به عنوان template position داشته باشم.

می ریم سراغ آموزش:

بچه ها به این قالبی که من سال گذشته طراحی کردم دقت کنید.(البته اتود و سفارش نبود به خاطر همین کمی و کاستی داره)

[ATTACH=CONFIG]2034[/ATTACH]

و این هم position هاش

(دقت کنید من به دلیل سرعت بخشیدن به کار در این مرحله با بی دقتی فقط موقعیت ها را هایلایت کرده ام)

[ATTACH=CONFIG]2036[/ATTACH]

همونطور که دقت می کنید انتخاب موقعیت ها برای یک قالب بسیار بستگی به نوع قالب و استراتژی قرار رفتن متن و تصویر در آن دارد. من در این قالب دو موقعیت خارجی 22 و 23 رو اضافه کردم تا دستم برای قرار دادن بخش ها و ماژول ها بازتر باشه. توجه داشته باشید این فرم موقعیت ها برای یک سایت خبری خیلی مناسب نیست چزا که ماهیت کار ها با هم بسیار متفاوت است.

اگر تا اینجا کسی سوالی داره بپرسه. من منتظرم.

بچه ها در این طرح به تقارن ها دقت کنید. سعی کنید در کارهاتون حتما تقارن را داشته باشید به دو دلیل:

1- در هنگام چند زبان سازی سایت شما را کمک می کند و لازم می شود.

2- انعصاف قالب بالا می رود.

در این صورت ممکن است بخواهید ماژول های خود را در چپ و یا راست قرار دهید در این صورت افسوس نمی خوارید که این موقعیت ای کاش از اول اینور بود یا اونور بود!!!

استاد خیلی استفاده کردیم و مشتاق بحث های جدید هستیم

من که سوالی ندارم:128fs318181:

دوستان گلم کسی سوالی نداره? برم سراغ بحث بعدی?

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری