arash-enayati

سوال در مورد به کارگیری کد های جاوا اسکریپت در جوملا

4 پست در این موضوع

با سلام خدمت دوستان جوملایی عزیز

راستش من بعد از اشنایی با جوملا و کارکردن با اون رفتم و مدتی رو صرف مطالعه در مورد جاوا اسکریپت کردم و هدف هم که خودتون بهتر میدوید طراحی سایت هایی حرفه ای تر بود

حالا به جایی رسیدم که میتونم با جاوا یه اسلاید شو ساده رو طراحی کنم. حالا برای ادامه کار یه سوال دارم اونم این هست اگر من یه اسلاید شو رو در جوملا پیاده کنم

البته اونو به صورت ماژول برای جوملا در نیارم و کدهای خام رو به قالب پیوست کنم مثل همون کاری که در مورد منو های پایین افتادنی در طراحی قالب انجام میدیم

ایا انجام چنین کاری اصولی هست و یا اگر قصد انجام کاری رو با جاوا و جی کوئری حتما باید اون رو به صورت افزونه برای جوملا در بیارم

چون برای ادامه کار و انتخاب مسیر کمی دچار مشکل شدم.

استادمون تاکید داره بعد از یاد گیری جاوا ابتدا بریم سراغ برنامه نویسی سمت سرور یعنی php و... بعد بریم سراغ جی کوئری

ولی خودم دوست دارم ابتدا جی کوئری رو یاد بگبرم و از اونا در جوملا استفاده کنم بعد برم سراغ برنامه نویسی سمت سرور

لطفا اگر در توانتون هست منو راهنمایی کنید

با تشکر

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

سلام

خیلی خوبه که شما در مورد جاوااسکریپت اطلاعاتتون را زیاد کردید. به شما کمک زیادی می کنه.

در مورد کار با جوملا بسته به نوع پروژه ای که انجام می دید می تونه متفاوت باشه . ممکنه در بعضی پروژه ها همون اسلاید شو خودتون کافی باشه ولی در بعضی ها نیاز باشه مثلا اسلاید شوتون از مطالب تصویر را بخونه که برای این کار شما باید با هسته و کد نویسی افزونه های جوملا آشنا باشید تا بتونید اون را پیاده کنید یا می تونید از افزونه های جوملا استفاده کنید.

ولی در کل بعد از یادگیری جاوا اسکریپت نیاز هست که یک زبان برنامه نویسی هم یاد بگیرید

حالا بسته به شما داره اینکه بخواید در قالب جوملا کار کنید یا نه؟

سلام مجدد

متاسفانه زیاد متوجه منظور من نشدید سوال اصلی من این بود یه سرری کارهایی رو که با جاوا و جی کئوری میتونم انجام بدم مجاز هستم کد های اونا رو به صورت دستی یه قالب

پیوست کنم مثلا همین اسلاید شو ساده وقتی اونو به صورت افزونه در میارن خوب به صورت فایل نصبی میشه و به قول خودتون با هسته جوملا ارتباط داره و در

قسمت مدیریت جوملا یه سری گزینه برای تنظیمات اون اسلاید شو تعریف میشه ولی اگر من این کار رو انجام ندم و اسلاید شو خودم رو به قالب پیوست کنم

احیانا از لحاظ کد نویس کار کثیف نیستش.و خللی در کارایی سایت جوملایی نداره؟؟؟

احیانا از لحاظ کد نویس کار کثیف نیستش.و خللی در کارایی سایت جوملایی نداره؟؟؟

1-بدون شک اگه بصورت ماژول در بیاری،بهتر و کامل تراست اما گاهی انسان مجبوراست از این روش استفاده کنه که اگه محدود باشه وکاربر بتونه عکس بگذاره مشکلی نیست

البته مستقیم توی قالب کد نوشتن بدترین حالت است

2-اما راه دوم اینکه که از ماژول زیر استفاده کنی که به شما کمک میکنه راحتتر کدهایت رامدیریت نمایی

http://extensions.joomla.org/extensions/core-enhancements/coding-a-scripts-integration/custom-code-in-modules/3668

ینم آموزش استفاده که دوستان قبلا گذاشتن

آموزش آموزش اجرای کد و اسکریپت و ماژول در مطالب سایت و هرجایی که دوست دارید به هر شکل

3-اما مهم اینکه که کاربر نهایی بتونه عکس ها رو تغییر بده برای اینکار جنابعالی لینک عکس ها در یک جای خاصی از ماژول بالا قرار بده که بتونی به کاربر آموزش بدهی ویا حتی عکس ها در یک فولدر خاصی در هاست قرار بده

موفق باشید

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری