fanavari86

انتقال مطالب از یک دیتابیس به یه دیتابیس دیگه

10 پست در این موضوع

دوستان سلام

430 تا مطلب میخوام از یه جوملا ببرم یه جوملا دیگه

هردو جوملا 2.5 هستن، پسوند جداول دیتابیس هم یکی هستش

چه کنم؟؟

ممنون میشم کمکم کنید چون راه کار هرچی تست کردم نتونستم مطالب رو انتقال بدم و حجم زیادی دارند

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

درود

راه حل اول:اول شما باید دیتابیستون رو exportبگیرین بعدش اون فایلو که به صورت زیپ هستو در دریتابیس دیگه import کنید.

نکات مهم:

1- هنگام اکسپورت گرفتن گزینه add drop table را تیک بزنید

2- قبل از ایمپورت کردن ، از دیتابیس خودتون یک بک آپ بگیرید که اگر مشکلی پیش امد برگردون

راه حل دوم:از افزونه ی j2xml استفاده کنید

*در هردو روش حتما قبلش از دیتابیس بک آپ بگیرید*

باسلام دوست گرامی

بهترین کار انتقال از طریق دیتابیس هستش.

فکرکنم در این زمینه راهنمای زیر و اینکه کدوم تیبلها رو اکسپورت رو ایمپورت کنید بهتون کممک کنه

انتقال مطالب و مجموعه ها به صورت دستی از جوملا 1.5 به 2.5

همچنین بهتر از کامپوننتهای بالا؛ استفاده از کامپوننت SP Upgrade هستش.

موفق و سربلند باشید

درود

راه حل اول:اول شما باید دیتابیستون رو exportبگیرین بعدش اون فایلو که به صورت زیپ هستو در دریتابیس دیگه import کنید.

نکات مهم:

1- هنگام اکسپورت گرفتن گزینه add drop table را تیک بزنید

2- قبل از ایمپورت کردن ، از دیتابیس خودتون یک بک آپ بگیرید که اگر مشکلی پیش امد برگردون

راه حل دوم:از افزونه ی j2xml استفاده کنید

*در هردو روش حتما قبلش از دیتابیس بک آپ بگیرید*

ممنون از راهنماییتون،ولی اگر کل دیتابیس رو اکسپورت بگیرم و ایمپورت کنم رو دیتابیس اول، محتوای دیتابیس اول از بین نمیره؟؟

چون دیتابیس اول بیش از ۱۲۰۰ تا مطلب داره در حال حاضر

برای انتقال دیتابیس به جهت این داپلیکت صورت نگیره , از افزونه SP Upgarde ساتفاده کنید.این افزونه مطالب مبدا را در سایت مقصد با با آیدیهای جدید یعنی در ادامه ی آیدی مطالب موجود ایمپورت میکنه...

موفق باشید

ممنون از راهنماییتون،ولی اگر کل دیتابیس رو اکسپورت بگیرم و ایمپورت کنم رو دیتابیس اول، محتوای دیتابیس اول از بین نمیره؟؟

چون دیتابیس اول بیش از ۱۲۰۰ تا مطلب داره در حال حاضر

چرا از بین میره

دوستان راهنمایی کرده اند اما من روش زیر را انجام میدهم

1-از هردو بانک 1 و 2 بک آپ میگیرم

2-با ویراستار notepad++ هر دو فایل بک آپ را بازمیکنم

3-مشاهده میکند که دستورات sql است .اگر روی دستورات تسلط داشته باشید که کار راحت است اما اگر نداشته باشید

4-جستجومی کنید مطلب و جدول پیدامی کنید.به راحتی میتوان حدس زد که کدام داده ها هستند.

5-داده ها منتخب بانک 1 را در قسمت بانک 2 کپی و پیس می کنید و ذخیره

تذکر یک :بار اول فقط یک 400 مطلب که مدنظرت است را کپی ،پیس کن تا نتیجه را ببینی

تذکر دوم :بک آپ ونگهداری از سایت و بانک یادت نره احتمالا اوایل یکم اشتباه می کنی

موفق باشید

6-اگر این بانک ویرایش شده دوم را ایمپورت کنید .داده ها شما منتقل می شود.

مشکل شناسه تکراری باقی هست، نمیشه که بشینیم دونه دونه شناسه های مطالب رو تغییر بدیم .

بهترین روش j2xml هست که مهندس صابر عزیز فرمودند. خودش شناسه رو درست میکنه . آموزشش رو در انجمن منتشر کردم. جستجو کنید

ممنون از همه

با افزونه تست میکنم،خبر میدم

مرسی که وقت گذاشتید

مشکل شناسه تکراری باقی هست، نمیشه که بشینیم دونه دونه شناسه های مطالب رو تغییر بدیم .

بهترین روش j2xml هست که مهندس صابر عزیز فرمودند. خودش شناسه رو درست میکنه . آموزشش رو در انجمن منتشر کردم. جستجو کنید

درمورد شناسامه آقای دکتر مسعود راست میگه ،حواست باید به آنها باشه که راه حل های مختلفی داره بدترینش اینکه که دستی در کد sql اینها رو تغییر بدی

راستش من خودم برای انتقال دیتاهای مانند تعریف منو و... که کم است است از این روش استفاده می کنم

خوب اینم برای خودش روشی است!!

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری