Pooyan Afzali

آموزش مجازی سازی با VMWare vSphere

1 پست در این موضوع

ارسال شده در (ویرایش شده)

درود

بعد مدت ها....

در این تاپیک قصد دارم مجازی سازی سرور به روش VMWare vSphere رو آموزش بدم و قدم به قدم با مقدمات و نکات این سیستم مجازی سازی بزرگ آشنا بشیم. توی این تاپیک میخوام از صفر شروع کنم به

آموزش که حتی کاربری که در زمینه مجازی سازی صفر کیلومتره هم بتونه با ساسله آموزهای این تاپیک راه بیفته بنابرین سعی میکنم تا جایی که میتونم اصطلاحات و مباحث رو اول بگم بعد وارد فاز آموزش و

نحوه انجام کار برم

مقدمه

خب ساده و با مثال توضیح میدم:

فرض کنید شما یک سرور اختصاصی با ۶۴گیگ رم و یک پردازنده Intel Xeon E5-1680 v3 که یک پردازنده بسیار قدرتمند ۸ هسته ای با سرعت کلاک GHz 3.2 برای هرهسته ارایه میده به همراه ۴ ترابایت هارد

رو در اخیتار دارید حالا یا خریدید و یا اجاره کردید از دیتاسنتر و قصد دارید این سرور رو برای مصارف مختلفی استفاده کنید مثلا:یک سرور مخصوص فروش هاست سی پنل یک سرور مخصوص فروش هاست دایرکت ادمین

یک سرور با منابغ قوی مخصوص سایت های پر بازدید یک سرور ویندوز مخصوص کارهای مالی که نیاز به ای پی استاتیک از یک کشور اروپایی که تحریم نیستند داره مثل حساب پی پال و...

چکار باید کرد؟ باید بیاید این سرور رو به سرور های مجازی کوچکتر تقسیم کنید و منابع رو بین این سرورها تقسیم کنید.

حالا برای اینکه بتونید منابع این سرور رو تقسیم بندی و فضاسازی کنید اول باید یک نقشه راه برای خودتون بچینید که کارتون چقدر وسیع هست؟ نیازهاتون چیه؟

برای مجازی سازی باید اول متد و ابزار رو انتخاب کنید. ابزارهای متعددی برای مجازی سازی وجود داره مثلا:

Vmware VMware vSphere

KVM

Microsoft Hyper-V

OpenVZ

Citrix Logo Citrix XenServer

IBM PowerVM

Linux-VServer

User-Mode Linux

iCore Virtual Accounts

Odin Virtuozzo

Xen Hypervisor

Oracle VM Server

Parallels Server Bare Metal

Wind River Linux

LynxSecure Separation Kernel Hypervisor

Proxmox VE

nuxis

RTS Real Time Hypervisor

خب شاید در نگاه اول یکم گیج گننده باشه که از کدوم سیستم برای تقسیم منابع و ایجاد سرور مجازی استفاده کنم؟ دقیقا مثل این میمونه از چه سی ام اسی برای طراحی سایت استفاده کنم؟ جوملا وردپرس دروپال و.....

اینجاست که اهمیت داشتن نقشه راه و دونستن اینکه دقیقا میخوایم چه کار کنیم؟ وسعت کار چقدر هست؟ نیازهامون چیه؟ اهمیت بالایی پیدا میکنه چون انتخاب روش اشتباه میتونه ما رو به نتیجه اشتباه و شکست برسونه

توی ایران عموما ۴ تای اول بیشترین استفاده رو داره و اغلب هاستینگ ها شرکت ها سازمان ها برای مجازی سازی سرور از یکی از اونا استفاده میکنن

حالا هر کدام از این سیستم های مجازی ساز بالا یکسری ویژگی ها دارن که قبل از بررسی اونا اول باید با یکسری تعاریف آشنا بشیم بعد یک مقایسه کلی میکنیم

ویرایش شده در توسط Pooyan Afzali

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری