peyman.pma

SEO - پیشنهاد لطفا راهنمایی کنید

4 پست در این موضوع

سلام

دوستان من یک سایت انگلیسی زبان دارم که مترجم Gtranslate زو میخوام روش نصب کنم . از اونجایی که SEO خیلی مهمه میخواستم بدونم که کدوم روش برای ترجمه سایت بهتره :

http://domain.com/en/

http://en.domain.com//

http://domain.com.en/

چون من نیاز دارم سایت حداقل به چند زبان رسمی ترجمه بشه و این رو هم میدونم که برای گوگل سایت های تکراری خیلی مهمه وکلی بار منفی ایجاد میکنه , بین این 3 روش موندم که عملیشون کنم و از طرفی هم تنظیمات این 3 روش رو نمیدونم چطور باید اعمال کنم چون در حالت عادی کار نمیکنه به نظرم باید به پشتیبانی هاست اطلاع بدم اگر میشه در این زمینه هم راهنمایی کنید خیلی ممنونم

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

شما چند زبانگی را در جوملا فعال کنید نیاز به کار خاصی نیست و سایت شما به این صورت خواهد بود joomlaforum.ir/en 

باسلام

در کل شما میتونید به دو روش سایتتون رو چند زبانه کنید.

روش اول و ابتدایی این هستش که مشابه همون چیزی که گفتید .ماژول و پلاگینهای مترجم گوگل/بینگ/یاهو و روی سایتتون نصب کنید.که مثلا مازول در سایتتون نمایش داده میشه که میتونید هرتعداد زبانی که مدنظرتون هست از سرویس دهنده ی موردنظر(گوگل-یاهو -بینگ و...) رو انتخاب کنید که در سایتتون فعال باشه و نمایش بده.کاربر با کلیک بروی هرکدوم سایتتون رو با همون زبانی که انتخاب کرده بصورت برگردان و ترجمه شده از سرور سرویس دهنده ها میبینه!! که عموماً یک سایت رسمی رو هرگز پیشنهاد نمیشه به این ترتیب کار کنید!

روش دوم و اصولی این هست که همون خاصیت چندزبانگی جوملا؛ میرید از طریق مدیرتی پلاگین ها و ماژول ها سایتتون ؛ ماژولش رو فعال کنید.و بعد از اضافی کردن زبان های مختلف در مدیریت زبان هاف میبایست از کلیه قالب ها/مازولها/منوها/مجموعه ها و محتوایی که در سایت دارید؛ یک نسخه با همون زبان خاص تون ایجاد میکنید و به اون زبان اختصاص میدید.

بطور مثال اینجا دیگه شما به عنوان اپراتور سایت میبایست برا یک مطلب درباره ی ما؛ یک بار یک منوی فارسی ایجاد کنید.به همین نام و یک منو و مطلب به نام  About Us هم ایجاد کنید.یا به تعداد زبان های سایتتون همینکار میبایست انجام بشه.

مطالعه کنید:

موفق و سربلند باشید

1 کاربر پسند دیده است

با تشکر فراوان

دوستان من راجب چند زبانه کردن محتوا اطلاعات دارم برای انجامش در حقیقت نمیتونم از خاصیت چند زبانگی جوملا استفاده کنم و مجبورم تا از افزونه های مترجم برای این کار بهره ببرم

در بین این افزونه ها Gtranslate افزنه ای هست که میتونه خودش به صورت اتوماتیک به 3 صورت سایت رو ترجمه کنه! این ترجمه با تغییر لغت های متن فرق داره! در واقع سایت جدید رو در آدرس دیگری با ترجمه باز میکنه که باعث میشه گوگل هم صفحات ترجمه شده رو ایندکس کنه! یعنی فقط یک چیز ظاهری نیست! شبیه همون خاصیت خود جوملاست که دیگه من ترجمه نمیکنم کل مطالب رو خودش اتوماتیک ترجمه میکنه و با خاصیت ایندکس!

من با نحوه ترجمش کاری ندارم که درسته یا غلط مهم اینه که گوگل ایندکس کنه و بتونم از کشور های مختلف توسط گوگل شناسایی بشم . فقط مشکلی که هست اینه که نمیدونم کدوم یکی از اون سه روشی که در پست اول گفتم رو انتخاب کنم و برای انتخاب اینها انگار یک سری تنظیمات باید اعمال بشه تا افزونه کار کنه ( لطفا سایت رسمی افزونرو نگاه کنید ) من خدم رو حالت اول تنظیم کردم ولی بعد از بازشدن صفحه جدید مثلا http://www.domain.com/Fa با ارور 404 مواجه شدم که باید یک سری تنظیمات انجام بشه

و مهمتر از اون تنظیمات اینه که کدوم یمی از این 3 روش برای ایندکس گوگل مناسب تره

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری