majid-chamran

دانشگاه برم یا برنامه نویس بشم ؟

17 پست در این موضوع

به نام خدا

سلام دوستان

من تقریبا یه هفته هست که دارم برای کنکور ارشد می خونم . اما با دیدن فیلم های آموزشی جدیدی که مهندس طالبی ارائه دادند من یه مقدار توی دوگانگی قرار گرفتم .

نمیدونم راه صحیح کدومه !

تقریبا 6 ماه تا برگزاری کنکور ارشد مونده و اگه دقیقا متمرکز بشم روی درس احتمالا دانشگاه قبول بشم . اما چیزی که هست اینه که من میخوام برم دانشگاه واسه چی ؟ واسه اینکه در نهایت یه شغل داشته باشم

، کسب درامد کنم ، کد بزنم احتمالا ، طراحی وب کنم ، تدریس کنم و ...

حالا اگه همین 6 ماه رو بذارم و دقیقا متمرکز بشم مثلا روی اندروید ، افزونه نویسی واسه همین جوملا و ... آیا در نهایت به این میرسم که با کد زدن خودمو ارضا کنم ، کسب درامد متوسطی داشته باشم ؟

به صورت کلی نمیدونم دانشگاه رو انتخاب کنم یا برنامه نویسی رو ؟؟؟

البته اینم بگم از کار عملی به هیچ عنوان خسته نمیشم مگر اینکه توان جسمانیم دیگه بعد از چندین ساعت جواب نده که اونم با ریکاوری حل میشه .

اما واسه درس خوندن یه کم تنبلی میکنم و درس هایی که کمتر به برنامه نویسی مرتبط هست رو سخت تر می خونم . مثلا کتاب برنامه نویسی فلان رو از ساختمان داده یا ریاضی مهندسی بیشتر دوس دارم.

ممنون میشم یه کم توضیح بدید بهم و اونایی که این مسیر رو طی کردن من رو راهنمایی کنند

با تشکر از همه دوستانی که نظر میدن

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی
در 12 ساعت قبل، majid-chamran گفته است :

درود

1- اما چیزی که هست اینه که من میخوام برم دانشگاه واسه چی ؟ واسه اینکه در نهایت یه شغل داشته باشم

پ : والا این چیزی که نوشتید خیلی نگرش صحیحی نیست . حتی اگه بخ درامد زایی هم صرفا فکر کنید خود مدرک ارشد میتونه برای شما درامد زا باشه . ضمن اینکه دید جامعه نسبت به شما . نگرش خودتون نسبت به بازار کار و سطح معلوماتتون کلا بالا میره و ارتقا پیدا میکنه

2- حالا اگه همین 6 ماه رو بذارم و دقیقا متمرکز بشم مثلا روی اندروید ، افزونه نویسی واسه همین جوملا و ... آیا در نهایت به این میرسم که با کد زدن خودمو ارضا کنم ، کسب درامد متوسطی داشته باشم ؟

پ: اگه شما الان به کسب درامد متوسط قانع شده باشید که خیلی دچار مشکل میشید . والا من میخواستم بیل گیتس بشم این شدم :$ :دی

به نظرم به جای وقت گذاشتن برای طراحی سایت ( در حال حاضر ) بیشتر روی اهدافتون و آرزوهاتون و قدم های بزرگتون در زندگی متمرکز بشید و وقت بذارید . الان این نگرشی که از آینده نه چندان دورتون دارید حتی میتونم بگم یه مقدار خطرناکه .

3- به صورت کلی نمیدونم دانشگاه رو انتخاب کنم یا برنامه نویسی رو ؟؟

پ : به نظر من بین این دو قطعا دانشگاه . شما میتونید درستون رو بخونید در کنارش سایر موارد رو دنبال کنید . الان توی همین انجمن انگشت شمار هستند که شغل ثابتشون طراحی سایت و موارد اینچنینی باشه . اکثرا بعنوان شغل دوم بهش نگاه میکنن . البته هستند دوستان حرفه ای عزیزی که تمام وقت در این زمینه فعالیت میکنن و به درامد نسبتا مناسبی هم دست پیدا کردند ولی اکثریت در مورد دسته اول صدق میکنه .

بطور کلی دوره ارشد دیدتون رو از خیلی نظر ها باز میکنه . درس ها مقداری هدف مند تر میشن . از اون حال و هوای کارشناسی و بچه بازی های خودش تقریبا خبری نیست و دروس بیشتر تخصصی هستند . اون تنبلی موقع درس خوندن هم که فرمودید خیلی ها اینجوری هستند چون دلیل اصلیش بی هدفی هست . وگرنه کسی که پتانسیل اینه داره که روزی 10 ساعت بشینه پای کامپیوتر پس مطمئنا میتونه همین تایم رو بشینه پای کتاب !

بازم عرض میکنم مشکل از هدفتون توی زندگی و رسیدن به یه ناامیدی هست به نظر من . اینم اضافه کنم که متاسفانه خیلی ها مثل شما فکر میکنن خصوصا توی همین دوران یعنی گرفتن کارشناسی و نزدیگ شدن به کنکور ارشد

به هر حال براتون آرزوی موفقیت میکنم و امیدوارم یه آرزوی خیلی زیبا و بزرگ و دست یافتنی رو دنبال کنید و مطمئن باشید و ایمان داشته باشید که اگه براش تلاش کنید بهش میرسید . هیچ کدوم از انسانهای موفق جامعه که به همه جا رسیدن نه تغذیشون با ما فرق داشته نه محیطی که توش پرورش پیدا کردن ونه ...... صرفا پشتکار و تلاش و هدف

موفق باشید

امیر جان ممنونم از راهنمایی هات . من تقریبا 5 سال هست توی جوملا فروم پیش شما ها هستم خیلی ها و شخصا خود شما خیلی بهم لطف داری ، من واقعا ازت ممنونم

راستش بخوای دلیل این نگرشم ترس از شکست هست .

خیلی می ترسم که دانشگاه قبول نشم و توی اقوام و خانواده تا حدودی انگشت نما بشم (طبق شناختی که از اطرافیان دارم عرض کردم)

حالا یه فکری هم که به ذهنم رسیده اینه که من  اگه دانشگاه قبول بشم دو سال وقت دارم برنامه نویسی رو کاملا تسلط پیدا کنم .

چون توی این دوره هیچ کسی انتظاری از من نداره که برو دنبال شغل و اینجور چیزا ، حتی جامعه هم انتظار چندانی توی این دوره نداره از من(از لحاظ اقتصادی)

ولی بازم با همه ی این تفاسیر من خیلی ترس از شکست دارم که البته بی دلیل هم نیس . مثلا من 2 ساعت وقت میدارم فقط 2 یا 3 تا ص ساختمان داده می خونم :(

درس هایی مثل راضی مهندسی که می ترسم سمتش برم .

ولی البته علاقه به بعضی درس ها هم دارم و مطالعه قابل قبولی توی این یک هفته داشتم ( البته بک گراند این درس ها هم وجود داشته برام)

ترس از شکست ؟؟ یعنی قبول نشدن توی دانشگاه شکست محسوب میشه ؟ اگه اینجوری باشه که ما سالی چند میلیون نفر شکست خورده داریم توی مملکت ! بعدشم توی چند سال اخیر تجربه ثابت کرده شما فقط کیک و ساندیس سر جلسه کنکور رو بخور قطعا قبولی : دی

در خصوص اطرافیان هم باید دیگه به این باور برسید که توی زندگی به جز خودتون هیچ شخصی به فریادتون نمیرسه . پدر و مادر که عزیزترین ها هستند هم آفتاب لب بوم و مهمانن و از سر دلسوزی ممکنه به شما ضربه های جبران ناپذیری بزنند . این یک حقیقت تلخه متاسفانه که باید پذیرفت . حرف اطرافیان نباید ذره ای روی شما تاثیر بگذاره . مگه فردا که شما توی زندگی شکست واقعی بخورید همین اطرافیان میان دست شما رو بگیرن ؟‌

به نظر من بهترین راه شرکت در آزمون به هدف قبول شدنه . که احتمال قبول شدننتون بالای 80 درصده . حالا اگه قبول شدید که به قول خودتون دوره دانشجویی بهترین زمان برای دنبال کردن مباحث متفرقست و اگه هم قبول نشدید حتی به نظر من برای سال آینده خودتون رو آماده کنید ( اگه مشکل خدمت نداشته باشید ) و در کنارش با یه زمان بندی صحیح مباحث متفرقه هم دنبال کنید .

اینو باور داشته باشید با مدرک ارشد نگاه خودتون که هیچ حتی نگاه جامعه به شما تغییر میکنه .

در خصوص کسب درامد از طراحی سایت هم اینکه شما طراح خوبی باشید نهایتا استخدامتون میکنن و یه حقوق کارمندی حالا یکم بالاتر یکم پایین تر بهتون تعلق میگیره . برای اون هم باید راه و اصول بازاریابی و اصول جذب مشتری رو یاد بگیرید . یک مدیر فروش همیشه درامدش از یک برنامه نویس ( در محدوده کارمندی ) بیشتره . هنوز خیلی کارا دارید و همه اینا میتونه بشه یه هدف بزرگ . طراحی رو یاد بگیرید اصول بازار رو یاد بگیرید . مدرک رو داشته باشید . زبانتون رو تقویت کنید . با همین چند گزینه نه تنها توی ایران بلکه به گشورهای دیگه هم میتونید فکر کنید .

موفق باشید

مشکل سربازی که ندارم . متاسفانه سن من هم بالا رفته همین الانش 27 سالمه و داره یه کم واسه استخدامی ها دیر میشه .

من فکر میکنم قبولی ارشد با سایر مقطع ها متفاوته چیزی فراتر از حضور در جلسه هست

کلا با بقیه مقاطع فرق داره چون اکثرا دارن میان سمت ارشد آخه لیسانس دیگه همه دارن از جمله خود من که علمم اندازه دیپلمه ولی مدرک لیسانس رو ز دانشگاه ازاد گرفتم .

با این حال سعی میکنم یه کم از حوزه نت فاصله بگیرم این 6 ماه باقی مونده رو درس بخونم انشاالله اگر قبول شدم توی دوره دانشگاهیم کاملا خودمو توی برنامه نویسی حرفه ای کنم .

باشد که رستگار شویم . :)

امیر جان بازم ممنونم ازت ، لطف کردی بهم

در ۱ ساعت قبل، majid-chamran گفته است :

مشکل سربازی که ندارم . متاسفانه سن من هم بالا رفته همین الانش 27 سالمه و داره یه کم واسه استخدامی ها دیر میشه .

من فکر میکنم قبولی ارشد با سایر مقطع ها متفاوته چیزی فراتر از حضور در جلسه هست

کلا با بقیه مقاطع فرق داره چون اکثرا دارن میان سمت ارشد آخه لیسانس دیگه همه دارن از جمله خود من که علمم اندازه دیپلمه ولی مدرک لیسانس رو ز دانشگاه ازاد گرفتم .

با این حال سعی میکنم یه کم از حوزه نت فاصله بگیرم این 6 ماه باقی مونده رو درس بخونم انشاالله اگر قبول شدم توی دوره دانشگاهیم کاملا خودمو توی برنامه نویسی حرفه ای کنم .

باشد که رستگار شویم . :)

امیر جان بازم ممنونم ازت ، لطف کردی بهم

داشتم به این فکر میکردم الان مثلا تو 22 یا فوقش 24 الان گفتی 27 عزیز دل من تا الان نتونستی با کار طراحی به درآمد مناسبی برسی یا جای استخدام شی دانشگاه میخوای چیکار برو دنبال کار بعد بشین به عنوان کار دوم طراحی انجام بده

1 کاربر پسند دیده است

ُلام علیکم.

نظر شخصی من اینه: شمایی که الان در فکر استقلال و کسب درآمد ولو کم و جزئی اما به این احساس رسیدی که میبایست دیگه دستت توی جیب خودت بره و بتونی یه حرکتی برای خودت بزنی.و دیگه چشمتون به دستان پدر و اطرافیان نباشه به نظرم در همین نقطه دقیقا شما نمیتونی اون تمرکزی که امیرخان ازش براتون توضیح دادند، به هیچ چیز دیگری بطور 100% متمرکز بشی و موفقیت یا توفیقی داشته باشه!!!

توی این شرایط و سن و با توجه به اینکه هنوز بروی هدف و کاری فوکوس نکردید؛ و از همه مهمتر اون حستون هست که الان چنین حسی دارید و مایلید که خودتون یه درآمدی برای خودتون داشته باشید. و مثل بعضی ها یا خیلیهای دیگه صرفاً نمیتونید به درس خوندن و رفتن تا آخرخط بدون داشتن فشارمالی و یا دغدغه درس خوندن برید؛ به نظر من درس خوندن راهکار مناسبی نمیتونه برای شما باشه.

کسی منکر خوبی های درس و دانشگاه و اون دیدهای باز و بازتری که به انسان میده نیست اما هم شما میدونید و هم ما میدونیم شما دکترا هم داشته باشید؛ صرفاً داشتن دکترا در یک رشته تضمینی در این نیست که بتونه اونه خواسته قلبی و فکری شما رو برطرف کنه. یعنی تضمین کسب درآمد متوسط...

خیلی افرادی که در همین انجمن هستند صرفاً با تلاشی که شبانه روز کردند تونستند یک کسب و کار متکی بر توانایی های خودشون راه اندازی کنند و بلااستثنا همین کار هم تنها کارشون هست و منبع درامدشون که دارند باهاش زندگی ؛ نه فردی بلکه زندگی متاهلی شون رو میگذرونند! و اتفاقا اکثرشون هم یا مدرک دانشگاهی ندارند و یا اگر هم دارند هیچ ربطی به این کارهایی که انجام میدهند نداره!!!

به نظر من روی این حس و هدفتون خیلی خیلی خیلی فکر کنید.که بعد از دو-سه سال دیگه که درستون تموم شد و مدرکتون رو گرفنید افسوس تصمیم اشتباهتون رو نخوردید...

چیزی که قلبتون و احساستون بهتون میگه توجه کنید.چون اینها همیشه باهاتون هستند....همینها هم سرزنشتون میکنند و هم ممکنه تشویقتون کنند.

برای درس خوندن همیشه وقت هست...و اگر حامی و پشتوانه ای ندارید که بخواد 100% بدون هیچ حرف و بحثی پشتتون باشه. شغل رو انتخاب کنید. برید سراغ کار اما اگر دارید فرد یا افرادی که تا هرکجا که بخواهید پیش برید و به نقصان بخورید کسی نمیگه بالای چشم شما ابروئه؛ پس درس بخونید حین درس هم این کارتون رو پیگیر باشید...که در نهایت بتونید بینابین به یک سرمنزلی برسید.

موفق باشید و سربلند

1 کاربر پسند دیده است

این دوستمون وقتی بیاد ارشد یه دو سال وقت داره رو حودش کار کنه

میتونه رو  یه مورد کار کنه. نمیدونم اطلاع دارید که کلاس های ارشد چون کلا 30 35 واحده ترمی 9 تا 12 تا واحد میدن که میشه هفته ای یک روز

و از اونجایی که ما تو ایران صندلی زیاد برای دانشگاه داریم به هر صورت علمی کاربری پیام نور تکمیل ظرفیت غیر انتفاهی با بدون  کنکور ازاد میتونی برید.

دوست عزیز توی ارشد مباحث خیلی تخصصی میشه فرای این جوملا و وردپرس و اینا مباحثی اشنا میشی که تو ایران خیلی کم میشنوی

دیتا ماینینگ یه علمیه که جدیدن وارد کامپیوتر شده

پردازش تصویر

بیگ دیتا

شبکه های عصبی

پردازش موازی

و خیلی مواردی که ایشااالاه میبینی.

پیشنهادم اینه  سریع اماده کنکور بشو ایشالاه قبولی تو این مدتم بیشین رو یه زبانی کار کن.

فکر درامد بعد ارشد نکن. بچه های ارشد میتونن تو دانشگاه تدریس کنن یه متونی فرمت مقاله نویسی رو یاد بگیری مقاله بنویسی برای ژورنالهای مختلف درامد کسب کنی

2 کاربر پسند شده

در 4 ساعت قبل، hosseinm1 گفته است :

داشتم به این فکر میکردم الان مثلا تو 22 یا فوقش 24 الان گفتی 27 عزیز دل من تا الان نتونستی با کار طراحی به درآمد مناسبی برسی یا جای استخدام شی دانشگاه میخوای چیکار برو دنبال کار بعد بشین به عنوان کار دوم طراحی انجام بده

ممنونم از نظرت

مرسی

در 3 ساعت قبل، حجت مردانه زاده گفته است :

ُلام علیکم.

نظر شخصی من اینه: شمایی که الان در فکر استقلال و کسب درآمد ولو کم و جزئی اما به این احساس رسیدی که میبایست دیگه دستت توی جیب خودت بره و بتونی یه حرکتی برای خودت بزنی.و دیگه چشمتون به دستان پدر و اطرافیان نباشه به نظرم در همین نقطه دقیقا شما نمیتونی اون تمرکزی که امیرخان ازش براتون توضیح دادند، به هیچ چیز دیگری بطور 100% متمرکز بشی و موفقیت یا توفیقی داشته باشه!!!

توی این شرایط و سن و با توجه به اینکه هنوز بروی هدف و کاری فوکوس نکردید؛ و از همه مهمتر اون حستون هست که الان چنین حسی دارید و مایلید که خودتون یه درآمدی برای خودتون داشته باشید. و مثل بعضی ها یا خیلیهای دیگه صرفاً نمیتونید به درس خوندن و رفتن تا آخرخط بدون داشتن فشارمالی و یا دغدغه درس خوندن برید؛ به نظر من درس خوندن راهکار مناسبی نمیتونه برای شما باشه.

کسی منکر خوبی های درس و دانشگاه و اون دیدهای باز و بازتری که به انسان میده نیست اما هم شما میدونید و هم ما میدونیم شما دکترا هم داشته باشید؛ صرفاً داشتن دکترا در یک رشته تضمینی در این نیست که بتونه اونه خواسته قلبی و فکری شما رو برطرف کنه. یعنی تضمین کسب درآمد متوسط...

خیلی افرادی که در همین انجمن هستند صرفاً با تلاشی که شبانه روز کردند تونستند یک کسب و کار متکی بر توانایی های خودشون راه اندازی کنند و بلااستثنا همین کار هم تنها کارشون هست و منبع درامدشون که دارند باهاش زندگی ؛ نه فردی بلکه زندگی متاهلی شون رو میگذرونند! و اتفاقا اکثرشون هم یا مدرک دانشگاهی ندارند و یا اگر هم دارند هیچ ربطی به این کارهایی که انجام میدهند نداره!!!

به نظر من روی این حس و هدفتون خیلی خیلی خیلی فکر کنید.که بعد از دو-سه سال دیگه که درستون تموم شد و مدرکتون رو گرفنید افسوس تصمیم اشتباهتون رو نخوردید...

چیزی که قلبتون و احساستون بهتون میگه توجه کنید.چون اینها همیشه باهاتون هستند....همینها هم سرزنشتون میکنند و هم ممکنه تشویقتون کنند.

برای درس خوندن همیشه وقت هست...و اگر حامی و پشتوانه ای ندارید که بخواد 100% بدون هیچ حرف و بحثی پشتتون باشه. شغل رو انتخاب کنید. برید سراغ کار اما اگر دارید فرد یا افرادی که تا هرکجا که بخواهید پیش برید و به نقصان بخورید کسی نمیگه بالای چشم شما ابروئه؛ پس درس بخونید حین درس هم این کارتون رو پیگیر باشید...که در نهایت بتونید بینابین به یک سرمنزلی برسید.

موفق باشید و سربلند

سلام علیک مهندس مردانه زاده

خوبی ارشد و استخدام اینه که مطمئن میشم آخر ماه یه مقدار پول به حسابم میاد ، اما شغل ازاد و فعالیت توی حوزه وب به خود ادم بر میگرده و فکر میکنم همیشه میشه این کارو کرد .

جسارتا من دقیقا عکس شما فکر میکنم که شاید هم اشتباه باشه :

تفکر بنده اینه که همیشه نمیشه درس خوند 4 روز دیگه که عروسی کردم و .... دیگه سخت میشه درس خوند چون دغدغه خیلی چیزا به زندگی ادم وارد میشه .

من فکر میکنم اگه الان ارشد قبول بشم اینده بهتری می تونم داشته باشم . چون بالاخره توی این دو سال والدینم میدونن من دانشجو هستم و بالاخره کسی که دانشجو هست معمولا درامد چندانی نداره پس حمایت مالی میشم .

ولی خب بدی دانشگاه اینه که هیچ تضمینی وجود نداره من قبول بشم . چون من از لحاظ تئوری هم خیلی ضعیفم خصوصا توی درس های محاسباتی که پایه رشته کامپیوتره

والا خودمم موندم چی درسته چی غلط اما تصمیمم اینه که درس بخونم و توی دوران دانشجویی تخصص بیشتری کسب کنمو به قول شما فوکوس کنم روی یه تخصص و هدف

در 1 ساعت قبل، psobhanlo گفته است :

و از اونجایی که ما تو ایران صندلی زیاد برای دانشگاه داریم به هر صورت علمی کاربری پیام نور تکمیل ظرفیت غیر انتفاهی با بدون  کنکور ازاد میتونی برید.

سلام

کاش اینطور که میفرمایید بود . قبولی ارشد فراتر از اینهاست . انصافا این چند سال متقاضی ارشد بیتر شده و رقابت سخت تر

هزینه دانشگاه ازاد که ندارم پس باید فکر دولتی کنم که قبولیش هم راحت نیس ، اما خب نشو هم نیس ( به قول خودم شهرام ، بهرام نداره ( سخت و آسون نداره ) من باید قبول بشم ) .

البته من اگه ارشدمو بگیرم می تونم توی همین دانشگاه شهرستانمون و یکی دو تا شهرستان های دور و بر تدریس هم شروع کنم . فعلا که نیاز دارن به همچین فردی البته شاید اینده اینجور نباشه

سلام،

بسیاری از کسانی که در علوم کامپیوتری اختراع یا انقلابی کردند، اصلا تحصیلات آکادمیک نداشتند.

ترانزیستور  و سیستم های فیدبک از اختراعات دو مهندس الکترونیک اند .

در مهم بودن و ارزش کار  مهندسین جمله ی مشهوری است:

مهندسین چیزی را که وجود ندارد،خلق می کنند ولی،دانشمندان تنها چیز هائی که

وجود دارند را کشف می کنند.

برادران رایت  و یکی از اساتید بزرگ دانشگاههای آمریکا، هریک جداگانه برروی ساخت

هواپیما کار می کردند : آن استاد بزرگ دارنده ی دکتری موفق نشد و مایوسانه کار را

رها کرد ولی، برادران رایت موفق شدند.

با توجه به مهم بودن تمامی مطالب بالا، بدون ترس و اضطراب ،چون همین حالا

خیلی دارم و یک مهندس محسوب می شوم، در کنکور ارشد با توکل و هم خونسردی

شرکت می کنم تا بعد خودم را سرزنش نکنم که چرا از فرصت استفاده نکردم و در

کنکور ارشد شرکت نکردم.

ان َشاء الله موفق باشید

2 کاربر پسند شده

در ۱ ساعت قبل، xboby گفته است :

سلام،

بسیاری از کسانی که در علوم کامپیوتری اختراع یا انقلابی کردند، اصلا تحصیلات آکادمیک نداشتند.

ترانزیستور  و سیستم های فیدبک از اختراعات دو مهندس الکترونیک اند .

در مهم بودن و ارزش کار  مهندسین جمله ی مشهوری است:

مهندسین چیزی را که وجود ندارد،خلق می کنند ولی،دانشمندان تنها چیز هائی که

وجود دارند را کشف می کنند.

برادران رایت  و یکی از اساتید بزرگ دانشگاههای آمریکا، هریک جداگانه برروی ساخت

هواپیما کار می کردند : آن استاد بزرگ دارنده ی دکتری موفق نشد و مایوسانه کار را

رها کرد ولی، برادران رایت موفق شدند.

با توجه به مهم بودن تمامی مطالب بالا، بدون ترس و اضطراب ،چون همین حالا

خیلی دارم و یک مهندس محسوب می شوم، در کنکور ارشد با توکل و هم خونسردی

شرکت می کنم تا بعد خودم را سرزنش نکنم که چرا از فرصت استفاده نکردم و در

کنکور ارشد شرکت نکردم.

ان َشاء الله موفق باشید

از دلگرمی شما دوست عزیزم ممنونم

سپاس

با سلام

با احترام به نظرات دوستان باید عرض کنم که اول علایق مهم است و سپس بقیه موارد

شما شرایط فعلی جامعه را نیز نگاه کنید؟ چند تا مهندس دکتر و غیره بیکارند؟

الان من با مدرک مهندسی عمران کار برنامه نویسی و طراحی سایت انجام میدم

من با مدرک گرفتن مشکل ندارم بلکه من با هدر رفتن وقت گرانبها که از مدرک گرانبهاتر است مشکل دارم

سرگذشت خودم رو کوتاه عرض میکنم

با هزار امید و آرزو لیسانس عمران گرفتم، اومدم کار کنم گفتند سابقه کار، جالبه خیلی از شرکت ها سابقه 10 سال کار میخواستند که خیلی مسخره بود

مهندس عمران با 10 سال سابقه الان خودش بساز بفروشه

رفتم سروقت تدریس دانشگاه که گفتند نمیشه باید حداقل ارشد داشته باشی

به چندتا جا سفارش شدم واسه کار که همگی میگفتند ای کاش ارشد داشتی، کار برای ارشد زیاده

این حرفا 2 سال طول کشید که نامزدم رو هم بخاطر بی پولی و بیکاری از دست دادم و بابای خوش مرامش زد تو برجکمون که مهندس مهندس نکن و مدرکتو بذار دم کوزه و آبشو بخور

اینو نگفتم پول شروع کارم نداشتم و از بابای کارگر ساده نمیشد توقع سرمایه اولیه برای اینکار داشت

هیچی اتفاقی با یکی از دوستای زمان دوران دبیرستان تو خیابون برخورد کردم

حالشو پرسید گفت که بعد از دیپلم رفته سراغ مکانیکی و الان یه مکانیکی توپ توی شیراز داره وضعشم که ماشاالله خوب بود و ماشین خارجی و یه خونه توی گلستان شیراز

زدم تو سرم گفتم خاک بر سرم نرفتم چیزی یاد بگیرم که الان اینقدر مفلوک نباشم

سرتون رو به درد میارم بعد از کلی فکر و مشورت و به توصیه مادرم رفتم برای ارشد

با بدبختی دانشگاه صنعتی شیراز گرایش زلزله قبول شدم

اینبار با توجه به علاقه ذاتی که به برنامه نویسی و طراحی وب داشتم همون زمان ارشد رفتم سراغش و یاد گرفتم

ارشد تموم شد و اون آدمایی که میگفتند کاش ارشد داشتی سر کار میگذاشتیمت حالا بهونشون نبود کار و پول بود

رفتیم یکی دوتا دانشگاه واسه تدریس، خجالت نمیکشند و برای تدریس دو قرون پول میدن که ارزش نداره

سال 90 یکی از دوستان که با نماینده مجلس نورآباد ممسنی ارتباط داشت سفارش طراحی سایتشو برام گرفت و با پولش انرژی گرفتم و کلا اومدم سراغ اینکار

الانم 5 سال هست کار میکنم و راضی ام، علاقه ام برنامه نویسی بود و الان یاد میگیرم

به خدا پولی که درمیارم ربطی به مدرک تحصیلیم نداره

حالا بهت پیشنهاد میکنم اول خوب به سرگذشت من فکر کن و درس بگیر سپس دنبال علاقت باش و در نهایت درست تصمیم بگیر

به نظر من مدرک داشتن باید همزمان ثروت و پول و یا پارتی داشته باشه تا جایی بند بشی

اگر هدفت پول درآوردن هست به نظر من اول شروع به کار کردن کن و با درآمدی که درمیاری دانشگاهم میتونی بری

ولی دانشگاه بری و برگردی و بیکار و بی پول و وقت گرانبهای هدر رفته هیچ فایده ای نداره

شب خوش

2 کاربر پسند شده

سلام

درسته که اولش واسه تدریس بهت کم حقوق میدادن ولی به نظر من باید از یه جایی شروع کنی .

تو اگه تدریس کنی و در کنارش کد بزنی و طراحی سایت هم کنی که دیگه عالیه .

به هر حال هر کسی یه نظری داره . من تمام نظرات رو میذارم کنار هم و یه نتیجه میگیرم . توکل بر خدا انشاالله که عاقبت بخیر بشیم

مرسی

خیلی بحث خوبی شده.

آقای چمران عزیز انشالله هر تصمیمی که می گیرید موفق باشید و قطعا هم خواهید بود.

اما تصمیمی که توش مصمم باشید.

نظر شخصی : مدرک گرفتن و ادامه تحصیل واقعا خوبه اما برای اهدافی متفاوت!

1- اگر شما یک شرکت طراحی سایت داشته باشید و قصد استخدام نیرو طراح و برنامه نویس  کنید چند درصد به مدرک طرفی که می خواهیید استخدام کنید اهمیت میدید؟! و چند درصد به مهارت ؟؟؟

2- اگر شما بخواهید در یک اداره و ... دولتی استخدام شوید چند درصد به مهارت شما اهمیت میدن؟!! چند درصد به مدرکتون؟؟ و چند درصد به عوامل روابطی؟؟

ببینید خیلی ها به هوای استخدام در ادارات چندین و چند سال درس تحصیل کردند.اما بدلایلی نتونستن وارد نهادهای دولتی بشن الان بقالی زدند...چون مهارتی هم ندارند.

مطمئن باشید هیچ شرکت خصوصی نمیاد پول مفت به کسی بده.پس از شما کار و مهارت می خواد.

پ.ن : آقای چمران عزیز انشالله هر تصمیمی که می گیرید موفق باشید و قطعا هم خواهید بود. این نظر شخصی بنده بود.

موفق باشید

2 کاربر پسند شده

در 1 ساعت قبل، aminweb گفته است :

خیلی بحث خوبی شده.

آقای چمران عزیز انشالله هر تصمیمی که می گیرید موفق باشید و قطعا هم خواهید بود.

اما تصمیمی که توش مصمم باشید.

نظر شخصی : مدرک گرفتن و ادامه تحصیل واقعا خوبه اما برای اهدافی متفاوت!

1- اگر شما یک شرکت طراحی سایت داشته باشید و قصد استخدام نیرو طراح و برنامه نویس  کنید چند درصد به مدرک طرفی که می خواهیید استخدام کنید اهمیت میدید؟! و چند درصد به مهارت ؟؟؟

2- اگر شما بخواهید در یک اداره و ... دولتی استخدام شوید چند درصد به مهارت شما اهمیت میدن؟!! چند درصد به مدرکتون؟؟ و چند درصد به عوامل روابطی؟؟

ببینید خیلی ها به هوای استخدام در ادارات چندین و چند سال درس تحصیل کردند.اما بدلایلی نتونستن وارد نهادهای دولتی بشن الان بقالی زدند...چون مهارتی هم ندارند.

مطمئن باشید هیچ شرکت خصوصی نمیاد پول مفت به کسی بده.پس از شما کار و مهارت می خواد.

پ.ن : آقای چمران عزیز انشالله هر تصمیمی که می گیرید موفق باشید و قطعا هم خواهید بود. این نظر شخصی بنده بود.

موفق باشید

درود

ممنونم از راهنمایی های شما دوستان عزیز

راه سخت تر برای من اینه که درس رو بخونم و کنکور قبول بشم . اما چون همیشه به مطالعه و درس خوندن علاقه داشتم سعی میکنم توی همین راه قدم بردارم .

یکی از دوستان گفت اگه بخوای می تونی با یه دست دو تا هندونه برداری !

اولش قبول نمی کردم ، اما در ادامه به فکرم رسید روزا کلا اینترنت و موبایلم رو بی خیال بشم و متمرکز بشم روی درسام و شب ها هم تا دیر وقت تمرین عملی داشته باشم . درسته که سخت میگذره اما خب دوران زیادی قرار نیست اینجور باشه . بالاخره بعد از هر سختی یه آسونی هم هست .

1 کاربر پسند دیده است

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری