yavadood

هزینه امنیت سایت- سالیانه

9 پست در این موضوع

با سلام به همه دوستان و همکاران

یک سوال داشتم خدمت اساتید، من یک سایت طراحی کردم و حدود 2سالو نیم هست که تحویل مشتری دادم، بصورت میانگین هر دو هفته 3 الی 4 بار حمله میشه به این سایت بخاطر اینکه داخل دامنش اسم iran هست، من در ابتدا کارهای لازم رو انجام دادم برای امنیت سایت ولی این چند وقت اخیر زیادی حمله میشه و من به مشتری گفتم که اگر تمایل دارید ما به کارهایی که برای امنیت سایتتون انجام میدیم ادامه بدیم مستلزم اینه که سالیانه مبلغی رو پرداخت کنید.

حالا سوالی ک مطرح هست اینه که مبلغ رو چقدر به مشتری بگم؟

خییلی ممنون دوستان

یا علی

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

باسلام

میبایست متناسب با میزان ساعتی که در روز یا هفته ازتون وقت میگیره؛ بهش قیمت بدید. این یه چیز کاملا توافقی و پیشنهادی شما میتونه باشه . و هیچ عدد معین و مشخصی نمیشه متصور شد و تعیین کرد. 

برآورد کنید مثلا در هفته چقدر وقتتون رو میگیره یا در ماه؛ به ازای میزان ساعتی که براشون صرف میکنید. محاسبه کنید. اینجوری بهترین حالت هست.

موفق باشید و سربلند

سلام حجت جان،

خب ی هزینه بیمه مانند هم باید دریافت بشه که زمانی که کاری از دستت بر نیومد از کسی دیگه کمک خواستیم دس به جیب خودمون نشیم

اونو چکا کنیم؟

ی قیمتی هم بگید ممنون

هفته ای ۴ بار حمله میشه ؟ :| سایت وزارت کشوره ؟
بعد فرضا حمله بشه، سرور باید مقابله کنه‌. شما چکار میخواید بکنید ؟ سرور دان کنید زیر فشار ؟
سایت و سرور اگه امن بشه و درست کانفیگ بشه، خیلی از حملات رو خودش رد میکنه.
این کار که هزینه ماهانه نمیخواد.

در 4 ساعت قبل، Masood Ashoori گفته است :

هفته ای ۴ بار حمله میشه ؟ :| سایت وزارت کشوره ؟
بعد فرضا حمله بشه، سرور باید مقابله کنه‌. شما چکار میخواید بکنید ؟ سرور دان کنید زیر فشار ؟
سایت و سرور اگه امن بشه و درست کانفیگ بشه، خیلی از حملات رو خودش رد میکنه.
این کار که هزینه ماهانه نمیخواد.

ینی واقعا حوصلمو سر برده، ن برا وزارت دفاع نیست فقط داخل دامنش iran داره و هی حمله میکنن تا حکش کنن

اگر اقدامات پیشگیرانه انجام نمیدادم نمیدونم شاید خیلی زود هک میشد

هی مثلا بخوای در حد ای پی بلاک کردن کار انجام بدی خودش وقت و هزینه صرف کردنه حالا بیا حساب کن در مواقع بحرانی چی...

اگه هاست اشتراکی دارید شما کار چندانی از دستتون بر نمیاد که بخواید هزینه ای از مشتری بگیرید . در خصوص اقدامات اولیه امنیتی سمت سایت هم که به اعتقاد من وظیفه طراح هست .

الان شما صورت مسئلتون مشخص نیست . هزینه بابت چی ؟ الان مثلا ماهی 200تومن . خب شما چه کارهایی از دستتون بر میاد ؟

یه مقدار در مورد هاستی که سایت روش قرار داره توضیح بدید که چی هست ؟ اشتراکی ؟ vps ؟ vds ؟ سرور فیزیکی ...... تا اول دوستان راهنماییتون کنن که چه اقداماتی اصلا میتونید انجام بدید بعد در خصوص هزینش با مشتریتون به یه توافقی میرسید دیگه

در 2 ساعت قبل، amir_seddighi گفته است :

اگه هاست اشتراکی دارید شما کار چندانی از دستتون بر نمیاد که بخواید هزینه ای از مشتری بگیرید . در خصوص اقدامات اولیه امنیتی سمت سایت هم که به اعتقاد من وظیفه طراح هست .

الان شما صورت مسئلتون مشخص نیست . هزینه بابت چی ؟ الان مثلا ماهی 200تومن . خب شما چه کارهایی از دستتون بر میاد ؟

یه مقدار در مورد هاستی که سایت روش قرار داره توضیح بدید که چی هست ؟ اشتراکی ؟ vps ؟ vds ؟ سرور فیزیکی ...... تا اول دوستان راهنماییتون کنن که چه اقداماتی اصلا میتونید انجام بدید بعد در خصوص هزینش با مشتریتون به یه توافقی میرسید دیگه

سلام،

ممنون از راهنمایی خوبتون

نگاه کنید هاست اشتراکی هست

من یک فایروال نصب کردم رو سایت که هر حمله ای انجام میشه روشی که حمله شده و از چ طریقی خواسته از چه راهی وارد بشه و آی پی هکر رو برام ایمیل میکنه، بعضا داشتم در یک ساعت با همون ای پی حدود 20 بار اقدام به حمله کرده، مثلا بعضی از کارهایی که انجام میدم بلاک کردن آی پی هکر هست تا دفعه بعد نتونه حداقل از اون ای پی وارد بشه، یا مثلا اگه ببینم از طریق لینک هایی که بسته به سایت هایی جوملایی هست خواسته وارد بشه تحقیق میکنم که دسترسی اون قسمت ها محدود کنم که نتونن از اون مسیرها وارد بشن و ...

در این حد وقتمو میگیره.

حالا نمیدونم توضیح کامل بود یا نه، اگه لطف کنید با این اوصاف ی نظری راجع به قیمت بدین منون میشدم

بازم ممنون  از توجهتون

بببینید کلا بحث امنیت فراتر از این حرفاست . بیشتر امنیت هم بر میگرده به سرور نه فرانت سایت که شما زحمت طراحی رو کشیدید . وقتی از مشتری هزینه ای دریافت کنید در واقع دارید براش حق ایجاد میکنید که اگه سایت هک شد شما رو مسئول بدونه . چه تضمینی وجود داره شما این هزینه رو دریافت کنید و سایت هک نشه ؟

به نظر من در مرحله اول سعی کنید از زیر بارش در برید . مرحله دوم به جز موارد امنیتی که دارید روی سایت اعمال میکنید سعی کنید از پکیج های امنیتی که خود هاست ها معمولا ارائه میدن استفاده کنید . تیکتی به پشتیبانی هاستتون بزنید و ببنیید این پکیج ها رو دارن یا نه ؟

ببینید هزینه ای که باید کنید چقدره و طبق اون به یه رقم منطقی برسید و تفاهم نامه ای هم با مشتریتون ببندید و تاکید کنید که امنیت 100 درصد نیست و شما ضمانتی بابت هک نشدن سایت نمی دید

در خصوص سایر موارد امنیتی که خودتون میتونید اعمال کنید هم با مهندس افضلی مشورت کنید شاید راهکارهای بهتری برای شما داشته باشند .

موفق باشید

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری