drmehdieh

انتقال اطلاعات از قالب به قالب دیگر با دیتابیس

7 پست در این موضوع

باسلام 

اگه بخواهیم اطلاعات ی قالب رو به ی قالب دیگه در دامنه لوکال انتقال بدیم از طریق دیتابیس چه کاری باید انجام بشه . 

و چطور می تونیم این کار رو انجام بدیم ؟

دوستان هر کسی آشنایی داره راهنمایی کنه ممنون میشم 

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی
در 1 دقیقه قبل، drmehdieh گفته است :

باسلام 

اگه بخواهیم اطلاعات ی قالب جوملا که نسبتا اطلاعات زیادی داره رو به ی قالب جوملای دیگه در دامنه لوکال انتقال بدیم از طریق دیتابیس چه کاری باید انجام بشه ؟ و چطور میشه این کار رو انجام داد ؟

دوستان هر کسی آشنایی داره راهنمایی کنه ممنون میشم 

باسلام

اگر میخواهید قالبتون رو تغییر بدید. و دیتای سایت مبدا رو به سایت مقصد ببرید . فارغ از اینکه ورژنهای جوملاتون هماهنگ باشه یا نه  ؛ میبایست از طریق phpmyadmin جدول به جدول مربوط به هر کدوم از بخشهای جوملا رو اکسپورت بگیرید و در دیتابیس سایت مقصد ایمپورت کنید. با همون نام ها / و پیشوندها. 

اگر هم دو هسته جوملا در دو تا قالب متفاوت باشه که داستانش باز هم متفاوت تر میشه. چرا که در اون صورت میبایست یه سری تغییرات هم در ساختار جداول دیتابیستون داشته باشید تا بعد از انتقال با خطاهای مختلف دیتابسی مواجه نشید!

در کل اگر سایتتون اطلاعاتش و اینکه این انتقال با تضمین انجام بشه براتون اهمیت بالایی داره؛ پیشنهاد میکنم از فردی که تجربه داشته باشه استفاده کنید. اما اگر نه اطلاعاتش چندان مهم نیس و یک سایت تازه و جدید هست خودتون میتونید با روشی که در بالا عرض شد و بصورت آزمون و خطا به نتیجه دلخواه برسید.

موفق باشید و سربلند

باتشکر از جناب آقای حجت مردانی زاده

توسط یکی از دوستان این افزونه معرفی شده ؟ https://www.eshiol.it/component/ars/repository/j2xml-33/j2xml-33-3-3-20.html

آیا با این افزونه کار من راه میفته یا باید همون کار رو انجام بدم .

و اینکه اگه نمیشه میشه ی لطف بفرمایین آموزش گام به گام رو ی توضیح بدین انتقال عکس ها و غیره رو باید چطور انجام بدم

این افزونه ، یک افزونه قدرتمند و ساده در مورد انتقال اطلاعات بین سایت های جوملایی هست ، اگر تمایلی به انتقال از طریق دیتابیس ندارید ، میتونید از اون استفاده کنید ،
کار پیچیده ای نیست و با کمی کار ، متوجه خواهید شد ،

نکته ، اگر تعداد مطالب زیاد هست در پک های ۱۰۰ تایی اقدام به اکسپورت کنید تا مشکلی در انتقال پیش نیاد

درود

باتوجه به پاسخ دوستان گرامی

منظور شما از اطلاعات چی هست؟ماژول , قالب , کامپوننت , پلاگین , مطالب , منوها و . . . . همگی اطلاعات یک سایت هستند

اگر صرفا میخواید تمام سایت با همون افزونه ها و ظاهر رو روی لوکال داشته باشید بهتره که با افزونه akeeba backup سایت رو تبدیل به بسته نصبی کنید و خیلی راحت روی لوکال نصب کنید.

اما اگر فقط مطالب و پست هاتون رو نیاز دارید j2xml بهترین گزینه هست

پیروز باشید

با سلام و درود و تشکر از کاربران گرامی برای پاسخ های خوبشون

مشکل من این هست که به علت مشکلات زیاد قصد کردم آپدیت جدید قالب رو نصب کنم و اطلاعاتم رو روی اون لود کنم (هر دو قالب جوملا 3 هستند)، بعلت تغییراتی زیادی که در قالب آپدیت شده به وجود اومده امکان این نیست که داخل پنل مدیریت قالب جدید رو نصب کنم و اون رو به عنوان قالب پیش فرض قرار بدم . برای همین مجبورم قالب آپدیت شده رو روی دامنه لوکال نصب کنم و اطلاعات قالب قدیم رو (مطالب و مجموعه ها ، منو ها ، پست ها، کابران ، کامنت ها و مطالب k2 ، کامپوننت ها و پلاگین ها ) رو به قالب جدید انتقال بدم . 

البته اطلاعات من نسبتا زیاد هستند انتقال دستی وقت زیادی رو از من میگیره (حدود یک ماه) . از طرفی بجز دو افزونه ای که معرفی شد یک افزونه هم یکی از دوستان پیشنهاد دادند به نام "vdata" که تجاری هست . الان دو تا مسئله برای من پیش اومده 

1. اگر کسی اطلاعات کاملی از انتقال اطلاعات از طریق دیتابیس داره و می تونه یک آموزش گام به گام یا یه توضیح مختصر که ی فرد اگه دنبال کنه به نتیجه برسه و مشکلی براش پیش نیاد بگذاره تا افرادی که این مشکل رو دارن از اون استفاده کنند ، چون اطلاعات کاملی در این خصوص در نت نیست اگه شخصی این کار رو انجام بده واقعا کار عالی انجام شده .

یه آموزش کامل که جای هیچ سئوالی رو پیش نیاره مثلا : به جز انتقال دیتابیس چه فایل هایی باید به هاست جدید انتقال پیدا کنه ؟ پوشه image یا هر پوشه دیگه 

2. چون انتقال از طریق افزونه ی سری مشکلات رو ایجاد میکنه ، افزونه ای که جواب خودش رو پس داده و افراد با اون به مشکلی برخورد نکردند رو معرفی کنند . با تشکر

موفق و پیروز باشید 

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری