nekouy7nk

مشکل برای کدنویسی قالب فارسی(کمک فوری)

4 پست در این موضوع

سلام دوستان من دارم یه قالب فارسی برای جوملا درست می کنم مشکلی که دارم اینکه من صحفه اصلی قالب درست کردم و مشکلی که دارم اینکه چطوری برای قسمت های مختلف سایت صحفات جدید درست کنم.مثلا میخوای توی صحفه اصلی چند موضوع مختلف در منو داشته باشم (سرگرمی- فرهنگ-سبک زندگی-مد و ... )، میخوام هر کسی که این لینک ها را کلیک کرد هر کدام از این لینک ها بروند در صحفه های مختلف با چینش مختلف.مشکل من کد نویسی نیست، این هست که نمیدنم باید برای هر موضوع صحفات مختلف مثل index.php  درست کنم یا در پوشه قالب باید برای صحفات جدید هر کدام یک پوشه درست کنم و یا اینکه صحفات جدیدم با اسم جدید در کنار فایل اصلی قالبم index.php باشه؟

مثلا این لینک سایت بیتوته که از جوملا استفاده میکنه http://www.beytoote.com/art/negah-gozashte/anniversary-mohammadmossadegh2-death.html

اون کلمه art فکر کنم نام یک پوشه یا صحفه جدید باشه و negah-gozashte هم یک مجموعه هست؟

در ضمن فرض میکنیم که من در کنار فایل index.php قالبم یک صحفه art.php ساختم چطور این صحفه را به منوی صحفه اول سایتم ربط بدم؟

یا فرض کنیم برای هر صحفه جداگانه باید یک پوشه درست کنم چطور صحفات درون این پوشه ها را به منوی صحفه اصلی ربط بدم؟

این صحفات جداکانه که درست میکنم باید php  باشند یا html?

لطفا اگر متن یا فیلمی در مورد صحفات جداگانه جوملا سراغ دارید معرفی کنید با تشکر منتظر جواب شما هستم

من از  برنامه سرور محلی زمپ استفاده میکنم منظورم لوکال هست.

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

با سلام

این دیدگاهی که شما دارید در حالت استفاده از نرم افزارهای تولید صفحات وب و یا طراحی وب سایت استاتیگ صدق میکنه . که الزاماً میبایست تک تک صفحاتی که دلتون میخواد رو بطور یک به یک حالا یا با html و یا ترکیب php/html/cssو... پیاده کنید. اما زمانی که از جوملا استفاده میکنید این رو باید مدنظر داشته باشید که جوملا یک نرم افزار کاملا داینامیک هست. یعنی اینکه تولید محتوا/صفحه /منو و....همگی بصورت نامحدود و سیستمی انجام میشه نه اینکه هر صفحه ای که بخواهید مجبور باشید مثل حالت استاتیک تک تک صفحاتش رو ایجاد کنید!

خیر روند اصلا این چنین نیست.

پیشنهاد میکنم حتما تاپیک زیر رو مطالعه بفرمایید

در مورد سایت بیتوته هم که فرمودید. کلمه  art یک مجموعه (یک منو از نوع نمایش مجموعه ایجاد شده) و negah-gozashte یک زیرمجموعه (یک منو از نوع نمایش مجموعه ایجاد شده که بعنوان زیرمنوی art قرار گرفته)برای مجموعه art و anniversary-mohammadmossadegh2-death یک آیتم مطلب هست که در زیر مجموعه negah-gozashte انتشار پیدا کرده.

موفق و سربلند باشید

1 کاربر پسند دیده است

با تشکر از شما که پاسخ داده اید فقط من متوجه نشدم که باید چه کار کنم راستش من میخوام در صحفه اول و صحفات دیگر از position های مختلف استفاده کنم من فقط برای صحفاتم position  های مختلف درست میکنم و منو و اسلایدر و باکس مطالب و محتوا را از جوملا ست میکنم ست میکنم. به نظر شما من باید صحفات دیگر به عنوان قالب های جدید نصب کنم و در منو ها بگم که در فلان قالب باز شوند یا در قالب اصلی صحفات به صورت پوشه ای بسازم یا راه حل دیگه ای به نظرتان می رسد؟

در در 3/14/2018 در 05:01، nekouy7nk گفته است :

سلام دوستان من دارم یه قالب فارسی برای جوملا درست می کنم مشکلی که دارم اینکه من صحفه اصلی قالب درست کردم و مشکلی که دارم اینکه چطوری برای قسمت های مختلف سایت صحفات جدید درست کنم.مثلا میخوای توی صحفه اصلی چند موضوع مختلف در منو داشته باشم (سرگرمی- فرهنگ-سبک زندگی-مد و ... )، میخوام هر کسی که این لینک ها را کلیک کرد هر کدام از این لینک ها بروند در صحفه های مختلف با چینش مختلف.مشکل من کد نویسی نیست، این هست که نمیدنم باید برای هر موضوع صحفات مختلف مثل index.php  درست کنم یا در پوشه قالب باید برای صحفات جدید هر کدام یک پوشه درست کنم و یا اینکه صحفات جدیدم با اسم جدید در کنار فایل اصلی قالبم index.php باشه؟

مثلا این لینک سایت بیتوته که از جوملا استفاده میکنه http://www.beytoote.com/art/negah-gozashte/anniversary-mohammadmossadegh2-death.html

اون کلمه art فکر کنم نام یک پوشه یا صحفه جدید باشه و negah-gozashte هم یک مجموعه هست؟

در ضمن فرض میکنیم که من در کنار فایل index.php قالبم یک صحفه art.php ساختم چطور این صحفه را به منوی صحفه اول سایتم ربط بدم؟

یا فرض کنیم برای هر صحفه جداگانه باید یک پوشه درست کنم چطور صحفات درون این پوشه ها را به منوی صحفه اصلی ربط بدم؟

این صحفات جداکانه که درست میکنم باید php  باشند یا html?

لطفا اگر متن یا فیلمی در مورد صحفات جداگانه جوملا سراغ دارید معرفی کنید با تشکر منتظر جواب شما هستم

من از  برنامه سرور محلی زمپ استفاده میکنم منظورم لوکال هست.

سلام

نیازی نیست برای هر صفحه شما فایلی ایجاد کنید! پسوند html و php رو میتونید از مدیریت جوملا نغییر بدید

کلا لینک ها در جوملا به شکل زیر هست

site/menu/category/article

پیشنهاد میشه جوملا + طراحی قالب جوملا + سئو جوملا رو آموزش ببینید.ویدئوهای استاد طالبی رو میتونید از سایت جوملا ایران یا الفیار تهیه کنید.البته آموزش های رایگان هم در این زمینه وجود دارند اما بیشتر اون ها ناقص هستند

پیروز باشید

1 کاربر پسند دیده است

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری