mooon

بهترین و بی دردسرترین انجمن ساز

14 پست در این موضوع

دروود بر دوستان جوملایی. من دنبال یک انجمن ساز خوب که بی دردسر باشه هستم.لطفا راهنمایی کنید

همچنین میخواهم امکان دانلود با پرداخت هزینه برای  فایلهایی توسط کاربران عضو شده هم توی سایت بگذارم.میشه راهنمایی کنید باید چکار کنم؟

اینها رو میخام توی یک قالب آماده قرار بدهم و یک سایت خوب تحویل بدهم

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

با سلام خدمت شما

اگر قصد راه اندازی انجمن در ساختار جوملا رو داشته باشید بهترین گزینه ای بهتون پیشنهاد میشه انجمن ساز کیونناست. Kunena

و همچنین بهترین افزونهوهای اشتراک دهی افزونه RS Membership و Akeeba Subscription پیطنهاد میشه

1 کاربر پسند دیده است

دروود بر شما

بله میخواهم روی قالب آماده جوملایی بگذارم. کیوننا روی سایت  اصلی قرار میگیرد؟ یا باید برایش هاست و ...  جدای از سایت اصلی فراهم کرد؟

2- آیا کیوننا با همه قالبهای اماده سازگار است؟

3- ایا امکان بروز مشکلاتی برای سایت با این افزونه کیوننا هست؟

4- کیوننا چه امکاناتی در اختیار میگذارد؟

5- افزونه اشتراک دهی چه امکاناتی در اختیار  میگذارد؟

کیوننا افزونه جوملایی هست. و طبیعتا بروی بستر جوملا نصب میشه و نیاز به سیستم دیگه ای نیست. 

انجمن جوملای ایران چون اساسا ساختار فروم رو داره از سیستم اختصاصی مدیریت انجمن ساز IPB که در لینک زیر میتونید جزئیاتش رو مطالعه کنید استفاده شده

https://invisioncommunity.com/features

افزونه اشتراک دهی ساختارش مشخصه . اگه شما امکان خاشی مدنطرتون هست اعلام کنید تا بشه راهنمایی تون کرد چون این نوع افزونه ها قابلیتهای بسیار زیادی رو دارند

1 کاربر پسند دیده است

طبق تجربه من کیوننا جوابگوی نیاز شما نیست، حداقل من اطلاعی ندارم که برای کیوننا افزونه فروش و پرداخت وجود داشته باشه. هرچند کیوننا برای ایجاد تالارگفتمان تحت جوملا افزونه مناسبی هست، بهتره از اسکریپت جدا مثل MyBB یا PhpBB استفاده کنید که بصورت جدای از جوملا استفاده میشه البته با jFusion میتونید با جوملا در ارتباط قرار بدید انجمن رو و نیازی به خرید هاست جدا نیست، کافیه یک فولدر جدید یا ساب دامنه ایجاد کنید.

برای این اسکریپت ها هم قالب های مختلفی هست هم مدهای زیاد به دلخواه کاربر گیر میاد.

1 کاربر پسند دیده است

من نیاز به راهنمایی بیشتر دارم.مشتری میگه من هم سایت میخام .که انجمن داشته باشهو اینکه کاربرانم بتوانند عضو شوند و خرید بابت فایلهایم هم داشته باشن.

1-  فروم هم روی سایت اصلی نمایش داده میشه .یا کلا از سایت اصلی جدا قرار میگیره؟

2- من برنامه نویسی بلد نیستم.کدام روش را پیشنهاد می دهید.روش افزونه قرار دادن .یا فروم ؟ یا فروم هم یک دانش جدای از جوملا است؟

3- ایا کاربرانی که در انجمن عضو میشوند .همان کاربرانی هستند که میتونند خرید کنند؟

یک سری فایله با حجم بالا رو میخاد برای دانشجویان توی سایت قرار بده و بفروشه.

دوست عزیز انجمن ساز ، فروم یا تالار گفتگو یه افزونه یا اسکریپتی هست که کاربران میتونند ازش استفاده کنند و با همدیگه صحبت کنند و نظراتشون رو رد و بدل کنند ، مثل همین انجمن رفع عیب جوملا که میبینید.

حالا توی انجمن قابلیت پیوست و فروش فایل هم میشه لحاظ کرد.

هیچکدوم از افزونه های جوملایی که برای انجمن استفاده میشه امکان پیوست فایل برای فروش رو ندارند، بهتره برای فروش از افزونه های بومی شده فروش فایل مثل مدیا استور استفاده کنید. یا افزونه دیگه

اگر میخاید توی انجمن فروش فایل داشته باشید بهتره از اسکریپت جدا استفاده کنید.

نرم افزارهایی مثل وی بولیتن ، زنفورو و آی پی بورد اسکریپت های تجاری برای راه اندازی انجمن گفتگو هستند که این امکانات رو برای شما فراهم میکنند.

نرم افزارهایی مثل مای بی بی ، پی اچ پی بی بی و ... هم هستند که بصورت رایگان میتونید استفاده کنید و از امکاناتش استفاده کنید، البته امکاناتی که بهش اضافه میشه تجاری هستند.

حالا چون شما برای فایل های حجیم میخاید استفاده کنید بهتره از افزونه های فروشگاهی جوملا استفاده کنید.

مشتری نگفته که توی انجمن میخام فایلها را  بفروشم.

گفته من یک سایت میخام که هم مطالب و خدماتم را بگذارم. هم انجمن داشته باشه. هم اینکه میخام فایلهامو برای فروش بگذارم.فایلهاش نقشه های ساختمانی می باشند.

حالا بنظر شما من چکار کنم؟ بهترین تصمیم چی هست؟

جوملا نصب کنید با یه کامپوننت فروش فایل دیجیتالی که بومی شده باشه مثل مدیا استور که فارسی شده ش هست

برای انجمن هم میتونی یا از کامپوننت کیوننا ( که پیشنهاد نمیکنم چون خودم مدیر بخش فارسیش هستم و پشتیبانی فارسی چندانی نداره ) یا EasyDiscuss استفاده کنید که بصورت تجاری عرضه میشه ، البته یک مورد دیگه هم هست CJ Forum که اونم بصورت تجاری عرضه میشه ولی زیاد جالب نیست.

روش دوم استفاده از اسکریپت برای انجمن سازها هست.

اگر یه چیز خیلی ساده کارت رو راه میندازه میتونی از PunBB یا FluxBB استفاده کنید که دومی کمی بهتره.

مورد پیشرفته تر با امکانات بهتر و پشتیبانی خوب میخاید از MyBB یا PhpBB استفاده کنید که بنظرم باز هم دومی بهتر باشه.

موردهای تجاری هم میخاید میتونید از IPB ، Xenforo یا vBulletin  استفاده کنید.

انجمن رو جدای از سایت بذارید بهتره حداقل کنترل کردنش ساده تر میشه و دیتابیس جوملا هم سنگین نمیشه

1 کاربر پسند دیده است

در در 6/20/2018 در 21:19، حجت مردانه زاده گفته است :

افزونه اشتراک دهی ساختارش مشخصه . اگه شما امکان خاشی مدنطرتون هست اعلام کنید تا بشه راهنمایی تون کرد چون این نوع افزونه ها قابلیتهای بسیار زیادی رو دارند

با دروود

مشتری میگه می خواهم کاربران یکی از اشتراک ها را بخرند و من برای هر یک از اشتراک ها امتیاز بگذارم و کاربر با توجه به امتیازش حق دانلود فایل ها را  خواهد داشت (فایلها اتوکد و  etabs هستند). و همچنین اعضا پنل داشته باشند که لیست دانلود ها و خرید هایشان رو ببینند  . و  برایشان فایلهای هدیه هم در نظر گرفته است

این فایلها قراره برای عموم هم به نمایش دربیاد و کسی که قصد عضویت نداره بتواند فایلهای مورد نظرش را خرید کند. بنظرتان با این شرایط من باید  چکار کنم؟

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری