ManJo1

نسخه ی php

8 پست در این موضوع

سلام وقت به خیر

بعد از اینکه نسخه ی php سایت رو از 5 به 7 ارتقا دادم سایتم ارور داد و بالا نمیومد و بعد از پرس و جو متوجه شدم که بعضی از افزونه هایی که نصب کردم با این نسخه از php سازگار نبودند

دو تا سوال دارم: 1)  چطوری میتونم بفهمم از لیست افزونه هایی که نصب کردم هر کدوم با کدام نسخه ی php سازگار هستن؟

2) چطوری میتونم قبل از نصب افزونه بفهمم با کدام نسخه از php سازگار هست ؟

با تشکر 

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

یکی از دلایل اصلی استفاده از php نسخه 7 بخاطر امنیت اون هست، کلا هر نرم افزاری به دو دلیل به روز رسانی میشه ، اول اضافه کردن امکانات جدید، دوم رفع عیب نسخه های قبلی و پچ کردن مشکلاتش. خب وقتی جوملا به روز میشه هم به همین دلیل هست که یا امکانات جدیدتری اضافه بشه یا اینکه مشکلاتش رفع بشه، از اونجایی که بروزرسانی کردن خود جوملا به تنهایی ضامن امنیت سایتتون نیست، شما باید بصورت دوره ای تمام افزونه هاتون که نصب هست رو باید به آخرین نسخه به روز کنید، شما بعد از نصب جوملا یک مسائل روتینی رو باید انجام بدید که من توی وبلاگم در اینمورد نوشتم و توصیه میکنم حتما رعایت کنید.

خب حالا میرسیم به سوال شما، خب توسعه دهنده ها همیشه سعی دارند افزونه های خودشون رو همگام با جوملا به روزرسانی کنند و مشکلاتشون رو هم رفع کنند، با مشاهده لاگ تغییرات بروزرسانی افزونه ها از وبسایت توسعه دهنده میتونید بفهمید که این افزونه با چه نسخه ای از php و یا جوملا سازگاری داره و اگر نبود میتونید از پشتیبانیشون بپرسید...

همیشه قبل از هر تغییر بزرگی توی سایتتون ازش نسخه پشتیبان تهیه کنید

1 کاربر پسند دیده است

در ۱ ساعت قبل، pourdaryaei گفته است :

یکی از دلایل اصلی استفاده از php نسخه 7 بخاطر امنیت اون هست، کلا هر نرم افزاری به دو دلیل به روز رسانی میشه ، اول اضافه کردن امکانات جدید، دوم رفع عیب نسخه های قبلی و پچ کردن مشکلاتش. خب وقتی جوملا به روز میشه هم به همین دلیل هست که یا امکانات جدیدتری اضافه بشه یا اینکه مشکلاتش رفع بشه، از اونجایی که بروزرسانی کردن خود جوملا به تنهایی ضامن امنیت سایتتون نیست، شما باید بصورت دوره ای تمام افزونه هاتون که نصب هست رو باید به آخرین نسخه به روز کنید، شما بعد از نصب جوملا یک مسائل روتینی رو باید انجام بدید که من توی وبلاگم در اینمورد نوشتم و توصیه میکنم حتما رعایت کنید.

خب حالا میرسیم به سوال شما، خب توسعه دهنده ها همیشه سعی دارند افزونه های خودشون رو همگام با جوملا به روزرسانی کنند و مشکلاتشون رو هم رفع کنند، با مشاهده لاگ تغییرات بروزرسانی افزونه ها از وبسایت توسعه دهنده میتونید بفهمید که این افزونه با چه نسخه ای از php و یا جوملا سازگاری داره و اگر نبود میتونید از پشتیبانیشون بپرسید...

همیشه قبل از هر تغییر بزرگی توی سایتتون ازش نسخه پشتیبان تهیه کنید

ممنونم بلاگتون خیلی عالیه در مورد pagekit هم نشنیده بودم تا حالا خوب شد بلاگتون رو دیدم چون میخام امتحانش کنم 9_9 

خب در مورد افزونه هایی که نصب نکردیم فرمایش شما کاملا کاربردی هست یعنی از داخل سایت سازندشون چک می کنیم (البته اگر داخل سایتشون ذکر شده باشه) ولی در مورد افزونه هایی که در حال حاضر نصب هستن چی؟ از کجا بفهمم کدوم افزونه فعلا با نسخه ی php من مشکل داشته که ارور داده ؟ راهی وجود داره ؟

وقتی که شما گزارش خطا رو روشن بذارید ( اصلا پیشنهاد نمیکنم گزارش خطا رو همیشگی روشن بگذارید ) یکسری اطلاعاتی بصورت هشدار، خطا و یا چیزای دیگه میتونید ببینید، که این اطلاعات معمولا برای درک مطلب کفایت میکنه.

برای مثال شما نسخه قدیمی یک افزونه رو دارید و چون تجاری بوده به روزرسانی نکردید، درصورتی که جوملا و PHP شما به روز شده، حالا شما یک هشداری مثل خط زیر رو دریافت میکنید که درمورد بروزرسانی نسخه php یا جوملاست و اون افزونه سازگاری کامل با بقیه ماجرا نداره ...

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home7/lcfmusic/public_html/lcfshop/libraries/joomla/string/string.php on line 27

توجه بسیار مهم: درصورت روشن بودن گزارش خطا، هکرها هم مستقیما میتونند اینگونه خطاها رو ببینند و امنیت وبسایت شما بیشتر به خطر میوفته

1 کاربر پسند دیده است

در در 1/14/2019 در 09:02، pourdaryaei گفته است :

وقتی که شما گزارش خطا رو روشن بذارید ( اصلا پیشنهاد نمیکنم گزارش خطا رو همیشگی روشن بگذارید ) یکسری اطلاعاتی بصورت هشدار، خطا و یا چیزای دیگه میتونید ببینید، که این اطلاعات معمولا برای درک مطلب کفایت میکنه.

برای مثال شما نسخه قدیمی یک افزونه رو دارید و چون تجاری بوده به روزرسانی نکردید، درصورتی که جوملا و PHP شما به روز شده، حالا شما یک هشداری مثل خط زیر رو دریافت میکنید که درمورد بروزرسانی نسخه php یا جوملاست و اون افزونه سازگاری کامل با بقیه ماجرا نداره ...

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home7/lcfmusic/public_html/lcfshop/libraries/joomla/string/string.php on line 27

توجه بسیار مهم: درصورت روشن بودن گزارش خطا، هکرها هم مستقیما میتونند اینگونه خطاها رو ببینند و امنیت وبسایت شما بیشتر به خطر میوفته

خییلی بابت پاسختون ممنونم... فقط یک سوال ...

وقتی نمایش خطا رو فعال کردم خطا ها کجا نمایش داده میشن؟ داخل صفحه ی اصلی سایت؟

بله، خطاها ، هشدارها و غیره توی صفحه اصلی سایتت نمایش میده.

همینطور از کنسول مرورگرت هم میتونید خطاهای جاوا اسکریپت رو مشاهده کنی

1 کاربر پسند دیده است

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری