ManJo1

پیدا کردن و حذف دیتابیس افزونه ها

10 پست در این موضوع

سلام وقت به خیر

من چند وقت پیش کومنتو رو نصب کردم و به دلایلی ارور میداد و حدفش کردم .. الان که مجدد نصبش می کنم دقیقا همون حالت قبل رو داره ... حدس میزنم که باید جداول دیتابیس مربوط به اون رو حذف کنم تا اطلاعات مربوط به این افزونه کاملا حذف بشه ... پ

چطوری میتونم جداول دیتابیس مربوط به یه افزونه ی خاص مثلا کومنتو رو پبدا کنم و حذفشون کنم البته به شرطی که به بقیه ی افزونه ها آسیبی نرسه؟ در کل این کار خطر ناک نیست؟

با تشکر

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

سلام

از طریق جدول های دیتابیس جوملا باید برید و جدولهای مربوط به افزونه مورد نظرتون رو حذف کنید،  دقیق تر بگم این که از پنل مدیریت دیتابیس مثل Adminer یا phpMyAdmin به دیتابیسی که جوملاتون توی اون نصب هست برید، تمام جدول های اون دیتابیس لیست هستند اونجا که بصورت پیشوند ، کاراکتر _ و نام جدول ها موجودن ... حالا کافیه دنبال افزونه مورد نظر بگردید... مثلا:

jos_komento

jos_komento_users

jos_komento_comments

jos_komento_warning

و غیره ، حالا کافیه شما این چندتا جدول رو حذف کنید، و توجه داشته باشید به جدول های دیگه کاری نداشته باشید...

همیشه هم قبل از هر تغییری از وبسایتت بکاپ بگیر

1 کاربر پسند دیده است

در در 1/16/2019 در 21:05، pourdaryaei گفته است :

سلام

از طریق جدول های دیتابیس جوملا باید برید و جدولهای مربوط به افزونه مورد نظرتون رو حذف کنید،  دقیق تر بگم این که از پنل مدیریت دیتابیس مثل Adminer یا phpMyAdmin به دیتابیسی که جوملاتون توی اون نصب هست برید، تمام جدول های اون دیتابیس لیست هستند اونجا که بصورت پیشوند ، کاراکتر _ و نام جدول ها موجودن ... حالا کافیه دنبال افزونه مورد نظر بگردید... مثلا:

jos_komento

jos_komento_users

jos_komento_comments

jos_komento_warning

و غیره ، حالا کافیه شما این چندتا جدول رو حذف کنید، و توجه داشته باشید به جدول های دیگه کاری نداشته باشید...

همیشه هم قبل از هر تغییری از وبسایتت بکاپ بگیر

خیلی ممنونم مثل همیشه خیلی کمکم کردید :)

فقط اینکه در مورد بکاپ، قبل از دستکاری دیتابیس باید از سی پنل گزینه ی "Download a MySQL Database Backup" رو بزنم و از دیتابیس بکاپ بگیرم که اگر مشکلی بود ری استور کنم دیگه درسته؟

اگر 'full backup" رو بزنم بکاپ دیتابیس هم شاملش میشه ؟

یه سوال دیگه ... داخل phpmyadmin وقتی دیتابیس ها رو سلکت می کنم گزینه ی دلیت نداره :/ باید تک تک روی گزینه ی drop که جلوی هر کدوم هست کلیک کنم؟

در 5 دقیقه قبل، ManJo1 گفته است :

یه سوال دیگه ... داخل phpmyadmin وقتی دیتابیس ها رو سلکت می کنم گزینه ی دلیت نداره :/ باید تک تک روی گزینه ی drop که جلوی هر کدوم هست کلیک کنم؟

اها این مشکل حل شد فهمیدم باید چیکار کنم .

برای بکاپ گرفتن چندتا راه داری، ساده ترین راهش اینه که از آکیبابکاپ استفاده کنی و از سایتت فول بکاپ بگرید، همینطور همین کار رو میتونید از سی پنل انجام بدید و فول بکاپ بگرید که شامل موارد بیشتری میشه ، شاید هم نیازی به این بکاپ نداشته باشید، مثل ایمیل ها  و غیره، مورد سوم هم اینکه میتونید از دیتابیس تون اکسپورت بگیرید و برای ریکاوری ایمپورتش کنید.

توی دیتابیس چیزی به اسم delete نیست، شما باید هرچندتا جدولی که لازم هست رو انتخاب کنید و در پایین از گزینه قرقره ای drop رو انتخاب و بعد دکمه Go رو بزنید

در 5 ساعت قبل، pourdaryaei گفته است :

برای بکاپ گرفتن چندتا راه داری، ساده ترین راهش اینه که از آکیبابکاپ استفاده کنی و از سایتت فول بکاپ بگرید، همینطور همین کار رو میتونید از سی پنل انجام بدید و فول بکاپ بگرید که شامل موارد بیشتری میشه ، شاید هم نیازی به این بکاپ نداشته باشید، مثل ایمیل ها  و غیره، مورد سوم هم اینکه میتونید از دیتابیس تون اکسپورت بگیرید و برای ریکاوری ایمپورتش کنید.

توی دیتابیس چیزی به اسم delete نیست، شما باید هرچندتا جدولی که لازم هست رو انتخاب کنید و در پایین از گزینه قرقره ای drop رو انتخاب و بعد دکمه Go رو بزنید

خیلی بابت راهنماییتون ممنونم ... ولی تا اینجایی که متوجه شدم دوتا راه برای بکاپ گرفتن از دیتابیس وجود داره ... یکی از داخل خود myphpadmin که باید گزینه export رو انتخاب کنیم بعد دیتابیس رو انتخاب کنیم و بعد بعد فایل رو دانلود کنیم ... یعنی تصویر زیر :

ubw4_php.png

یکی هم اینکه از داخل cpanel گزینه ی " Download a MySQL Database Backup " رو انتخاب کنیم یعنی تصویر زیر:

r0ii_cpanel.png

خب این دو مورد تفاوتی که با هم ندارن درسته؟ یعنی اگر من از داخل cpanel هم میتونم بکاپ بگیرم و ریستور کنم؟

بله ولی من ترجیح میدم تمام این ها رو از طریق کنترل پنل خود جوملا با Akeeba Backup انجام بدم، که فول بکاپ هم میگیره و برای ریستور کردن ساده تره.

اگر فقط دیتابیست رو میخای خب این روش ها کفایت میکنه

1 کاربر پسند دیده است

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری