ManJo1

افزونه ی میکروبلاگینگ

21 پست در این موضوع

سلام وقت به خیر

افزونه ای داریم که بشه یک سیستم میکروبلاگینگ با اون راه اندازی کرد؟ 

یعنی اینطوری باشه که اگر آدرس سایت x.com هست کاربر بتونه ثبت نام کنه و یک ادرس انتخابی به صورت x.com/maryam یا x.com/mahshid داشته باشه و خود سیستم تکراری نبودن آدرس ها رو چک کنه و اطلاع بده و همچنین امکانات مدیریتی خوبی به ادمین سایت بده

ممنون میشم نظراتتون رو بفرمایید

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی
در 1 ساعت قبل، pourdaryaei گفته است :

افزونه blog factory رو تست کنید

http://thephpfactory.com/blog-factory-for-joomla

خیلی ممنونم ازتون ... البته من قبلا این افزونه رو دیده بودم ... همه چیزش عالیه فقط یه مشکل بزرگ داره .. اونم اینه که url هایی که به کاربر میده مشکل داره ... الان دموی همین اکستنشن رو اگر ببینید آدرس 3 تا بلاگ که توی دمو ساخته شدن اینها هستن:

http://deluxeblog.thephpfactory.com/blogs/blog/1/my-joomla-blog

http://deluxeblog.thephpfactory.com/blogs/blog/2/technology-blog

http://deluxeblog.thephpfactory.com/blogs/blog/3/the-php-guru

اون اعداد 1 تا 3 خیلی نا مفهومن ... یعنی من می خوام ادرس بلاگ اعضا اینطوری باشه مثلا : x.com/maryam ولی با این افزونه اینطوری میشه: x.com/blog/1/maryam 

راهکاری سراغ دارید که مشکل این افزونه حل بشه؟ یا افزونه ی دیگه ای سراغ دارید که این مشکل رو نداشته باشه؟

من این افزونه رو قبلا به زبان فارسی ترجمه کردم چیز جالبی بود البته با UTF-8 کمی مشکل داشت توی URL و برچسب هاش، که با پشتیبانیش در میون گذاشتم نمیدونم دیگه مشکلش رو حل کردند یا نه...

برای اون قسمتی که عدد میزاره هم احتمالا بتونید با افزونه های سئو مشکل رو برطرف کنید... یا حداقل توی فایل های php دستکاری کنید تا به نتیجه دلخواه برسید، حداقل چیز خوبی که توی این افزونه دیدم اینه که هر کاربر یک پوشه اپلود مخصوص به خودش رو داره و با بقیه کاربرها متمایزه...

در 3 ساعت قبل، pourdaryaei گفته است :

من این افزونه رو قبلا به زبان فارسی ترجمه کردم چیز جالبی بود البته با UTF-8 کمی مشکل داشت توی URL و برچسب هاش، که با پشتیبانیش در میون گذاشتم نمیدونم دیگه مشکلش رو حل کردند یا نه...

برای اون قسمتی که عدد میزاره هم احتمالا بتونید با افزونه های سئو مشکل رو برطرف کنید... یا حداقل توی فایل های php دستکاری کنید تا به نتیجه دلخواه برسید، حداقل چیز خوبی که توی این افزونه دیدم اینه که هر کاربر یک پوشه اپلود مخصوص به خودش رو داره و با بقیه کاربرها متمایزه...

خیلی ممنونم 

در مورد ترجمه و تغییر فایل php که اطلاعاتی ندارم ... شما با وردپرس مولتی یوزر کارکردید تا حالا؟ نظرتون در مورد راه اندازی این سیستم بلاگ دهی با وردپرس چیه؟ البته اینطوری بلاگ ها روی ساب دامین میرن 

یه سری اسکیریپت های آماده ی فارسی وبلاگ دهی هم هست که داخل اینترنت رایگان قابل دانلود هست ... دقیقا مشابه سایت های وبلاگ دهی معروفی که الان داریم و اسمشون رو نمیارم. 

در مورد این اسکیریپت ها نظری دارید؟ 

در کل برای راه اندازی یک سرویس وبلاگ دهی محدود (نه به صورت تجاری - مثلا فقط برای اعضای یک مجموعه ی کوچیک) چه پیشنهادی دارید؟ 

افزونه ی easy blog هم هست که با اون هم کار نکردم... اسکیریپت آماده بهتره یا easy blog یا blogfactory ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

به هیچ عنوان افزونه های نال شده رو پیشنهاد نمیکنم، اصلا خوب نیست برای امنیت وبسایتتون، یه افزونه نصب کنید میتونه برای تمام وبسرورتون و هرچی روشون باشه خط محسوب بشه...

اگر شما یه مجموعه کوچیک دارید مثلا یه تیم 10 نفره هستید و میخاید برای خودتون یه وبلاگ درست کنید، و جوری باشه که این ده نفر فقط بتونند مطلب بنویسند چرا از CMS های کوچیک استفاده نکنید؟؟ سی ام اس های فلت فایل یا همین Pagekit که هم از لحاظ امنیت خوب هست هم سرعتش بالاست هم از لحاظ سئو، و خیلی هم ساده است برای وبلاگ نوشتن ... حتی نیازی نیست براش دیتابیس تو MySQL بسازید، البته اگر هنگام نصبش روی SQLite قرار بدید، فقط به PHP نیاز داره، اگر فکر میکنید که کاربرتون توی کنترل پنلش فضولی میکنه میتونید یه کاربر نویسنده درست کنید و اون فقط میتونه خیلی ساده وارد سایتش بشه، مطلبش رو منتشر کنه و ...

اینم یه قالب نمونه وبلاگی : https://demo.pagekit.com/theme-cards

1 کاربر پسند دیده است

در در 1/20/2019 در 19:12، pourdaryaei گفته است :

به هیچ عنوان افزونه های نال شده رو پیشنهاد نمیکنم، اصلا خوب نیست برای امنیت وبسایتتون، یه افزونه نصب کنید میتونه برای تمام وبسرورتون و هرچی روشون باشه خط محسوب بشه...

اگر شما یه مجموعه کوچیک دارید مثلا یه تیم 10 نفره هستید و میخاید برای خودتون یه وبلاگ درست کنید، و جوری باشه که این ده نفر فقط بتونند مطلب بنویسند چرا از CMS های کوچیک استفاده نکنید؟؟ سی ام اس های فلت فایل یا همین Pagekit که هم از لحاظ امنیت خوب هست هم سرعتش بالاست هم از لحاظ سئو، و خیلی هم ساده است برای وبلاگ نوشتن ... حتی نیازی نیست براش دیتابیس تو MySQL بسازید، البته اگر هنگام نصبش روی SQLite قرار بدید، فقط به PHP نیاز داره، اگر فکر میکنید که کاربرتون توی کنترل پنلش فضولی میکنه میتونید یه کاربر نویسنده درست کنید و اون فقط میتونه خیلی ساده وارد سایتش بشه، مطلبش رو منتشر کنه و ...

اینم یه قالب نمونه وبلاگی : https://demo.pagekit.com/theme-cards

بابت راهنماییتون ممنونم ولی میدونید مشکل کجاست ... اگر بخام هر بار برای هر نفر یک cms آپلود کنم هم زمان بر هست هم حجم زیادی از هاستم رو میگیره! الان همین Pagekit تقریبا 7 مگ هست. ولی من قصد داشتم یه افزونه ی کاملی برای وبلاگ دهی پیدا کنم که هر بار یک cms کامل رو داخل هاستم آپلود نکنه. 

ولی بازم ممنونم . فکر کنم باید از همین راهی که گفتید استفاده کنم

نیازی نیست اینکارو کنید! اصلا خودتون رو توی دردسر نندازید، اگر از cPanel استفاده میکنید یک آپشنی داره به اسم Softaculous که بیش از چهارصدتا نرم افزار رو با یه کلیک برات نصب میکنه! شما فقط کافیه اسکریپت موردنظرت رو انتخاب کنی، و مسیر مورد نظرت رو بهش بدی مثلا mysite.com/maryam ، کلیک بعدی میاد برات اون اسکریپت رو برات توی مریم نصب میکنه، حتی نیازی نیست براش دیابیس تعریف کنید، تمام کاراش رو خودش انجام میده!

اسکریپت های دیگه ای هم هست که حجمشون کمتره، مثل Blugit اون رو هم یه تستی بزنید بد نیست، مخصوص بلاگ نویسی طراحی شده، قبلا فارسی سازیش کردم و موقع نصب زبان فارسی رو میتونید انتخاب کنید

1 کاربر پسند دیده است

در 2 ساعت قبل، pourdaryaei گفته است :

نیازی نیست اینکارو کنید! اصلا خودتون رو توی دردسر نندازید، اگر از cPanel استفاده میکنید یک آپشنی داره به اسم Softaculous که بیش از چهارصدتا نرم افزار رو با یه کلیک برات نصب میکنه! شما فقط کافیه اسکریپت موردنظرت رو انتخاب کنی، و مسیر مورد نظرت رو بهش بدی مثلا mysite.com/maryam ، کلیک بعدی میاد برات اون اسکریپت رو برات توی مریم نصب میکنه، حتی نیازی نیست براش دیابیس تعریف کنید، تمام کاراش رو خودش انجام میده!

اسکریپت های دیگه ای هم هست که حجمشون کمتره، مثل Blugit اون رو هم یه تستی بزنید بد نیست، مخصوص بلاگ نویسی طراحی شده، قبلا فارسی سازیش کردم و موقع نصب زبان فارسی رو میتونید انتخاب کنید

ببخشید اینی که گفتید کجاست چرا من ندارم ؟ منم cpanel دارم ولی نزدیک ترین گزینه به چیزی که شما گفتید " Site Software" هست که وقتی اونم روش کلیک می کنم این پیامو میده : "Contact your host to install the Site Software packages." که میگه مثل اینکه پکیجشو نصب نکردن! 

الان من به هاستم بگم برام پیکیجشو نصب کنن ؟ 

این bludit که معرفی کردید خییییییلیی عالیه ! کمتر از 2 مگابایت حجمشه ! :x

فقط سوالم این هست که این سی ام اس های فلت که دیتابیس mysql ندارند قابل اطمینان هستن؟ میشه اطلاعات زیاد روشون ذخیره کرد؟ بعدا میشه اطلاعاتشون رو بکاپ گرفت؟ به تعداد کافی افزونه دارند؟

یکمی این cms های بدون دیتابیس برای من مبهم هستن ببخشید سوالتم زیاد شد

d7fa19b9-cd0e-475a-b723-73986cd20395.png

سلام ، در مورد این آپشن اطلاعی ندارم شاید سرویس دهنده شما همچنین چیزی رو در اختیارتون قرار نداده، ولی من تو بخش نصب کننده های خودکار این رو دارم، باید از هاستت بپرسی.

درمورد اسکریپت های فلت فایل، بله قابل اعتماد هستند، شرکت معتبری مثل Rocket Theme داره روی Grav کار میکنه، توی نوع خودش بی نظیره، شاید هنوز جا نیوفتاده باشند و پلاگین های کمتری براشون پیدا بشه، ولی از لحاظ امنیت خوب هستن، اطلاعاتشون تو فایل تکستی ذخیره میشند، و برای بکاپ گیری کافیه که شما از فولدر روت یه کپی بگیری و سایتت رو حتی میتونی راحت جا به جا کنی.

درسته که بنظر دیتابیس ندارند، یا بهتر بگم نیازی به برقراری ارتباط با دیتابیس نیستن ولی خب بصورت داینامیک اطلاعاتشون رو جای دیگه ذخیره میکنند.

www.getgrav.org این رو هم ببینید، نسبت به بلودیت خیلی پیشرفته تره

2 کاربر پسند شده

در 18 ساعت قبل، pourdaryaei گفته است :

d7fa19b9-cd0e-475a-b723-73986cd20395.png

سلام ، در مورد این آپشن اطلاعی ندارم شاید سرویس دهنده شما همچنین چیزی رو در اختیارتون قرار نداده، ولی من تو بخش نصب کننده های خودکار این رو دارم، باید از هاستت بپرسی.

درمورد اسکریپت های فلت فایل، بله قابل اعتماد هستند، شرکت معتبری مثل Rocket Theme داره روی Grav کار میکنه، توی نوع خودش بی نظیره، شاید هنوز جا نیوفتاده باشند و پلاگین های کمتری براشون پیدا بشه، ولی از لحاظ امنیت خوب هستن، اطلاعاتشون تو فایل تکستی ذخیره میشند، و برای بکاپ گیری کافیه که شما از فولدر روت یه کپی بگیری و سایتت رو حتی میتونی راحت جا به جا کنی.

درسته که بنظر دیتابیس ندارند، یا بهتر بگم نیازی به برقراری ارتباط با دیتابیس نیستن ولی خب بصورت داینامیک اطلاعاتشون رو جای دیگه ذخیره میکنند.

www.getgrav.org این رو هم ببینید، نسبت به بلودیت خیلی پیشرفته تره

خدا شما رو برای این انجمن حفظ کنه 9_9 خیلی ممنون

من bludit رو نصب کردم خییلی خوب بود کم و حجم و مناسب ... فایل زبان فارسیش کامل نبود که تا حد زیادی فارسیش کردم .. چند تا سوال فنی داشتم ازتون : 

اولیش اینکه فایل زیپ bludit تقریبا 2 مگ حجم داره ولی وقتی اپلودش کردم توی هاست (یه ساب دامین تستی به اسم te1) حجمش رو 203 بایت نشون میده! چرا؟ تصویر زیر:

nr3_untitsdsled.png

و سوال بعدی اینکه من همین امروز نصبش کردم ولی قسمت امار مینویسه5 بازدید کننده ی منحصر به فرد! چطوری ممکنه ؟ اشتباه امار میده ؟تصویر زیر :

mfp1_usdsdntitled.png

ممنونم

بازم عذر میخام سوالاتم زیاد شد ... در مورد کنترل پنلش هم سوال داشتم .. 

من میخام یه کاری بکنم که از داخل کنترل پنل به سایت اصلی بلودیت لینک نده ... مثلا میخام در قسمت داشبورد این قسمتی که دورشو خط کشیدم حذف بشن :

yncs_untsfggitled.png

میشه این کارو کرد؟ چه فایلی رو باید ویرایش کرد که حذف بشن ؟ البته شاید سوالم یکمی وقت گیر باشه ... فقط اگر راهنمایی کنید کافیه ... مثلا چه نوع فایلی رو باید تغییر بدم css یا php یا html ؟

به غیر از داشبورد فقط دو جای دیگه هم لینک داره قسمت پلاگین و قالب (که عنوان مولف ها لینک دار هستن) . مثل تصویر زیر:

did_untasfgitled.png

برای این مورد چی ؟ به نظرتون کجا رو باید ویرایش کنم ؟

خیلی ممنونم بابت راهنمایی هاتون

نکته ی جالب بلودیت اینجاست که ... من میخاستم سی ام سی که استفاده می کنم قابلیت ارسال ویدیو و فایل رو نداشته باشه که حجم هاستم توسط کاربرانی که بهشون وبلاگ میدم گرفته نشه و دقیقا بلودیت اینطوری هست! 

نکته ی خیلی جالب بعدی اینکه میخاستم فقط قالب ها و پلاگین هایی که من از اول در دسترشون قرار میدم رو بتونن فعال و غیر فعال بکنن و خودشون نتونن قالب و پلاگین نصب کنن که باز هم بلودیت اینطوری هست :x

و میخاستم همه ی این محدودیت ها در صورتی باشه که من پنل مدیریت رو برای فرد فعال کرده باشم (وگرنه در هر سی ام سی اگر پنل نویسنده رو فعال کنیم این محدودیت ها اعمال میشه) که باز هم بلودیت اینطوری هست!

برای وبلاگ دهی عالیه!

بیشتر اینها رو میتونید با ایجاد Role برای نویسنده ها اعمال کنید، بعضی از قسمت ها رو هم میتونید توسط CSS غیرفعال کنید، اون زبان فارسی هم که تکمیل نیست برای اینه که من برای نسخه 1 فارسی سازی کردم الان نسخه 3 اومده، باید یه وقتی بزارم از اول ترجمه کنم، یا حالا کسی زحمتشو بکشه، درمورد حجمش هم مطمئن نیستم ...

فقط تنها چیزی که منو اذیت میکنه درموردش نبودن یه سیستم نظر دهی داخلیه و آدم مجبوره از سیستم های سوشیال استفاده کنه

2 کاربر پسند شده

در 28 دقیقه قبل، pourdaryaei گفته است :

بیشتر اینها رو میتونید با ایجاد Role برای نویسنده ها اعمال کنید، بعضی از قسمت ها رو هم میتونید توسط CSS غیرفعال کنید، اون زبان فارسی هم که تکمیل نیست برای اینه که من برای نسخه 1 فارسی سازی کردم الان نسخه 3 اومده، باید یه وقتی بزارم از اول ترجمه کنم، یا حالا کسی زحمتشو بکشه، درمورد حجمش هم مطمئن نیستم ...

فقط تنها چیزی که منو اذیت میکنه درموردش نبودن یه سیستم نظر دهی داخلیه و آدم مجبوره از سیستم های سوشیال استفاده کنه

بله درسته . سیستم نظر دهی داخلی نداره .. شاید توی اپدیت های بعدی اضافه بشه

بابت راهنمایی هاتون ممنونم

در در 1/23/2019 در 20:34، pourdaryaei گفته است :

باید یه وقتی بزارم از اول ترجمه کنم، یا حالا کسی زحمتشو بکشه، درمورد حجمش هم مطمئن نیستم ...

سلام

بدم نمیاد تو ترجمه اش کمک کنم

در 3 ساعت قبل، levelup گفته است :

سلام

بدم نمیاد تو ترجمه اش کمک کنم

سی ام اس متن بازه، البته بخاطر اینکه یه جامعه کوچیکی داره توی ترانسفکس نیست ولی میتونی خودت ترجمه ش کنی بزاری گیتهاب

در در 1/29/2019 در 23:29، pourdaryaei گفته است :

سی ام اس متن بازه، البته بخاطر اینکه یه جامعه کوچیکی داره توی ترانسفکس نیست ولی میتونی خودت ترجمه ش کنی بزاری گیتهاب

گیت هاب خودم یا گیت هاب خودش؟

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری