ManJo1

بکاپ از افزونه ی خاص

14 پست در این موضوع

سلام وقت به خیر ... 

چطوری می تونم از دیتابیس یه کامپوننت خاص بکاپ بگیرم ؟ یعنی نمی خام برم داخل cpanel و از کل دیتابیس بکاپ بگیرم ... فقط میخام از یه کامپوننت خاص بکاپ بگیرم ... میشه اینکار کرد؟

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

سلام وقت شما بخیر

خب در واقع اگر میخای که از دیتابیس بکاپ بگیری باید بری از کنترل پنل هاست، ولی خب با یکسری افزونه ها اینکار رو از کنترل پنل خود جوملا انجام بدی

مثل :

https://extensions.joomla.org/extension/easy-joomla-backup/

https://extensions.joomla.org/extension/akeeba-backup/

https://extensions.joomla.org/extension/backup-database/

که برای اینکار دوتای اولی بهتره، و من اولی رو پیشنهاد میدم، البته امتحان نکردم آیا میشه یه جدول های خاصی رو بکاپ گرفت یا خیر، به هر حال شما میتونی از VikEvents بصورت دستی بکاپ بگیرید

1 کاربر پسند دیده است

در 3 ساعت قبل، pourdaryaei گفته است :

سلام وقت شما بخیر

خب در واقع اگر میخای که از دیتابیس بکاپ بگیری باید بری از کنترل پنل هاست، ولی خب با یکسری افزونه ها اینکار رو از کنترل پنل خود جوملا انجام بدی

مثل :

https://extensions.joomla.org/extension/easy-joomla-backup/

https://extensions.joomla.org/extension/akeeba-backup/

https://extensions.joomla.org/extension/backup-database/

که برای اینکار دوتای اولی بهتره، و من اولی رو پیشنهاد میدم، البته امتحان نکردم آیا میشه یه جدول های خاصی رو بکاپ گرفت یا خیر، به هر حال شما میتونی از VikEvents بصورت دستی بکاپ بگیرید

سلام بابت جوابتون خیلی ممنونم ... 

از کجا می دونستید میخام از vikevents بکاپ بگیرم؟ :S:D

اینکه گفتید میتونم دستی ازش بکاپ بگیرم رو میشه بیشتر توضیح بدید؟ یعنی چطوری دقیقا؟ چون افزونه هایی که لطف کردید معرفی کردید همشون به صورت کلی بکاپ میگیرن نمیشه مشخص کرد که از یکسری جداول خاص بکاپ بگیره 

سلام

خب دیگه

حالا چرا میخاید دقیقا از همین یکی کامپیوننت بکاپ داشته باشید؟

به هر حال میتونید از طریق کلاینت MySQL که دارید مثل phpMyAdmin, Adminer, HeidiSQL یا هرچیزی که هاستت در اختیارت گذاشته، جدول های مورد نظرت رو انتخاب و اکسپورتشون کنید.

البته پیشنهاد میکنم از سایتت همیشه فول بکاپ بگیری.

یا حداقل از SQL فول بکاپ بگیرید.

1 کاربر پسند دیده است

افزونه برای انتقال مطالب جوملا یا k2 هست ولی برای سایر افزونه ها ندیدم. 
افزونه هایی هم هست که بشه ماژول ها رو به همراه تنظیمات شون به سایت دیگه انتقال داد.
ولی فکر می کنم همونطور که پوردریایی عزیز گفت باید دستی اینکارو انجام بدی. من اطلاعاتم زیاد کامل نیست ولی فکر میکنم باید 3 گام برای انتقال اطلاعات کامپوننت انجام بدی:

حتما قبل از تمام این کارها از سایت جدید بکآپ بگیر که هیچ تضمینی نمیدم به فنا نره

1- اگر کامپوننت رو داری تو سایت جدید نصبش کن. اگر نداریش باید بری از تو سایت مرجع در بیاری. برای اینکه بتونی فایل های یک افزونه رو انتقال بدی بهترین راه اینه که فایل xml اش رو بخونی تا بدونی چه پوشه هایی رو کجای هاست ایجاد کرده. بری اون پوشه ها رو پیدا کنی و کپی کنی تو سایت جدید.

2- بعدش نوبت به انتقال جداول مربوط به این افزونه در دیتابیس می رسه. معمول هست که در نام جداول افزونه ها از نام خود افزونه استفاده بشه. مثلا اگر افزونه ات vilevent هست حتما این کلمه رو در جداول مربوط به این افزونه می بینی و از اونجا می تونی بفهمی که این جداول مربوط به این افزونه هست. از تمام جداول بصورت یکجا در phpmyadmin پشتیبانی بگیر و به دیتابیس سایت جدی انتقال بده.

3- اگر کامپوننت رو قبلا داشتی و در سایت جدید نصب کردی از این گام صرف نظر کن ولی اگر نداشتی و فایل ها رو دستی از سایت قبلی به سایت جدید منتقل کردی باید در دیتابیس سایت جدید به جدول افزونه های سایت بری و کامپوننتت رو همونطوری که در سایت قبلی وارد شده وارد جدول مربوطه کنی.

تو فکر افتادم یه افزونه برای انتقال کامپوننت ها و اطلاعتشون بنویسم. یه اسپانسر می خواد فقط :D

1 کاربر پسند دیده است

در در 5/23/2019 در 08:06، pourdaryaei گفته است :

سلام

خب دیگه

حالا چرا میخاید دقیقا از همین یکی کامپیوننت بکاپ داشته باشید؟

به هر حال میتونید از طریق کلاینت MySQL که دارید مثل phpMyAdmin, Adminer, HeidiSQL یا هرچیزی که هاستت در اختیارت گذاشته، جدول های مورد نظرت رو انتخاب و اکسپورتشون کنید.

البته پیشنهاد میکنم از سایتت همیشه فول بکاپ بگیری.

یا حداقل از SQL فول بکاپ بگیرید.

پس یا ذهن منو میخونید یا خیلی باهوشید که می دونستید منظورم کدوم کامپوننت هست ! :D

راستش میخاستم بیشتر برای تمرین یاد بگیرم که چطوری از یه کامپوننت بکاپ بگیرم (که مثلا اگر روی یه سایت دیگه اون کامپوننت رو نصب کردم بتونم بکاپش رو ری استور کنم و اطلاعات اون کامپوننت خاص فقط بیاد داخل سایت جدید - البته نمی دونم میشه اینکارو کرد یا نه )

بابت نظرتون ممنون باید برم در مورد چیزایی که گفتید تحقیق کنم حسابی ببینم کدوم از این ابزار هایی که گفتید در دسترسمه

خیلی ممنون

در در 5/23/2019 در 20:09، levelup گفته است :

افزونه برای انتقال مطالب جوملا یا k2 هست ولی برای سایر افزونه ها ندیدم. 
افزونه هایی هم هست که بشه ماژول ها رو به همراه تنظیمات شون به سایت دیگه انتقال داد.
ولی فکر می کنم همونطور که پوردریایی عزیز گفت باید دستی اینکارو انجام بدی. من اطلاعاتم زیاد کامل نیست ولی فکر میکنم باید 3 گام برای انتقال اطلاعات کامپوننت انجام بدی:

حتما قبل از تمام این کارها از سایت جدید بکآپ بگیر که هیچ تضمینی نمیدم به فنا نره

1- اگر کامپوننت رو داری تو سایت جدید نصبش کن. اگر نداریش باید بری از تو سایت مرجع در بیاری. برای اینکه بتونی فایل های یک افزونه رو انتقال بدی بهترین راه اینه که فایل xml اش رو بخونی تا بدونی چه پوشه هایی رو کجای هاست ایجاد کرده. بری اون پوشه ها رو پیدا کنی و کپی کنی تو سایت جدید.

2- بعدش نوبت به انتقال جداول مربوط به این افزونه در دیتابیس می رسه. معمول هست که در نام جداول افزونه ها از نام خود افزونه استفاده بشه. مثلا اگر افزونه ات vilevent هست حتما این کلمه رو در جداول مربوط به این افزونه می بینی و از اونجا می تونی بفهمی که این جداول مربوط به این افزونه هست. از تمام جداول بصورت یکجا در phpmyadmin پشتیبانی بگیر و به دیتابیس سایت جدی انتقال بده.

3- اگر کامپوننت رو قبلا داشتی و در سایت جدید نصب کردی از این گام صرف نظر کن ولی اگر نداشتی و فایل ها رو دستی از سایت قبلی به سایت جدید منتقل کردی باید در دیتابیس سایت جدید به جدول افزونه های سایت بری و کامپوننتت رو همونطوری که در سایت قبلی وارد شده وارد جدول مربوطه کنی.

تو فکر افتادم یه افزونه برای انتقال کامپوننت ها و اطلاعتشون بنویسم. یه اسپانسر می خواد فقط :D

خیلی بابت پاسختون ممنونم واقعا لطف کردید .. چقدر خوبه که کلا افرادی مثل شما و آقای پوردریایی (اسطوره ی بزرگ) هستن داخل انجمن... منم خیلی دوست دارم به سوالات بقیه جواب بدم منتها معمولا نمی تونم یعنی اطلاعاتی ندارم که جواب بدم ...

روی پاسخی که شما دادید هم باید برم حسابی تمرین کنم چون من یکمی آماتور هستم .... در ضمن اگر وضع مالیم خوب بود  خودم با افتخار اسپانسرتون میشدم ولی ندارم متاسفانه :S:D

1 کاربر پسند دیده است

با سلام خدمت شما 

دوستان عزیز قبلا این نیاز توسط یکی از توسعه دهندگان خارجی برطرف و افزونه اختصاصی و کاربردیش هم توسعه داده شده...

نیازی به رفتن راه دوباره نیست... قبلا توی انجمن معرفیش کرده بودم هرچه گشتم تاپیک رو نیافتم.

لینک استفاده و نحوه عملکردش رو از سایت شخصی قرار میدم.

http://docs.afzoneha.com/how-to-export-joomla-template-and-extensions/

مطالعه بفرمایید اگر سوالی وجود داشت در ادامه همین پست اعلام کنید در خدمت هستیم.

موفق باشید و سربلند

1 کاربر پسند دیده است

در در 7/18/2019 در 16:14، حجت مردانه زاده گفته است :

با سلام خدمت شما 

دوستان عزیز قبلا این نیاز توسط یکی از توسعه دهندگان خارجی برطرف و افزونه اختصاصی و کاربردیش هم توسعه داده شده...

نیازی به رفتن راه دوباره نیست... قبلا توی انجمن معرفیش کرده بودم هرچه گشتم تاپیک رو نیافتم.

لینک استفاده و نحوه عملکردش رو از سایت شخصی قرار میدم.

http://docs.afzoneha.com/how-to-export-joomla-template-and-extensions/

مطالعه بفرمایید اگر سوالی وجود داشت در ادامه همین پست اعلام کنید در خدمت هستیم.

موفق باشید و سربلند

سلام آقای مردانه زاده ... خیلی ممنونم بابت جوابی که دادید ... من این روشی که گفتید رو امتحان کردم ولی جواب نداد البته شاید من اشتباه انجام دادم ... از کامپوننت ویک ایونتسم خروجی گرفتم و روی لوکال نصب کردم ... هم ارور داد هم نصب شد! جالبه که کامپوننت خام نبود و یه مقداری از اطلاعات کامپوننت هم نصب شد ولی همه ی اطلاعاتی که روی کامپوننتم روی سایت داشتم کامل نصب نشد! شایدم کامپوننتش باگ داشته باشه ... البته موقع نصب هم ارور داد که اسکیرین شاتش رو براتون میفرستم :

kxmf_sdfsdfsdfsd.png

البته شما یه موردی رو داخل سایتتون در مورد همین کامپوننت توضیح داده بودید که گفتید باید تغییراتی رو در فایل نهایی ایجاد کنیم تا نصب بشه ولی فکر کنم شامل این مورد من بشه چون برای من به هر حال نصب شد ولی کامل اطلاعات رو وارد سایت جدید (لوکال در این مثال) نکرد.

به هر حال بازم ممنونم.

دیتابیس و یه سری فایل ها رو ناقص گرفته.
ازجدول های افزونه ات دستی پشتیبانی بگیر و بریز تو لوکال.
فایل های افزونه در هر دو مسیر کاربری و مدیریت رو هم کپی کن تو لوکال

1 کاربر پسند دیده است

در ۱ ساعت قبل، levelup گفته است :

دیتابیس و یه سری فایل ها رو ناقص گرفته.
ازجدول های افزونه ات دستی پشتیبانی بگیر و بریز تو لوکال.
فایل های افزونه در هر دو مسیر کاربری و مدیریت رو هم کپی کن تو لوکال

من فکر می کنم اگر این کار رو کلا به صورت دستی انجام بدم بهتر باشه بدون کمک کامپوننت ... ببینید من درست منظورتون رو متوجه شدم ؟ :

من اول از سایتم بکاپ میگیرم برای احتیاط ... بعد کامپوننت خام رو نصب می کنم روی سایتم ... بعد وارد phpmyadmin سایت اصلیم میشم و جداولی که مربوط به اون کامپوننت هست رو انتخاب می کنم و از پایین صفحه گزینه ی اکسپورت رو میزنم ... بعد وارد سایتم روی لوکال هاست میشم و در phpmyadmin میشم و روی تب ایمپورت میرم و فایل رو آپلود می کنم و از پایین صفحه گزینه ی go رو میزنم ... درسته؟

به صورت تئوری باید جواب بده درست میگم؟

منظور از پشتیبان گرفتن از جداول دیتابیس همون اکسپورت کردنشون و ایمپورت کردنشون توی سایت دوم هست دیگه درسته؟

بازم ببخشید اگر خیلی آماتور میپرسم :D

البته یه چیزی .... وقتی کامپوننت خام رو نصب کنیم هم یه سری جداول مربوط به اون کامپوننت ایجاد میشه همون لحظه ی نصب، که احتمالا عنوانشون با عنوان یه سری از جداول مربوط به اون کامپوننت توی سایت اصلیم یکین ... وقتی این جداولی که عنواین یکسان دارن رو ایمپورت می کنم مشکلی پیش نمیاد؟ دوتا از هر جدول ایجاد نمیشه؟ O.o

باید جدولهای قبلی رو حذف و جدول جدید رو ایمپورت کنید

1 کاربر پسند دیده است

در ۱ ساعت قبل، pourdaryaei گفته است :

باید جدولهای قبلی رو حذف و جدول جدید رو ایمپورت کنید

حدس می زدم باید اینکارو کنم :D خیلی ممنونم 

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری