rezabaghaie

ارسال شدن اسپم از طریق سایت

6 پست در این موضوع

سلام

شرکتی که ازش هاست خریدم، سرویس من رو معلق کرده و دلیلیش رو هم "ارسال اسپم" شدید اعلام کرده!

وقتی پیگیر شدم پشتیبانی گفت که شاید یکی از افزونه هایی یک نصب کردین باعث ارسال اسپم شده !

میخواستم بدونم چجوری باید این مسئله رو بررسی کنم؟

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

به احتمال 99 درصد مربوط به افزونه ای هست که تجاریه ولی شما رایگان از یکی از سایت های ایرانی دانلودش کردید و اون ها هم که عاشق چشم و ابروی ما نیستن مقاصد خودشونو دارن ... یه راه راحتش اینه که تمام افزونه های تجاری ای که از سایت های ایرانی به صورت رایگان دانلود کردید رو (که احتمالا تعدادشون زیاد نیست شاید کمتر از 5 تا) رو حذف کنید و از سایت های معتبر ایرانی اون ها رو خرید کنید و مجدد نصب کنید (میشه جداول دیتابیس اون افزونه هایی که حذف می کنید رو اکسپورت کنید و بعد از نصب مجدد افزونه ی سالم ایمپورت کنید؛ به این صورت دیتای اون افزونه ها هم از بین نمیرن) ....

البته من فکر می کنم شاید از بین لیست افزونه هایی که نصب کردید قاعدتا باید افزونه ای این کار رو انجام بده که اطلاعات دسترسی به سرور ایمیل رو از شما میگیره مثل acymailing یا هر افزونه ای که اطلاعات یوزر و پسورد سرور ایمیل رو شما داخلش وارد می کنید و به نوعی دسترسی داره ...

ولی برای بررسی دقیقش که کدوم افزونه باعث ارسال اسپم شده دیگه اساتید باید نظر بدن

1 کاربر پسند دیده است

سلام

بخش اول رو خانوم مهندس پاسخ دادند، ارسال ایمیل از طریق هاست های اشتراکی یک محدودیتی داره که شما بایستی رعایت کنید، وگرنه سایت بلاگ میشه. از اونجایی که شما این ارسال ها رو انجام ندادین، مشخصاً افزونه هایی که نصب کردید نال شده بوده، و عواقب استفاده از افزونه و قالب نال شده یکی از اینهاست! ارسال اسپم، هک شدن سایت، بریج و غیره ...

مهم نیست چه افزونه ای نصب کرده باشید، مهم اینه که چه اسکریپتی باعث شده این مشکل پیش بیاد، توی یک پلاگین کوچیک هم میشه یه اسکریپت درج کرد تا به SQL رخنه کنه و تمام این کارها رو انجام بده، حتما نباید افزونه ای باشه که به اطلاعات ایمیل دسترسی داشته باشه.

خب حالا کاری که نباید میکردی رو کردید و سایت با مشکل روبرو شده، پیدا کردن مشکل هم کار بسیار ساده ای نیست!

فقط چندتا پیشنهاد می تونم بدم، اول اینکه تمام افزونه ها، قالب و جوملا رو بروزرسانی کنید.

وبسایت خودتون رو اسکن کنید

سایت هایی مثل :

https://www.virustotal.com

https://sucuri.net/lp/sem/ga-sitecheck

پنج شش تا مطلب درمورد امنیت سایت نوشتم میتونی مطالعه کنید شاید یکیشون بدردتون بخوره،

http://yon.ir/jK5Gy

و در آخر هرگز هیچ افزونه ای رو از هیچ وبسایتی (هرچند معتبر) بجز وبسایت توسعه دهنده دانلود نکنید، اگر نمیتونید از پس هزینه افزونه ای بر بیایید از موارد مشابه استفاده کنین.

حتی افزونه های اصلی هم میتونن آسیب پذیر باشند، این موارد رو هم میتونی چک کنید و ببینید آیا افزونه هایی که نصب کردید توی لیست VEL هستند یا خیر، و اگر اون نسخه توی لیست بود حتما سریع آپدیتش کنید.

https://vel.joomla.org

1 کاربر پسند دیده است

ممنون از دوستان

این ایمیل ها هیچ جا هیچ Log (برای ادمین سرور و پنل خودم) نمیندازه که بشه از طریق اونها فهمید اسپم از چه طریقی ارسال شده؟

من که عرض کردم باید وبسایتت رو اسکن کنی! اگر قرار بود از خودش ردی بگذاره که دیگه نیازی به زحمت اسکن کردن نبود

با سلام

الزامی در این که حتما یک افزونه خارجی (منظور خارج از هسته جوملا) موجب ارسال اسپم شده باشه نیست! بلکه همون هسته جوملا هم اگر به درستی کانفیگش صورت نگیره میتونه موجبات ارسال اسپم های بالای چندهزار و چندهزاری در بازه کوتاه رو فراهم کنه.

همچنین ارسال ایمیل اسپم با اسکن آنتی ویرویس قابل تشخیص نیست! چون عملکرد ارسال اسپم از طریق توابع mail ارسال میشه که خب در هر هاستی فعال هست و چیز خارجی نیست فقط تعداد ارسالات غیرمنطقی بشه که بهش اسپم میگن.

در صورت نیاز میتونید اطلاعات ادمین و هاست رو جهت بررسی ارسال کنید.

همچنین در فاز اول ثبت نام کاربران جوملا رو غیرفعال کنید. و کپچا رو فعال کنید.

موفق باشید و سربلند

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری