ManJo1

انتقال از یک cms غیر از جوملا به جوملا

16 پست در این موضوع

سلام وقت به خیر

یکی از دوستان سایتی داره که با سی ام اس DotNetNuke طراحی شده و مطالب و عکس های زیادی هم داخلشه ... چطوری میشه cms این سایت رو به جوملا تغییر داد یعنی به نوعی مهاجرت کرد به جوملا؟ بدون اینکه مطالب و تصاویر حذف بشه ...

حالا اگر فرض کنیم راهی وجود نداره به جز اینکه فرد یکی یکی مطالب رو توی سایت جدیدش وارد کنه ... این سوال پیش میاد ... مثلا یه مطلبی یک سال پیش توی اون سایت نوشته شده .... توی سایت جوملایی جدید میشه تاریخ مطلب رو برای یک سال قبل تنظیم کرد؟! درست نمایش داده میشه؟ اصلا تاریخ های قبل از امروز قابل انتخاب هستن؟

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

سلام

البته میشه اینکار رو انجام داد، یا دستی یا خودکار

اگر بصورت دستی میخاد انجام بده که باید از جدول و مجموعه های نیوک خروجی گرفت و وارد جداول جوملا کرد، ضمنا میشه از دیتابیس هر تاریخی رو وارد کرد، حتی صدسال زیر وبالا

بصورت خودکار هم میشه از کامپوننت CMS2CMS استفاده کرد.

راه های دیگه ای هم باید باشه، ولی اگر مطالبش زیاد نیست میتونه دستی انجام بده

1 کاربر پسند دیده است

در 6 ساعت قبل، pourdaryaei گفته است :

سلام

البته میشه اینکار رو انجام داد، یا دستی یا خودکار

اگر بصورت دستی میخاد انجام بده که باید از جدول و مجموعه های نیوک خروجی گرفت و وارد جداول جوملا کرد، ضمنا میشه از دیتابیس هر تاریخی رو وارد کرد، حتی صدسال زیر وبالا

بصورت خودکار هم میشه از کامپوننت CMS2CMS استفاده کرد.

راه های دیگه ای هم باید باشه، ولی اگر مطالبش زیاد نیست میتونه دستی انجام بده

سلام خیلی ممنونم بابت نظرتون ... یه سوال داشتم ... اینکه گفتید میشه از جداول و مجموعه های نیوک خروجی گرفت چطوریه؟ یعنی دوستم بره توی phpMyAdmin و جداول مربوط به مجموعه ها و مطالب نیوک رو پیدا کنه و اکسپورت کنه بعد که جوملا نصب کرد توی جوملا ایمپورت کنه؟ بعد جداول این دو تا cms با هم سازگاری دارن؟ یعنی اگر جداول مطالب مربوط به نیوک رو در جوملا ایمپورت کنیم جوملا اون ها رو شناسایی میکنه و مطالب و مجموعه ها رو تشکیل میده؟

کامپوننت CMS2CMS رو هم من پیدا نکردم فقط یه سایتی بود با این آدرس که با دریافت هزینه اینکارو میکرد 

سلام

راستش رو بخای من آخرین باری که با نیوک کار کردم فکر کنم سال 87 بود، اصلا یادم نیست چی به چی بود و اون موقع هم هیچی ازش حالیم نبود (الانم حالیم نیست).

البته چون نیوک با دات نت نوشته شده، پس بایستی از پنل Plesk استفاده شده باشه و دیتابیسش هم باید SQL Server باشه، پس به سادگی نمیشه انجامش داد، به نظرم بهترین راه درصورت زیاد نبودن مطالب همون دونه دونه کپی و پیست کردنه، یا اینکه ببینه افزونه ای برای خروجی گرفته به فایل CSV یا XML نداره، چون جوملا امکان ایمپورت از این فایل ها رو داره، باز هم کار ساده ای نمیتونه باشه.

به هرحال میتونه دونه دونه انجام بده و تاریخش رو از  گزینه های مطلب یا دیتابیس به عقب برگردونه

1 کاربر پسند دیده است

در 5 دقیقه قبل، pourdaryaei گفته است :

سلام

راستش رو بخای من آخرین باری که با نیوک کار کردم فکر کنم سال 87 بود، اصلا یادم نیست چی به چی بود و اون موقع هم هیچی ازش حالیم نبود (الانم حالیم نیست).

البته چون نیوک با دات نت نوشته شده، پس بایستی از پنل Plesk استفاده شده باشه و دیتابیسش هم باید SQL Server باشه، پس به سادگی نمیشه انجامش داد، به نظرم بهترین راه درصورت زیاد نبودن مطالب همون دونه دونه کپی و پیست کردنه، یا اینکه ببینه افزونه ای برای خروجی گرفته به فایل CSV یا XML نداره، چون جوملا امکان ایمپورت از این فایل ها رو داره، باز هم کار ساده ای نمیتونه باشه.

به هرحال میتونه دونه دونه انجام بده و تاریخش رو از  گزینه های مطلب یا دیتابیس به عقب برگردونه

خیلی ممنونم جامع و کامل بود توضیحتون ...

حالا احتمالا خودش که با نیوک کار کرده از افزونه های نیوک خبر داره ازش میپرسم ببینم چیکار میشه کرد ... ولی واقعا چی تو ذهن یه نفر میگذره که نیوک رو به عنوان cms انتخاب میکنه ؟ :| حداقل وردپرس باز بهتره ! 

بابت راهنماییتون ممنون 

1 کاربر پسند دیده است

خب نیوک هم خوبی ها و بدی های خودش رو داره، مثل جوملا، وردپرس یا دروپال. سیستم بدی نیست!

1 کاربر پسند دیده است

در 56 دقیقه قبل، pourdaryaei گفته است :

خب نیوک هم خوبی ها و بدی های خودش رو داره، مثل جوملا، وردپرس یا دروپال. سیستم بدی نیست!

نمی دونم من تا حالا باهاش کار نکردم شایدم خوب باشه ولی جوملا و وردپرس یه چیز دیگه هستن! 

الان ذهنم مشغول شد برم نیوک رو هم امتحان کنم o.O:|

درسته که میگن نیوک پورتال سازه؟ 

اطلاع چندانی ندارم ولی پرتال های سازمانی باهاش راه اندازی شده

اطلاعات بیشتر رو از لینک زیر می تونید بدست بیارید

http://www.dnnsoftware.ir/

1 کاربر پسند دیده است

در 16 ساعت قبل، pourdaryaei گفته است :

اطلاع چندانی ندارم ولی پرتال های سازمانی باهاش راه اندازی شده

اطلاعات بیشتر رو از لینک زیر می تونید بدست بیارید

http://www.dnnsoftware.ir/

این لینک رو باز کردم و دیدم ... چقدر پرتال های سازمانی باهاش طراحی شده! O.o 

سایت وزارت راه و شهر سازی باهاش طراحی شده! الان یکمی دچار شک شدم ... نیوک قوی تر از جوملا نیست؟ اگر قوی تر بود خب این همه سایت سازمانی باهاش طراحی نمیشد قطعا! 

نه اینطور نیست که این قویتر باشه یا اون قویتر، شاید این تیم مارکتینگ بهتری داشته و تونسته بهتر عمل کنه، هرچند کم سایت سازمانی نیست که با جوملا طراحی شده.

البته یه نگاهی هم به دروپال بندازی بد نیست

1 کاربر پسند دیده است

سلام

به نظرم بهترین کار برای انتقال مطالب اینه که یه خزنده بنویسی بره مطالب رو بیاره بریزه تو دیتابیس جوملات. اگر بخوای می تونم برات بنویسمش. 

1 کاربر پسند دیده است

در 12 ساعت قبل، pourdaryaei گفته است :

نه اینطور نیست که این قویتر باشه یا اون قویتر، شاید این تیم مارکتینگ بهتری داشته و تونسته بهتر عمل کنه، هرچند کم سایت سازمانی نیست که با جوملا طراحی شده.

البته یه نگاهی هم به دروپال بندازی بد نیست

عه اگر اینطوریه که پس خوبه ... آخه من چون عنوان پرتال ساز رو شنیده بودم فکر کردم همه یا اکثر سایت های سازمانی رو با نیوک می سازن ... 

بله واقعا با این شرایطی که پیش اومد تست کردن نیوک و دروپال توی لیست کارم قرار گرفت ... اشالا در اولین فرصت چکشون میکنم مخصوصا نیوک رو ... میخام بدونم چه ویژگی خاصی داره که باهاش پرتال میسازن و جوملا اون ویژگی رو نداره! چون با این همه افزونه ای که جوملا داره اصلا قابل قبول نیست که بگیم ویژگی ای هست که جوملا نداره! من حدسم روی امنیتشه ... شاید امنیتش بهتره که باهاش پرتال میسازن! بالاخره یه سایت سازمانی باید خیلی امنیت بالایی داشته باشه

در 10 ساعت قبل، levelup گفته است :

سلام

به نظرم بهترین کار برای انتقال مطالب اینه که یه خزنده بنویسی بره مطالب رو بیاره بریزه تو دیتابیس جوملات. اگر بخوای می تونم برات بنویسمش. 

سلام ...

واقعا بابت لطفتون ممنونم ولی بهتره دستی یکی یکی مطالب رو منتقل کنه به سایت جدید و حسابی توی زحمت بیوفته تا دفعه ی بعدی انتخاب درستی بکنه :D

1 کاربر پسند دیده است

در 1 دقیقه قبل، codenab گفته است :

بله برای احتیاط بیشتر بهتره بکاپ هم گرفته بشه

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری