emperor2

انتقال کاربران وردپرس به جوملا با فایل csv

7 پست در این موضوع

سلام دوستان
بنده قصد انتقال اطلاعات کاربران سایت وردپرس به جوملا رو داشتم. به همین دلیل یک فایل csv از اطلاعات کاربران سایت وردپرسی تهیه کردم. اما مراحل بعدی رو نمیدونم. چه افزونه ای برای انتقال به پایگاه داده جوملا باید استفاده کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید خیلی ضروری هست

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

لول جان فکرمیکنم افزونه ای که فرستادی برای انتقال کل دیتابیس و قالب وردپرس به جوملا هست. اما من فقط میخواستم یک جدول در دیتابیس منتقل بشه. من فکرمیکنم باید از ابتدا با افزونه ای که معرفی کردی کل سایت رو از وردپرس به جوملا منتقل میکردم تا دیتابیس سایت رو از دست ندم. اما من قالب سایت جوملام رو کامل کردم و بعد از اون قصد کردم که قسمتهایی از دیتابیس وردپرس رو انتقال بدم که این کارو سخت میکنه :))
به هر حال من تونستم کاربران سایت وردپرسم رو به جوملا منتقل کنم و در این مورد یک توضیح خلاصه میدم:
ظاهراً برای اینکار چند افزونه وجود داره که رایگان نیستن. اما روشی هم وجود داره که بدون استفاده از افزونه میتونید کاربرا رو انتقال بدید
1- به phpmyadmin سایت وردپرس میریم و از جدول یوزرها یک خروجی با پسوند csv میگیریم.
2- در مرحله دوم باید به دیتابیس سایت جوملایی بریم و یک خروجی با پسوند csv هم از جدول یوزرهای جوملا بگیریم
3- وقتی دو فایل خروجی رو با هم مقایسه میکنیم متوجه تفاوت هایی میشیم. حالا ما باید ساختار فایل اولی رو به ساختار فایل دوم تبدیل کنیم. یعنی اطلاعات فایل اول رو با ساختار فایل دوم ترکیب میکنیم تا یک فایل جدید بدست بیاریم.
4- در مرحله چهارم دوباره به جدول یوزرهای جوملا در دیتابیس میرویم و فایل جدیدمون رو در این جدول import میکنیم
به این صورت یوزرهای سایت وردپرس به جوملا منتقل میشن

اما الان مشکل جدیدی دارم و اونم اینه که میخوام خریدهایی که کاربرا در وردپرس کرده بودن رو هم به سایت جوملا منتقل کنم. یعنی فایل هایی که قبلا خریداری کردن رو داخل پنل کاربریشون در جوملا قرار بدم

1 کاربر پسند دیده است

سلام

راه حل خوب و البته زمان بری بود.

بهترین کار اینه که کوئری بزنی. مثلا بگی داده های فلان ستون از فلان جدول به فلان ستون از فلان جدول منتقل بشه.

کوئری زدن سخت نیست. صرفا نوشتنش دقت زیادی میخواد و بعد با یه کوئری می تونی راحت منتقل کنی. برای جلوگیری از خرابکاری حتما قبلش از دیتابیس بکآپ بگیر.

تو جوملا از کدوم کامپوننت فروشگاهی استفاده کردی؟ اول خودت یه خرید بزن. ببین تو کدوم جدول ها تغییر ایجاد میشه. احتمالا حداقل 2 تا جدول نیاز به تغییر داره. گاهی تا 5 تا جدول هم میره. یه سری جدول های دیتابیس برای مپ کردن خرید استفاده میشه. اون ها رو هم حواست باشه.

1 کاربر پسند دیده است

سلام مجدد
از کامپوننت j2store استفاده میکنم
ظاهرا بعد از خرید کردن دو تا جدول تغییر میکنن ولی دیدم تغییر این یکی خیلی سخته و شایدم نشدی و منم دیگه حالشو نداشتم:D واسه همین j2store pro  رو نصب کردم و از بخش سفارشات تک به تک خرید کاربرا رو وارد سیستم کردم. البته اینکار برای سایت هایی که بزرگ هستن عقلانی بنظر نمیرسه. ولی برای من کلا 1000تا خرید بیشتر نبود که تونستم ظرف دو روز واردشون کنم
راستی شما میدونی چطور میشه فایل های دانلودی رو توی این کامپوننت بصورت نامحدود در اختیار کاربرا قرار داد؟ خود j2store میگه عدد 0 قرار بدیم که کار نکرد و کلا لینک دانلودو در اختیار کاربر نمیذاره. هر عدد دیگه ای به هر شکلی بگی گذاشتم ولی تعداد دانلود نامحدود نشد...!!

سلام

تا حالا با j2store کار نکردم. هیکاشاپ رو بیشتر ترجیح میدم. 

برای فایل هات سطح دسترسی فایل هات رو هم چک کن. البته اگر سطح دسترسی پیشفرضی برای فایل ها تو تنظیمات j2store باشه. 

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری