Reza Dasdar

انتقال اطلاعات یک سایت به یک هاست و دومین دیگر

27 پست در این موضوع

دوست های گلم سلام

نماز و روزه هاتون قبول باشه

من میخوام بدونم چطور میتونم اطلاعات سایتم رو که مدتها روش کار کردم و دقیقاً افزونه های مورد نظرم رو روش نصب کرده ام

کل اطلاعاتی که تو هاست و دومین فعلی ام هست رو کاملاً به یک هاست و دومین دیگه انتقال بدم ( هر دو هاست سی پنل هستش) بدون اینکه نیاز به نصب مجدد و جداگانه افزونه ها باشه

از اینکه راهنمایی هاتون رو طوری واضح مطرح میکنین که این برادر تازه کارتون بتونه مشکلش رو حل کنه ممنون میشم

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

به دو طریق می تونین این کار رو بکنین

1.روش اول اینه که به پشتیبانی هاستینگتون بگین که سایتتون رو از هاست قبلی به هاست جدید منتقل کنه معمولا رایگان این کار رو انجام میدن

2.به سی پنل برین و از طریق Filemanager کل فایل های سایتتون رو زیپ کنین بعد فایل زیپ رو دانلود و تو هاست جدید آپلود کنید و بعد از اپلود اون رو اکستراکت کنید

سپس به phpmyadmin برین و دیتابیسی رو که تو سایت استفاده کردین رو باز کنید ، از منوی بالای phpmyadmin گزینه export رو انتخاب کنید و بر روی go کلیک کنید و فایل .sql رو که بهتون میده رو تو کامپیوتر ذخیره کنید

بعد به هاست جدید برین و دیتابیس و یوزر دیتابیس جدید بسازین و بعد از ساختن تو هاست جدید به phpmyadmin برین و دیتابیسی رو که ساختین رو باز کنید و از منو به گزینه import برین تو اون صفحه روی browse کلیک کنید و فایلی رو که با استفاده از export در هاست قبلی از phpmyadmin گرفتین رو بهش بدین تا براتون ایمپورت کنه

بعد به filemanager برین و فایل رو unzip کنید .

بعد از unzip کردن فایل configuration.php رو باز کنید و سطر های مربوط به دیتابیس و نام کاربری دیتابیس و رمزعبور دیتابیس رو ویرایش کنید و سپس در اخر فایل configuration ادرس پوشه های tmp و logs رو به طور دقیق بهش وارد کنید .

1 کاربر پسند دیده است

با سلام

در واقع مورد 1 که امین مطرح کرد ، منظورش .فول بکاپ هست (Full BackUp ) یه فول بکاپ از هاستتون میگیرید و این بسته رو به هاستینگ سایت مقصد میدید و اونها سایت رو براتون ری استور میکنند.( کار کمتر از 1 دقیقه طول میکشه!!)

دیگه خودتون رو الاف دردسرهای ست کردن و تنظیم سایت نکنید.(موارد بعدی ای که امین ذکر کرده)

موفق و سربلند پایدار باشید

یا حق

یه راه دیگه هم هست که در سه سوت این کارو انجام میده و در ادامه راه حل دوستان هست.فقط هاستینگ قبلی باید در تنظیماتش این امکان و نبسته باشه.

آی پی هاست و یوزر و پسوورد سی پنل قبلی رو بدید به هاست جدید. اونوقت مدیر هاست از طریق یکی از امکاناتی که در whm هست میتونه در چند ثانیه کل سایت و منتقل کنه .بعدش فقط دو کار میمونه 1- تغییر دامنه اصلی هستش یعنی دامنه ی جدید و به عنوان دامنه اصلی سایت تعریف کنه و اون قبلی رو پاک کنه.2-در قسمت edit dns zone اطلاعات مربوط به دامنه قبلی رو پاک کنه و دقت کنه که برای دامنه جدید ایجاد شده باشه. این روش و بارها روی سرور خودم انجام دادم و هیچ مشکلی نداشتم .

آی پی هاست و یوزر و پسوورد سی پنل قبلی رو بدید به هاست جدید. اونوقت مدیر هاست از طریق یکی از امکاناتی که در whm هست میتونه در چند ثانیه کل سایت و منتقل کنه .بعدش فقط دو کار میمونه

کاری که هاستینگ انجام میده ، دقیقا همون انتقال فول بکآپ سایت مبداً به مقصد است!

موفق و سربلند باشی

یا حق

سلام سوال من هم همینه ولی با یه خورده تفاوت

اینکه از پلسک به سی پنل منتقل کنم چطوریه مثل بالاست که گفتید یا که نه؟

تشکر از تمامی دوستان

سلام سوال من هم همینه ولی با یه خورده تفاوت

اینکه از پلسک به سی پنل منتقل کنم چطوریه مثل بالاست که گفتید یا که نه؟

تشکر از تمامی دوستان

سلام بله برای انتقال از پلسک به سی پنل هم همین کارا رو باید انجام بدید من خودم تازه همین انتقال رو انجام دادم....

بالا دوستان اشاره کردن میتونید به مدیریت هاستتون بگید این کار رو براتون انجام بدن یا خودتون از فایلها و دیتابیستون بک آپ بگیرید و انجام بدین

برای من فایلهام رو مدیر هاست انتقال داد ولی دیتابیسم رو بک اپش رو خودشون بهم دادن من توی phpmyadmin هاست جدید ایمپورت کردم

شما هم اول با مدیریت هاست صحبت کنید اگه خودشون انتقال د ادن راحت انجام بشه براتون در غیر اینصورت بک آپتون رو بگیرید و طبق آموزشها

انتقال بدید هر جا هم مشکلی بود بپرسید دوستان حتما راهنمایی میکنن...

امکان داره بگید هاست تون رو از کدوم شرکت گرفید البته اگرتبلیغ نمیشه

یا اگر امکان داره *پیام خصوصی دید چونکه این هاستینگ من داره میزنه زیرش که نمیشه و....

ارسال شده در (ویرایش شده)

با عرض سلام

من می خواهم از سایت مان روی همین هاست یک کپی بگیرم (چون می خواهیم تغییرات اساسی از جمله ارتقای هسته روی سایت فعلی انجام دهیم و می خواهیم یک نمونه آنلاین از سایت داشته باشیم)

چه کارهایی باید انجام بدهم؟

2- آیا برای همین منظور می توانم از بک آپ هایی که با آکیبا از سایت گرفتم استفاده کنم که یک سایت جدید با دیتا بیس جدید در کنار همین سایت ایجاد کنم؟

ویرایش شده در توسط karbar

سلام باید بک آپ کامل داشته باشید یعنی هم فایلها و هم دیتابیستون

سایت قبلی فعال است و بدونه هیچ تغییری و کامل محتویات public_html انتقال داده شدند و از پایگاه داده هم بکاپ گرفتم و اکسپورت کردم

فروشگاه آنلاین

ممنون از راهنمائی تون ولی دسترسی فایل ها رو از کجا باید تغییر داد ؟

میتونم اطلاعات هاست رو بدم و شما برام بررسی کنید

البته شرمنده اگه امکانش هست .

ممنون میشم

ممنون اطلاعات پخ شد

اگه امکانش هست هنگام کار کردن و کانفیک مراحل رو برام ضبط نمائید

لطف نمودین

اینجا فقط آموزش کار داده میشه و به سوالات پاسخ داده میشه. این لطف ایشون رو میرسونه که براتون انجام میدهند . حالا ضبط هم بکنند ?? !!!

شرمنده اگه بی ادبی کردم

قبلش خواهش کردم و گفتم که اگه امکان داره .

باز اگه من بد گفتم ببخشید

باز هم ممنون از لطف مهندس

شرمنده ایراد رو پیدا نکردی از کجاست

من رو که کلی سر در گم کرده نمیدونم چه کار کنم ؟

بازم ممنون که وقت گذاشتید

سلام مجدد آقای زارع این کار شدنیه یا بایست با همون هاست قبلی سر کنم با اکیباهم تست کردم نشد علتش رو نمیدونید از چی بوده من با اکیبا تا حالا موارد زیادی رو انتقال دادم اما این یکی نشد .

لطفا  ارسال سایت  ار طریق فول بک آپ را کامل توضیح بدین . میخوام خودم این کارو انجام بدم.

لطفا  ارسال سایت  ار طریق فول بک آپ را کامل توضیح بدین . میخوام خودم این کارو انجام بدم.

فول بک آپ دلایل استفادش فرق میکنه.
شما کل فایل ها و فولدر های روت سایت رو زیپ میکنید و در هاست جدید آپلود و اکسترکت میکنید

از دیتابیس سایت اکسپورت میگیرید، در هاست جدید یک دیتابیس و یوزر دیتابیس میسازید
بعد فایل پایگاه داده رو ایمپورت میکنید.

مشخصات دیتابیس و یوزر و پسورد دیتابیس ساخته شده رو در فایل کانفیگ جوملا، اصلاح میکنید و کار تمام است

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری