shirin moradi

آموزش ساخت خبرنامه گـــــــــــــوگل

16 پست در این موضوع

ارسال شده در (ویرایش شده)

من خیلی وقت دنبال این خبرنامه گوگل بودم و چون هیچ منبعی تو اینترنت پیدا نکردم خودم این آموزش رو منتشر کردم . :128fs318181:

امیدوارم به دردتون بخوره. اگر خوشتون اومد دکمه میپسندم را فراموش نکنید:25:

اول لازم به ذکر میدونم که بگم خبرنامه با ایمیل مارکتینگ زمین تا آسمون فرق داره

اگر در خبرنامه سایتی عضو بشید هروقت مطلب جدید روی اون سایت قرار بگیره براتون ایمیل میاد بدون دخالت مدیر سایت یا شما

اما ایملی که گه گداری از سمت سایتی میاد یه صفحه HTML هست که اون سایت تمام اخبار مهم و اطلاعیه هاشو میرسونه

خبرنامه رایگانه ولی ایمیل مارکتینگ تجاریه و باید در سایت هایی که این سرویس رو ارائه میدن عضو بشید

کامپوننت خبرنامه هم برای جوملا هستا ولی خبرنامه گوگل خیلی راحت و بی دردسره

حالا مراحل آموزش رو قدم به بقدم جلو بیاید تا خودتون به این نتیجه برسید :yeah:

ویرایش شده در توسط shirin moradi

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

در مرحله اول وارد فیدبرنر گوگل بشید و یوزر و پسور جیمیلتون رو وارد کنید

feedburner.google.com

www.feedburner.com

حالا در صفحه ظاهر شده در اون کادر وسط آدرس RSS سایتتون رو وارد کنید

حتما میدونید که برای هر قسمت جوملا میشه آر اس اس متفاوتی داشت. آدرس RSS هر قسمتی رو که میخواهید مطالبش رو به کاربرای سایتتون نشون بدید رو وارد کنید و NEXT رو بزنید

در اینجا عنوان فید را وارد کنید برای مثال و روی NEXT ها کلیک کنید. سه مرحله رو پشت سر گذاشتید :ooof:

نکته : برای گرفتن آر اس اس کلی سایت یا هر قسمت اگر تو انجمن یه سرچ بزنید راحت پیدا میکنید اما من برای راحتی شما دوباره توضیح میدم. منتها در آخر کار gift

آموزش رو کجا قرار دادید؟ در این مورد چیزی ندیدم ...

دارم کم کم قرار میدم. چون من ویراستار هم هستم یکی از نکات اینه که هیچ مطلب رو پشت سر هم قرار ندید چون چشم رو اذیت میکنه و خواننده از خوندن اون صرف نظر میکنه. در ضمن بین هر خط هم یه فاصله بدید همیشه .

زیر نویس بود ببخشیدsmile22

حالا وارد صفحه داشبورد یا مدیریت خبرنامه خود شدید مثل نمونه

از منوی بالا publicize رو انتخاب کنید. سپس از منوی سمت راست گزینه ی Email Subscriptions رو کلیک کنید.

در صفحه ظاهر شده دو قسمت دیده میشه یکی HTML و یکی Plain Text

خودتون کلیک کنید تا فرقشون رو درک کنید . سپس روی گزینه ACTIVE کلیک کنید تا خبرنامه فعال بشه

خوب تبریک عرض میکنم تا اینجا نصف راه رو اومدید حالا این کد رو کپی کنید و برید سراغ سایت یا وبلاگتون :4d564ad6:

ماژول HTML دستی بسازید و هرجا که خواستید این رو کپی کنید برای مثال خبرنامه خودم رو گذاشتم :thanks:

تو همین صفحه Email Subscriptions در پایین قسمتی دیده میشه به اسم Total Subscribers در این قسمت کسانی که در خبرنامه شما عضو هستند نمایش داده میشوند

اگر کاربر ایمیلی که براش ارسال میشه رو تایید کرده باشه روی ACTIVE قرار داره و براش ایمیل ها ارسال میشه

اما اگر تایید نگرده باشه شما میتونید حتی اون رو حذف کنید

تاریخ عضویتشون هم نمایش داده میشه

حالا نوبت تنظیمات ایمیلی هست که برای تایید کردن کاربر فرستاده میشه . به طور پیش فرض یه متن انگلیسیه که شما میتونین فارسیش کنید از طریق زیر:

Communication Preferences یکی از زیرمنوهای Email Subscriptions است. در این صفحه میتونید یک آدرس ایمیل دیگر وارد کنید تا کاربر به ایمیل شخصی شما در گوگل دسترسی نداشته باشه. اگر هم نخواستید که هیچی

در اینجا عنوان موضوع و متن ایمیل رو وارد کنید امااااااااااااااااااا یه نکته مهم این تکه کد را حذف نکنید چون آدرس تایید ایمیله

${confirmlink}

در آخر روی سیو کلیک کنید

در قسمت Delivery Options میتونید زمان ارسال ایمیل را مشخص کنید

خوب حالا یه موضوع جدید :didi:

شما میتونید در سایت نشون بدید که چند نفر تا حالا تو خبرنامه تون عضو شدند. برای این کار روی گزینه ی Feed Count کلیک کنید . صفحه نمونه باز میشود.

در قسمت پایین حالتش رو تنظیم کنید که ساده باشه یا انیمیشنی؟ رنگش چی باشه؟

بعد کدش رو در قسمت بالا بردارید و یا در همون ماژول قبلی پیست کنید یا یه ماژول جدید زیر سایتتون قرار بدید.

تا الان همه کارها رو روی سربرگ publicize به معنی انتشار بود

حالا میخواهیم بریم روی سربرگ Optimize به معنی بهینه سازی. مشکلی که من خیلی درگیرش بودم. :13::13::13:

مشکلی که وجود داشت این بود که من مقالات رو میریختم رو سایت مثلا 5 تا مطلب در روز

این 5 تا مطلب برای کاربرای خبرنامه به طور کامل ارسال میشد یعنی ادامه مطلب نمیزد و این یاعث شده که بود که نه تنها با خبرنامه گوگل سئو سایت بهتر شه بلکه بدتر هم شده بود چون دیگه کسی نمیومد تو سایت مقاله رو بخونه همون تو ایمیلش میخوند و این یعنی فاجعه . برای رفع این مشکل به ارسال بعدی نگاه کنید :yoho:

روی سربرگ Optimize در منوی سمت راست روی گزینه Summary Burner کلیک کنید. اینجا میتونید محدود کنید که برای هر مقاله چند کاراکتر را نشون بده و متنی که برای ادامه مطلب میاد چیه مثل عکس

یه تنظیمات کلی رو هم بگم که مثل این عکس شما میتونید آر اس اس خبرنامه تون رو عوض کنید Edit Feed Details… اون رو حذف کنید Delete Feed… همون جوری که ایمیل میشه رو ببینید Your Feed طبق عکس

قسمت Analize هم میتونید خبرنامه خودتون رو تحلیل کنید

:yeah:

در قسمت Publicize و در منوی سمت راست قسمت Email Subscriptions و زیر منوی Email Branding هم میتونید برای خبرنامه لوگوی سایتتون رو بندازید فونت و اندازه متن ایمیل را مشخص کنید. رنگ تیترها و یه پیش نمایشی از ایمیل مثل این عکس

این هم یه عکس از نمونه منتشر شده ایمیل

از دوستان خوب خواهش مندم که اگر مطالبی جز این ها میدونند که من یا بلد نبودم و یا یادم رفته منتشر کنند تا استفاده کنیم

اللهم صل علمی محمد و آل محمد :25:

در مرحله اول وارد فیدبرنر گوگل بشید و یوزر و پسور جیمیلتون رو وارد کنید

feedburner.google.com

www.feedburner.com

حالا در صفحه ظاهر شده در اون کادر وسط آدرس RSS سایتتون رو وارد کنید

حتما میدونید که برای هر قسمت جوملا میشه آر اس اس متفاوتی داشت. آدرس RSS هر قسمتی رو که میخواهید مطالبش رو به کاربرای سایتتون نشون بدید رو وارد کنید و NEXT رو بزنید

در اینجا عنوان فید را وارد کنید برای مثال و روی NEXT ها کلیک کنید. سه مرحله رو پشت سر گذاشتید :ooof:

نکته : برای گرفتن آر اس اس کلی سایت یا هر قسمت اگر تو انجمن یه سرچ بزنید راحت پیدا میکنید اما من برای راحتی شما دوباره توضیح میدم. منتها در آخر کار gift

با تشکر از این آموزش خوبتون

یک سوال دارم زمانی که من آدرس rss صفحه مورد نظر رو می دم در پایان این مراحل باز هم آدرس rss صفحه اصلی رو میاره و من چون مطلبی در صفحه اول نمیریزم هیچ مطلبی وجود نداره اگه در این مورد راهنمایی کنید ممنون میشم

با سلام...

تشکر از خانم مرادی عزیز برای آموزش خوب و کاربردی شون.

برای این فعالیت مفید 1000 امتیاز مثبت افزوده شد...

موفق و سربلند و پایدار باشید

یا حق

با تشکر از این آموزش خوبتون

یک سوال دارم زمانی که من آدرس rss صفحه مورد نظر رو می دم در پایان این مراحل باز هم آدرس rss صفحه اصلی رو میاره و من چون مطلبی در صفحه اول نمیریزم هیچ مطلبی وجود نداره اگه در این مورد راهنمایی کنید ممنون میشم

ٔrss صفحه اصلی که شما میگید آدرس فید کلی سایته . صفحه اول خوب بالاخره به یه مطلبی مجموعه ای چیزی وصله دیگه

شما باید آدرس اون قسمت رو دربیارید و به گوگل بدید

این هم یه فیلم آموزشی که مراحل ساخت یه خبرنامه رو آموزش میده

لینک دانلود

با تشکر از همکارم علی نورهانی

سلام.

لینک دانلود حذف شده اگه ممکنه لینک دانلود صحیح رو قرار بدید.

با تشکر

سلام،

ممنون از پست تون

اما فیلم از آپلودسنتر حذف شده .

دوستان اگه کسی بتونه آدرس جدیدی به ما برسونه خیلی خوب می شه

موفق باشید

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری