Mohsen Shahbazi

پشتیبان گیری (Backup) کامل از فایرفاکس

8 پست در این موضوع

ارسال شده در (ویرایش شده)

1- حتما شده که بخواین سیستم عامل تون رو عوض کنید و یا اصلا خود فایرفاکس رو از نو نصب کنید یا و تنظیمات و بوک مارکها و هیستوری (تاریخچه سایتهایی که دیدین) بخواین به جایی دیگه منتقل کنید یا وقتی سیستم عامل رو از نو نصب می کنید، اینها توش باشه. چند روزه همین مشکل برای خودم پیش اومده مجبوربودم که ویندوزم رو دوباره نصب کنم اون موقع هیستوری فایرفاکس و افزونه هاش همش ، پر ؛مخصوصا برای من که تاریخچه ام خیلی مهمه و حوصله تایپ کردن URL ها رو از نو ندارم. برای همین گشتم که ببینم میتونم فایرفاکس رو همینطوری ازش بک آپ بگیرم؟ و رسیدم به نرم افزاره خیلی سبک به اسم Mozbackup.

وقتی که اجرا کردید ازتون میپرسه که میخواین بک آپ بگیرین و یا بازیابی (restore) کنین و از کدوم پروفایل فایرفاکس (اگه پروفایلی ایجاد نکردید همون پروفایل دیفالت رو انتخاب میکنه) و کدوم تنظیماتش رو میخواین بک آپ بگیرید. بعد از اینکه بک آپ گرفت میتونین فایلی رو که ایجاد میکنه در جایی ذخیره کنید. بعد از اینکه ویندوز رو از نو نصب کردید و مجددا خواستین فایرفاکستون مثل روز اول بشه، کافیه دوباره این نرم افزار رو اجرا کنید و اینبار به جای بک آپ گزینه restore رو انتخاب کنید و آدرس فایل بک آپ رو بهش بدید. فقط موقع اجراش باید فایرفاکستون رو ببندید. میتونین مستقیما از این لینک دانلودش کنید.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2- این برنامه رو دانلود و نصب کردم و متوجه شدم از بوکمارک هام بک آپ نمیگیره. دوباره دست به کار شدم و یک سرچی کردم و این افزونه فایرفاکس رو پیدا کردم FFBE اول دانلودش کنید بعد برید حالشو ببرید این افزونه امکان بک آپ گیری توی ساعتها و روزهایی مشخص رو که براش تعریف میکنید داره.

سایت سازنده

آموزش نحوه استفاده

امیدوارم به دردتون بخوره ، به من که خععععععععععععععععععلی کمک کرد

منبع : گوگل کبیر:didi:

ویرایش شده در توسط Mohsen Shahbazi

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

ارسال شده در (ویرایش شده)

خود فایر فاکس قابلیت گرفتن بک اپ رو داره کافیه کلید های ترکیبی crtl+shift+h رو بزنید تا صفحه history باز بشه بعد با استفاده از امکان import and backups از کل مرورگر بک اپ بگیرین از رمز ها و تاریخچه گرفته تا بوکمارک ها و غیره .

ویرایش شده در توسط amin.poorsaeed

محسن جان، منظور امین، Ctrl+Shift+H بوده بعدش میتونی بکاپ بگیری:dadad4:

والا الان اینجا هرچی میزنیم history نمیاد شاید مرورگر شما چیز دیگه ایه:21:

ببخشید از بس crtl+shift+i رو برای webmaster tools فایر فاکس زدم وقتی چیزی می گم هم اشتباهی می گم crtl+shift+i

منظورم همون rtl+shift+h بود :128fs318181:

محسن جان، منظور امین، Ctrl+Shift+H بوده بعدش میتونی بکاپ بگیری:dadad4:

خب اینجوری بوک مارک و هیستوری و .... بک آپ گرفته میشن ولی آیا افزونه هایی که روی فایرفاکس نصب کردیم هم بک آپ میگیره؟؟؟:33:

نه دوست من فقط از مواردی که گفتم بک آپ میگیره خوب افزونه ها زیاد مهم نیست ولی بوکمارک ها برام خیلی مهمه

خوب بنده برای بک آپ کلی از فایر فاکس میرم پوشه ای mozila از فایل های AppData توی یوزر کپی میکنم و بعد از نصب ویندوز یا جابه جایی به کامپیوتر دیگری همونا رو پیست میکنم و دقیقا شیبه همون فایر فاکس خودتون در میاد

اگه دقیقتر خواستید بگید توضیح بدم

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری