یامور70

دوزبانه کردن سایت از طریق ایجاد دو فولدر fa , enتوی روت سایت

10 پست در این موضوع

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام

من میخواستم سایتم رو دو زبانه کنم با این روش:

یه فولدر بنام en توی روت دارم که کل جوملا رو توش ریختم بعد براش یه دیتا بیس با یه یوزر تعریف کردم

اما سوال من:

اینکه چه جوری از به سایت انگیلیسی دسترسی داشته باشم هم از مدیریت جوملا هم از طریق آدرس url?????

در ضمن من قبلا با جومفیش کار کردم یه سری دردسر برام داشت که منصرف شدم

خیلی هم تو فروم دنبالش گشتم شاید سرچر خوبی نیستم

ممنون میشم زود جواب بدییییییییییییین

ویرایش شده در توسط یامور70

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

بنده دقیق منظورتون رو نفهمیدم ولی اگه میخواین سایت دو زبانه داشته باشین بهتره : البته واسه این کار افزونه هم هست

ولی شما اگه میخواین با افزونه کار نکنید که به نظر بنده بهترین راه هم اینکه با ساب دومین استفاده کنید

برید تو هاستتون دو تا ساب دامین ایجاد کنید یکی فارسی و یکی لاتین

بعد بیاید جداگانه تو هرکدوم جوملا رو نصب کنید و یکی رو فارسی و یکی ر لاتین قرار بدید ...

برای صفحه اول هم میتونید یعنی آدرس دامین اصلی یه کد بنویبسید و یه عکس ذارید کهع کاربر به هرکدوم خواست بتونه بره ....

اگه نخواین که از جومفیش استفاده کنید و از 2 فولدر استفاده کنید فکر میکنم میتونید مثلا زبان فارسی رو توی روت داشته باشید 1 فولدر هم برای زبان انگلیسی بسازید و تو هرکدوم 1 جوملا نصب کنید یکی فارسی و یکی انگلیسی بعد بالای قالبتون 2تا عکس پرچم بذارید که انگلیسی لینک میشه به مثلا www.yordomain.ir/english فولدر انگلیسیتون

ممنون از شما دو دوست عزیز

درسته من میخوام سایتو اینجوری en کنم اما چطوری از مدیریت جوملا به en دسترسی داشته باشم؟؟؟؟

و اما اینکه نمیشه بدون ساب دامین کاری کرد؟؟

من به جای استفاده از آیکن En تو قالب یه صفحه اینترو دارم

درسته من میخوام سایتو اینجوری en کنم اما چطوری از مدیریت جوملا به en دسترسی داشته باشم؟؟؟؟

اینجوری دو تا مدیریت دارین چون دو تا جوملا نصب میکنید مدیریت en هم میشه www.yoursitename.com/en/administrator

ویرایش شده در توسط saber

ممنون دوست عزیز

الان امتحان کردم خطای 404 داد

فک میکنم باید آدرسی چیزی براش تعریف بشه نه؟؟

نیازی به درج و تعریف آدرس خاصی نیست، همونطور که دوستان فرمودند یا باید دو تا پوشه ایجاد کنید به شکل های مثل fa , en و داخل هر کدوم یک جوملا نصب کنی و برای آدرس اصلی هم یک صفحه اینترو html بسازید (بهترین نرم افزار Web Page Maker هستش) که با متن یا تصویر به آدرسها ارجاع داده بشند که طبق این روش آدرسها میشند :

برای سایت :

yoursite.com/fa

و همینطور yoursite.com/en

و آدرس مدیریت هاشون میشه

yoursite.com/fa/administrator

و yoursite.com/en/administrator

و در روش دوم هم صفحه اصلی سایت میشه یکی از جوملاها و ادرسش yoursite.com هستش و برای زبان دیگه هم یک پوشه مثل سایر پوشه های جوملا میسازید، مثلا en که جوملاتون روی اون هم باید نصب شه و آدرس میشه yoursite.com/en و آدرس دامنه اصلی با فارسی بالا میاد.

بازهم میتونید از صفحه اینترو استفاده کنید و با لینک و تصویر آدرس بدید که باز هم برای روشن شدن مسئله میگم

آدرس سایت ها در روش دوم :

yoursite.com برای فارسی

و yoursite.com/en برای زبان دومتون

امیدوارم دیگه سوالی نباشه:hoy::didi:

در ضمن اگر آدرستون خطا میده حتما نوع spelling رو دقت کنید که اینطوری هستش administrator

ویرایش شده در توسط Mohammad Yousefi
اشتباه تایپی :d

دوباره سلام

باور بفرمایید تمام مراحل رو انجام دادم مو به مو ولی وقتی وارد مدیریت en سایت میشم و ترجمه ی مطلبی رو عوض میکنم یا مطلبی رو تغییر میدم روی سایت فارسیم اعمال میشه تمام لینک های en همون مطالب فارسی رو میارن و برعکس!!!!!

خودممم دیگه دارم گیج میشم:37::oom:

یه چیزی کشف کردم من برای دیتا بیس سایت en از دیتا بیس فارسیم ایمپورت گرفته بودم اما فایل کانفیگ سایت en رو ادیت نکرده بودم لازمه ادیت بشه یانه؟؟؟؟ آدرسای جدیدو بهش بدم؟؟؟؟

دوباره سلام

درست شد مشکل از فایل کانفیگ بود همون که خودمم میگفتم چون من برای دیتا بیس جدید سایت en از دیتا بیس فارسی ایمپورت گرفته بودم یادم رفته بود که توی فایل کانفیگ en نام و یوزر و رمز و v $ var secret رو این مقادیر رو عوض کنم

و حالا درست شد

ممنون از تمام دوستانی که راهنمایی کردن

ویرایش شده در توسط یامور70

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری