farshadraei

مشکلات یک تازه کار در جوملا 2.5 - تغییر لوگو و هدر و فوتر و انتقال از لوکال به هاست..

22 پست در این موضوع

compat_25

دوستان سلام.

یه مشکلاتی دارم که با توجه به اینکه به بقیه پست ها و تایپیک ها هم سر زدم ولی چیزی دستگیرم نشد... چون موضوعات خیلی پراکنده بودن و یا اینکه دوستان خیلی تخصصی برخورد میکردن و من چیزی متوجه نمیشدم.

قبل از همه چیز باید بگم که من از قالب پیشفرض جوملا 2.5 به نام shaper_simplicity_ii یا یه همچین چیزایی استفاده می کنم و هنوز تو "- لوکال -" هستم. تنها ویرایشگری هم که بلد هستم آفیس فرانت پیج هست.:14:

سوالام به ترتیب زیر هست:

1. چطور می تونم لوگوی سایت که یه تصویر کوچیک در بالای تب مرورگر هست رو تغییر بدم؟؟

2. چطور میتونم تصویری که در هدر سایت قرار داره رو تغییر بدم؟ من تونستم عکسی که خودم درست کردم رو با عکسی که تو پیشفرض جوملا 2.5 هست عوض کنم، ولی چون اندازه هدر کوچیک هست، عکس نصفه و نیمه نشون داده میشه،،،،، چطور میتونم ارتفاع هدر رو تو این قالب عوض کنم. (لطفا راهنمایی دقیق و کامل در حد مبتدی کنید.)

3. چطور می تونم عبارت کپی رایت در فوتر سایت رو حذف کنم؟؟؟؟ منظورم این متن پایین هست ::

Helix Framework

کپی رایت © جوملا 2.5 فارسی ارائه توسط انجمن جوملای ایران طراحی توسط ابوالفضل طالبي

قدرت گرفته !جوملا اعتبارسنجی XHTML and CSS

********** همچنین چطور می تونم عکس کنار این عبارت رو حذف کنم؟

4. تو این قالب پیشفرض جوملا 2.5 اگه دو تا پست تو سایت باشه مرز مشخصی بین دو مطلب وجود نداره!!! چطور می تونم این مرز رو ایجاد کنم؟؟؟

5. چطور می تونم فونت و اندازه و رنگ عناوین مطالب رو عوض کنم؟

6. چطوری میشه یه بخش به نام دانلود ایجاد کرد و تمام فایل های دانلودی رو توش قرار داد و یا اینکه اگه یه فایلی رو میخوام برای دانلود بذارم و اون فایل رو میخوام تو سایت خودم باشه نه اینکه جای دیگه آپلود کنم و لینک بدم.

7. نحوه دقیق و گام به گام انتقال سایت ساخته شده جوملا از لوکال به هاست سرور چطوریه؟؟؟ یعنی من در حال حاضر روی لوکال یه سایت ایجاد کردم و چندتایی هم پست قرار دادم و تغییرات لازم رو روش انجام دادم و حالا میخوام از لوکال به هاست منتقل کنم... این کار چطوری امکان پذیره و اصلا آیا بعد از انتقال به هاست، تمام اطلاعاتی که در حال حاضر میدم و پست هایی که توش قرار میدم باقی میمونه یا اینکه حذف میشه؟؟؟؟ من برنامه akeeba extract رو دانلود کردم ولی اصلا نمیدونم چطوری باید باهاش کار کنم!!!!!:13: چهارتا فایل دانلود کردم که اصلا نمیدونم به چه دردی میخوره.

من سولام تموم شده ظاهرا !!!!! ولی شاید بازم سوال پیش بیاد:bala:

ممنون میشم اگه کسی کمک کنه... دمتون گرم - منتظرم

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی
1. چطور می تونم لوگوی سایت که یه تصویر کوچیک در بالای تب مرورگر هست رو تغییر بدم؟؟

به لوگوی کوچیک اصطلاحا favicon میگن .. برای تغییر باید به مسیر قالب پیشفرض خودتون برید و داخل پوشه قالب یک آیکون به نام favicon.ico قرار بدید.مسیر قالب شما اگر shaper_simplicity_ii باشه به شکل زیر هست:

templates/shaper_simplicity_ii

توجه کنید که با قرار دادن favicon.ico همون لحظه تغییری مشاهده نمیکنید برای مشاهده تغییر انجام شده باید cache مرورگر و پاک کنید.

2. چطور میتونم تصویری که در هدر سایت قرار داره رو تغییر بدم؟ من تونستم عکسی که خودم درست کردم رو با عکسی که تو پیشفرض جوملا 2.5 هست عوض کنم، ولی چون اندازه هدر کوچیک هست، عکس نصفه و نیمه نشون داده میشه،،،،، چطور میتونم ارتفاع هدر رو تو این قالب عوض کنم. (لطفا راهنمایی دقیق و کامل در حد مبتدی کنید.)

برای تغییر تصویر هدر هم باید به مسیر قالب پیشفرض برید و در پوشه images اون بنر بلای سایت رو خواهید دید که با تصویر بنر خودتون تغییر بدید.

برای تغییر طول و عرض لوگو هم کافی هست که به منوی مدیریت قالب ها برید و روی قالب shaper_simplicity_ii کلیک کنید تا تنظیماتش بیاد.در تنظیمات کاملا واضح دو کادر خواهید دید یکی عرض لوگو دیگری ارتفاع لوگو که بیشترش کنید ...

3. چطور می تونم عبارت کپی رایت در فوتر سایت رو حذف کنم؟؟؟؟ منظورم این متن پایین هست ::

برای تغییر فوتر هم همانند توضیحات بالا به تنظیمات قالب برید و در تنظیمات گزینه نمایش فوتر را روی خیر بگزارید نمایش داده نشه و یا با عبارات دلخواه خودتون جایگزین کنید

4. تو این قالب پیشفرض جوملا 2.5 اگه دو تا پست تو سایت باشه مرز مشخصی بین دو مطلب وجود نداره!!! چطور می تونم این مرز رو ایجاد کنم؟؟؟

5. چطور می تونم فونت و اندازه و رنگ عناوین مطالب رو عوض کنم؟

باید با کدنویسی اشنایی داشته باشید در ضورت آشنایی با کدنویسی و مخصوصا css میتونید اینکار رو انجام بدید.

6. چطوری میشه یه بخش به نام دانلود ایجاد کرد و تمام فایل های دانلودی رو توش قرار داد و یا اینکه اگه یه فایلی رو میخوام برای دانلود بذارم و اون فایل رو میخوام تو سایت خودم باشه نه اینکه جای دیگه آپلود کنم و لینک بدم.

باید کامپوننت فوکادانلود را نصب کنید و از اون استفاده کنید.

7.. نحوه دقیق و گام به گام انتقال سایت ساخته شده جوملا از لوکال به هاست سرور چطوریه؟؟؟ یعنی من در حال حاضر روی لوکال یه سایت ایجاد کردم و چندتایی هم پست قرار دادم و تغییرات لازم رو روش انجام دادم و حالا میخوام از لوکال به هاست منتقل کنم...

آموزش این مورد در انجمن جستجو کنید هست.ضمنا آموزش کامل جوملا 2.5 را دنبال کنید که تا به مرور تسلط شما بیشتر شود.

نکته آخر اینکه تمام سوالات خود را یکجا مطرح نکنید که دوستان پاسخ نخواهند داد .. هر سوال در یک تاپیک و در بخش مربوط به خودش.

پاسخ یک سوال را گرفتید بعد سوال دیگر مطرح کنید و از افتتاح 10 تاپیک همزمان نیز خود داری کنید

خیلی ممنون و متشکر - بسیار عالی راهنمایی کردید - خیلی معرکه بود.

آموزش کامل جوملا رو همیشه دنبال میکنم. ولی هنوز به انتقال از لوکال به هاست نرسیده ... واسه همین مشکل دارم.

آموزش کامل جوملا رو همیشه دنبال میکنم. ولی هنوز به انتقال از لوکال به هاست نرسیده ... واسه همین مشکل دارم.

سلام

برای انتقال از لوکال به هاست انجمن جستجو کنید مطالب زیادی هستش هر جا هم مشکلی داشتید بپرسید حتما دوستان راهنمایی میکنن

سلام

برای انتقال از لوکال به هاست انجمن جستجو کنید مطالب زیادی هستش هر جا هم مشکلی داشتید بپرسید حتما دوستان راهنمایی میکنن

میشه لینکشو بذارید.... آخه چندبار گشتم یه جا هم بود که 4 تا فایل آپ کرده بودن دانلود کردم ولی راهنما نداشت!!!!

ارسال شده در (ویرایش شده)

برای انتقال شما این کارها رو انجام بدید

به phpmyadmin در لوکال برید و از دیتابیسی که برای سایتتون ساختید خروجی ( اکسپورت ) بگیرید

بعد در هاستتون یک دیتابیس ایجاد کنید و خروجی رو که از دیتابیس لوکال گرفتین به phpmyadmin هاستتون برید و داخل دیتابیسی که در هاست ساختین ایمپورت کنید

همه فایلهایی که دارید در لوکال به شکل زیپ دربیارید و در هاستتون آپلود کنید و از حالت زیپ خارج کنید

فایل configuration.php رو هم باید ویرایش کنید و اطلاعات جدیدتون یعنی نام دیتابیس و رمز عبورش رو وارد کنید و مسیر پوشه های tmp و log رو هم طبق مسیر هاستتون در

این فایل درست کنید

این همه کاری هست که باید انجام بدید هر جا هم مشکلی داشتید سوال کنید حتما دوستان راهنمایی میکنن

نکته: هر سوال جدیدی هم که داشتید در انجمن مربوطه و تاپیک مناسب مطرح کنید

ویرایش شده در توسط saber

ممنون از راهنماییتون

یه سوال دیگه هم دارم

من یه بنر واسه سایت گذاشتم تو هدرش که 228 کیلوبایته :jan: اگه این بره تو هاست سرعت لود شدنو پایین میاره؟؟؟؟

آها ،،، چطوری باید اکسپورت بگیرم و یا اینکه چطوری باید ایمپورت کنم؟؟؟ آیا نرم افزار خاصی برای انتقال به هاست نیازه؟

تو هاست چطوری باید دیتابیس ایجاد کنم؟

فایل های لوکال رو باید از کجا بگیرم و به صورت زیپ در بیارم و فایل configuration.php چی هست اصلا؟؟!! و اصلا این فایل ها کجا هستن؟؟؟!!!!

من اصلا هیچی نمیدونم:14:

دوست من از سایت جومینا یا جوملافارسی کتاب دایره المعارف جوملا رو دانلود کن کامل تصویری نشون داده از مبتدی تا پیشرفته

دوست من از سایت جومینا یا جوملافارسی کتاب دایره المعارف جوملا رو دانلود کن کامل تصویری نشون داده از مبتدی تا پیشرفته

لینکشو واسم میذاری؟؟؟

برای تغییر فوتر هم همانند توضیحات بالا به تنظیمات قالب برید و در تنظیمات گزینه نمایش فوتر را روی خیر بگزارید نمایش داده نشه و یا با عبارات دلخواه خودتون جایگزین کنید

من همه کار کردم ولی تو این جوملا 2.5.4 نتونستم این عبارت رو حذف کنم !!!

طراحی توسط ابوالفضل طالبي

به phpmyadmin در لوکال برید در همان جا export ( اکسپورت ) را بزنید و گزینه Save as file را تیک زده و go بزنید. بعد از تمام دیتا بیس خروجی گرفته. حال برای portim(ایمپورت) کردن در host ایمپورت را زده بعد ازbrowser محلی که فایلهای دیتا بیس را اکسپورت کردی انتخاب و go را زده.

من همه کار کردم ولی تو این جوملا 2.5.4 نتونستم این عبارت رو حذف کنم !!!

طراحی توسط ابوالفضل طالبي

آقا دمت گرم دقیقا" سئوال من را پرسیدی. دو روزه دارم سروکله میزینم که این قسمت را دیلیت کنم اما نمی توانم. خواهش دارم هر که از پس این کار برمی آید من را هم راهنمائی کند

با تشکرات فراوان

آقا دمت گرم دقیقا" سئوال من را پرسیدی. دو روزه دارم سروکله میزینم که این قسمت را دیلیت کنم اما نمی توانم. خواهش دارم هر که از پس این کار برمی آید من را هم راهنمائی کند

با تشکرات فراوان

سلام

برای تغییر این قسمت به مدیریت قالبها برید و روی قالب پیش فرض کلیک کنید صفحه ای که میاد پایینش بخش کپی رایت هست از اونجا میتونید تغییر بدید

موفق باشد...

سلام

برای تغییر این قسمت به مدیریت قالبها برید و روی قالب پیش فرض کلیک کنید صفحه ای که میاد پایینش بخش کپی رایت هست از اونجا میتونید تغییر بدید

موفق باشد...

آقا قربون دستت این قسمت پاک نمی شه اگه راهنمائی بهتری بکنید که من هم سایه زیر لوگو و هم قسمتی که شما میگوئید کپی رایته و یا فوتره حذف کنم خیلی ممنونتون میشوم

اینم عکسش

joomlaforum.ir_13465249341.jpg

شما در این قالب به فایل index.php برید و این کدها رو انتهای اون فایل حذف کنید

<?php $helix->addFeature('brand')  ?>
					<?php $helix->addFeature('jcredit') /*--- Joomla credit link ---*/?>
					<?php $helix->addFeature('validator') /*--- CSS and XHTML validator ---*/?>

برای تغییر و یا غیر فعال کردن کپی رایت هم میتونید با کلیک روی قالب پیش فرض در مدیریت قالبها و در تنظیمات قالب این کار رو انجام بدید...

سلام

من یه سایت دارم میخوام اون قسمت توضیح سایتمو که نوشته جوملا 2.5 مزین به نام امیر کبیر را تغییر بدم.

تورو خدا کمک کنید .اعصابمو خیلی خورد کرده.

سلام

من یه سایت دارم میخوام اون قسمت توضیح سایتمو که نوشته جوملا 2.5 مزین به نام امیر کبیر را تغییر بدم.

تورو خدا کمک کنید .اعصابمو خیلی خورد کرده.

بس که اینو گفتم دیگه خسته شدم. یه جستجو اگر میکردین کلی تاپیک در این باره زده شده. این یه نمونش :

تغییر نام پیش فرض جوملا

در در 8/6/2012 در 00:07، ابوالفضل طالبی گفته است :

به لوگوی کوچیک اصطلاحا favicon میگن .. برای تغییر باید به مسیر قالب پیشفرض خودتون برید و داخل پوشه قالب یک آیکون به نام favicon.ico قرار بدید.مسیر قالب شما اگر shaper_simplicity_ii باشه به شکل زیر هست:

templates/shaper_simplicity_ii

توجه کنید که با قرار دادن favicon.ico همون لحظه تغییری مشاهده نمیکنید برای مشاهده تغییر انجام شده باید cache مرورگر و پاک کنید.

با عرض سلام و خسته نباشید.

من سال 91 با همین راهنمایی که کردید آیکون سایتم رو تغییر دادم... چون دیگه سایت کار نکردم الان فراموش کردم که چطور پسوند فایل رو به ICO عوض کردم!!!

من یه عکس jpg دارم که میخوام آیکونش کنم، چطور باید اینکارو انجام بدم؟!

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری