hesam_bdl

چند سوال درباره سایت دو زبانه جوملا 2.5

78 پست در این موضوع

Mahboobe.Maleki بسیار ممنونم با پیشنهاد شما تونستم کار رو تموم کنم

برای اون دسته از دوستانی هم که ممکنه به مشکل من بر بخورن ( به خصوص خطای آخری که من باهاش درگیر بودم ) باید عرض کنم :

خطای به وجود آمده به خاطر نبودن دو تا تصویر ناقابل از قالب بود یک معمولی و یکی بصورت بند انگشتی که اونها رو وقتی اضافه کردم مشکل نصب حل شد

پیروز باشید:128fs318181:

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

یه سوال مهم دیگه :

چطور میشه مشخص کرد که وقتی بازدید کننده ای سایت رو میبینه کدوم زبان بصورت پیشفرض باز بشه ؟

مثلا من می خوام صفحه فارسی پیشفرض باشه و اگر بازدید کننده خواست بتونه زبان انگلیسی رو انتخاب کنه

یا از این هم مهم تر

چطور میشه با توجه به IP بازدید کننده زبان رو انتخاب کرد ؟:bala:

یه سوال مهم دیگه :

چطور میشه مشخص کرد که وقتی بازدید کننده ای سایت رو میبینه کدوم زبان بصورت پیشفرض باز بشه ؟

مثلا من می خوام صفحه فارسی پیشفرض باشه و اگر بازدید کننده خواست بتونه زبان انگلیسی رو انتخاب کنه

یا از این هم مهم تر

چطور میشه با توجه به ip بازدید کننده زبان رو انتخاب کرد ؟

پلاگین انتخاب زبان را باز کنید و داخل تنظیمات میتونید مشخص کنید زبان پیشفرض بر اساس "زبان سایت " باشه

حالا برید مدیریت زبانها و زبان فارسی رو انتخاب کنید تا زبان پیشفرض سایت ، فارسی باشه

اگر بر اساس ip میخای تغییر کنه ، چون بیشتر کاربران با قیلطرشکن وارد میشن به مشکل میخوری!

من یه سایت چند زبانه با جوملا 2.5 رو لوکال درست کردم و کار میکرد، بعد با akeeba منتقلش کردم رو هاست اما رو هاست زبان فارسی رو لود نمیکنه نه پرچم ایران رو میاره و با اضافه کردن fa به آخر ادرس هم ارور 404 میده، تنظیمات هم چیزی تغییر نکرده از پلاگین و قالب تا منو ها (جالب اینکه به غیر از انگلیسی ربان آلمانی هم هست که اون کار میکنه و مشکل نداره)

سلام

من سایت دو زبانه رو ساختم. حالا چکار کنم قالب من توی زبان انگلیسی ltr بشه و توی فارسی rtl ؟

هر دو حالت رو هم استایلش روی قالبم هست .

من سایت دو زبانه رو ساختم. حالا چکار کنم قالب من توی زبان انگلیسی ltr بشه و توی فارسی rtl ؟

هر دو حالت رو هم استایلش روی قالبم هست .

اگه قالب شما پشتیبانی چند زبانگی داره با انتخاب زبان توی سایت توسط کاربر قالب به صورت خودکار تغییر دایرکشن میده

اگه قالب شما پشتیبانی چند زبانگی داره با انتخاب زبان توی سایت توسط کاربر قالب به صورت خودکار تغییر دایرکشن میده

سلام دوست عزیز

منم مشکل همین دوستمون رو دارم. قالم hot-furniturestor هستش اینم سایت irmantech.ir فقط وقتی انگلیسی میشه باز هم منو ها و تیترها راست به چپ هستن و از فایل rtl.css خونده میشن.

ممنون میشم کمک کنید

قالب به درستی فارسی سازی نشده. می توین از قالبتون یه کپی بگیرید و به طور دستی نصب کنید و براش css*ها را درست کنید. باید برای منو های بخش انگلیسی قالب را انتخاب کنید

سلام

ممنون

با اختصاص کپی قالب که چپ به راست هست به منوهای انگلیسی، مشکل حل شد. ممنون از کمکتون

ارسال شده در (ویرایش شده)

با سلام خدمت استادان گرامی

سایت من به فارسی هست و میخواستم دو زبانه بشه

چند روزیه که دارم اموزش های مربوط به چند زبانه کردن سایت رو میخونم و یه کار هایی رو هم تست کردم

الان متوجه شدم که بدون تغییرات در منوی اصلی و ساخت دو منوی فارسی و انگلیسی و کپی گرفتن از قالب و خیلی کارهای دیگه هم میشه سایت رو چند زبانه کرد ...

و اونم اینه که پلاگین و ماژول زبان رو فعال کنیم و در همان منوی اصلی خودمان زیر منو و مطالب رو یک بار دیگه بسازیم و زبانشان را روی انگلیسی بزاریم و منوی خانه را هم روی همه زبان ها بزاریم که در هر دو زبان همون رو نشون بده و با این کار هیچ چیزی هم به هم نمیریزه مثل مشکلاتی که کاربرای دیگه گفتن...

حالا سوالم اینه که ایا این روش تاثیر بدی روی سئو سایت و یا جای دیگه نمیزاره و در اینده مشکلی ایجاد نمیکنه ؟

اگه مشکلش راهی هم داره برام بگین

و دیگه اینکه چیکار کنم که سایت روی انگلیسی چپ چین بشه ؟ (با دو تا پسوند که از همین سایت گرفتم و بعد از ادرس سایتم گذاشتم امتحان کردم و دیدم قابلیت چپ چین داره)

قالب سایت هم Youretro از Youjoomla

اینجا مطرح کردم تا زود تر دیده بشه

http://joomlaforum.ir/showthread.php/25347-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86%D9%87-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%AC%D9%88%D9%85%D9%84%D8%A7-2.5

ویرایش شده در توسط ali1359

دوستان من تا حالا سایت رو دو زبانه نکردم الان می خوام از این آموزش استفاده کنم اما عکس های آموزشی در همون پست اول رو نمی تونم ببینم . کمکم کنییییید لطفا

دوستان من تا حالا سایت رو دو زبانه نکردم الان می خوام از این آموزش استفاده کنم اما عکس های آموزشی در همون پست اول رو نمی تونم ببینم . کمکم کنییییید لطفا

از این آموزش میتونید استفاده کنید : لینک

دوستان

به لطف آموزشی که شما گذاشتین من تونستم سایتم رو سه زبانه کنم.

فقط یک مشکلی دارم و اونم اینه که در ماژوا انتخاب زبان آیکون زبان عربی رو نشون نمی ده . در صورتی که زبان فارسی و انگلیسی رو نشون میده

من در قسمت تعریف زبان من عربی رو به این شکل تعریف کردم

عنوان:Arabic

عنوان بومی: العربی

تصویر زبان:ar

کد زبان: ar

تگ زبان: ar-AA

به صورت دستی آدرس را وارد می کنید صفحه مربوط به عربی را میاره؟؟

سلام ببخشید من یه سایت سه زبانه میخوام طراحی کنم.میشه کمکم کنید که چطور این کار رو انجام بدم؟؟ من اول یه پوشه درست کردم و داخل اون پوشه , سه پوشه ی دیگه قرار دادم و در هر کدوم از پوشه ها جوملا رو نصب کردم .و تو هر جوملا زبان مربوطه رو نصب کردم ولی افزونه ها و یا منویی که طراحی کردم هیچ کدوم عربی نشدن و همه فارسی موندن چکار باید بکنم؟؟

میشه از اول یه توضیحی بدید که من برای سایت سه زبانه چیکار باید انجام بدم؟ مراحلی که تا اینجا انجام دادم درست بوده ؟؟

سلام ببخشید من یه سایت سه زبانه میخوام طراحی کنم.میشه کمکم کنید که چطور این کار رو انجام بدم؟؟ من اول یه پوشه درست کردم و داخل اون پوشه , سه پوشه ی دیگه قرار دادم و در هر کدوم از پوشه ها جوملا رو نصب کردم .و تو هر جوملا زبان مربوطه رو نصب کردم ولی افزونه ها و یا منویی که طراحی کردم هیچ کدوم عربی نشدن و همه فارسی موندن چکار باید بکنم؟؟

میشه از اول یه توضیحی بدید که من برای سایت سه زبانه چیکار باید انجام بدم؟ مراحلی که تا اینجا انجام دادم درست بوده ؟؟

باید عربی رو پیش فرض بذارین و تو منوها از قسمت زبانش اونو رو حالت عربی قرار بدین

باید عربی رو پیش فرض بذارین و تو منوها از قسمت زبانش اونو رو حالت عربی قرار بدین

متشکر ولی خطا ی زیر رو صادر میکنه.

فشلت عملية الحفظ بسبب الخطأ التالي: متغير اللغة (parameter) لعنصر القائمة هذا، يجب أن يتم ضبطه على 'الكل'. يجب أن يتم تعيين لغة عنصر قائمة واحد على الأقل على الكل، حتى لو كان الموقع متعدد اللغات.

متشکر ولی خطا ی زیر رو صادر میکنه.

فشلت عملية الحفظ بسبب الخطأ التالي: متغير اللغة (parameter) لعنصر القائمة هذا، يجب أن يتم ضبطه على 'الكل'. يجب أن يتم تعيين لغة عنصر قائمة واحد على الأقل على الكل، حتى لو كان الموقع متعدد اللغات.

این داره میگه شما پارامتر زبان عربی رو در جوملا تنظیم نکردین،در مدیریت زبانها یک قسمت عنوان دارین که باید تنظیم بشه

این داره میگه شما پارامتر زبان عربی رو در جوملا تنظیم نکردین،در مدیریت زبانها یک قسمت عنوان دارین که باید تنظیم بشه

نه زبان رو تنظیم کردم .این هم اسکرین شات[attach=[attach=config]7859[/attach]]7859[/attach]

[attach=config]7860[/attach]

سلام،

با تشکر از آموزش ساخت سایت دو زبانه:

من از جوملا 2.5 استفاده می کنم و مراحل فوق برای سایت دو زبانه را انجام دادم ولی

در قسمت منوها از کنترل پنل > مدیریت منو> منوها ، فقط دو آیتم : 1-منوی اصلی که پیش فرض

انتخاب شده و 2- main menu با علا مت پرچم انگلیس وجود دارد حاوی Main page و اصلا در جوملا 2.5

فهرست اصلی و جود ندارد ،باید فهرست اصلی را بسازم؟ و چطور آنرا ایجاد کنم؟برای نوع منو چه چیزی باید بنویسم؟

در Main page زبان انگلیسی انتخاب شده و آیتم پیش فرض،بلی انتخاب شده است.

ودر مقابل main menu

(نوع منو main-menu-en و زیر غنوان؛ ماژول های لینک شده به منو آمده است:

برای این نوع منو، ماژول اضافه کنید

لطفا برای رفع مشکل فوق، راهنمائی بفرمائید.

متشکرم

در کنترل پنل روی خود مدیریت منو کلیک کنید ، نه زیر شاخه ها ..... و اینجا جدید بسازید. یکی برای انگلیسی یکی برای فارسی . یکی هم کل . در واقع شما سه گروه منو باید داشته باشید . یکی رو به فارسی انتساب بدید یکی رو به انگلیسی و سومی رو روی همه قرار بدید .

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری