majid.fathi

** آموزش ایجاد بسته ی نصبی جوملا **

38 پست در این موضوع

ارسال شده در (ویرایش شده)

Joomla-Quick-install.jpg

امروز قصد دارم نحوی ایجاد بسته ی اسان نصب یا همان نصب سریع جوملا خدمت دوستان آموزش بدهم. خیلی از دوستان می خواهند طرحی که ایجاد کردند همراه قالب ، ماژول ها ، کامپونت ها ... را بصورتی که در روی لوکال یا سایت ایجاد کرده اند مانند خیلی از شرکت های بزرگ قالب به صورت یک بسته ی نصبی ایجاد کنند و بتوانند به کاربرهای خود ارائه دهند یا هر زمان که نیاز داشتند بتواند بسته ی نصبی ایجاد شده را در هاست اپلود کرده و مانند یک جوملای معمولی نصب کنند و در پایان محتوایی که قبلا ایجاد نموده اند به صورت پیش فرض به همراه کلیه قالب ها، ماژول ها ، کامپونت ها و تنظیمات پیش فرض نصب شود.

شما با ایجاد یک بسته ی نصبی جوملا که قصد اموزش ان را داریم می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. اگرچه با افزونه های مانند akeeba backup نیز امکان پذیر می باشد ولی این افزونه نیز مشکلات و دردسرهای خاص خود را دارد.

در ابتدا نسخه ی جوملای مورد نظر خود را دانلود کنید. حال نسخه ی مورد نظر را روی هاست یا روی لوکال نصب کنید. پس از ان شروع کنید به نصب قالب ، افزونه و تغییراتی که می خواهید را اعمال کنید. به طور مثال زبان فارسی را اضافه نموده و پیش فرض نمایید. قالب مورد نظر را پیش فرض کنید. مطالب نمونه ی خود را ایجاد کنید ...

در مرحله ی بعدی به هاست یا محل لوکال هاست خود رفته و فایل configuration.php را حذف نمایید.

حال یک نسخه ی خام جوملا دانلود نمایید و پوشه ی installation ان را به محلی که جوملا را قبلا نصب کرده اید کپی نمایید.

حال به phpmyadmin بروید.

روی دیتابیس جوملایی که ساخته اید کلیک کرده و روی جدول users کلیک کرده و مطابق شکل کاربری که موقع نصب جوملا ایجاد کرده اید را حذف نمایید.

01.jpg

ویرایش شده در توسط majid.fathi

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

روی دیتابیسی که برای ایجاد جوملا ساخته اید کلیک کنید روی export کلیک کنید.

phpmyadmin1.jpg

تمامی جداول را انتخاب کنید و در قسمتFormat-specific options تیک structure and data را بزنید.

2.jpg

در قسمت Object creation options تیک Add DROP TABLE / VIEW / PROCEDURE / FUNCTION / EVENT statement را بزنید و در نهایت Go را زده و فایل را ذخیره نمایید و پس از ان فایل ذخیره شده را sample_data.sql تغییر نام دهید.

(مراحل فوق با نسخه ی 3.4.10.1 از phpmyadmin اجرا شده و ممکن است در نسخه های دیگر کمی متفاوت باشد.)

حال فایل ایجاد شده را با یک ادیتور مانند Notepad++ باز نمایید. و کلیه پیشوند ها را با __# جایگذین کنید.

اگر از ادیتور notepad ++ استفاده می نمایید ctrl+f را بزنید در تب replace ، در جلوی find what پیشوندی که در موقع نصب جوملا انتخاب کرده اید را وارد نماید در مثال ما می باید در جلوی find what عبارت _rgd29 را وارد نموده و در قسمت Replace with عبارت __# را وارد نموده و پس از ان Repace All را بزنیم و سپس ذخیره نمایید.

حال فایل sample_data.sql را که هم اکنون امده است را به مسیر installation , sql , mysql ,sample_data.sql کپی کرده و جایگذین نمایید.

1 کاربر پسند دیده است

کار تقریبا تمام است کافی است کل پوشه ها و فایل های را که در هاست یا روی لوکال ایجاد شده است را فشرده نموده و ذخیره نمایید. در تصویر پایین بنده از هاست با پنل cpanel استفاده کرده ام ولی اگر شما از لوکال هاست به طور مثال XAMpp استفاده می کنید تفاوت چندانی نمی کند.

4.jpg

کار تمام است فایل فشرده را شده را ذخیره نمایید و پس از ان هر زمان که نیاز دارید مانند یک جوملای معمولی اقدام به نصب نمایید و تنها کافی است در مراحل پایینی نصب روی گزینه ی "نصب اطلاعات نمونه" کلیک نمایید تا سایتی به صورت انچه قبلا ایجاد نموده اید را در کمتر از 5 دقیقه ایجاد نمایید.

بنده این اموزش را برای جوملای 2.5 ایجاد کرده ام ولی برای جوملا 1.5 نیز مراحل تقریبا یکسان می باشد.

مجید فتحی

حال یک نسخه ی تغییر خام جوملا دانلود و اکسترکت نمایید و پوشه ی installation را به محلی که جوملا را قبلا نصب کرده اید کپی نمایید.

این قسمت در آموزش اول کمی نا مفهوم هست

لطفا توضیح دهید بیشتر

باتشکر

فایل زیر هم pdf شده مطالب گفته شده توسط مجید عزیز هست.

این مبحث بدرد خیلی میخوره

[تغییرات اعمال شده در فایل نیز اعمال شد]

ویرایش شده در توسط reza.sh

این قسمت در آموزش اول کمی نا مفهوم هست

لطفا توضیح دهید بیشتر

باتشکر

دیگه چه کنیم اثرات روزه هست. اصلاح شد.

منظور این هست شما جوملای خود را کامل طبق معمول نصب کنید. بعد از این که همه ی تغییرات را اعمال کردید و اماده برای ایجاد بسته ی نصبی هستید. برید و فایل configuration.php را پاک کنید و از یک جوملای دیگه پوشه ی installation و کلیه محتویات ان را کپی کنید و در هاست یا لوکال هاست بریزید همان طور که می دونید بعد از نصب جوملا از شما خواسته می شه پوشه ی installation را پاک کنید.

فایل زیر هم pdf شده مطالب گفته شده توسط مجید عزیز هست.

این مبحث بدرد خیلی میخوره

ممنون رضا جان. فکر کنم خیلی بهتر از استفاده از akeeba باشه.

حتی می تونید تغییراتی در installation ایجاد کنید و کامل سفارشی کنید ، محیط مدیریت هم سفارشی سازی کنید.

پس از ان برای مشتری هم خیلی بیشتر خوش ایند هست.

سلام

ممنون از آموزش خوبتون

من مو به مو آموزش هارو انجام میدم ولی نمیدونم چرا بعد از نصب همون نسخه اولیه جوملا نصب میشه و خبری از اطلاعات من نیست؟

البته وقتی جوملا 2.5 رو نصب میکنم جایی ازم نمیخواد که اطلاعات نمونه رو نصب کنم

بنده هم مثل این دوستمون تمام مراحل را انجام میدم ولی آخرش سایتی که پوشه اینستال از اون کپی کردم نصب میشه خبری از اطلاعات وسایت خودم نیست قسمت اطلاعات نمونه هم نداره چند بار هم انجام دادم نشد تورا خدا کمک کنید

ویرایش شده در توسط mandegar

دوست عزیز با کامپوننت اکیبا به راحتی میتونید بسته نصبی بسازید. چرا از اون استفاده نمی کنید؟؟

با تشکر از شما از افزونه اکیبا استفاده کردم و خیلی راحتتر بود و بسته ایجاد شد

ممنونم از تمامی دوستان لوطف کردن افرونه اکیبا اگه برای دانلود بزارید ممنون میشم دوست خوبم

یه قسمت در هنگام تعیین نام فایل دیتابیس یادتون رفته و نگفتید . برای همین دوستان نمیتونن اطلاعات خودشون رو بعد از نصب جوملا داشته باشند :

باید نام دیتابیس خود را به sample_data.sql تغییر نام بدید و در همون مسیر : installation -----> sql ------> mysql جایگزین فایل دیتابیس نمونه خود جوملا کنید .

در اخر نصب جوملا هم دوستان باید روی دکمه " نصب اطلاعات نمونه " کلیک کنند تا اطلاعات دلخواهشون از فایل دیتابیس خودشون که sample_data.sql نام دارد ، وارد جوملا بشه .

من از روش شما برای انتقال سایتم از بوکال به هاست انجام دادم اما موقع نصب تو قسمت دیتابیس بعد از وارد کردن نام هاست , نام کربری و ... وقتی گزینه ادامه رو میزنم با این خطا مواجه میشم :

instl_error_initialise_schema

ممنون میشم راهنماییم کنید !

من از این روش استفاده کردم ولی موقع نصب قسمت نصب اطلاعات نمونه نمیاد که بزنم نصب بشن ؟؟؟

با تشکر از مجیدجان به خاطر آموزش خوبش

در این تاپیک هم آموزش تصویری ایجاد بسته ی نصبی رو به روشی دیگه قرار دادم که می تونید استفاده کنید

موفق باشید

لطفا این تاپیک پشتیبانی شه

اگه اشتباه نکنم هدف ایجاد بسته نصبی با انتقال از لوکال به سرور یا بلعکس متفاوت هست. آخه گفتید یوزر ها در دیتابیس پاک شه پس این روش برای انتقال سایت از لوکال به سرور اشتباه هست! درسته؟

آخرین ورودی آريالای فاتحی 27 ماه پیش هست اگه اشتباه نکنم، پس ایشون حضور ندارن لطفا یکی از مسئولین این تاپیک رو پشتیبانی کنه [ghelyion]

لطفا این تاپیک پشتیبانی شه

اگه اشتباه نکنم هدف ایجاد بسته نصبی با انتقال از لوکال به سرور یا بلعکس متفاوت هست. آخه گفتید یوزر ها در دیتابیس پاک شه پس این روش برای انتقال سایت از لوکال به سرور اشتباه هست! درسته؟

لطفا دقت بیشتری کنید / اگر قابل فهم ننوشتم بگید یه فکری واسه خودم بکنم

تفاوتی نمی کنه

اینکار بیشتر مربوط به مباحث امنیتی میشه و الزامی هم برای اینکار نیست

شما مراحل را برو جلو مشکلی پیش اومد تو همین تاپیک اعلام کنید تا دوستان راهنمایی کنند

در آخر پیشنهاد من اگه قصد ندارید که بسته نصبی را برای ارئه به بازار یا فروش ایجاد کنید از افزونه آکیبا بک آپ استفاده کنید که کاربری فوق العاده راحتی داره و این همه دردسر هم نداره

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری