نیما حبیب خدا

نوشتن یک سیستم دانشگاهی

25 پست در این موضوع

سلام دوستان .

من یک سری تحقیق ( خیلی کم ) انجام دادم . درباره سیستم گلستان و سیستم های دانشگاهی و دانشگاه های کل کشور.

متوجه شدم که یک سری دانشگاه هستند که نمیتونن سیستم های دانشگاهی رو داشته باشند و متاسفانه به علت وجود نظام آموزشی خاص برای این گروه و هزینه بالا قادر به داشتن این سیستم هم نیستند .

به این فکر افتادم تا با زبان php یک سیستم کاملا گرافیکی و آسان طراحی کنیم . و این سیستم را با قیمتی مناسب ارائه بدیم. جای دوری نمیره . برای تحصیل جوونای کشورخودمون میره .

حالا خواستم بدونم اگر موافق هستید درمورد این قضیه بحث کنیم . مشکلات این ایده را اول مطرح کنیم و بعد به دنبال راه حل باشیم تا اگر شد ، یک سیاست کلی با یک میتینگ حظوری پایه گذاری کنیم و یک سرمایه اولیه اختصاص بدیم تا این کار نسبتا بزرگ را انجام بدیم .

اما باز هم میگم . تحقیق باید بکنیم

هدف: کمک به دانشگاه و جامعه دانشجویی

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

من هستم نیما جان

دانشگاه من خودش دور افتاده هست توری که واسه یه Adsl 512 ساده باید ماهی 500 بده با 10 تا آی پی اختصاصی.

دارم رویه این کار می کنم که سرور دانشگاه رو که پنگ بالای 650 میده و تویه خود دانشگاه هست رو انتقال بدم به روی سرور خارجی.

من پایه هستم و کمک می کنم

مرسی دوستان که هستند .... روی ایده هم پس تمرکز کنید ... هم روی کدنویسیش و هم روی مسائل سیاست کار...

من براتون آرزوی موفقیت دارم ، اگر کمکی در زمینه گرافیک داشتید فکر کنم بتونم کمک کنم .

راستش از ما که فقط دعای خیرمون نصیب شما خواهد شد و البته ،تو جبهه ی آماد و پشتیبانی هم هستیم (کیک و ساندیس و دبه ی آب و...) :D

ولی خب نیما جون فکر نمیکنی ، پروژه ی خیلی سبکی نباشه....!؟

در ضمن همین سیستم رو توی جوملا داریم...(خودتم که کاملا میدونی) یکی از بچه ها یه همچین سیستمی (خارجی) رو ترجمه کرده و داره برای سایتهای جوملایی میزنه.با قیمت نسبتا مناسب !

حالا کار خیلی خوبیه....

ایشالله که ما هم بتونیم جزء آماد و پشتیبانی این گروه باشیم و اب داغ و چایی پخش کنیم واسه دلاوران جوملا ی ایران!

:auizz3ffy9vla57584x:auizz3ffy9vla57584x

ارسال شده در (ویرایش شده)

کار سبکی نیست ولی هر چیزی و هر کاری سنگنی و سختی خودشو داره

همین سیستم گلستان رو شرکت اندیشه کامپیوتر از سال 74 شروع کرده که هنوز هنوز مشکل داره

پس

بسمه الله

خوب پله اول : با اجازه شما

کسانی که با این چننین سیستم هایی کار کردن می تونند ی چارت از کل برنامه تهیه کنند

که بعد بریم برای تجزیه و تحلل برنامه های مشابه و و و

ویرایش شده در توسط tnt6667

بچه ها من سیستم دانشگاه خودمون رو دارم یعنی فایل سیستم دانشجویی شون رویه یه سرور مجازی گذاشتیم تا سرور داخل دانشگاه رو در بیاریم بیرون و هزینه های دانشگاه کم بشه.

همه چیز حلله تویه دانشگاه فقط اون موقه مشکل نت دارن که لامصب یه مدم وای مکس ایرانسل گیر نیاوردم برم اونجا تست کنم که ببینم آنتن میده یا نه.

اون سیستم رو الان ور میدارم از سرور مجازی و فقط asp و aspx هست که من متاسفانه سر رشته ای از این زبان ندارم.

اینم بگم قسمت مدیریت یعنی بخش کارکنان چند فایل exe هست که نیاز هست اونارو می تونم بگیرم ازشون امروز که میرم یونی میگیرم .

مصطفی جان اینکه سیستم آماده هست قبول

ولی گفتیم از 0 استارت بزنیم

چون منم خودم دارم چندتا ٰ و پشتیبان چندین دانشگاه هستم

ولی منم تو برنامم بود که ی چیزی توش برای خودم دربیارم

حالا هم که گروه هی داره میشه خوشحالم

و خرد سندم که بتونیم کاری بکنیم

به نظر من این درست نیست از 0 استارت کنید ، باید از الگوها بهره ببرید اما استفاده نکنید ، باید تجربتون در مورد سیستم های مختلف و راه های طراحی اونها زیاد شه ، بعد یه برنامه درست بچینید و طبق اون کار کنید .

من گفتم سیستم رو از نزدیک ببنیم و شروع به استارت کنیم نگفتم که اون کپی کنیم که یاسین جان

سلام دوستان سیستم دانشګاهی خوبه ولی باید اول یو ام ال رو رسم کنید به نظر من چون کار خیلی بزرګ خواهد بود و وقتی جلو تر می ریم این مشخص تر خواهد شد داشتن یو ام ال از دیتا بیس و کلاس ها از واجباته .

ببینید ما برای اینکه بتونیم مشکلات رو شناسایی بکنیم اول باید خوده هدف رو خوب بشناسیم برای اینکه هدف رو خوب بشناسیم باید یه نقشه و یا ماکت از اون داشته باشیم . چیزی که حکم ماکت رو داره در نرم افزار یه اینترفس کامل و حامع از نرم افزاره ږ

برای اینکه کار راحت تر پیش بره پیشنهاد می کنم اول اینترفیس رو رسم کنید تا ببینیم چه نیازهایی داریم تا براشون کلاس یا فانکشن و یا دیتا بیس طراحی و پیاده سازی کردن ساده تر بشه ږ

تا زمانی که اینترفیس رو هم نداشته باشیم رسم یو ام ال به صلاح نیست داشتن یه اینترفیس خوب و حساب شده یعنی اینکه ما برای همه بخش ها می تونیم با ازادی فکر و بدون اینکه چیزی فراموش بشه تابع و کلاس های مربوطه رو تهیه کنیم

حالا این اینترفیس رو از روی سیستم ها و سامانه های دیګر بر داریم یا اینکه خودمون بکشیم فرقی نمی کنه ولی اولین قدم به نظر من باید اینترفیس باشه

موفق باشید

دوستان قرار يه كار اوپن سورس و رايگان انجام بشه؟

تا جايي كه من ميدونم دانشگاههاي آزاد دولتي و خصوصي به اين راحتي ها با هر شخص و گروهي وارد تبادل نميشن حتي به قصد خير و حتي اگر براي سيستم مفيد باشه...!

دوستان قرار يه كار اوپن سورس و رايگان انجام بشه؟

تا جايي كه من ميدونم دانشگاههاي آزاد دولتي و خصوصي به اين راحتي ها با هر شخص و گروهي وارد تبادل نميشن حتي به قصد خير و حتي اگر براي سيستم مفيد باشه...!

دقیقا همین طوره.

یادم هست چهار سال پیش، یه پرتال خیلی توپ واسه انجمن دانشجویان کل دانشگاه ساختم، بردم گفتن آره خیلی خوبه و بعدش پشت گوش انداختن.

از اون قضیه گذشت منم دیدم اینا اینجورین دیگه پیگیر نشدم.

دو سال بعد برای دانشگاهمون و تمام دانشگاه های شهرستان تابعه رو خواستم پرتال بزنن. فکر کنم هفت تا سایت بود. از جالبیه روزگار این کار در نهایت از طریق دیگه ای اومد دست من و انجام دادم. ولی حتی نصف اون زحمت رو نکشیدم. ولی این دفعه این قدر استقبال کردن! تازه کلی هم هزینه کردند.

اونجا بود که فهمیدم برای جاهای دولتی رایگان به معنی اینه که چیزی در چنته نداری. باید همین شکلی باهاشون برخورد کنی و دومین نتیجه ای که گرفتم این بود که تو ایران رابطه ها هستند که کارها رو رانت می کنن، متخصص ترین هم باشی، وقتی کسی تورو نشناسه هیچ کاره ای.

پیروز باشید

سلام و خداقوت به دوستان

طرح انتخابی خیلی خوبه و به تجربه دوستان کمک شایانی خواهد کرد ولی من چند تا تجربه دارم که گفتم بد نیست به شما هم بگم

اول اینکه بعد از اینکه این سیستم آماده شد خیلی سخت پیدا بشه دانشگاهی که اونو از شما قبول کنه

چون الان چند تا شرکت دارن این کار رو برا دانشگاه ها می کنن و با رانتی که دارن اجازه نمی دن سیستم دیگه بیاد جای سیستم اونا رو بگیره (حتی اگه خیلی حرفه ای تر باشه)

نمونش همین سیستم گلستان ، تو یکی از جلسه های سازمان ،من چندتا از مشکلاشو گفتم و پیشنهاد تغییر سیستم رو دادم ، چنان بلوایی به پا شد که کاملا مشخص بود حداقل 7-8 نفر دارن از بودن اون سیستم نون می خورن ، سیستم های مشابه هم همینجور هست همشون حامی دارن و سخت بشه باهاشون درافتاد

در مورد سیستم های این شکلی هم بچه های ما یه همچین سیستمی رو با دروپال برا یه دانشگاهی نوشتن ، اگه نیاز بود من صحبت می کنم دسترسی بدن به مدیر این پروژه که بره اونو بررسی کنه

ولی در کل حرکت خیلی جالبی از دوستان هست و امیدوارم پایه گذار همچین حرکات گروهی باشید و خدا پشت و پناهتون باشه

اگر هم کمکی از دست ما بر می یومد سعی می کنیم در خدمت باشیم

یا حق

دوستان هر موقع آماده شد وارد كردن آن به سيستم اداري با ما حرفهاي شما درست است درك مي كنم ولي من موانع را برايتان هموار مي كنم دوستان نگران نباشيد

سلام دوستان سیستم دانشګاهی خوبه ولی باید اول یو ام ال رو رسم کنید به نظر من چون کار خیلی بزرګ خواهد بود و وقتی جلو تر می ریم این مشخص تر خواهد شد داشتن یو ام ال از دیتا بیس و کلاس ها از واجباته .

ببینید ما برای اینکه بتونیم مشکلات رو شناسایی بکنیم اول باید خوده هدف رو خوب بشناسیم برای اینکه هدف رو خوب بشناسیم باید یه نقشه و یا ماکت از اون داشته باشیم . چیزی که حکم ماکت رو داره در نرم افزار یه اینترفس کامل و حامع از نرم افزاره ږ

برای اینکه کار راحت تر پیش بره پیشنهاد می کنم اول اینترفیس رو رسم کنید تا ببینیم چه نیازهایی داریم تا براشون کلاس یا فانکشن و یا دیتا بیس طراحی و پیاده سازی کردن ساده تر بشه ږ

تا زمانی که اینترفیس رو هم نداشته باشیم رسم یو ام ال به صلاح نیست داشتن یه اینترفیس خوب و حساب شده یعنی اینکه ما برای همه بخش ها می تونیم با ازادی فکر و بدون اینکه چیزی فراموش بشه تابع و کلاس های مربوطه رو تهیه کنیم

حالا این اینترفیس رو از روی سیستم ها و سامانه های دیګر بر داریم یا اینکه خودمون بکشیم فرقی نمی کنه ولی اولین قدم به نظر من باید اینترفیس باشه

موفق باشید

اگر اینترفیس مشخص بشه استارت کار رو میزنم .. فکر میکنم دوستانی که به یک سیستم دانشگاهی دسترسی داشته باشند بهتر بتونن اینترفیس رو رسم کنن و طبق همون کار رو شروع میکنم

به هر حال این تاپیک به نتیجه خواهد رسید شک نکنید

دوستان می تونند ویژگی های مختلف سیستم های دانشگاهی رو اینجا شرح بدهند تا کلیت موضوع بیشتر باز بشه و نتیجه ی بهتری حاصل بشه و طراحی بر اساس اون ویژگی ها اجرا بشه.

من پروژه رو خیلی وقته شروع کردم .. با دانشگاهمون دارم یک قرار داد تنظیم میکنم . البته کمی با چیزی میگید متفاوته ... انشالله وفتی تمام شد نسخه آمادش رو به نمایش میذارم . گرافیک با یک تیم گرافیکی معتبر بود و سیستم هم یک کار مشترک هست ... کار خیلی قشنگی شده ... تمیز و روی اصول.

من پروژه رو خیلی وقته شروع کردم .. با دانشگاهمون دارم یک قرار داد تنظیم میکنم . البته کمی با چیزی میگید متفاوته ... انشالله وفتی تمام شد نسخه آمادش رو به نمایش میذارم . گرافیک با یک تیم گرافیکی معتبر بود و سیستم هم یک کار مشترک هست ... کار خیلی قشنگی شده ... تمیز و روی اصول.

خب وقتی داره تموم میشه چرا میگی که بیاید همکاری کنیم؟؟؟؟:21::21:

سلام

من موافقم بايد اصولي پياده سازي بشه

براي پياده سازي يه سيستم جامع مثل دانشگاه بايد از اصول مهندسي نرم افزار استفاده بشه ، تا احتمال خطا كمتر بشه

يكي از بهترين نرم افزار هاي مهندسي نرم افزار رشنال رز ورژن جديدش هست(من 3 ساله كه دارم با اين نرم افزار كار مي كنم)

ترسيم نيازمندي هاي

ترسيم دياگرامها

ترسيم كلاسها

و ....

+ استفاده از تكنيك هاي مهندسي نرم افزار (الگو برداري از سيستم هاي موجود ،* تعيين نواقص ،* كمبودها و...)

يه توضيح مختصر بود

احتمالا 99% مهندسين از اين موضوع اطلاع داشتن

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری