akbari

در مورد فتوشاپ سوال دارید بپرسید!

89 پست در این موضوع

با سلام و تبریک عید سعید فطر خدمت همه دوستان عضو انجمن:

به مناسبت عید سعید فطر می خوام در ضمینه فتوشاپ به دوستان کمک کنم.

لذا هر یک از دوستان اگر سوالی در مورد فتوشاپ دارند در این تاپیک بپرسند و تا در مشکلتان به شما کمک کنم.

امروز تا ساعت 4 اگر سوالی بود پاسخ می دهم و ساعت 4 به بعد رو شب یا فردا انشاءالله...

دوستان تا دوشنبه می توانند مشکلات خود را مطرح کنند!

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

با سلام وتبریک عید فطر

من چند تا سوال دارم که یکی یکی خدمتتون عرض میکنم

1-من یک عکس کاتالوگ را با 300 اسکن کردم واندازه آن حدود 1400 در 980 وحجم آن 380 هست حالا در فوتوشاپ آن را در

save for web

حجم آن را کم میکنم حالا عکسها روی کاتالوگ خوبه اما نوشته های اون محو میشه

لطفا بفرمائید که چه جوری حجم عکس هائی که با نوسته هیتند کم کنم که نوشته ها هم خوانده شوند

2-یک لوگو 300در 300 را میخواهم به به 32 در 32 تبدیل کنم اما کاملا محو و مات میشود لطفا بفر مائید چه کنم

3-در بعضی از سایتها عکسهایی هست که بسیار با کیفیت هستند و با حجم کم. آنها را چه جوری یا با چه برنامه هایی اینقدر با کیفیت و حجم پایین میسازند یا تبدیل می کنند

4- در یک لایه 600در 600 فونتی رامینویسم اما وقتی آن را کوچک میکنم ان فونت خیلی بی کیفیت و محو میشود لطفا بفرمائید که راه حل چیست

ممنون و متشکر

من یک عکس کاتالوگ را با 300 اسکن کردم واندازه آن حدود 1400 در 980 وحجم آن 380 هست حالا در فوتوشاپ آن را در

save for web

برای درج در وب ،نیازی به رزولوشن 300 نیست و 72 کافی و مناسبه. حالا که با 300 اسکن کردید، برید به منوی image و image size و ابتدا dpi تصویر رو کم کنید. بعد Save for web کنید. اگه باز هم نوشته ها خوانا نیست، موقع save for web بجای low در تنظیمات jpeg، میتونید high و بالاتر رو هم انتخاب کنید

یک لوگو 300در 300 را میخواهم به به 32 در 32 تبدیل کنم اما کاملا محو و مات میشود لطفا بفر مائید چه کنم

برای تبدیل های اینطوری بجای image size کردن تصویر مادر، اول یه فایل جدید با ابعاد 32 در 32 بسازید. بعد فایل اصلی رو بکشید بندازید داخل این فایل جدیده. و با ctrl+T کوچیکش کنید. (dpi فایل مقصد اگه برای وب هست باید 72 باشه)

3-در بعضی از سایتها عکسهایی هست که بسیار با کیفیت هستند و با حجم کم. آنها را چه جوری یا با چه برنامه هایی اینقدر با کیفیت و حجم پایین میسازند یا تبدیل می کنند

برنامه های image optimiser زیادی وجود دارن ولی اگه شما با همین فتوشاپ قدرتمند خودمون صحیح کار کنید، میتونید خروجی های وب استاندارد و با کیفیت و حجم مناسب بگیرید. یه سری اصول اولیه در مورد فرمت های وب هست که باید بهشون واقف باشید.

4- در یک لایه 600در 600 فونتی رامینویسم اما وقتی آن را کوچک میکنم ان فونت خیلی بی کیفیت و محو میشود لطفا بفرمائید که راه حل چیست

در مورد کوچیک و بزرگ کردن تصاویر چند تا نکته مهم رو بخاطر بسپارید:

1- برای وب فونت باید حتما در حالت sharp یا crisp باشه حالت smooth فقط برای چاپ مناسبه

2- رزولوشن مناسب وب 72 پیکسل در اینچ هست.

3- وقتی تصویری رو در فتوشاپ resize میکنید، ابزار ذره بین رو با کلید z انتخاب کنید . بعد روی تصویرتون راست کلیک کنید و Actual pixels رو بزنید. این گزینه نمایش واقعی تصویر رو به شما میده. منظورم در ابعاد واقعی که رویت میکنید.

سلام خسته نباشید.

برای طراحی قالب با فتوشاپ چند نکته مهم بفرمایید.

چجوری با فتوشاپ قالب رو برش بدم و خروجی مناسب جهت داشتن موقعیت ماژول ایجاد کنم.

چه افزونه هایی برای فتوشاپ، جهت طراحی و برش و خروجی گرفتن قالب استفاده کنم.

ممنون

مهم ترین نکته برای طراحی قالب رعایت استاندارد رایج رزولوشن هست که علیرغم واید شدن صفحه نمایش ها ،همچنان بر مبنای 1024x768 قرار داره. (که البته عرض مهمه ،چون ارتفاع هر چی باشه، اسکرول عمودی ایجاد میشه. ). عرض استاندارد با حذف فضای لازم برای اسکرولها و اجزای مرورگرهای مختلف ، 960 پیکسل هست. با این عرض، صفحه وب شما در رزولوشن 1024x768 اسکرول افقی نمیخوره.

دومین مورد رعایت dpi مناسب نمایش در مانیتور هست که عدد 72 رو باید انتخاب کنید

نکته سوم mode رنگی فایل شما باید RGB باشه و از رنگ های web safe استفاده کنید.

برای برش زدن (فکر کنم منظورتون اسلایس کردن اجزای قالب برای شروع تبدیل به html بود) ،از ابزار slice فتوشاپ استفاده کنید.

ارسال شده در (ویرایش شده)

با سلام وتبریک عید فطر

من چند تا سوال دارم که یکی یکی خدمتتون عرض میکنم

1-من یک عکس کاتالوگ را با 300 اسکن کردم واندازه آن حدود 1400 در 980 وحجم آن 380 هست حالا در فوتوشاپ آن را در

save for web

حجم آن را کم میکنم حالا عکسها روی کاتالوگ خوبه اما نوشته های اون محو میشه

لطفا بفرمائید که چه جوری حجم عکس هائی که با نوسته هیتند کم کنم که نوشته ها هم خوانده شوند

2-یک لوگو 300در 300 را میخواهم به به 32 در 32 تبدیل کنم اما کاملا محو و مات میشود لطفا بفر مائید چه کنم

ممنون و متشکر

1- save for web تعداد رنگ ها را کاهش می دهد که حجمش پایین میاد

اما شما به این لینک بروید و با این برنامه بدون افت کیفیت حجم عکس رو بیارید پایین.

2- کیفیت عکس 300 در 300 بالا ست یا نه؟ منظور این است که لوگو باید به اندازه کافی واضح باشد. احتمالا مشکل شما این است که وضوح 300 در 300 پایین است.

3. در مورد با کیفیت بودن عکس، خود عکس باید با کیفیت باشد، تا در رزولیشن ها پایین تر و حجم کمتر با کیفیت دیده شود.

4- دوست عزیز همه سوالات در کل یه شکله و مشکلت تو همه سوالات رزولیشنه که از منوی image گزینه ی image siza رو انتخاب کنید و گزینه resolution دیده میشود. در آنجا دقت داشته باشد که واحد اندازه گیری رزولیشن pixel/inch باشه.

درضمن خانم ملکی هم به نکته های درستی اشاره کرده اند

موفق باشید

ویرایش شده در توسط akbari
یادم رفت لینک رو بزارم

سلام ببخشید من یه سوال اورژانسی دارم! میخوام یه بنر طراحی کنم که یه گوشه ش یه نوار مشکی بعنوان ترحیم بذارم اما نمیدونم چطوری.میشه لطفا کمکم کنین؟؟؟؟؟؟؟ ممنون میشم از لطفتون

یکی دیگه اینکه اگه امکانش باشه لطفا شرایط عمومی برا درست کردن بنر استند (90*200) باکیفیت رو بگین مثل رزولیشن و پیکسل و... خیلی خیلی ممنون

شما یا خودت باید یه روبان یا نوار مشکی واسه گوشه ی بنرت درست کنی یا از این طرح های لایه باز psd که تو اینترنت هست استفاده کن یعنی کپی کن،رزولیشن استاندارد هم واسه وب 72 هستش، پیکسل هم که خودتون دارین میگین 90*200 میخواین!

میشه بگین چطوری درست کنم؟؟؟:33::ds6a5d: ببخشید فقط یه اشاره بکنین میفهمم! راستش خییییییلی وقته بافتوشاپ کارنکردم و البته بصورت تکنیکی هم یادنگرفتم براهمون...

خوب باید یک مستطیل با فتوشاپ در لایه ای جدید درست کنید و کلید های cntr+t رو همزمان باهم بزنید و کمی مستطیل رو بچرخونید و بببرید به گوشه و متنتون رو هم روش بنویسید و بچرخونید

برای بنر استندی هم که گفتین بنر های سایت رو منظورتون هست های بنر های شهری(اونایی که چاپ میشن).اگر وب منظورتون هست که همون طور که افشین عزیز گفتن هست اگر هم بنر شهری و چاپی هست اندازه رو به سانتی متر در اندازه حقیقی بدین و رزولیشن رو روی 72 ست کنین و همچنین مدل رنگ رو روی از RGB به CMYK تغییر بدین چون اکثر دستگاه های چاپ از این فرمت رنگ استفاده میکنن و چهار رنگ هستن

موفق باشین

خیلی خیلی ممنونم از لطف و کمک و راهنماییتون. درست کردم خیلی خوب شد. وااااااقعا دستتون دردنکنه

ببخشیییییییییییداااااا.... پرروئیه...ولی.... میییییییشه اگه امکانش بود... راجب طرز استفاده از طرحای لایه باز هم یه مختصر درحد یکی دو خط توضیح بدییییین؟؟؟؟؟:dadad4:gift

ببین طرح لایه باز پسوندش psd هستش، یعنی وقتی تو فتوشاپ بازش میکنی همه ی لایه ها جدا از هم هستند و تو میتونی تغییرات دلخواه خودت رو اعمال کنی مثلا یه هدر یا کارت ویزیت psd دانلود میکنی از اینترنت بعد تو فتوشاپ بازش میکنی و رنگها رو عوض میکنی فونتها رو عوض میکنی و خلاصه دستت تو همه کاری بازه

درود

دوستان من تازه کارم و در قسمت مونتاژ عکس به 2 مشکل بر خوردم که با عکس در ادامه توضیح میدم امیدوارم شما اساتید بتونید راهنمایی کنید

attachment-235744d1352456160-ps1.jpg

در این عکس من میخوام تصویر بدون بک گراند رو بردارم و روی عکس دیگه بزارم ولی وقتی با مجیک تولز روش کلیلک میکنم و بعد move میدم به این صورت در میاد

---------------------------------------------------------------------------------------------------

در این عکس هم میخوام نورپردازی کنم ولی میخوام شکل اون دایره شبیه به ماه بشه یعنی پرتو نور نداشته باشه باید چکار کنم؟

attachment-235745d1352456360-ps2.jpg

attachment-235746d1352456362-ps3.jpg

سلام عزیز میشه یه کرک خوب از فتوشاپ cs6 قرار بدی که نه بخش 3d رو غیر فعال کنه و نه پسوند های سیو رو کم و کنه و ...

یعنی فتوشاپ رو بدون نقصی و کم کاستی مثل نسخه خریداری در اختیار آدم بذاره ؟

سلام عزیز میشه یه کرک خوب از فتوشاپ cs6 قرار بدی که نه بخش 3d رو غیر فعال کنه و نه پسوند های سیو رو کم و کنه و ...

یعنی فتوشاپ رو بدون نقصی و کم کاستی مثل نسخه خریداری در اختیار آدم بذاره ؟

سلام با کرک این مشکل ها حل نمیشه برای استفاده از 3D و انیمیشن ها باید از نسخه Extended استفاده کنید.

سلام با کرک این مشکل ها حل نمیشه برای استفاده از 3D و انیمیشن ها باید از نسخه Extended استفاده کنید.

اون که 100 % حرفت درسته من هم از همین نسخه استفاده میکنم

ولی جالبش اینجاست که اگه شما از کرک های مختلفی روی فوتوشاپتون استفاده کنید متوجه میشید که هردفعه یه بخشی از فوتوشاپ تون از دور خارج میشه

با سلام خدمت آقای اکبری

من مدت زیادی هست که با فتوشاپ کار نکردم ولی الان تصمیم دارم که به صورت حرفه ای کار با فتوشاپ رو برای طراحی های وبم شروع کنم.به نظر شما بهتره که چه بخش هایی از فتوشاپ رو مطالعه کنم و بیشتر تمرکز روی چه چیزی داشته باشم برای رسیدن به هدفم.درضمن شما در نظر بگیرید که هیچ چیز از فتوشاپ نمیدونم.

درضمن نرم افزار فتوشاپم ندارم لطف کنید راهنمایی بفرمایید که بهتره از کدوم نسخش استفاده کنم و اگه لینک دانلودی براش میشناسید معرفی کنید

باتشکر

sallam man photoshop cs6 extended ro nasb kardm vali 3d gire falale chika konm k faal bshe ?:auau: window ham avaz kardm dobare nasb kardm nashod

ویرایش شده در توسط میلادی

من cs6 استفاده میکنم و فارسی نیست و در تایپ فارسی با مشکل مواجه میشم. چطوری فارسیش کنم؟

ویرایش شده در توسط mortaza_max

sallam man photoshop cs6 extended ro nasb kardm vali 3d gire falale chika konm k faal bshe ?:auau: window ham avaz kardm dobare nasb kardm nashod

سلام

ورود شما را تبریک عرض میکنم

یکی از قوانین سایت استفاده از فونت فارسی است . لطفا رعایت نمایید

سلام من فتوشاپ cs6 extended رو نصب کردم ولی بخش 3dغیره فعاله چیکار باید بکنم فعال شه خیلی بهش نیاز دارم

سلام من یه هدر درست کردم PNG هست تو فتوشاپ موقع سیو کردنم save for web انجام دادم حجمش شده 463 کیلوبایت این سایت رو سنگین کرده باین حجمشو بیارم پایین.:bala:

کسی هست بدونه این هدر منو بدون افت کیفیت چطور میشه آورد پایین ؟

ویرایش شده در توسط Vahid Taheri

سلام من یه هدر درست کردم PNG هست تو فتوشاپ موقع سیو کردنم save for web انجام دادم حجمش شده 463 کیلوبایت این سایت رو سنگین کرده باین حجمشو بیارم پایین.:bala:

کسی هست بدونه این هدر منو بدون افت کیفیت چطور میشه آورد پایین ؟

خوب شما بهتره jpeg سیو کنید. با گزینه ی quality حجمش رو تا 25 کیلوبایت هم میشه اورد اون هم بدون کیفیت.

بفرمایید:

do.php?thmbf=joomlaforum.ir_13762864261.jpg

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری