battle69

اضافه کردن فیلد جدید به k2

21 پست در این موضوع

سلام دوستان.

در k2 وقتی میخوایم مطلب جدید منتشر کنیم یک فیلد دیگه یعنی در واقع به عنوان تیتر دوم مطلب میخوام اضافه کنم.

با ویرایش کدها الان یک باکس جدید در کنار سایر باکس*ها با عنوان دلخواهم قرار دادم.

در دیتابیس در جدول مربوطه (jos_k2_items) هم فیلد جدیدی اضافه کردم. مقدارش هم الان null هست.

چه طوری باید به K2 معرفی کنم که این فیلد جدید که در دیتابیس ساختم و باکسش هم الان در صفحه افزودن مطلب وجود داره مطالبی که در اون باکس ذخیره میشه در اون فیلد جدید دیتابیس قرار بگیره؟؟

چون الان بعد از ذخیره مطلب هیچ اتفاقی نمی*افته. یعنی محتویات اون باکس جدید که اضافه کردم ذخیره نمیشه.

لطفا راهنمایی کنید. ممنون

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

ارسال شده در (ویرایش شده)

دوست عزیز با k2 نمی دونم ولی برای com_content جوملا می تونی از این آموزش استفاده کنی ، زیاد هم سخت نیست

http://www.prodevtips.com/2009/08/06/adding-custom-columns-to-joomla-articles/

البته فکر کنم خودتون هم از این آموزش استفاده کرده باشین ؟؟

به اینا هم یه نگاهی بنداز :

http://forum.joomla.org/viewtopic.php?p=2647626

http://stackoverflow.com/questions/3861498/how-to-display-extra-fields-in-article-with-k2

https://www.google.com/#sclient=psy-ab&hl=en&biw=1280&bih=904&source=hp&q=add+custum+field+to+k2+articles&pbx=1&oq=add+custum+field+to+k2+articles&aq=f&aqi=q-w2&aql=1&gs_sm=e&gs_upl=681l4845l1l5034l10l9l0l0l0l1l1355l8379l6-1.6l7l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.,cf.osb&fp=b51692884319164b

ویرایش شده در توسط amin.poorsaeed

با سلام،

مگه خود k2، فیلدهای سفارشی نداره که شما می خواهید دستی این کار رو انجام بدید؟

دوست عزیز با k2 نمی دونم ولی برای com_content جوملا می تونی از این آموزش استفاده کنی ، زیاد هم سخت نیست

http://www.prodevtips.com/2009/08/06/adding-custom-columns-to-joomla-articles/

البته فکر کنم خودتون هم از این آموزش استفاده کرده باشین ؟؟

به اینا هم یه نگاهی بنداز :

http://forum.joomla.org/viewtopic.php?p=2647626

http://stackoverflow.com/questions/3861498/how-to-display-extra-fields-in-article-with-k2

https://www.google.com/#sclient=psy-ab&hl=en&biw=1280&bih=904&source=hp&q=add+custum+field+to+k2+articles&pbx=1&oq=add+custum+field+to+k2+articles&aq=f&aqi=q-w2&aql=1&gs_sm=e&gs_upl=681l4845l1l5034l10l9l0l0l0l1l1355l8379l6-1.6l7l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.,cf.osb&fp=b51692884319164b

سلام. ممنون. لینک*هایی که فرستادید رو بررسی میکنم مشکلی بود میگم.

نه خودم تا این مرحله از آموزش خاصی استفاده نکردم!

با سلام،

مگه خود k2، فیلدهای سفارشی نداره که شما می خواهید دستی این کار رو انجام بدید؟

سلام. تا جاییکه من میدونم فیلدهای سفارشی رو میشه برای هر مجموعه به صورت جدا تعریف کرد. درست میگم؟

این فیلد جدید که میخوام اضافه کنم به تمام مطالب سایتم مربوط میشه و برای همه مجموعه هام به یک شکل هست. مجموعه هام هم زیاده. نمیخوام برای هر کدوم جداگانه تعریف کنم

من لینکهایی که آقای پورسعید زحمت کشیدند رو بررسی کردم.

متاسفانه مشکلم هنوز باقیه.

یعنی نمیدونم چی کار کنم تا فیلد جدیدی که در K2 ایجاد کردم محتویاتش در فیلد جدیدی که در دیتابیس ساختم ذخیره شه. یعنی این دو تا رو چه جوری به هم لینک بدم؟

در خود جوملا ظاهرا از این طریقه:

to libraries/joomla/database/table/content.php

Add

$form->set('article_image', $row->article_image);

سلام. تا جاییکه من میدونم فیلدهای سفارشی رو میشه برای هر مجموعه به صورت جدا تعریف کرد. درست میگم؟

این فیلد جدید که میخوام اضافه کنم به تمام مطالب سایتم مربوط میشه و برای همه مجموعه هام به یک شکل هست. مجموعه هام هم زیاده. نمیخوام برای هر کدوم جداگانه تعریف کنم

خوب وقتی خود k2 این امکان رو داشته باشه، دست کاری کردن و هکش کار درستی نیست. چون یادتون نگه دارید که وقتی این افزونه نسخه جدیدش بیاد، می تونه همه معادلات شما رو به هم بریزه!

در نهایت اگه خیلی مجموعه هاتون زیاد باشه می تونین با طراحی یک یا چند query متناسب در mysql این عمل رو راحت تر انجام بدید.

پیروز باشید

خوب وقتی خود k2 این امکان رو داشته باشه، دست کاری کردن و هکش کار درستی نیست. چون یادتون نگه دارید که وقتی این افزونه نسخه جدیدش بیاد، می تونه همه معادلات شما رو به هم بریزه!

در نهایت اگه خیلی مجموعه هاتون زیاد باشه می تونین با طراحی یک یا چند query متناسب در mysql این عمل رو راحت تر انجام بدید.

پیروز باشید

درسته.

حالا کاریه که شده! چون 90 درصد کار رو انجام دادم و فقط لینک این فیلد به db مونده.

جهت آپدیت k2 هم حواسم به این مسئله خواهد بود.

خودم هم کنجکاو شدم که ببینم چه طوری میشه این فیلد رو به دیتابیس لینک داد.

اگه در این زمینه میتونید لطفا بیشتر راهنمایی کنید.

ممنونم

الان از طریق دیتابیس و فیلد جدیدی که ساختم وقتی مطلبی قرار میدم و از طریق خود دیتابیس ذخیره میکنم با توجه به تنظیماتی که کردم در سایت اون مطلب نشون داده میشه.

ولی وقتی از ادمین جوملا میام مطلب رو ویرایش کنم و ذخیره کنم تغییری انجام نمیشه. (البته اون متنی که از طریق دیتابیس وارد کرده بودم رو در ادمین جوملا میبینم و وقتی تغییرش میدم هیچ تغییری نمیکنه و همون قبلی میمونه)

باشه battle69

حالا که این قدر راغب هستید بدونید، دانلود می کنم و دقیقا بهتون میگم.

شکیبا باشید ...

سلام،

مدل خیلی حجیمی داره.

من دقیقا فیلد جدیدی اضافه نکردم تا ببینم قضیه ای که نوشتم درسته یا نه. ولی از اونجا که از JTable استفاده کرده بود، این کار رو انجام بدید ببینید نتیجه چی میشه:

اسم فیلد جدیدتون رو به شکل متغیر در ابتدای فایل JOOMLA/administrator/components/com_k2/tables/k2item.php اونجایی که متغیرها به شکل Null تعریف شده اند، اضافه کنید.

مثلا اگه اسم فیلد شما example باشه، این کد رو به ادامه اضافه کنید:

var $example = null;

اگه نشد بگید تا باز چک کنم.

پیروز باشید

خیلی ممنونم. این کار رو قبلا انجام داده بودم. هنوز هم این قسمت در کدهای اصلیم وجود داره.

ولی هنوز مشکل هست

خیلی ممنونم. این کار رو قبلا انجام داده بودم. هنوز هم این قسمت در کدهای اصلیم وجود داره.

ولی هنوز مشکل هست

خوب دوست عزیزم،

یه راه حل دو مرحله ای برات آماده کردم:

1) یک فیلد به item.xml اضافه کن. من اسمشو example گذاشتم.

2) برو به همون فایلی که گفتم متد زیر رو اضافه کن:

function store()
  {
	parent::store();
	if($this->_db->insertid())
		$last_id = $this->_db->insertid();
	else
		$last_id = JRequest::getVar('id');
	$data = JRequest::getVar('params', array(), 'post', 'array'); 

$query = "UPDATE `#__k2_items` SET `example` = '{$data['example']}' WHERE `id` =".$last_id;

$this->_db->setQuery( (string)$query );
	if (!$this->_db->query()) {
		$this->setError($this->_db->getErrorMsg());
		return false;
	}		
}

پیروز باشید

خوب دوست عزیزم،

یه راه حل دو مرحله ای برات آماده کردم:

1) یک فیلد به item.xml اضافه کن. من اسمشو example گذاشتم.

2) برو به همون فایلی که گفتم متد زیر رو اضافه کن:

function store()
  {
	parent::store();
	if($this->_db->insertid())
		$last_id = $this->_db->insertid();
	else
		$last_id = JRequest::getVar('id');
	$data = JRequest::getVar('params', array(), 'post', 'array'); 

$query = "UPDATE `#__k2_items` SET `example` = '{$data['example']}' WHERE `id` =".$last_id;

$this->_db->setQuery( (string)$query );
	if (!$this->_db->query()) {
		$this->setError($this->_db->getErrorMsg());
		return false;
	}		
}

پیروز باشید

خوب خیلی ممنون. ولی متأسفانه هنوز جواب نداده.

اول در فایل administrator/components/com_k2/models/item.xml کد زیر رو قرار دادم:

<param name="example" type="list" default="" label="example" description="">
   </param>

و بعد این function store که شما گفتید رو عینا در انتهای فایل administrator/components/com_k2/tables/k2item.php قرار دادم. و فقط جای example همون نامی که خودم در نظر گرفته بودم رو قرار دادم

سلام،

ببین عزیزم، من فایل ها ی بخش مدیریت رو برات آپ کردم. پارامتری که نوشتی درست نبود. وقتی ثبت می خوای کنی برگه های بغل رو بررسی کن. توش example مشخصه.

یا علی

آقا ممنون. بالاخره جواب داد.

اما تا اون چیزی که من میخوام هنوز یه ذره فاصله داره.

یعنی الان طبق همون چیزی که خودتون گفتید در اون برگه های بغل یعنی قسمت پارامترها اومده و وقتی فیلد مربوطه رو پر میکنم در سایت هم نشون میده.

من در کنار سایر باکسهای اصلی افزودن مطلب یعنی مثلا عنوان، نام مستعار، منتشر شده ... یک textbox جدید اضافه کردم که میخوام مطلب مورد نظر در این باکس قرار بگیره.

الان از اون برگه های کنار که فیلد example رو پر میکنم و مطلب رو ثبت میکنم در این لینک باکس جدید هم که ایجاد کردم وقتی دوباره ویرایش مطلب رو میزنم، محتوای باکس به طور صحیح وجود داره.

من میخوام مستقیم در همین باکسی که ایجاد کردم بتونم مطلب example رو ویرایش و یا اضافه کنم. چی کار باید بکنم؟

خیلی ممنونم

آقا یه مطلب دیگه.

وقتی function store که شما زحمت کشیدید رو قرار میدم دکمه "اجرا" از کار می افته.

یعنی منظورم همون گزینه ای هست که وقتی میزنیم تغییرات مطلب رو ذخیره میکنه ولی از مطلب خارج نمیشه.

الان وقتی اجرا رو میزنم، تغییرات اعمال میشه ولی از مطلب خارج میشه و میره به صفحه مدیریت مطالب.

ولی وقتی function store رو حذف کنم درست میشه.

ببینید اون مطلبی که من به شما گفتم یه راه دررو بود.

اگه واقعا می خواهید یه نتیجه ای که می خواین برسین.

یا اون رو توی گروه توسعه دهندگان سوال کنید:

http://groups.google.com/group/joomla-dev-general

یا توی فروم اصلی خود k2.

پیروز باشید

ببینید اون مطلبی که من به شما گفتم یه راه دررو بود.

اگه واقعا می خواهید یه نتیجه ای که می خواین برسین.

یا اون رو توی گروه توسعه دهندگان سوال کنید:

http://groups.google.com/group/joomla-dev-general

یا توی فروم اصلی خود k2.

پیروز باشید

چشم. ممنون. تا همین جا هم خیلی کمک کردید. متشکرم

با سلام

روش دومی که بهتون گفتم مربوط به پارامترهای کامپوننت بود. دلیل این که به همون صفحه موقع apply برنمی گشت این بود که یه return true; که برای تصدیق هست در انتها فراموش کرده بودم براش تعبیه کنم.

ولی جالب این که متوجه شدم همون شیوه ی اول برای این جواب میده. فایل های مدیریت رو براتون ضمیمه کردم.

پیروز باشید

با سلام

روش دومی که بهتون گفتم مربوط به پارامترهای کامپوننت بود. دلیل این که به همون صفحه موقع apply برنمی گشت این بود که یه return true; که برای تصدیق هست در انتها فراموش کرده بودم براش تعبیه کنم.

ولی جالب این که متوجه شدم همون شیوه ی اول برای این جواب میده. فایل های مدیریت رو براتون ضمیمه کردم.

پیروز باشید

سلام. خیلی ممنونم. بالاخره الحمدلله حل شد. خیلی زحمت کشیدید

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری