bestboy7

همه چیز درباره گوگل آنالیز، ثبت نام در گوگل، بالا بردن رنک

10 پست در این موضوع

سلام به اساتید جوملا

من تو فروم خیلی جستجو کردم اما بصورت تکه پاره و پخش و پلا چیزایی در رابطه با ثبت در موتور جستجوگر گوگل پیدا کردم آخرشم بصورت مرتب و گام بگام نفهمیدم چی لازمه و چی ضرورتی نداره. گفتم کاش یه تاپیک مجزا مخصوص این موضوع زده بشه که گام به گام به کاربر بگه از بعد از اینکه سایت کامل شد و آپلود شد باید چیکار کرد تا یه دستور عمل واضح و روشن داشته باشیم توی فروم.

مثلا ثبت در سایت که از فلان لینک انجام میشه توی یه تاپیک دیدم بهمراه توضیح یه جای دیگه پلاگین گوگل آنالیز دیدم که نفهمیدم این جدای از اون ثبت نام و درج کد گوگل در قالب هست یا در راستای اون و مکمل اون. در کل یکی بیاد از ابتدا با توضیحات دقیق و آموزشهای لازم نجات بده. بعدشم واسه اینکه این تاپیک مرجع این اقدام بعد از آپلود سایت بشه مدیر محترم این پیام من رو پرپرش کنه تا همچین جامع بشه تاپیک.

پس فرض بر اینه تا اینجا سایتمون رو زدیم و آپلود کردیم: به عنوان شروع سوال میکنم در این مرحله گوگل سایت ما رو نداره؟ یعنی حتی اگه اسم و پسوند سایت رو هم بزنیم نمیاد؟

یا علی شروع کنید

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

ارسال شده در (ویرایش شده)

شروع میکنیم :

قسمت اول : (ساده ترین روش معرفی سایت به گوگل)

ابتدا یک اکانت جی میل بسازید و اگر دارید وارد شوید (جی میل)

بعد از اینکه وارد شدید برید به این آدرس » google.com/webmaster

سپس روی دکمه "Sign in to Webmaster Tools" کلیک کنید.

بعد از اینکه وارد داشبورد شدید (اصطلاح فضای کاربری گوگل وبمستر) روی دکمه قرمز رنگی که نوشته ADD A SITE کلیک کن.

در پنجره ای که پاپ آپ باز شده آدرس سایتت رو بزن و روی Continue کلیک کن

در مرحله بعد ازت میخواد که Verify your ownership of http://yoursite.com سایتت رو تایید کنی براشون یا بدونند که سایت واقعی هستش و وجود داره یا نه...

هر چند روش اول رو پیشنهاد میده اما برای اینکه به مشکل برنخوری روی این روش " Alternate methods" کیلک کن و از روش های در اختیار قرار داده شده روی HTML file upload کیلک کن

مهمترین کار همینجاست که باید فایلی رو که میگه دانلود کنی و در root هاستت بزاری و روی دکمه Verify کلیک کنی

اون هم به این شکل که در مرحله شماره یک که Download this HTML verification file هستش روی دانلود فلان فایل کلیک کن و فایل رو ذخیره کن.

در مرحله دوم بعد از اینکه فایل رو روی هاستت قرار دادی روی Confirm successful upload by visiting http://yoursite.com/google6408bc23f029c4ed.html in your browser کلیک کن

در نهایت هم بعد از همه این کارها روی دکمه قرمز پایین که نوشته VERIFY کلیک کن و کار تمومه

حالا واسا تا ایندکس کردنت شروع بشه و گوگل تو رو هم بشناسه:yeah:

اما این فقط یک مرحله از کارهایی هستش که در اصطلاح بهش سئو می گن و بعد از این رو پیشنهاد میکنم از تا پیک تیم سئو دیدن کنی.

منبع : انجمن جوملای ایران

نویسنده : محمدرضا یوسفی

ویرایش شده در توسط Mohammad Yousefi

بسیار عالی و مفید.

حالا در مورد اون پلاگین گوگل آنالیز چی؟ اون دقیقا این وسط کارش چیه و کی باید ازش استفاده (یا نصب) کنیم و آیا آموزش خاصی داره؟

(اون قسمت سئو و بهبود سئو در راستای بالابردن رنک که تاپیک مخصوص داره هیچی)

پلاگین انالیتیک برای راحتی کار هست .. شما بجای کپی کردن فایلی که گوگل بهتون میده روی هاست میتونید پلاگین رو نصب کنید و کد مخصوصی که گوگل میده در تنظیمات پلاگین درج کنید

هر دو کار مشابه هست و تفاوتی با هم نمیکنه

پلاگین انالیتیک برای راحتی کار هست .. شما بجای کپی کردن فایلی که گوگل بهتون میده روی هاست میتونید پلاگین رو نصب کنید و کد مخصوصی که گوگل میده در تنظیمات پلاگین درج کنید

آهان بسیار عالی حالا حل شد. یه سوال: از اونجایی که این پلاگین بهر حال نصب میخواد و هم فضایی میگیره هم توی دیتابیس اضافه میشه و .... آیا نصب اون نسبت به کپی فایلی که گوگل میده توی هاست آیا بصرفه هست پلاگین نصب کنیم؟(هرچی افزونه کمتر نصب کنیم بهتره) یا اصلا میشه نصب کرد کد رو داد، verify بگیریم بعد پاک کنیم پلاگین رو؟؟

سلام دوستان

من قبلا سایتی داشتم که در گوگل add کرده بودم.پاکش کردم الان بعد 10 روز سایت جدید رو آپ کردم داخل هاست اما گوگل همون مطالب قدیمی رو ایندکس می کنه

نظر شما چیه؟

سلام دوستان

من قبلا سایتی داشتم که در گوگل add کرده بودم.پاکش کردم الان بعد 10 روز سایت جدید رو آپ کردم داخل هاست اما گوگل همون مطالب قدیمی رو ایندکس می کنه

نظر شما چیه؟

طبیعی هست. باید کمی بگذره تا لینک ها تغییر کنند. گاهی اوقات تا 3ماه هم طول میکشه ولی اگر همه کارهای سئو شامل نقشه سایت و ... رو انجام بدین زودتر درست میشه

سلام

من تمامی مراحل ثبت نام وکپی کد در هد سایت قرار دادنش بی تگ body رو انجام دادم ولی با گذشت بیست روز اطلاعاتی دریافت نمیکنم چطور میشه فهمید گوگل آنالاتیک کد رو تایید کرده یا نه در ضمن محل صحیح قرار گرفتن کد کجاس؟

سپاس

می تونید کد را قبل از بسته شدن تگ <head> نیز قرار دهید.

رنک الکسا سایت چنده؟

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری