bestboy7

چند سوال فنی

5 پست در این موضوع

سلام دوستان

توی مقاله ای که یکی از دوستان توی فروم گذاشته بود در مورد روشهای افزایش سرعت، خوندم که برای اعمال یکسری تغییرات بمنظور افزایش سرعت سایت لازم هست دو ماژول mod_expires.so و mod_headers.so برروی آپاچی سرور نصب باشه. البته توی اون مقاله روش دیگه ای هم اشاره شده بود که کدی رو توی htaccess وارد میکردیم. سوال من اینه:

1- در کل وجود این دو ماژول خیلی ضروریه؟ یعنی مارهایی هست که لازم باشه انجام بدیم برای بهبود سرعت، سئو و یا امنیت که این دو ماژول رو لازم داشته باشه و بدون اونا نشه؟؟؟

2- در کل ابن دو ماژول برای چه تنظیماتی لازمه؟

3- من از تنظیمات جوملا mod-rewrite رو فعال کردم (این ماژول روی سرور هم نصب هست) اما بعد از اون هر منویی رو که میخوام وارد بشم ارور 404 میده و وقتی غیر فعال میکنم درست میشه. مشکل چیه؟ آیا قابل حل هست یا کلا نمیتونم از این تنپیم استفاده کنم؟

4- تنظیمsef رو برای آدرسهای جوملا فعال کردم منوها رو تغییر آدرس میده اما لینکهای داخلی کامپوننتها و ماژولها رو نه. مثلا من توی یه کامپوننتی که خودم نوشتم یه لینک دارم که به همون کامپوننت رجوع داده شده فقط یه متغیر مقداردهی شده:

www.example.com/index.php?option=com_mycomponent&var=3

این آدرس رو تغییر نمیده و همین رو توی نوار آدرس نمایش میده. آیا امکانش هست تنظیمات sef روی لینکهای داخلی کامپوننها هم اعمال بشه؟

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی
سلام دوستان

توی مقاله ای که یکی از دوستان توی فروم گذاشته بود در مورد روشهای افزایش سرعت، خوندم که برای اعمال یکسری تغییرات بمنظور افزایش سرعت سایت لازم هست دو ماژول mod_expires.so و mod_headers.so برروی آپاچی سرور نصب باشه. البته توی اون مقاله روش دیگه ای هم اشاره شده بود که کدی رو توی htaccess وارد میکردیم. سوال من اینه:

1- در کل وجود این دو ماژول خیلی ضروریه؟ یعنی مارهایی هست که لازم باشه انجام بدیم برای بهبود سرعت، سئو و یا امنیت که این دو ماژول رو لازم داشته باشه و بدون اونا نشه؟؟؟

2- در کل ابن دو ماژول برای چه تنظیماتی لازمه؟

3- من از تنظیمات جوملا mod-rewrite رو فعال کردم (این ماژول روی سرور هم نصب هست) اما بعد از اون هر منویی رو که میخوام وارد بشم ارور 404 میده و وقتی غیر فعال میکنم درست میشه. مشکل چیه؟ آیا قابل حل هست یا کلا نمیتونم از این تنپیم استفاده کنم؟

4- تنظیمsef رو برای آدرسهای جوملا فعال کردم منوها رو تغییر آدرس میده اما لینکهای داخلی کامپوننتها و ماژولها رو نه. مثلا من توی یه کامپوننتی که خودم نوشتم یه لینک دارم که به همون کامپوننت رجوع داده شده فقط یه متغیر مقداردهی شده:

www.example.com/index.php?option=com_mycomponent&var=3

این آدرس رو تغییر نمیده و همین رو توی نوار آدرس نمایش میده. آیا امکانش هست تنظیمات sef روی لینکهای داخلی کامپوننها هم اعمال بشه؟

1و 2 - خیلی لازم و ضروری نیست و برای کنترل زمان کش شدن منابع سایت مانند فایلها js و تصاویر و css ها استفاده میشه ولی خب میدونید که کش شدن این موارد باع افزایش سرعت سایت خواهد شد.باشن یا نباشن تاثیری در بهبود سایت شما با کارهایی که خودتون میکنید ندارند.

3- قبل از فعال کردن mod_rewrite باید فایل htaccess.txt رو تغییر نام بدید به htaccess. اگر اینکار رو انجام دادید و باز خطای 404 گرفتید باید تغییرات کوچکی در این فایل ایجاد کنید.

4- اگر لینکها دستی وارد شده باشه تغییر نمیکنند.اگر لینکها توسط کامپوننت ایجاد شده باشه و در کامپوننت SEF رعایت شده باشه لینکها باید sef بشن ولی ممکنه طراح کامپوننت لینکهای داخلی رو بهینه نکرده باشه که با این مشکل رو برو میشید

1

3- قبل از فعال کردن mod_rewrite باید فایل htaccess.txt رو تغییر نام بدید به htaccess. اگر اینکار رو انجام دادید و باز خطای 404 گرفتید باید تغییرات کوچکی در این فایل ایجاد کنید.

قبلا اسمش رو عوض کردم حتی کدهایی رو بمنظورهایی اضافه کردم کار هم کرده. لطف میکنید بفرمایید چه تغییراتی باید داده بشه یا لینک تاپیکی که این تغییرات رو داشته باشه چون سرچ کردم چیزی پیدا نکردم فقط یه جا گفته بود یه خط رو ( option ....) رو با یه خط دیگه جابجا کن که اونکارو کردم جواب نداد. لطفا بفرمایید چه تغییراتی بدم.

4- اگر لینکها دستی وارد شده باشه تغییر نمیکنند.اگر لینکها توسط کامپوننت ایجاد شده باشه و در کامپوننت sef رعایت شده باشه لینکها باید sef بشن ولی ممکنه طراح کامپوننت لینکهای داخلی رو بهینه نکرده باشه که با این مشکل رو برو میشید

اون کامپوننت رو من خودم نوشتم و در واقع اصلا از بهینه سازی لینکها چیزی نمیدونستم که اعمال کنم. میشه بفرمایید چه جوری یه لینک رو بهینه کنم واسه استفاده توی کامپوننت؟

این لینک رو مشاهده کنید:

http://docs.joomla.org/Supporting_SEF_URLs_in_your_component

ممنون از راهنماییتون من این بخش رو خوندم و یکم در این رابطه سرچ کردم متوجه شدم باید بجای استفاده مستقیم از رشته لینک اون رو باید در قالب زیر استفاده کنیم:

JRoute::_( 'index.php?option=com_mycomponent&var=3');

با این کار مشکل حل شد و آدرس جدید بصورت sef است اما بازم نه بصورت کاملا بهینه. مثلا وقتی یه متغییر از کامپوننت در آدرس مقداردهی میشه اون آدرس بصورت زیر در میاد

www.example.com/index.php/componentname.html?var=3

آیا امکانش هست اون قسمت آخر هم که در صورت مقداردهی متغیرها ظاهر میشه بهینه کرد؟

در خصوص htaccess هم باید بگردم پیدا کنم که پیدا شد قرار میدم براتون

ممنون میشم اگه این موضوع رو پیگیری کنید چون بسیار لازم و ضروریه واسه من و همه

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری