Morteza Fard Saffari

آموزش تنظیم ایمیل های سایتتون در Outlook

3 پست در این موضوع

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام به همه این چند روزه تو اینترنت میگشتم همه از این مینالیدن که باید هی به پنل هاستشون برن و ایمیلشون رو چک کنن و این موضوع خستشون کرده به همین خاطر امروز آموزشی رو تو سایت خودم گذاشتم که این مشکل رو حل میکرد

الان که اومدم دیدم تو انجمن نیست گفتم اینجا هم بذارم که همه استفاده کنن جایگاه خاصی برای این موضوع هم تعبیه نشده بود چون در بخش متفرقه یکدونه آموزشم نبود تو بخش آموزش های جوملای 1.7 و 2.7 گذاشتم

در ضمن چون مطلب برای سایت خودم بود رو تصاویر لوگو خورده به همین خاطر به بزرگواری خودتون ببخشید

ساده ترین و آسان ترین روش برای چک کردن ایمیل ها استفاده از نرم افزار Outlook است. حالا قصد دارم استفاده از این نرم افزار رو برای اکانت های ایمیل شخصی سایت ها رو یاد بدم ( مثل : info@edubox.ir )

برای تنطیم این نوع ایمیل ها در این نرم افزار باید از حالت دستی استفاده کرد و معمولا با روش اتومات جواب نمیدهد

برای انجام این کار مراحلی که در ادامه مطلب نوشته شده رو دنبال کنین تا به نتیجه نهایی برسین

نکته : من در این آموزش از نرم افزار Microsoft Outlook 2010 استفاده کردم تو نسخه 2007 هم به همین ترتیبه و فرقی نداره

گام اول : برنامه رو اجرا کنید

میتونین برنامه رو از آدرس start>Microsoft Office>Microsoft Outlook 2010 اجرا کنین

گام دوم : روی NEXT کلیک کنید

گام سوم : حالا yes رو انتخاب و روی NEXT کلیک کنید.

نکته : گام دوم و سوم فقط برای آنهایی است که برای اولین بار از این برنامه استفاده میکنن در غیر این صورت باید از منوی File و بخش Account Information روی Add Account کلیک کنید

گام چهارم : حالا شما برای اینکه بتونین تنظیمات رو به صورت دستی وارد کنین باید گزینه آخر یعنی Manually configure server settings or additional server types رو انتخاب کنین و روی NEXT کلیک کنید ( طبق تصویر )

joomlaforum.ir_13486928011.png

گام پنجم : حالا باید گزینه اول یعنی Internet E-mail رو انتخاب کنید و روی NEXT کلیک کنید

joomlaforum.ir_13486928012.png

گام ششم : حالا باید در صفحه زیر فیلد های خالی رو پر کنید من روی تصویر همه رو با فارسی براتون نوشتم که این فیلد ها چی هستن بعد از پر کردن باید روی NEXT کلیک کنید.( تصویر زیر ) حتما از خودتون میپرسین که من همه این اطلاعات رو نمیدونم باید از کجا بیارم و از اینجور چیز پس آموزش رو ادامه بدین تا بهتون بگم اون اطلاعات رو از کجا باید بیارین ( برو بعد از عکس و به خوندن ادامه بده )

joomlaforum.ir_13486928013.png

به دست آوردن اطلاعات مورد نیاز

اه اومدین!!؟ خوب برای بدست آوردن این اطلاعات مراحل زیر رو دنبال کنید.

مرحله اول : وارد پنل هاسستتون بشین و از بخش Mail روی گزینه Email Accounts کلیک کنید ( تصویر زیر )

joomlaforum.ir_13486929441.png

مرحله دوم : حالا در جلوی اکانت ایمیل از قبل ساخته شده خودتون روی More کلیکن کنید از منوی باز شده روی گزینه آخر یعنی configure Email client کلیک کنید ( تصویر زیر )

joomlaforum.ir_13486929442.png

مرحله سوم : حالا دیگه رسیدیم به مرحله به دست اوردن اطلاعات با کلیک بر روی گزینه ای که بالا گفتم وارد صفحه زیر میشین که داخل تموم اون چیز هایی رو که نیاز دارین رو نوشته به جز پسورد که باید خودتون بدونین

joomlaforum.ir_13486929443.png

همونطور که خودتونم در تصویر میبینین در زیر صفحه و در بخش Manual Settings همه چیز های مورد نیاز شما رو نوشته

در مواردی مثل میل سرور وردی و خروجی ایمیل شما که دو حالت عای و ssl داره شما باید هردو رو از یک جنس انتخاب کنید یعنی اگه دارین از حالت عادی یا همون حالت TLS استفاده میکنین باید هم حالت ورودی و هم حالت خروجی TLS باشن و اگه از حالت SSL هم استفاده میکنین به همین صورت برای مثال

حالت TLS :

میل سرور وردی ایمیل نمونه : mail.edubox.ir

میل سرور خروجی ایمیل نمونه : mail.edubox.ir

حالت SSL :

میل سرور ورودی ایمیل نمونه : static.15.9.9.5.clients.your-server.de

میل سرور خروجی ایمیل نمونه : static.15.9.9.5.clients.your-server.de

نکته1 : میل سرور های ورودی و خروجی همیشه شبیه هم هستند و فرقی با هم ندارند.

نکته2 : یوز نیم ایمل ها هونطور که در تصویر میبینین به صورت زیر هستند

نوع محدوده . نام محدوده + نام کاربر

info + edubox . ir

خوب از این توضیحات بگذریم و به ادامه بحث بپردازیم

حالا تموم فیلد ها رو با توجه به اطلاعات به دست آورده پر کنین

در ضمن یه چیزی رو یادم رفت که بهتون بگم دو خط آخر همین بخش که اطلاعات رو ازش برداشتین و فیلد ها رو پر کردین و مربوط به پشتیبانی هاست شما ( پنل شما ) از نوع اکانت و نوع ارتباط هست در منوی کشویی خود برنامه Outlook هم دو نوع Account type داره ( POP3 و IMAP ) حالا به اولین خط از این دوخط که اطلاعات پشتیبانی از نوع اکانت رو نوشته نگاه کنین اگه از نوع اکانت IMAP پشتیبانی میکنه شما نوع اکانت رو همین قرار بدین در غیر این صورت میتونین از POP3 هم استفاده کنین.

حالا که این فیلد ها رو پر کردین روی NEXT کلیک کنید

حالا برنامه شروع میکنه به چک کردن میل سرور ورودی شما و متصل میشه یا همون تستش میکنه ( تصویر زیر ) و بعد هم یک ایمیل برای اینکه مطمئن بشه تموم جزئیات بدون مشکل هست به ایمیل شما ارسال میکنه که بعدا از اتصال میبینینش

joomlaforum.ir_13486930991.png

خوب بعد از اینکه کارش تموم بشه کنار هردو گزینه یک تیک سبز به نشانه صحیح بودن عملیات قرارر میگره ( درست انجام شدن کار ) ( تصویر زیر )

joomlaforum.ir_13486930992.png

خوب کار به اتمام رسیده حالا شما صفحه اجرایی برنامه Outlook رو میبینین که در حال مرور و فراخوانی اطلاعات برای اجرای برنامه هست در نهایت برنامه اجرا میشه و میبینین که اولین ایمیل که همون ایمیل خود برنامه برای تست بود براتون ظراهر میشه. شما میتونین از پنل سمت چپ به بخش های مختلف ایمیلتون هم دسترسی داشته باشین

خسته نباشین اگه دوست داشتین آموزش چک کردن ایمیل ها رو در یک subdomine هم با سیستم HUDA و ... بذارم بگین تا امشب آموزشش رو بنویسم و فردا صبح یا بعد از اتمام کار در انجمن برای استفاده همه به اشتراک بذارم

توضیحات :

موضوع مقاله : تنظیم ایمیل های شخصی ( سایت ) در Outlook

زبان مقاله : فارسی

تاریخ انتشار : 1391/7/5

نویسنده : مرتضی فرد صفاری

منبع: www.edubox.ir

زنده باد ایران و ایرانی

ویرایش شده در توسط Morteza Fard Saffari

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

سلام

من همه این تنضیماتو انجام میدم ولی خطا میده

Log onto incoming mail server (POP3): The operation timed out waiting for a response from the receiving (POP) server. If you continue to receive this message, contact your server administrator or Internet service provider (ISP).

در قسمت سرور ، ابتدای آدرس ، کلمه mail رو حذف کتید و در هر دو قسمت فقط آدرس سایتتون رو وارد کنید تست بزنید

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری