ابوالفضل طالبی

مسابقه هفته انجمن جوملای ایران - مسابقه هفته یکم

38 پست در این موضوع

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

امشب ساعت 24 برندگان مسابقه اعلام میشوند .. دوستانی که مطالبی در این خصوص دارند و هنوز منتشر نکرده اند تا ساعت 24 امشب فرصت دارند

اولین نفری بودم که بصورت تیتر وار به دلیل عجله ای که داشتم واسه اینکه باید میرفتم جایی گذاشتم مطالب رو حالا می خوام راه هاش رو بگم :

1- استفاده از پسوورد های مناسب که ادغامی از حروف کوچم و بزرگ و اعداد می باشد.

2- عوض کردن پسوندهای دیتابیس

3- تعویض پسوورد ادمین

4- تعویض آدرس ورودی به قسمت ادمین

5- تعویض نام کاربری admin به چیز دیگر

6- استفاده از الحاقاتی که از سایت های معتبر مثل joomla.org تهیه شده اند.

1- در این گزینه کاملا مشخص است که باید چکونه پسوورد ورود رو انتخاب کنید دقت کنید پسوورد ورود به ادمین اسم سایت ویا مدیر و یا غیره که می شود با دیدن سایت حتس زد نباشد. مانند : ALI12tree55mP333

2 - ّرای اینکار نیز راهایی وجود دارد که آسانترین آن استفاده از افزونه های موجود در اینترنت می باشد که می توانید به صورت روبرو سرچ نمایید : دانلود افزونه تعییر پسوند دیتابیس جوملا

3 - ابتدا سعی کنید super administrator خود را نام کاربریش را تغییر دهید و سپس پسوورد مناسب را انتخاب . خودتان با سختن یک نام کاربری دیگر که تنها ADMINISTRATOR می باشد وارد شوید.

4 - برای تغییر آدر ورو می توانید از پلاگین های موجود تعییر آدرس ورود به ادمین جوملا استفاده نمایید

5 - در 3 توضیح دادم

6 - یکی از راه های ورود هک الحاقات می باشند منظور همان افزونه هاست که اگر به صورت نال و یا از سایت های نا متعبر تهیه شود احتما حمله و هک از جانب آنها پیش می رود البته این فقط هشدار است چون خیلی از نال ها به درستی کار می کنند.

7 - این گزینه یادم رفته بود بگم :

- موقع نصب جوملا سطح دسترسي پوشه ها را تنها آنهايي قرار دهيد كه در موقع نصب از شما مي خواد...

موقع نصب جوملا پوشه ها رو ليست مي كنه و مي گه كه چه پوشه هاي بايد داراي چه سطح دسترسي باشه پس شما طبق همون اقدام به تغيير سطح دسترسي پوشه ها كنيد.

- در مواقع غير لزوم سطح دسترسي configuration.php را 555 قرار دهيد.

فايل فوق فايل تنظيمات جوملا مي باشد كه چنانچه قابل نوشتن باشه امينيت رو پائين مياره و شما بهتره تنها زماني كه نياز به نصب و يا تغييرات داريد اونو به 777 تغيير بديد.

- روي پوشه administrator سايت خودتون پسوورد بزاريد.

شما با گذاشتن پسوورد روي پوشه ادمين سايت خودتون از طريق كنترل پانل سايت خودتون مي تونيد امينيت رو بيشتر كنيد. البته دقت داشته باشيد كه زمان ورود به مديريت جوملا دو تا پسوورد از شما پرسيده مي شه يكي مربوط به پوشه كه توسط كنترل پانل هستش و ديگري هم جوملا. اين پسوورد گذاشتن لايه هاي پسوورد رو دو تا ميكنه.

- چنانچه براي عملي سطح دسترسي پوشه ها رو تغيير مي دهيد اونها رو به حالت اوليه برگردونيد.

برخي مواقع براي نصب برخي از امكانات نياز به تغييرات در سطح دسترسي پوشه ها مي باشد كه شما بعد از پايان كارتون سطح دسترسي رو مي بايست به حالت اوليه برگردونيد.

آخرین نکته با نصب افزونه دستیار جوملا شما می توانید به کارهای زیادی برای امنیت انجام دهید مهم ترین آن 2 پسوورد شدنه ورود به هاست و ادمین جوملا می باشد که از نظر من عالی هست منظور از 2 پسوورده این است که خود هاست طوری تنظیم میشه که برای ورود به قسمت های ادمین یک پسوورد از ما می خواهد و وفیت وارد فسمت ادمین شدید مثلا جوملا شما باز باید رمز وروود به جوملا را بزنید

توهین به دوستان عزیز نباشه ، ولی من شخصا هیچکدوم از این روش ها رو نمی پسندم ، ندیدم کسی رو که به صورت زیبا با عکس و توضیح ، چیزی رو قرار بده ...

البته منظورم محتویات دوستان نبود ... منظورم خلاقیت آموزشی بود . در هر صورت آرزوی موفقیت برای همگی دارم .

شاید اندک جواب هایی هم زیاد جالب نباشه. ولی ...

به نظر من، کمترین کاری که هرشخص انجام داده باشه این هست که حداقل روش فکر کرده. همین فکر کردن و دنبال راهکار گشتن ارزشمند هست و می تونه به گسترش سطح خود شخص هم کمک کنه.

به علاوه وقتی یک طوفان فکری از ایده ها و روش ها هست، خیلی مفید واقع میشه. چون می تونه از بین این فکرها یه موردی پیش بیاد که تاحالا ندیده باشی و از ادغام جواب های کوچیک این جرقه زده شده باشه.

در هر صورت از همه تشکر می کنم.

ارسال شده در (ویرایش شده)

با سلام خدمت دوستان،

واقعیتش خیلی بحث طولانی بود و مجال نشد در تمام مباحث تکمیلی توضیح بدم. انشان الله هفته های آتی بتونم مواردی رو که برخی رو به صورت آیتم وار آوردم بیشتر روش بحث کنم.

فایل پیوست 19 کیلوبایت بیشتر نمیذاره. جای دیگه آپلود کردم:

پیروز باشید

ویرایش شده در توسط tarantino
فایل مقاله پیوست شد

با تشکر از همه عزیزانی که در مسابقه هفته یکم انجمن جوملای ایران شرکت کردند.برخی پاسخ ها کوتاه بود و برخی هم بدون استفاده از تصاویر و به قول جناب علیگلی خلاقیت آموزشی به صورت چشم گیر وجود نداشت ولی در کل موارد خیلی خوبی مطرح شد ، چه در سطح مبتدی و چه درسطح حرفه ای تر..

از همه عزیزانی که شرکت کردند تشکر میکنم و امیدوارم که اگر در مسابقه ای برنده نشدند دلگیر نشن چرا که به هرحال مسابقه باید برنده ای داشته باشه و کسی که از فرصت بیشترین استفاده رو میکنه برنده مسابقه قطعا خواهد شد.ولی توجه نمایید که مسابقات هفتگی انجمن جوملای ایران نه برای جایزه بلکه برای افزایش سطح دانش جوملایی و نهادینه کردن این گونه آموزشها در قالب مسابقه است..

امیدوارم که فرصت های بیشتری در مسابقات بعدی برای همه عزیزان فراهم بشه و روزی برسه که انجمن انقدر توانایی داشته باشه که به همه جایزه بده !

برندگان مسابقه هفته یکم انجمن جوملای ایران:

مسابقه هفته یکم دارای 3 برنده است که به ترتیب زیر معرفی میگردند:

جناب آقای سهیل نوین فرد - کسب مقام اول - جایره 60 هزار تومان

جناب آقای سید منصور فیروزه - کسب مقام دوم - جایزه 30 هزار تومان

جناب آقای صابر محمدی - کسب مقام سوم - جایزه 10 هزار تومان

برندگان طبق قوانین موارد زیر را انجام دهند:

1- شماره کارت بانکی خود را پیام خصوصی نمایند

2-یک تصویر با کیفیت مناسب از خود در اندازه 480*640 و یا بالاتر به ایمیل info@joomlaforum.ir ارسال نمایند.

این تاپیک طبق قوانین تا فردا شب جهت عزیزانی که اعتراض دارند باز خواهد ماند.

با تشکر از همه کاربران شرکت کننده در مسابقه هفته یکم انجمن جوملای ایران

جناب novinfard : دقیقا چنین کاری تو ذهنم بود اما به دلیل مشغله نمیشد خودم انجام بدم اما واقعا جا خوردم و خوشحالم که یکی با نظم ، با سلیقه و best رو مثل خودم ، تقریبا دیدم ، البته تعریف از خود ... خوریه ولی خوب یجورایی خوشم اومد ، برازندته و تبریک :ds6a5d:

منم تبریک میگم:ds6a5d:

امروز که پست های دوستان رو خوندم میخواستم پستم رو بپاکم :14:

مسابقه ی جالبی بود که برای اولین بار بود دیدم، باعث شد یه بار دیگه تجربیاتم رو مرور کنم و اون ها رو با بقیه ی دوستای جوملاییم به اشتراک بذارم. ممنونم که انجمن جوملای ایران این وقت رو در اختیار من و سایر دوستان گذاشت تا بتونیم بیشتر پژوهش کنیم. امیدوارم در مسابقات بعدی دوستان دایره ی رقابت رو تنگ تر کنن تا به نتابج تحقیقاتی ارزمندتری هم برسیم.

موفق باشید.

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری