Mahboobe.Maleki

رفع مشکلات Wamp server

282 پست در این موضوع

wamp server وب سرور مناسبی برای راه اندازی لوکال سرور روی PC هاست و کاربری ساده ای هم داره.

همیشه در کار با وب سرورهای لوکال، مشکلات تکراری و خسته کننده ای مثل اشغال شدن پورت 80، آفلاین شدن mysql، ران نشدن php و ... دیگه ای روی میده که اکثرا به سادگی قابل رفع هستن و اطلاعات لوکال هاست هم از بین نمیرن. در این تاپیک قصد دارم این مشکلات شایع رو بررسی کنم و راه حل های اونا رو براتون بذارم. لطفا اگه سوال یا آموزشی دارید همین جا و با درج عنوان جداگانه بپرسید.

1 کاربر پسند دیده است

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

در این حالت که آیکون برنامه زرد رنگ شده یکی از سرویس های mysql، apache متوقفه یا بخوبی کار نمیکنه یا پورت 80 توسط برنامه دیگه ای اشغال شده یا مشکلی در اجرای php وجود داره یا ...

بعد از تست راه حل تکراری و البته مفید restart کردن تمام سرویس های wamp، خارج شدن از برنامه و اجرای مجدد آن، reset کردن ویندوز و اجرای برنامه، در صورت باقی ماندن مشکل، به روش زیر عمل کنید:

1- از Wamp خارج بشید.

2- برنامه رو uninstall کنید (البته قبلش از فولدر c:\wamp\www خودتون یه کپی تهیه کنید که اطلاعات از دست نره)

3- حالا به مسیر C:\Windows\System32\drivers\etc برید و فایل hosts رو با برنامه ای مثل notepad باز کنید. انتهای فایل خطی مشابه خط زیر وجود داشته باشه. اگه نیست، اضافه کنید:

"# 127.0.0.1       localhost" 

4- آنتی ویروستون رو موقتا غیرفعال کنید مخصوصا اگه Avira هست.

5- نسخه ی مناسب wamp برای ویندوزتون (64 یا 32 بیتی) رو نصب کنید. سعی کنید از آخرین نسخه ها استفاده کنید.

6- حالا Wamp server رو اجرا کنید. اگه آیکون برنامه به رنگ سبز در اومده و میتونید از طریق یک مرورگر به localhost خودتون دسترسی داشته باشید، مشکل حل شده و کار تمومه. اگه هنوزم آیکون برنامه زرد هست ادامه ی آموزش رو ببینید:

7- اگر هنوز wampغیرفعاله ، روی آیکون برنامه در taskbar ویندوز (کنار ساعت) کلیک کنید (نه راست کلیک!) و در مسیر Apache=>Services ، روی گزینه Test Post 80 کلیک کنید. پنجره ای باز میشه که داخل نوشته این پورت توسط چه برنامه ای اشغاله . اگه اسم هر برنامه ای غیر از خود Apache رو دیدید، مشکل از اون برنامه است(مثلا Skype, anti viruses,PHPeasy). و باید اون برنامه رو موقتا غیر فعال کنید یا سرویسش رو stop کنید یا اگه واقعا بهش نیازی ندارید، حذفش کنید.

اگر پیغامی شبیه "Your port 80 is not actually used", That is your port 80 is not using by any program. این دریافت کردید، پورت 80 آزاده ولی apache هم ازش استفاده نمیکنه. دوباره روی آیکون برنامه در taskbar کلیک کنید و در مسیر Apache=>Service، گزینه ی Install Service رو انتخاب کنید. حالا در پنجره ای که باز میشه باید پیغامی شبیه این ببینید:

Your port 80 is available, install will proceed. Press Enter to continue.. "

که نشون میده سرویس apache نصب و آماده ی استفاده از پورت 80 هست. با فشردن کلید اینتر از این پنجره خارج بشید.

حالا دوباره روی آیکون برنامه کلیک کنید و در مسیر Apache=>Service ، روی Start/Resume Service کلیک کنید.

آیکون برنامه دوباره سبز شده و این علامت خوبیه.

این آموزش ترجمه ی آزاد از منبع http://www.infolet.org با لینک دقیق Wamp Server is offline always: Make online(Active) [icon not Turning to Green] است.

1 کاربر پسند دیده است

یکی دیگه از علل زرد شدن آیکون wamp، متوقف بودن سرویس mysql هست.

در این حالت localhost بالا میاد ولی اگه روی یک سایت کلیک کنید پیغام زیر رو دریافت می کنید: (پورت 80 در اختیار Apache هست و مشکلی هم در اجرای PHP نیست. با کلیک کردن روی mysql/service/start هم my sql اجرا نمی شود . روش دیگه برای فهمیدن مشکل mysql، اینه که به مسیر به Control Panel/Administrative tools/Services برید و در پنجره ی Services، وضعیت سرویس wampmysql رو چک کنید. )

Database connection error (2): Could not connect to MySQL.

برای فهمیدن علت مشکل، روی آیکون برنامه کلیک کرده و به mysql برید . در اونجا روی MySQL Log کلی کنید تا پنجره ی log باز بشه. داخل فایل دنبال یکی از خطوط خطای زیر بگردید:

111008 16:11:10 [Note] Plugin 'FEDERATED' is disabled.
111008 16:11:10 InnoDB: The InnoDB memory heap is disabled
111008 16:11:10 InnoDB: Mutexes and rw_locks use Windows interlocked functions

111008 16:11:12 [ERROR] Can't start server: Bind on TCP/IP port: No such file or directory
111008 16:11:12 [ERROR] Do you already have another mysqld server running on port: 3306 ?
111008 16:11:12 [ERROR] Aborting

111008 16:11:13 InnoDB: Starting shutdown...
111008 16:11:13 InnoDB: Shutdown completed; log sequence number 1595675
111008 16:11:13 [Note] wampmysqld: Shutdown complete

وجود این خطاها به معنی اینه که برنامه ی دیگه ای پورت 3306 رو اشغال کرده و mysql نمیتونه ازش استفاده کنه.

برای حل مشکل، چندتا راه هست.

اولین کار متوقف کردن برنامه ای هست که داره از پورت 3306 استفاده میکنه. (و اگه مشکل حل نشد یه بار حذف و نصب برنامه به روش پست قبلی)

یه راه دیگه تغییر دادن پورتی هست که mysql داره استفاده میکنه یعنی تغییر پورت 3306 به یه پورت دیگه.

برای این کار در درایوC خودتون دنبال فایل my.ini بگردید (تنظیمات mysql داخل این فایله و معمولا در مسیر C:\wamp\bin\mysql\mysql5.5.20 هست و راه ساده تر کلیک روی آیکون برنامه و رفتن به Mysql هست)

بعد فایل رو با یک ویرایشگر متنی مثل notepad باز کنید. عبارت # The MySQL server رو جستجو کنید.

# The MySQL server
[wampmysqld]
port = 3306
#
#
[mysqld]
port=3306

اینجا پورت 3306 معرفی شده. هر دو جا رو به مثلا 3307 تغییر بدید. بعد از انجام این کار سرویس Mysql رو بصورت دستی از Control Panel/Administrative Tools/services ری استارت کنید.

حالا روی آیکون Wamp کلیک کنید و گزینه ی restart all services رو کلیک کنید. امیدوارم مشکل حل شده باشه.

1 کاربر پسند دیده است

داده های حیاتی ما در لوکال هاستی که با wamp راه اندازی شده شامل دو بخش هستند:

1- فولدر سایت ها و پروژه ها در مسیر c:\wamp\www

2- دیتابیس ها

مواقعی که Wamp مشکل پیدا کرده و نیاز به حذف و نصب دوباره ی اون هست یا وقتی که به هر دلیلی نیاز به تعویض ویندوز وجود داره، اولین نکته تهیه بکاپ از داده های حساس ما در لوکال هاسته.

ساده ترین روش اینه که از 2 فولدر زیر در wamp یک کپی روی یکی دیگه از درایوهای خودتون تهیه کنید:

c:\www\wamp (فایلهای پروژه ها و سایت ها)

C:\wamp\bin\mysql\mysql5.5.20\data (دیتابیس ها. دقت کنید که mysql5.5.20 میتونه در نسخه های مختلف متفاوت باشه)

بعد از این کار و هنگام نصب مجدد Wamp، به سادگی فایلها و فولدرهاتون رو در مسیر c:\www\wamp کپی کنید و تمام فولدرهای (و نه فایل هایی مشابه mysql-bin.000026 ) دیتابیس تون رو به مسیر

C:\wamp\bin\mysql\mysql5.5.20\data کپی کنید.

دقت کنید که فقط فولدرهای دیتابیسهای قبلی رو کپی کنید و اگر پیغامی مبنی بر replace کردن چیزی دریافت کردید، صرف نظر کنید. کپی کردن فایل های مشابه mysql-bin.0000 باعث میشه که wamp server شما از کار بیفته و سرویس mysql استارت نشه.

1 کاربر پسند دیده است

خطا مربوط به این ddl زمانی رخ میده که شما visual studio رو نصب نکرده باشید ، موقع نصب ویندوز فایل کپی نشده باشه و ...

برای رفع این خطا که در ورژن های 5.3 و 5.4 رخ میده شما باید فایل زیر رو دانلود و در آدرس های زیر کپی کنید :

C:\Windows\System (Windows 95/98/Me)
C:\WINNT\System32 (Windows NT/2000)
C:\Windows\System32 (Windows XP, Vista, 7).

و سپس سیستم رو یکبار Restart کنید

1 کاربر پسند دیده است

در wampserver نسخه های جدید مشکل بالا نیامدن localhost و phpmyadmin وجود داره که ارور 403 مشاهده می شود که برای از بین برد باید تغییرات زیر در فایل های wamp اعمال بشوند

برای ازبین بردن ارور local host :

شما باید در فایل httpd.conf تغیرات زیر رو انجام بدین

#   onlineoffline tag - don't remove
   Order Deny,Allow
   Deny from all
  Allow from 127.0.0.1

Change them to to 

#   onlineoffline tag - don't remove
   Order Deny,Allow
   Allow from all
   Allow from 127.0.0.1  

برای رفع ارور phpmyadmin :

ّرای رفع این مشکل شما باید به محل نصب wamp برین برای مثل درایو c ،خب مسیر زیر را دنبال کنید C:\wamp\alias و phpmyadmin.php را اجرا کنید و کد جیر رو تغییر بدین

Options Indexes FollowSymLinks MultiViews
   AllowOverride all
       Order Deny,Allow
Deny from all
Allow from 127.0.0.1

تبدیل شود به کد زیر :

AllowOverride all
       Order Deny,Allow
Allow from all
Allow from 127.0.0.1

1 کاربر پسند دیده است

2- دیتابیس ها

مواقعی که Wamp مشکل پیدا کرده و نیاز به حذف و نصب دوباره ی اون هست یا وقتی که به هر دلیلی نیاز به تعویض ویندوز وجود داره، اولین نکته تهیه بکاپ از داده های حساس ما در لوکال هاسته.

ساده ترین روش اینه که از 2 فولدر زیر در wamp یک کپی روی یکی دیگه از درایوهای خودتون تهیه کنید:

C:\wamp\bin\mysql\mysql5.5.20\data (دیتابیس ها. دقت کنید که mysql5.5.20 میتونه در نسخه های مختلف متفاوت باشه)

بعد از این کار و هنگام نصب مجدد Wamp، به سادگی فایلها و فولدرهاتون رو در مسیر c:\www\wamp کپی کنید و تمام فولدرهای (و نه فایل هایی مشابه mysql-bin.000026 ) دیتابیس تون رو به مسیر

دقت کنید که فقط فولدرهای دیتابیسهای قبلی رو کپی کنید و اگر پیغامی مبنی بر replace کردن چیزی دریافت کردید، صرف نظر کنید. کپی کردن فایل های مشابه mysql-bin.0000 باعث میشه که wamp server شما از کار بیفته و سرویس mysql استارت نشه.

ببخشید2 سوال و درخواست داشتم

آیا لازم هست دوباره تو ویندوز جدید همون سیستم محتوا رو نصب کنیم ؟ یا همون اطلاعات قبلی رو بدون نصب به c:\www\wamp انتقال بدیم کافی هست؟

آیا مسیرc:\wamp\wwwدرست هست یا c:\www\wamp ؟

لطفا و خواهشا آموزش تصویری اینو بذارید واقعا به مشکل بزرگی برخورد کردم

1 کاربر پسند دیده است

2- دیتابیس ها

ببخشید2 سوال و درخواست داشتم

آیا لازم هست دوباره تو ویندوز جدید همون سیستم محتوا رو نصب کنیم ؟ یا همون اطلاعات قبلی رو بدون نصب به c:\www\wamp انتقال بدیم کافی هست؟

لطفا و خواهشا آموزش تصویری اینو بذارید واقعا به مشکل بزرگی برخورد کردم

1 کاربر پسند دیده است

نه نیازی به نصب دوباره نیست

با برگردوندن پوشه محتویات و دیتابیس سایت بدون مشکل آپ میشه

مسیر c:\wamp\www درست است. کافیه درایوی که نرم افزار wamp را نصب کردین باز کنید و بعد هم پوشه wampو بعد www

1 کاربر پسند دیده است

نه نیازی به نصب دوباره نیست

با برگردوندن پوشه محتویات و دیتابیس سایت بدون مشکل آپ میشه

مسیر c:\wamp\www درست است. کافیه درایوی که نرم افزار wamp را نصب کردین باز کنید و بعد هم پوشه wampو بعد www

با تشکر از شما بابت راهنماییتون ولی متاسفانه باز مشکل دارم .خواهش میکنم کمکم کنید .

من همه مراحل رو همون طور که فرمودین طی کردم ولی باز این لا کردار Error ldni .

اینم از خطایی که تو مرور گر میده .

r8213_untitled4.jpg

دوستان کمک موندم چیکار کنم

پورت test 80 توسط این برنامه اشغال شده microsoft-httpapi/2.0 چگونه این برنامه حذفش کنم

پورت test 80 توسط این برنامه اشغال شده microsoft-httpapi/2.0 چگونه این برنامه حذفش کنم

سلام دوستان

بنده چند وقتی هست که هرچقدر سعی میکنم که با wampserver کار کنم، خطا میده و این پیغام رو میده

Forbidden

You don't have permission to access / on this server

لطفا اگر کسی از دوستان در این مورد اطلاعاتی داره، در رفع مشکلش به من کمک کنه

راستی، ویندوز 8 ، 32 بیتی نصب کردم

با تشکر فراوان

با تشکر از شما بابت راهنماییتون ولی متاسفانه باز مشکل دارم .خواهش میکنم کمکم کنید .

من همه مراحل رو همون طور که فرمودین طی کردم ولی باز این لا کردار Error ldni .

اینم از خطایی که تو مرور گر میده .

r8213_untitled4.jpg

1

دوستان کمک موندم چیکار کنم

شما نباید هر چی توی www ای که بکاپ گرفتید replace کنید تو ومپ جدید که. فقط فولدرها این پیغام خطای شما مال اینه که فایل index.php پیش فرضی که توی روت ومپ هست (wamp/www) با قدیمی جایگزین شده

برای رفع مشکل دوباره به روش های گفته شده این ومپ جدیده رو حذفش کنید و دوباره نصب کنید. وقتی تست کردید و لوکال هاست بدون مشکل اومد بالا، حالا دقت کنید فقط پوشه های سایت ها تون رو کپی کنید توی روت نه فایل های بیرونش رو

1 کاربر پسند دیده است

شما باید IIS رو غیرفعال کنید . برای این کار در منوی run ویندوزتون میتونید تایپ کنید : inetmgr ، و زمانی که پنجره ی IIS باز شد، روی دکمه ی stop کلیک کنید.

اگر هم به IIS نیازی ندارید به مسیر زیر برید و کلا حذفش کنید:

Control Panel, Uninstall Programs, Turn Widows Features On or Off, uncheck Internet Information Services

1 کاربر پسند دیده است

سلام دوستان

بنده چند وقتی هست که هرچقدر سعی میکنم که با wampserver کار کنم، خطا میده و این پیغام رو میده

Forbidden

You don't have permission to access / on this server

لطفا اگر کسی از دوستان در این مورد اطلاعاتی داره، در رفع مشکلش به من کمک کنه

راستی، ویندوز 8 ، 32 بیتی نصب کردم

با تشکر فراوان

برید به c:\wamp\alias\phpmyadmin.conf و فایل رو با یه ادیتور متنی باز کنید (مثل نوت پد)

Directory "c:/wamp/apps/phpmyadmin3.4.5/">
   AllowOverride all
       Order Deny,Allow
   Deny from all
   Allow from 127.0.0.1
</Directory>

این کد بالا رو ببینید باید گزینه ی Deny from all تغییر پیدا کنه. میشه مثل زیر:

<Directory "c:/wamp/apps/phpmyadmin3.4.5/">
   AllowOverride all
       Order Deny,Allow
       Allow from all
</Directory>

حالا ومپ رو یه بار ری استارت کنید (اگه با ری استارت حل نشد، یه بار ازش خارج بشید و دوباره بازش کنید)

1 کاربر پسند دیده است

این خطایی بود که امروز خودم بهش برخورد کردم به این صورت که ومپ آیکونش سبز بود و لوکال هاست هم بالا میومد ولی وقتی میخواستم وارد localhost/phpmyadmin بشم، پیغام خطای زیر رو دریافت می کردم:

“Forbidden You don't have permission to access /phpmyadmin/ on this server.”

رفع پیغام خطا:

به C:\wamp\alias برید و فایل phpmyadmin.conf رو با یه ادیتور باز کنید.

این خطوط رو پیدا کنید:

<Directory "c:/wamp/apps/phpmyadmin3.5.1/">
   AllowOverride all
       Order Deny,Allow
   Deny from all
   Allow from 127.0.0.1
</Directory>

و همه رو انتخاب و حذف کنید و بجاش خطوط زیر رو قرار بدید:

<Directory "c:/wamp/apps/phpmyadmin3.5.1/">
   AllowOverride all
       Order Allow,Deny
   Allow from all
</Directory>

در واقع Deny from all رو حذفش کردیم کلا!

1 کاربر پسند دیده است

test port 80میگه که پورت 80ام توسط iis 7.5 اشغال شده هرکاری میکنم که iis 7.5 رو غیر فعال کنم نمیشه هزار بار اونو غیر فعال کردم ولی بازم مشکلم حل نمیشه تورو خدا کمک کنید بهم ایمیل بزنید

1 کاربر پسند دیده است

test port 80میگه که پورت 80ام توسط iis 7.5 اشغال شده هرکاری میکنم که iis 7.5 رو غیر فعال کنم نمیشه هزار بار اونو غیر فعال کردم ولی بازم مشکلم حل نمیشه تورو خدا کمک کنید بهم ایمیل بزنید

پورت خودت رو تغییر بده

کافی هست که فایل httpd.conf رو باز کنی و پورت از 80 به مثلا 8080 تغییر بدی

1 کاربر پسند دیده است

آیکن برنامه زرد شده مراحل صفحه قبل رو به ترتیب رفتم، تو تست Apache میگه توسط سرور Microsoft-IIS/8.0 اشغاله، منتها هر چی میگردم پیداش نمیکنم که غیر فعالش کنم، میشه راهنمایی کنید از کجا غیرفعال یا پاکش کنم؟ ویندوزم 8 است و هیچ رنامه ای هم نصب نکردم، یکدفعه اینجوری شد :((

من طبق آموزش بک آپ گرفتم از فایل ها و برنامه رو پاک و دوباره نصب کردم، حالا که اون دوتا فایل رو تو جاهای خودش(طبق آموزش صفحه قبل) کپی کردم، سایتم فقط ظاهرش میاد .. نه وارد مدیریت میشه و نه اسلاید شوها و زیر منوها و.. کار میکنه .. فقط ظاهرش هست، هیچ اروری هم نمیده!، چیکار باید کنم ؟(فوری)

سلام بچه ها، از وب سایتتون واقعا تشکر می کنم، خیلی عالیه و مشکلات رو خیلی قشنگ توضیح دادید... واقعا ممنون

اما من آپاچی ام با هیچ پرتی رزرو نشده اما وقتی هم که میخام نصب کنم باز اررور میده، msvcr100.dll که حتی فایلی که ارسال کرده بودید رو دانلود کردم :( اما باز هم اررور میده

یه کمکی به منم بکنید، ممنون

سلام ببخشید من مشکل همین رو دارم! فایل رو هم دانلود کردم اما خوب باز یه اررو دیگه میده

لینک عکس رو میزارم، اگه میشه یه رسیدگی بکنید! ممنون [ATTACH=CONFIG]3360[/ATTACH]

بابت تمام کمک ها ممنون

خطا مربوط به این ddl زمانی رخ میده که شما visual studio رو نصب نکرده باشید ، موقع نصب ویندوز فایل کپی نشده باشه و ...

برای رفع این خطا که در ورژن های 5.3 و 5.4 رخ میده شما باید فایل زیر رو دانلود و در آدرس های زیر کپی کنید :

C:\Windows\System (Windows 95/98/Me)
C:\WINNT\System32 (Windows NT/2000)
C:\Windows\System32 (Windows XP, Vista, 7).

و سپس سیستم رو یکبار Restart کنید

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری