Morteza Fard Saffari

آموزش طراحی قالب جوملای 2.5 (فارسی و تصویری)

85 پست در این موضوع

ارسال شده در (ویرایش شده)

با عرض سلام و همچنین عرض تسلیت خدمت همه عزیزان

مدتی پیش من در تایپیک عید تا عید حرف از یه سورپرایز زدم و حالا میخوام بگم که اون آموزش طراحی قالب برای جوملای 2.5 بود.

ولی با برخورد با محرم قصد داشتم آموزش رو بذارم برای بعد از محرم و اونموقع انتشار بدم ولی گفتم بهتره که انتشار بدم ولی آموزش ها رو کلاس بندی کنم و هر دو روز یکبار یک جلسه از این آموزش رو بذارم

خواهشا مدیران تایپیک رو مهم کنن که همه بتونن استفاده کنن

در ضمن من با دوستان و بزرگان این انجمن هم مشورت کردم و بعد از صحبت با این افراد تصمیم گرفتیم که چنین آموزشی رو تهیه کنیم

مدرس : مرتضی فرد صفاری

یعنی خودم هستم

منبع : جعبه آموزش ( www.edubox.ir )

آموزش ها کاملا فارسی و تصویری هستن و طی تعدادی جلسه کامل میشن پس باید کمی صبور باشین تا آموزش ها کاملا تموم بشه و اونموقع شما می تونید قالب جوملا رو به راحتی طراحی کنید

این آموزش برای تموم کاربراست و آماتور و حرفه ای نداره و برای همه قابل فهمه هر سوالی هم در مورد اون جلسه گذاشته داشتین مطرح کنید در همین تایپیک یا در منبع اصلی یعنی سایت جعبه آموزش حتما پاسخگو خواهم بود ولی سعی کنید جلو جلو حرکت نکنید و سوالاتی رو که هنوز به اون بخش آموزش نرسیدیم نپرسین تا کاربرا تازه کار گیج نشن

در آموزش شما به پیش نیاز های نیاز دارین که در فایل آموزش معرفی شده و اون ها رو دانلود و استفاده کنید

دقت کنید در هر جلسه تموم کد ها نوشته و فایل های ضمیمه در اختیارتون قرار میگیره با فیلم آموزشی اون جلسه پس تموم کد ها در اختیارتون قرار میگیره و از این بابت نگران نباشین

از شما دعوت میکنم این آموزش رو با ما دنبال کنین

ویرایش شده در توسط Morteza Fard Saffari
2 کاربر پسند شده

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

شماره جلسه : 1

موضوعات :

1- مفاهیم ابتدایی

2- معرفی نرم افزار های مورد استفاده در طراحی

3- معرفی فایل های اصلی و مورد نیاز در طراحی قالب

4- معرفی کد های اولیه فایل های اصلی

دانلود آموزش با حجم 28 مگابایت و کیفیت WMV از سرور مدیا فایر

دانلود فایل های ضمیمه از سرور جعبه آموزش

لینک ورود به همین مطلب در سایت اصلی

پسورد فایل های فشرده : www.edubox.ir

دوستان موقعیت هایی که امروز برای شروع آموزش جلسه 2 میخوام ازشون استفاده کنم این 16 تاست الان میذارم که یه تحلیل روش داشته باشین و اگه خواستین چیزی رو روش تغییر بدید تغییر بدید و همزمان با من کار کنید البته چون دوستان عزیز در آموزش دیگه ای که برای طراحی قالب جوملای 2.5 و 1.5 بود موقعیت های کم رو در آموزشش استفاده کردن من یکم تعداد موقعیت ها رو بیشتر کردم که بتونید کار با موقعیت های بیشتری رو تمرین کنید

joomlaforum.ir_13532441891.jpg

شماره جلسه : 2

زبان آموزش : پارسی

منبع : ورود به تایپیک منبع

حجم : 88.71MB

موضوعات جلسه اول :

موقعیت ها ( position )

دانلود فایل آموزشی جلسه دوم از سرور مدیا فایر

دانلود فایل های ضمیمه از سرور انجمن

همینجا باید چنتا عذر خواهی از همه بکنم

از دوستان بابت تاخیر در انتشار آموزش چون از ساعت 3 صبح دسترسی به سرور های خارجی در بعضی نقاط کشور محدود شده بود و به همین دیلیل 3 باز اپلود من ناقص موند و مجبور شدم آپلود رو بی خیال بشم تا صبح که دقیقا در صبح بازم همین مشکل پیش اومد و یکبار دیگه همین اتفاق افتاد و حتی امروز ساعت 8:30 صبح دسترسی من به انجمن هم قطع شد و انجمن بالا نمیومد و همچنین سایت خودم که بالاخره در هاست خودم تونستم آپلود کنم و در سایت انتشار دادم و حالا هم لینک مدیا فایر آموزش در انجمن قرار داده شده

دوستان لینک دانلود از سرور جعبه آموزش با لینک دانلود از مدیا فایر جایگزین شد

شماره جلسه : 3

حجم : 82.74MB

موضوعات جلسه سوم :

تکمیل جلسه قبل و شروع کار با CSS

دانلود فایل آموزشی جلسه سوم از سرور مدیا فایر

شماره جلسه : 4

حجم : 133.4MB

موضوعات جلسه سوم :

موقعیت ها ( مشخص کردن محل موقعیت های قالب به طور کامل با دو روش ) و اتمام این بخش از آموزش

دانلود فایل آموزشی جلسه چهارم از سرور مدیا فایر

توضیحات اضافه :

دقت کنید در این جلسه ما به تموم موقعیت هایی که در فایل templateDetails.xml و مابقی دیویژن ها یه اندازه و محل خاص رو اختصاص میدیم و این کار به دو روش توضیح داده شده است در ضمن علت زیاد بودن حجم جلسه به دلیل این است که سعی شده تموم این مبحث در این جلسه تحت پوشش قرار بگیره و به جلسات دیگه موکول نشه ( دقت کنید دوستانی که میگن بریم سر اصل مطلب خوب چون آموزش کاملا از پایه هست و مو به مو بنابر این نمیشه این جلسات رو حذف کرد بنابر این اگه دوستانی فکر میکنن که این دو روش رو بلدن دیگه دانلود نکنن یکی از دو روش با استفاده از CSS و اونیکی با استفاده از tables است. که شما برای روش دوم باید کاملا با جدول ها در HTML آشنایی داشته باشید چون این روش هم خیلی کاربرد داره بخصوص در نوشتن قالب های مامبو و حالا ... دیگه بقیه رو نام نمیبرم اگر شما کار با جدول ها رو به طور دقیق نمیدونید بهتره یه نگاه سطحی به این دو جلسه از آموزش بندازید - جلسه اول - جلسه دوم - )

دانلود قسمت 2 بدون پسورد فایل فشرده از سرور آپلود دان آی آر

ببخشید دوستان یکبار آپلود گذاشتم روی دومی در 97 درصد گیر کرد به همین خاطر جفتش باطل شد و جبور سدم دوباره آپلود کنم به محض ایمکه قسمت چهارم هم دوباره آپلود بشه میذارم براتون

دانلود قسمت 4 آموزش بدون پسورد فایل فشرده از سرور آپلود دان آی آر

دوستان خواهش میکنم برای تشکر از دکمه تشکر استفاده کنید و پیام ندید تا تایپیک از هدف خودش دور نشه و اسپم زیاد نشه تا بی خودی صفحه اضافه ای لود نشه

ممنون از همکاری شما

شماره جلسه : 5

حجم : 82.6MB

موضوعات جلسه پنجم :

منوهای خطی ( منوی خطی ساده و منوی کشویی با جی کوئری )

دانلود فایل آموزشی جلسه پنجم از سرور مدیا فایر

دوستان عزیزی که با اکسترکت قسمت 2 و 4 مشکل داشتن

قسمت 4 رو می تونید بدون فایل فشرده از اینجا دانلود کنید

قسمت 2 رو هم ظهر قرار میدم

شماره جلسه : 6

حجم : 87.45MB

موضوعات جلسه ششم :

گرافیک موقعیت ها بخش اول ( تکمیل و تکرار استفاده از گرادیانت در تمام مرورگر ها و ... )

دانلود فایل آموزشی جلسه پنجم از سرور مدیا فایر

سلام به همه نمیدونم شما هم اونجا برف دارین یا نه ولی شب برفی همتون به خیر الان اینجا دما فقط 5 درجه بالای 0 هست و بعد از سفید پوش شدن ارتفاعات حالا داریم این سفید پوشی رو روی سطح شهر هم در 5 روز مونده به شروع زمستون تجربه میکنیم

اینجا لاهیجان تکه ی کوچیکی از بهشت ( گیلان ) هست که داره سفید پوش میشه ولی میشه گفت تقریبا الان تموم شهر ها گیلان برف رو تجربه کردن.

در هر صورت شروع بارش این زیبایی خدادادی رو به همه تبریک میگم

یه توضیح کوچیک در مورد جلسه هفتم :

در این جلسه ما سعی کردیم تموم ریزه کاری ها رو بگیم و استخراج کد هم در این جلسه توضیح داده شده و استفاده از انیمیشن های CSS3 رو یک موردش رو معرفی کردم و در مورد نحوه استفاده از بقیه هم یه توضیحی دادم ولی برای اینکه دقیق بتونین با انیمیشن ها در CSS3 کار کنین باید از آموزش های مختلف سطح نت استفاده کنین.

یه عذر خواهی هم بکنم من در این جلسه یک کلمه رو اشتباه تلفظ کردم و اون کلمه ( duration ) دیوریشن هست که دوریشن تلفظ کردم که از همینجا عذر خواهی میکنم و اگرم باز غلط دیگری در تلفظ داشتم دیگه خودتون ببخشید و فقط بهم بگید تا در آموزش های بعدی این اشتباه های تلفظی رو نداشته باشم

شماره جلسه : 7

حجم : 164.4MB

موضوعات جلسه هفتم :

گرافیک موقعیت ها بخش دوم ، ریزه کاری های بخش نمایش مطلب و قالب و ...

دانلود فایل آموزشی جلسه هفتم از سرور مدیا فایر

در ضمن یه تشکر ویژه میکنم از آقای بهنام احدپور عزیز دوست گلم که زحمت زیادی کشیدن و کمک کردن تا مشکل صدا حل بشه و با کمک و لطف ایشون الان صدا مثل آیینه هست.

شماره جلسه : 8

حجم : 146.21MB

موضوعات جلسه هشتم :

1- تبدیل قالب rtl طراحی شده به ltr برای سایت های چند زبانه

2- تغییراتی گذرا بر بخش جستجو

3- تعریف کلاس برای استفاده در ماژول

4- وارد کردن فایل های CSS دیگر به فایل CSS اصلی با استافده از دستور import

5- دستورات توضیحی در CSS

و موارد این چنینی که ما برای طراحی قالب به آن نیاز دارید.

دانلود فایل آموزشی جلسه هشتم از سرور مدیا فایر

جلسه آخر : خوب صحبت برای گفتن زیاده ولی باید این صحبت ها یه جا هایی قطع بشه و زیاده گفتن هم زیاد جالب نیست و حوصله آدم رو سر میبره

دیگه این جلسه اخرین جلسه ای هست که با آموزش طراحی قالب با هم همراه هستیم و در این جلسه به موضوعات پایانی و جا مانده دقیق اشاره شده تا چیزی رو از قلم نیانداخته باشیم. این جلسه 52:17 طول کشیده که به مسائل ذکر شده در مورد جلسه در آن پرداخته شده است و امیدواریم که نام نیکویی بابت این آموزش از ما بر جای بماند.

اولین تیم ایرانی که در مدت کوتاه که فقط 1 ماه به طول انجامید توانست اولین آموزش فارسی طراحی قالب برای جوملای 2.5 رو به اتمام برسونه و این افتخار بزرگی برای ماست که توانستیم خدمت بزرگی به تمام وبمستران ایرانی داشته باشیم

به امید اینکه ما و شما در کنار ما ، بتوانیم به هم کمک کنیم و جامعه ای با سطح علمی بالا داشته باشیم.

1 کاربر پسند دیده است

سلام به همه دوستان گل و خوب خودم در انجمن جوملای ایران که ارادت خاصی نسبت به تموم مدیر هاش دارم

میخوام از خودم گله کن راستش گفتم بلند داد بزنم شاید یکی بشنوه و بگه خواسته دل من هم بوده

نمیدونم چرا اینقدر آموزش رو ضعیف کار کردم که اینقدر طرفداراش کم بوده. راستش تموم زورم رو زدم در حد یه آموزش تجاری کار کنم و تموم نکات رو بیان کنم ولی مثلینکه موفق نبودم و نتونستم به آرمان نهایی برسم . مثلینکه اینقدر کارم ضعیف بوده که آموزش من به درد تعداد زایادی از دوستان نخورده و فقط مورد توجه تعداد زیادی از دوستان قرار گرفته البته بابت ایمیل های که دادید و همنطور پیام های خصوصی که دادید که باعث شد تا قسمت نهایی آموزش ادامه بدیم و آموزش رو با سر بلای جلوی شما تموم کنیم نه اینکه شرمنده بشیم

البته جا داره از دوستانی که در تهیه آموزش به ما کمک های زیادی کردن هم تشکر کنم مخصوصا اقای احد پور عزیز که در دوقسمت آخر دسترنجشون رو واقعا در تفاوت صدا حس کردیم و آقای صابر عزیز یکی از مدیران انجمن که گرچه در خفا ولی کمک های شایانی کردنو جا داره ازشون تشکر مخصوصی کنیم و تمام دوستانی که با نظراتشون ما رو در امر تموم کردن آموزش همراهی کردن. واقعا عاشق همه شما هستم و با اینکه شاید از نظر موقعیت مکانی در نزدیک شما نیستیم ولی شما رو در کنار خودمون حس میکنیم

بعد خبر هم هست که باید بدم در مورد سطح پیشرفته آموزش طراحی قالب جوملا که قرار بود رو نحوه قالب نویسی مدرن تر یکم صحبت کنیم و html5 و css3 در اون به طور دقیق تر استفاده کنیم فعلا به علت اینکه آموزش سطح مبتدی زیاد مورد توجه قرار نگرفت لغو میشه تا اطلاع ثانوی که متناسب با شرایط موجود اعلام میشه

در نهایت هم میخواستم در مورد سختی کار در این مورد ساخت این آموزش ها بگم که خیلی ها فکر میکنن خیلی راحته :

نگاه کنید برای ساخت چنین آموزش هایی مثلا اگه تایم خود آموزش 1 ساعت باشه شما تقریبا یه حجم 1.5 گیگی با کیفیت avi فیلم رو ضبط میکنی و جدا از اینکه 1 ساعت زمان ضبط هست تقریبا 2 تا 2.5 ساعت برای ادیت کردن ، تنظیم صدا و نویز گیری طول میکشه ، بعد از اون هم شما باید فیلم رو برای کیفیت های دیگه تبدیل کنی تا حجمش پایین بیاد یعنی بشه این چیزی که شما دانلود میکنید و یه حجم 1.5 گیگی تبدیل بشه به حجم 150 مگابایتی و همین حدود بعد از اون هم باز بینی فیلم بعد از تبدیل که مشکلی پیشنیامده باشد و در مرحله بعدی هم کار فشرده سازی هست که در مجموع با تبدیل فرمت و بازبینی 4 تا 5 ساعت یا حتی بیشتر هم طول میکشه بعد از اون ها هم تقریبا با این سرعت ایران در کمترین شرایط 1 ساعت برای آپلود نیاز داریم و خوب در نهایت هم ارسال پست برای شما

که در نهایت اگه یه سرجمع کوچیک بزنیم 1 ساعت برای ضبط + 2 تا 2.5 ساعت برای ادیت نهایی + 4 تا 5 ساعت هم برای تبدیل ، بازبینی و فشرده سازی در بهترین حالت + 1 ساعت هم برای آپلود + زمان پست گذاری = تقریبا 10 ساعت زمان میبره

که فقط یه قسمت آماده بشه حالا این رو در چندین قسمت چک کنید ببینید دقیقا چند ساعت میشه

البته قسط من فقط اطلاع رسانی بود که بدونید من نه ولی دوستان دیگه چه زحمت هایی برای شما میکشن تا چنین آموزش هایی حاضز بشه البته من فقط از نظر زمانی گفتم نه چیز دیگه چون موارد زیادی دیگه هم دخیل هست

در نهایت یه خاسته از تمام دوستان گلم دارم که امیدوارم مورد توجه قرار بگیره و یکی از دوستان این کار رو انجام بده

من شروع کردم و آموزش طراحی قالب رو گذاشتم یکی از دوستان که در مورد ماژول نویسی اطلاع بیشتری داره بیاد و این مورد رو و یکی دیگه از دوستان به کامپوننت و یکی هم به پلاگین و موارد این چنینی بپردازه و نه مثل گروه های دیگه ای مثل ... و ... که کار کردن نیاد و فقط کپی پست نکنه و یکم در مورد کد ها توضیح بدن و در مورد اصطلاحات مورد استفاده سعی نکن از عبارات اصلی استفاده کنن و یکم فارسی سازی هم در صحبت هاشون استفاده کنن و فقط حرفه ای بودن خودشون رو هم نشون بدن و یه آموزش طراحی ماژول و ... در حد مبتدی واقعی انتشار بدن

از همه ممنونم که این نامه طویل ما رو خوندیم و از همینجا از همه عذر خواهی میکنم

امیدوارم تموم شما موفق و پایدار باشید

سربلند و پیروز باد ایران و ایرانی

1 کاربر پسند دیده است

سلام دوست عزیز

من تا حالا به این تاپیک پستی نمیدادم چون قالب نویسی رو تا حدودی بلد بودم و فعلا بیشتر از این به کارم نمی اومد اما اما اما امروز که سر زدم و حرف شما رو خوندم لازم دیدم نکاتی رو بیان کنم چرا که میبینم با اینکه زحمت بسیار میکشید و البته با خوندم پیاماتون و دیدن سایتتون متوجه هدف قشنگی که دارید شدم(در زمینه ایجاد پایگاه جامع آموزشی) واسه همین به کارتون و هدفتون احترام میذارم.

هرچند میدونم کارتون بسیار سخت و ممکنه وسط راه ببرید وادامه ندید واسه همین وظیفه خودم دونستم تا جایی که میتونم با نظرم به عنوان یک بیننده به کارتون سعی کنم به ادامه راهتون کمک کنم.

ببین دوست عزیز نوشتن یک مطلب آموزشی سخت و وقت گیر هست به خصوص اگه بخوایم تخصصی باشه و بخوایم بازدیدکننده بالا داشته باشه. لازمه نگارش و روانی مطلب رو به نحو احسن پیاده کنیم با بتونیم رقابت کنیم با مطالب مشابه موجود در بازار. شاید شما تمام این نکات رو رعایت کرده باشید اما بازم میبینید اونجوری که خودتون فکر کردید طرفدار نداره. پس بدونید مشکل از جای دیگه آب میخوره.

روانشناسی کاربر خیلی مهمه سعی کنید بدونید مشتریها، کاربران و یا ارباب رجوع شما چه کسانی و با جه روحیاتی هستند. به عنوان مثال توی دنیای نت که میدونید رقابت بسیار بسیار سخت هست(به دلیل وجود سایتهای مشابه زیاد) لازمه شما چیزی برتر از رقبا داشته باشید اما نه هر چیزی. تصور کنید شما فایل با ارزشی رو گذاشتید واسه دانلود و فکر میکنید چون این فایل به کار همه میاد و شما هم رایگان گذاشتید دیگه 100% همه هجوم میارن اما توجه نمیکنید که توی سایتون امکان دانلود رو به فقط اعضا دادید و لازمه اول عضو شد بعد دانلود کرد. این موضوع باعث میشه نوش داروی با ارزش شما خیلی خیلی کم دانلود بشه چون همه میدونن توی سایت شما نشد جای دیگه پیدا میشه و سریع میرن.پس لازمه بدونیم کاربرا چی میخوان

البته دوست عزیز میدنم شما خودتون استادید و تمام این مطالب رو میدونید اما اگه گفتم واسه توجه بیشتر به ادامه حرفم بود و البته برای روشن شدن دوستانی که کمتر این نکات رو میدونن

حالا توی بخش آموزش که من خودم خیلی توش کار کردم از سالها پیش هم توی دانشگاه و موسسات بصورت کلاسی و هم بصورت نوشته و کتاب. خوانندگان ما صبرشون کمه حوصلشون کمه ترجیح میدن دقیقا همون مشکلی که دارن رو بپرسن و جواب بگیرن تا اینکه یه کتاب 800 صفحه ای بخونن و خودشون مشکلشون رو پیدا کنن. بخصوص توی نت که همه با یه سرچ کوچیک به کتابهای جامع و رایگان میرسن و میدونن همه چیز توش پیدا میشه. پس نمیان به آموزشهای جلسه ای گیر بدن و وقت خودشون رو هدر بدن.

شما کارتون بسیار اصولی هست و در واقع سبک کلاس آموزش رو دارید توی سایت و یا انجمن پیدا میکنید و هر جلسه قسمتی رو میذارید اما توی اینترنت و بخصوص جامعه ما این اشتباه محضه

شما بیا همین 6-7 جلستون رو بذارید توی یه فایل و یک تاپیک جداگانه بزنید و بذارید واسه دانلود ببینید سیل دانلودها ریخته نمیشه به این فایل؟

همه دنبال یه چیز جامع هستن نه اینکه امروز 10 درصد و حالا معلوم نباشه بقیش کی میاد، هی باید سر بزنن ،امروز میاد یا فردا راحت بی خیال اون آموزش میشن میزن جای دیگه.

حالا اگهیه جا یه موضوعی رو آموزش بدی که اصلا رفرنسی نداشته باشه خوب کاربر مجبوره با شیوه شما راه بیاد و میاد اما وقتی موضوعی رو آموزش میدید که ممکنه خیلی جاها باشه دیگه این اجبار وجود نداره و کاربرا فرار میکنن.

یادتون باشه ما نمیتونیم کاربر رو مجبور کنیم پس ما خودمون مجبوریم که ببینیم اونا چی میخوان.اولین چیز اینه وقتشونو نگیریم والا سریع بیخیال میشن و میرن

دوست عزیز شما خیلی زحمت کشیدید که این همه مطلب رو با سختی هایی که من خودم کاملا بهش واقفم نوشتید اما با یه اشتباه حالتی رو پیش میارید که راضی نمیشید از بازدیدها (البته از نظر دیگران این میزان بازدید عالیه همین طور که دارن میگن و ازتم تشکر میکنن) اما خودت میدونی که این میزان کافی نیست و ارزش کارت بالاتر هست

گفته بودید تاپیکهای نصفه نیمه بهتر از اینه. این موضوع هم دقیقا به نکته ای که گفتم برمیگرده. وقتی یکی میاد میبینه این تاپیک 8 صفحه است میگه اینجا کلاس مدرسه هست باید کلی بخونم تا بدونم چی به چیه و میره سراغ تاپیکی که کوتاه باشه و توی چند پست پشت سر هم آموزش رو تموم کرده باشه نه این تاپیکی که هم آموزش هست هم سوال و پرسش و هم تشکر و قدر دانی

زیاد شد اما امیدوارم حرفام بدردت خورده باشه و با پی بردن به عمق حرفام امیدوارتر بشی و این ناامیدیها رو بذارید کنار و ارزش کارتون رو بهتر بدونید

هقتمین پسر خوب ازت تشکر دارم بابت راهنماییت

... شاید شما تمام این نکات رو رعایت کرده باشید اما بازم میبینید اونجوری که خودتون فکر کردید طرفدار نداره. پس بدونید مشکل از جای دیگه آب میخوره ...

برای من جالب در اینجا بود که در انجمن از آموزش آنچنان استقبالی نشد چون تعداد دانلود از لینک های دانلود مدیا فایر به 800 تا میرسید و سایت خودم نزدیک 300 تا ولی آنچنان در انجمن انگار ازش استقبال نشد

من تا حالا به این تاپیک پستی نمیدادم چون قالب نویسی رو تا حدودی بلد بودم و فعلا بیشتر از این به کارم نمی اومد اما اما اما امروز که سر زدم و حرف شما رو خوندم لازم دیدم نکاتی رو بیان کنم چرا که میبینم با اینکه زحمت بسیار میکشید و البته با خوندم پیاماتون و دیدن سایتتون متوجه هدف قشنگی که دارید شدم(در زمینه ایجاد پایگاه جامع آموزشی) واسه همین به کارتون و هدفتون احترام میذارم.

عزیز من اولین بارم نیست که آموزش رایگان انتشار میدم و فقط برای اطلاع رسانی از زحمت دوستان مثل خودم اون متن رو نوشتم وگرنه قصد منت گذاری یا چنین چیزی رو نداشتم

میدونم کارتون بسیار سخت و ممکنه وسط راه ببرید وادامه ندید

در ضمن ما در نیمه راه هرگز کوتاه نمیایم و نسخه دوم سایت در راهه که در موردش قبلا اطلاع راسنی شده و گفتیم که همه بخش های سایت جزء ، جزء میشه و به چنتا سایت با نام تجاری جدید ( سایت های ایرانی -irsi-) تقسیم میشه چون صحبت بیشتر در این مورد تبلیغ محسوب میشه و در قوانین انجمن تبلیغ فقط در امضا هست من هم بحث در این مورد رو دیگه همینجا خاتمه میدم

... پس نمیان به آموزشهای جلسه ای گیر بدن و وقت خودشون رو هدر بدن.

در ضمن در حال آماده سازی نسخه کمل و یکجای آموزش هستم و به محض آماده سازی و آپلود هم که تقریبا حجمی نزدیک 1 گیگ خواهد داشت اون رو در انجمن قرار خواهم داد.

1 کاربر پسند دیده است

سلام به همه

ببخشید دوستان من تو آموزش گفته بودم که همراه فایل های ضمیمه یه بسته فونت های تحت وب رو براتون میذارم ولی یادم رفت

الان می تونید این رو بسته از این لینک دانلود کنید

این بسته شامل یک فونت انگلیسی زیبا و تعداد زیادی فونت فارسی تبدیل شده و آماده برای استفاده در وب هست

پسورد فایل فشرده : www.edubox.ir

موفق و پیروز باشید

سلام

آقا من تازه عضو این سایت شدم وتازه این تاپیک رو دیدم

الان گذاشتم فایها رو روی دانلود و خیلی هم ذوق زده ام (بیشتر پستای این تاپیک رو خوندم و خیلی مشتاق شدم)

فقط یه سوال : تو این آموزش در مورد تبدیل فایل پی اس دی به جوملا هم هست یا نه؟

وآیا ادامه داره یا خیر؟

ممنون

نه این نیست ولی وقتی این آموزش رو ببینید خیلی راحت می تونید این کار رو انجام بدید چون از پایه توضیح داده شده و همه چی رو بررسی کردیم

کافیه شما سورس های فایل psd رو به صورت HTML از فتوشاپ بگیرید و طبق آموزش و کار هایی که برای طراحی قالب انجام میشه اون ها رو به جوملا تبدیل کنید.

سلام.

واقعاً خسته نباشی.

ممنون از اینکه وقت گذاشتین.لطفا آموزش ها رو ادامه بدین و در مورد سئو قالب هم اگر وقتتون یاری میکنه یه توضیح کوچیکی می دادین چون یک قالب درست کردم متاسفانه سئو خوبی نداره.

بازم ممنونم.

بله حتما مسئله سئو مسئله مهمی هست و من قطعا بعدا رو اون بعث های ویژه ای خواهم کرد ولی بذارید یه راهنمایی بهتون بکنم شما بای رفع مشکلات سئو قالبتون به طور کل از سایت GTmetrix | Website Speed and Performance Optimization کمک بگیرید و با این سایت سئو رو می تونید تا حد خیلی بالایی بالا ببرید والبته از W3S هم حتما کمک بگیرید به طور مثال

برای css قالب :

The W3C CSS Validation Service

سلام .

فیلمهای آموزشی تون واقعا عالی بودن دستتون درد نکنه .

1 سوال برام پیش اومده ممنون می شم اگه امکان داره راهنمایی کنید .

توی بخش منو های آبشاری تمام کدها رو همون جوری که گفته بودید من گذاشتم و وقتی اجرا می کنم منو ها نمایش داده می شن فقط نمی دونم چرا این پیغام بالای قالبم میاد

Notice: Undefined variable: superfish in C:\xampp\htdocs\Jooml\templates\tempkesh\index.php on line 12

ممنون می شم علتش رو بگید .

[ATTACH=CONFIG]3738[/ATTACH]

به تقاضای تعدادی کاربران پست های اضافی از تاپیک حذف شد. البته یه سری سوال ها که نیاز به پاسخ دارند موند و همچنین چند تا از تاپیک ها که سوال ها و پاسخ هاشون مهم بودن رو برای استفاده دیگران گذاشتم بمونه.تاپیک 10 11 صفحه ای شد 2 صفحه.

امروز کل پست های این تاپیک رو خوندم و در پستی دیدم که مهندس فرد صفاری از مدیران و همچنین کاربران به دلیل عدم استقبال از این تاپیک گلایه مند و نا امید هستند. در پاسخ باید بگم که: ارزش هر چیز به طور آنی فهمیده نمیشه.هنوز هم هستن کسانی که از این آموزش استفاده میکنند و این نشون میده که آموزش مفیدی هست.

بله درسته باید این پست مهم میشد ولی من امروز مهمش کردم چرا که باعث پیشرفت کاربران انجمن و فراتر از اون پیشرفت سرزمینمون ایران میشه.

با تشکر فراوان از استاد مرتضی فرد صفاری بابت این آموزش

موفق باشید

ویرایش شده در توسط Vahid Taheri

یه چیزی یادم رفت بگم. در بین پست ها امروز کاربرانی گفتند که صدای محیط بیشتر از صدای مهندس هست.من چک کردم دیدم بله یه صدایی توی فیلم ها موجوده که کمی آزار دهنده و هست به سختی میشه صدا رو فهمید.

راه حلی برای این مشکل پیدا کردم: فایل رو با KMPlayer باز کنید و روی پلیر کلیک راست نموده و از منوی باز شده این مسیر ها رو دنبال کنید و تیک گزینه ها رو بزنید:

Audio --->Normalizer

Audio ---> Rare Filters --> Voice Emphasis

البته گزینه های دیگه رو هم که در بخش Audio هستن رو میتونید امتحان کنید تا به اون صدای دلخواه برسین ولی من با این تنظیمات تونستم به نحو چشمگیری صدای ویدئو رو بهبود ببخشم

موفق باشید

دوست عزیز ممنون بابت آموزشت

می شه بگی از چه نوار ابزاری استفاده می کنی تا بتونی ویژگی تگ ها رو بفهمی

جلسه 6 برای فهمیدن تگ ماژول حدیث استفاده کردی؟

با تشکر فراوان

دوست عزیز ممنون بابت آموزشت

می شه بگی از چه نوار ابزاری استفاده می کنی تا بتونی ویژگی تگ ها رو بفهمی

جلسه 6 برای فهمیدن تگ ماژول حدیث استفاده کردی؟

با تشکر فراوان

سلام من تو آموزش از افزونه وب دولپر (Web Developer) استفاده کردم

با تشکر از مهندش تهرانی که این تایپیک شلوغ رو خلوت کردن واقعا ممنون البته یه تشکر دیگه هم که مهم کردن تایپیک رو

خوب بذارید که یکم خبر خوشحال کننده بدم بهتون

قراره که آموزش ها رو کامل تر کنیم و مباحث مهمتری رو هم به آموزش ها اضافه کنید و سری جدید آموزش ها با عنوان آموزش+ شناخته میشه که شما رو یک گام به بحث حرفه ای تر شدن تو کار طراحی قالب نزدیک میکنه 2 قسمت از آموزش که الان ضبط تصویری تموم شده "بحث پارامز ها" و "نوشتن منوی css3 " گام به گام و پا به پای هم البته ضبط فایل ها صدا و میکس مونده که به طودی انجام میشه و طی یک هفته خدمت دوستان ارائه میکنیم

علت اینکه سری آمو.زش رو با عنوان آموزش+ خوندم به خاطر تکه تکه ای بودن آموزش هست و کم و بیش هرجا که لازم هست که به آموزش اضافه کنیم رو ارائه میکنیم مخصصوا دو بحث مهم پارامز ها و منوی های css3 که یکیش رو بچه ها باهاش زیاد مشکل داشتن و بحث پارالمز ها هم که جامونده بود و در بحث قالب نویسی نیاز هست البته این قسمت تو افزونه نویسی هم بسیار کاربرد داره

پس منتظر باشید تا با هم یه دوره چند جلسه ای دیگه رو دنبال کنید

موفق و پیروز باشید

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری