حجت مردانه زاده

*ویژه**...و اینبار بهانه ی بنام یلدا* یلدای 91 در انجمن جوملای ایران ستاره باران شوید

24 پست در این موضوع

سلام...

attachment.php?attachmentid=2870

باز هم مناسبتی دیگر....باز هم جشنی میمون و خاطره انگیز و باز هم هدیه باران های انجمن جوملای ایران...!

طبق معمول همیشه ، انجمن جوملای ایران سعی دارد که هرچند کوچک در شادیهای شما، خود را شریک کند و سهی اندک در روحیه ی همکاری، دوستی و مهربانی کاربران جوملایی داشته باشد.

و اینبار بهانه ی بنام یلدا!

attachment.php?attachmentid=2871

شب یَلدا یا شب چلّه بلندترین شب سال در نیم*کرهٔ شمالی زمین است. این شب به زمان بین غروب آفتاب از ۳۰ آذر (آخرین روز پاییز) تا طلوع آفتاب در اول ماه دی (نخستین روز زمستان) اطلاق می*شود. ایرانیان و بسیاری از دیگر اقوام شب یلدا را جشن می*گیرند. این شب در نیم*کره شمالی با انقلاب زمستانی مصادف است و به همین دلیل از آن زمان به بعد طول روز بیش*تر و طول شب کوتاه*تر می*شود.

واژهٔ «یلدا» ریشهٔ سریانی دارد و به*معنای «ولادت» و «تولد» است. منظور از تولد، ولادت خورشید (مهر/میترا) است. رومیان آن را ناتالیس آنایکتوس یعنی روز تولد مهر شکست*ناپذیر می*نامند. ابوریحان بیرونی از این جشن با نام «میلاد اکبر» نام برده و منظور از آن را «میلاد خورشید» دانسته*است

attachment.php?attachmentid=2871

پیشینهٔ جشن

یلدا و جشن*هایی که در این شب برگزار می*شود، یک سنت باستانی است. مردم روزگاران دور و گذشته، که کشاورزی، بنیان زندگی آنان را تشکیل می*داد و در طول سال با سپری شدن فصل*ها و تضادهای طبیعی خوی داشتند، بر اثر تجربه و گذشت زمان توانستند کارها و فعالیت*های خود را با گردش خورشید و تغییر فصول و بلندی و کوتاهی روز و شب و جهت و حرکت و قرار ستارگان تنظیم کنند.

آنان ملاحظه می*کردند که در بعضی ایام و فصول روزها بسیار بلند می*شود و در نتیجه در آن روزها، از روشنی و نور خورشید بیشتر می*توانستند استفاده کنند. این اعتقاد پدید آمد که نور و روشنایی و تابش خورشید نماد نیک و موافق بوده و با تاریکی و ظلمت شب در نبرد و کشمکش*اند. مردم دوران باستان و از جمله اقوام آریایی، از هند و ایرانی - هند و اروپایی، دریافتند که کوتاه*ترین روزها، آخرین روز پاییز و شب اول زمستان است و بلافاصله پس از آن روزها به تدریج بلندتر و شب*ها کوتاهتر می*شوند، از همین رو آنرا شب زایش خورشید نامیده و آنرا آغاز سال قرار دادند.[۳] بدین*سان در دوران کهن فرهنگ اوستایی، سال با فصل سرد شروع می*شد و در اوستا، واژه Sareda, Saredha «سَرِدَ» یا «سَرِذَ» که مفهوم «سال» را افاده می*کند، خود به معنای «سرد» است و این به معنی بشارت پیروزی اورمزد بر اهریمن و روشنی بر تاریکی است.[۴] در آثارالباقیه ابوریحان بیرونی، ص ۲۵۵، از روز اول دی ماه، با عنوان «خور» نیز یاد شده*است و در قانون مسعودی نسخه موزه بریتانیا در لندن، «خُره روز» ثبت شده، اگرچه در برخی منابع دیگر «خرم روز» نامیده شده است.[۵] در برهان قاطع ذیل واژه «یلدا» چنین آمده است:

«یلدا شب اول زمستان و شب آخر پاییز است که اول جَدی و آخر قوس باشد و آن درازترین شب*هاست در تمام سال و در آن شب و یا نزدیک به آن شب، آفتاب به برج جدی تحویل می*کند و گویند آن شب به غایت شوم و نامبارک می*باشد و بعضی گفته*اند شب یلدا یازدهم جدی است.»[۶]

تاریکی نماینده اهریمن بود و چون در طولانی*ترین شب سال، تاریکی اهریمنی بیشتر می*پاید، این شب برای ایرانیان نحس بود و چون فرا می*رسید، آتش می*افروختند تا تاریکی و عاملان اهریمنی و شیطانی نابود شده و بگریزند، مردم گرد هم جمع شده و شب را با خوردن، نوشیدن، شادی و پایکوبی و گفتگو به سر می*آوردند و خوانی ویژه می*گستردند، هرآنچه میوه تازه فصل که نگاهداری شده بود و میوه*های خشک در سفره می*نهادند. سفره شب یلدا، «میَزد» Myazd نام داشت و شامل میوه*های تر و خشک، نیز آجیل یا به اصطلاح زرتشتیان، «لُرک» Lork که از لوازم این جشن و ولیمه بود، به افتخار و ویژگی «اورمزد» و «مهر» یا خورشید برگزار می*شد.[۷] در آیین*های ایران باستان برای هر مراسم جشن و سرور آیینی، خوانی می*گستردند که بر آن افزون بر آلات و ادوات نیایش، مانند آتشدان، عطردان، بخوردان، برسم و غیره، برآورده*ها و فرآورده*های خوردنی فصل و خوراک*های گوناگون، خوراک مقدس مانند «می*زد» نیز نهاده می*شد.

ایرانیان گاه شب یلدا را تا دمیدن پرتو پگاه در دامنهٔ کوه*های البرز به انتظار باززاییده شدن خورشید می*نشستند. برخی در مهرابه*ها (نیایشگاه*های پیروان آیین مهر) به نیایش مشغول می*شدند تا پیروزی مهر و شکست اهریمن را از خداوند طلب کنند و شب*هنگام دعایی به نام «نی ید» را می*خوانند که دعای شکرانه نعمت بوده*است. روز پس از شب یلدا (یکم دی ماه) را خورروز (روز خورشید) و دی گان؛ می*خواندند و به استراحت می*پرداختند و تعطیل عمومی بود (خرمدینان، این روز را خرم روز یا خره روز می*نامیدند).خورروز در ایران باستان روز برابری انسان*ها بود در این روز همگان از جمله پادشاه لباس ساده می*پوشیدند تا یکسان به نظر آیند و کسی حق دستور دادن به دیگری نداشت و کارها داوطلبانه انجام می*گرفت نه تحت امر. در این روز جنگ کردن و خونریزی حتی کشتن گوسفند و مرغ هم ممنوع بود این موضوع را نیروهای متخاصم با ایرانیان نیز می*دانستند و در جبهه*ها رعایت می*کردند و خونریزی به طور موقت متوقف می*شد و بسیار دیده شده که همین قطع موقت جنگ به صلح طولانی و صفا تبدیل شده است. در این روز بیشتر از این رو دست از کار می*کشیدند که نمی*خواستند احیاناً مرتکب بدی شوند که آیین مهر ارتکاب هر کار بد کوچک را در روز تولد خورشید گناهی بسیار بزرگ می*شمرد. ایرانیان به سرو به چشم مظهر قدرت در برابر تاریکی و سرما می*نگریستند و در خورروز در برابر آن می*ایستادند و عهد می*کردند که تا سال بعد یک سرو دیگر بکارند.(ویکی)

به امید خداوند در این شب هدایای بسیار ویژه در نوع خود بزرگی در انجمن منتشر خواهیم کرد....

از لایسنس های معتبر گرفته تا افزونه ها و سیستم های عالی ای که تابحال در نت منتشر نشده و یا با قیمتهای گزافی فروخته میشده!

در این تاپیک این موارد لینک داده خواهد شد.

بی شک از دوستانی که مایل باشند به دوستان خود هدایایی ارائه بدند استقبال میکنیم و امتیازات خوبی برای انها در نظر گرفته خواهد شد.

ارادتمند شما : حجت مردانه زاده

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

با سلام

ماژول گالری تصاویر sp simple gallery این امکان رو به شما میده که یک گالری عکس بسیار زیبا در سایتتون داشته باشید. کار با این ماژول بر خلاف سایر افزونه های منتشر شده در این مورد بسیار ساده است.

این ماژول نیاز به ترجمه نداره. اگه لازم شد بگید فارسی کنم. با تشکر

دمو گالری تصاویر

دوستان عزیز لطفا هدایای خودتون رو در تاپیک جداگانه منتشر کنید و د راینجا فقط ، اون رو لینک کنید...( برای دسترسی کاربران در موتورهای جستجو و کل اینترنت ، مدنظر است!)

با تشکر

موفق و سربلند و پایدار باشید

یا حق

ارسال شده در (ویرایش شده)

با سلام و تبریک بزرگترین و باشکوه ترین شب آریایی

به مناسبت شب یلدا

ما هم تصمیم به انتشار ماژول یلدای شدیم

تمامی دوستانی که سیستم جوملا 1.5 دارن میتونن با ثبت درخواست خودشون یک پنل رایگان و یک ماژول رایگان ارسال اس ام اس از سات جوملا دریافت کنند

این ماژول و پنل از زمان انتشار تا یک هفته به صورت هدیه به شما دوستان داده میشود

برای ثبت سفارش و ثبت سایت خود به آدرس تبلیغ ممنوع است دوست عزیز رفته و سایت خود را ثبت کنید

تا در پایان هفته برای تمامی شما دوستان یک پنل و یک ماژول ساخته شده

و به ایمل شما ارسال شود

در پایان از جوملا فروم عزیزم ممنونم که همچین ایده ای را در دوستان به وجود میاره

یلداتون مبارک:yoho::yoho::yoho:

ویرایش شده در توسط tarantino
تبلیغ

سلام دوستان

ببخشید نمی دونم ربطی این مطلب داره یا نه

ولی با رفتن به لینک زیر می توانید کل بانک شماره موبایل کشور تفکیک شده بر اساس استان == شهرستان === شهر و منطقه براحتی دانلود کنید

ویرایش بدلیل لینک تبلیغاتی

-------------------------------*********************---------------

ویرایش شده در توسط saber

سلام دوستان

ولی با رفتن به لینک زیر می توانید کل بانک شماره موبایل کشور تفکیک شده بر اساس استان == شهرستان === شهر و منطقه براحتی دانلود کنید

دوستان شرمنده بعلت فشارهای زیاد و اعتراض دوستان لینک دانلود غیر فعال شد

ویرایش شده در توسط saber

سلام دوستان

ویرایش بدلیل لینک تبلیغاتی

سلام

لینکی وجود نداره؟!!!!! سرکاریه آقا؟

سلام

لینکی وجود نداره؟!!!!! سرکاریه آقا؟

سلام لینکی که گذاشته بودن برداشتن از اینجا هم حذف شد لینکشون

با سلام...

دوستان عزیز بارها پیرامون این مسئله که ، تاپیکهایی که در آن هدیه ارائه میشه، از تبلیغات شخصی خودشون خودداری کنند.

هدیه چیزی ست که در داخل انجمن جوملای ایران ، ارائه و تحویل داده و پیگیری بشه نه اینکه مثل موارد بالا فقط و فقط بحث تبلیغات شخصی باشه و بس!!!

موفق باشید و سربلند

یا حق

باسلام....خدمت دوستان...شبتون قشنگ (انشالله)

این هم هدیه ای از حانب بنده و زیر مجموعه های من:

[h=1]*هدیه بزرگ یلدایی*لایسنس یکسالهRSSeo قویترین کامپوننت سئو ساز جهان!!![/h]موفق باشید و سربلند

دمت گرم داداش علی

کارت حرف نداره

خیلی به کارم اومد........ موفق و سربلند باشی..........619

ذوست عزیز

من برای طبیغات این کارو نکردم

فقط فقط برای ثبت مشخصات مجبورم اطلاعات را دریافت کنم که بتونم برای دوستان پنل درست کنم

این تبلیغات نیست

بازم اگر میدونید مشکل داره

حذفش کنید

هیچ اشکالی نداره

دوستان زحمت کشیدن لینک رو بستن

من موندم رایگان بودن و هدیه کردن چه ربطی به تبلیغ داره

بگذریم

دوستانی که میخواهند ماژول بگیرند اطلاعات سات خود را برای من بفرستند

[h=1]*هدیه بزرگ یلدایی*لایسنس یکسالهRSSeo قویترین کامپوننت سئو ساز جهان!!![/h]موفق باشید و سربلند

موضوع که بسته شده!

سلام آقای مهندس خسته نباشید

قربان ، پدر من دراومد . 2 ساعته دارم دنبال محلی برای خرید مجموعه بسیار عالی و جدیدتون می گردم که نتونستم پیدا کنم . لطفا در تالار یک محل مشخصی برای تبلیغش قرار بدین شاید خیلیها خبر ندارن

آقای مهندس چطور میتونم از تخفیف ویژه شب یلدا استفاده کنم ؟

من تا 2 روز دیگه تهران هستم و لطف کنید ، پاسخ بدین باید برگردم شهرستان .

در ضمن آقای مهندس ، من کمی برای معرفی سایتم دیر عمل کردم ، از جایی هم در شرکتی که کار می کنم ، یک سایت جدیدی می خواستن که با جوملا درست کردم و خودم دارم هدایتش میکنم و نمیتونم اسم سایت رو قرار بدم ، چون شرکتی هست و ..

آیا میشه لایسنس این RSSeo رو با یه تخفیف خوبی بهم بدین ؟ ممنون میشم پاسخ بدین . به خصوص پک مجموعه کامل جوملا رو لطفا

موفق باشید

موضوع که بسته شده!

هدیه برای شب یلدا بود و امروز صب مهلت ثبت دامنه تموم شد

سلام من هم شب یلدا رو به شما تبریک میگم وزمستون خوبی روبراتون آرزو میکنمgift

کسی نمدونه هدیه من چی شده

حجت جان میخواست بهم هدیه لایسنس rss seoبده

کی میدونه چی شد