onlyygod

بسیار مهم - آلوده بودن برخی قالبهای جدید جوملا

8 پست در این موضوع

ارسال شده در (ویرایش شده)

با سلام

مطلب خیلی مهمی را متوجه شدم که لازم دونستم به همه ی کاربران جوملا اطلاع بدم . شاید قبلا در موردش صحبت شده باشه .اما من مطلبی در موردش ندیدم به خاطر همین اینجا مطرح کردم

متاسفانه برخی قالبها و بسته های آماده جوملا که معمولا تجاری هستند و برای شرکتهای بزرگ جوملا هستند و اخیرا توسط سایتهای ایرانی به رایگان یا به صورت تجاری عرضه میشوند آلوده هستند.

در اکثر این قالبها و بسته ها , لینکهای تبلیغاتی به صورت مخفی و کد شده وجود دارد . دارای کدهای مخفی جهت ارسال ایمیل تبلیغاتی و اسپم هستند و بعضا دارای ویروس و تروجان می باشند.

================================================

برای مثال در یکی ازین قالبها به این مسیر بروید

html\com_content\article

سپس در این پوشه فایل default.php را باز کنید

درون این فایل دنبال یک خط کد شده به این شکل بگردید

$iret = 'PGRpdiBpZD0icnRfd214Ij48aDI+CjxhIGhyZWY9Imh0dHA6Ly93d3cucHJpbnRlci1zcGIucnUvRVBTT04tVDExMDAtU05QQ0gtQ0lTUy1FUFNPTi1TVFlMVVMtT0ZGSUNFLVQxMTAiIHRpdGxlPSJFcHNvbiBTdHlsdXMgT2ZmaWNlIFQxMTAwIl9ibGFuayI+RXBzb24gU3R5bHVzIE9mZmljZSBUMTEwMDwvYT48L2gyPjxiciAvPgo8YSBocmVmPSJodHRwOi8vam9vbWxhLW1hc3Rlci5vcmciIHRpdGxlPSLQv9GA0L7QtNCy0LjQttC10L3QuNC1INGB0LDQudGC0LAg0LIg0LjQvdGC0LXRgNC90LXRgtC1IiB0YXJnZXQ9Il9ibGFuayI+0L/RgNC+0LTQstC40LbQtdC90LjQtSDRgdCw0LnRgtCwINCyINC40L3RgtC10YDQvdC10YLQtTwvYT4KPC9kaXY+';

این کد باعث میشه در صفحات سایت (جاهایی که محتوا وجود دارد) یک اسکرول افقی بزرگ ایجاد شود که در انتهای آن لینکهای تبلیغاتی وجود دارند.

=============================================

بعضی سایتهای ایرانی که این بسته ها را از جاهای غیر معتبر دانلود میکنند و برای فروش و یا دانلود رایگان قرار میدن متاسفانه از آلوده بودن اونها بی خبرن

البته این بسته ها در سایتهای اصلی آنها که به صورت تجاری هستن مشکلی ندارن اما نسخه هایی که در سایتهای دیگر به انتشار گذاشته شدن بعضا آلوده می باشن

لطفا گول زیبایی و حرفه ای بودن این قالبها را نخورید و قبل از هر چیز از سالم بودن بسته ها و قالبها اطمینان حاصل کنید و بعد از اونها استفاده کنید.

دوستان لطفا این مساله را جدی بگیرید .

با تشکر و سپاس

ویرایش شده در توسط onlyygod

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

بله....

یه عمره که داریم داد میزنیــــــــــــــــم...اما گوش شنوا!!!؟؟؟

یه عمره که داریم داد میزنیم که ای ملت؛ کمی تحقیق کنین!! همینجوری نرین یه مشت آ.... رو از یه سری جماعت دزد نخرین!!! و اونا رو روز به روز پروارترشون نکنین!!

دقیقا همین افراد فرداروز هک میشن بعد دادشون همیشه بلنده و طلبکار هستن که ای داد!!! ای هوار!! ای فریاد!! جوملا امنیتش خوب نیست..اصلا جوملا به درد نمیخوره و از این داستانها...ولی نمیگن اونچیزی که من استفاده کردم آلوده بوده! فایل دزدی بوده! و...و حق من هم هست چون پذیرفتم این مسائل رو!

اما کو گوش شنوا!؟

دوستان فکر میکنن اگه واسه قالب واسه یه افزونه پول 50تومن،100تومن، 200تومن بدن به جایی از عالم برمیخوره و دیگه محتاج نون شبشون میشن و تمام دارایی هاشون رو از دست میدن . اما همون پول رو میرن واسه هزارتا چیز به درد نخوری ککه لزومی نداره واسه اون جماعت دزد جرخ بشه، میدن اما دریغ از ...

همین دیروز صبح بود که یک قالبی نیاز داشتم(برای کار خودم و نه برای مشتری!) قالبی رو خریداری کردم حدوداً هزینه لایسنس یک قالب شد 193هزارتومان!!! دوستان این رو به حساب چیزهای مختلفی ممکنه بذارند! حالا یا د ی و ا ...، پولداری، وضع خوشی و...(که اکثراً میگن این چیزا رو!!!) اما باور کنین به نظر من واقعا ارزش داره.اگر هم نداشته باشم.صبر میکنم تا پولش دستم بیاد بعد میرم میخرم!!!

با تمام این تفاسیر....

فقط یکی بگه که واقعا کـــــــــــــــــــو گوش شنوا!؟؟؟؟؟؟

طبق معمول سکوت کنیم بهتره...چون حرف ما که خریدار نداره!!

ماکه نتونسیم میخ آهنین بکوبیم روی هیچ سنگ(فکری) ایرانی ای!!!(امان از ایرانی ..امان!!!)

:dadad4::dadad4::heey::heey::heey::heey::heey::dadad4::heey::heey::oom::oom::oom::oom::oom::oom:

ممنون از پاسختون آقای مردانه زاده .

اما این واقعا یک مشکل جدیه . من وقتی متوجه شدم این قالبها آلوده هستند سراغ یک سایت ایرانی رفتم , هزینه دادم و قالب را خریدم و متاسفانه دیدم باز هم قالب آلوده است . تقریبا میشه گفت خیلی از قالب ها و بسته های موجود در سایتهای ایرانی حالا چه پولی چه رایگان آلوده هستند . و باید برای این مشکل کاری کرد .

ما کاری کردیم... و داریم هم میکنیم...اما خود کاربران هم باید بخوان!!!

بنده سایت افزونه ها دات کام رو برای همین راه اندازی کردم.

متاسفانه از اونجایی که گفتم وارد کردن این میخ آهنین توی سنگ فکری کاربران ایرانی واقعا خیلی انرژی بر و وقتگیر و پرکاره!! و کاره یک نفر تنها نیست!!! ( به جد میتونم بگم که تنها کس و فرد، گروه سایت و یا شرکتی که شدیداً داره حمایت میکنه و سعی داره که حداقل یه مقدار کم هم که شده این مسئله رو جا بندازه؛ من باشم توی ایران!!!)

به جدیدیت میتونم بگم هیچ شرکت، فرد، سایت، گروهی نیست که محصول تجاری و معتبر در اختیار کاربران بزاره!!! اینجاست که میگم گوش شنوا نیست!!!

باز هم میگم توی ایران هیچ شرکت، فرد گروه، سایتی محصولی که به شما میفروشه رو بطور معتبر و قانونی نیست که درحال فروشش هستند...!!!

یک راه تست این مسئله رو میگم به همه ی یوزران این انجمن؛ از هر جایی هرچیزی رو که خریداری کردین، از جایی که محصول رو تهیه میکنی از سایتهای ایرانی یه 3چیز بپرسین :

بگین اقا:

1. بگین اقا یا ریجستر کد بنده رو به بنده بدی

2. و یا آدرس اعتبارسنجی اکانت و سایت من رو بدین

3. و یا اصلا اطلاعات ورود من به سایت اصلی رو بدید...

همین!!!

ببینین چند تا شرکت میتونن اینکار رو بکنن!؟؟ 99.99 شون هیچی ندارن که به شما بدند!!! و شما رو میپیچونن و به عناوین مختلف و جالبه که بعضی ها هم همین محصولات نال رو خودشون کد میکنن و لایسنس میدند . بعد اونو میدن به یوزر!!! واقعا این دیگه اوج بی خبری و ناآگاهی و دزدیه به نظر من!!!

همیشه باید ضرر بکنند بعد بیان بگن فلانی، فلان سایت، فلان شرکت سرمون رو کلاه گذاشت فلان چیزی که به قمیت فلان ازش خریداری کردم. همش مشکل داشت...سایتم هک شد و...!!! بعد تازه میان مراجعه میکنن و میگن که محصول تجاری رو برامون تهیه کنین! و این میشه خرج دوباره، صرف وقت دوباره و...

و این به نظرم حق کسایی هست که حرف گوش نمیدن...:a2d3:

مساله اینه که خود افرادی که افزونه ها , بسته ها و یا قالبها را می فروشند اینها را خریداری نکرده اند و از اینترنت دانلود کردند . همین باعث مشکلات خیلی جدی میشه .

آقای مردانه زاده اینجا فقط مساله ی نقض کپی رایت یا دزدی نیست . مساله آبروی جوملاست . دو روز دیگه آمار هک سایتهای ایرانی که با جوملا ساخته شدند بالا میره و اولین نفر برای خودمون مشکل درست میشه . به نظرم باید برای این مساله کاری جدی کرد و یک اطلاع رسانی به تمام عیار کنیم .

نمی دونم ولی از نظر من کاربرا حق دارن از قالب هایی که از سایت ها دانلود و یا خرید می کنند با قیمت 20-40 تومن استفاده کنند . می دونید الان فرض کنید یک قالب جوملارت شما بخواین . لایسنس ان چند هست؟ 59$ که می شه؟ 240 هزار تومن تقریبا با هزینه ی فارسی سازی ان می شه حدودا 300 هزار تومن . ان وقت یک کاربر معمولی می تونه از پس یک هزینه ی 300 تومن فقط برای قالب بر بیاد؟ بله حرف حجت جان درست بود وقتی دلار پایین بود نه حالا. بعد از ان این لینک ها معمولا توسط سایت های روس قرار می گیره که می شه حذف کرد ......

پیشنهاد من برای انجمن و کاربران جوملا

یک سیستم خرید گروهی برای اینکار راه اندازی بشه و هر ماه یا هفته لایسنس یک شرکت قالب یا افزونه را برای دیل قرار داده بشه و لایسنس به صورت فول لایسنس و دولوپر خریداری بشه . اینجوری هزینه ی خیلی کمتری باید پرداخت بشه و خیلی از اینجور مشکلات حل می شه. مطمئن باشید اگه اطلاع رسانی بشه از این سیستم استقبال خوبی می شه.

با سلام خوب صد درصد این موضل بزرگ یه راه حلی داره که کاربر های تازه کار هم به مشکل بر نخورن و کلا از نگرانی های بابت این مسائل یکم کم بشه

الا تعداد زیادی از قالب سازان ایرانی هم از طرفند های این چنینی و کد شده برای قالب ها استفاده میکنن و قالب های فاب طراحی شده برای یه نفر هم دارای چنین مشکلاتی هست

من نمیخوام که شرکت یا گروه خاصی رو نام ببرم که دارن با چنین کار هایی هم امنیت سایت های جوملایی رو پایین میارن و هم ابروی هرچی سایت که دارن تجاری کار میکنن رو میبرن نام ببرم چون اکثرا خودتون در مورد این سایت ها می دونید

حرف تموم دوستان رو هم قبول دارم البته نظر مجید جان هم اگه روش کار بشه بد نیست

همگی موفق باشید و پایدار

برای کمتر کردن هزینه ها روشهائی نیز هست که برخی سایتهای ایرانی انجام میدن و کارشون مطمئن هم هست....

مورد خرید گروهی برای قالب خوبه ولی متاسفانه چون قالب یک موضوع شخصی و مورد علاقه و نظر فرد یا مشتری است...هماهنگ کردن و تعداد افرادی که بیان با هم خرید بکنن سخته....و زمان هم دریافت قالب از موقع جمع شدن اافراد و خرید هم مهمه....

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری