Mohammad Yousefi

چگونه شناسه مطلب را از آدرس های جوملا حذف کنیم؟

25 پست در این موضوع

ارسال شده در (ویرایش شده)

دوستان این آموزش بسیار برای کسانی که میخوان سئوی لینکهاشون بهتر بشه اما از هیچ کامپوننتی اسنتفاده نکنند مفید هستش

joomlaforum.ir_13586940041.jpg

در این آموزش شما یاد می گیرید که چگونه بدو استفاده از کامپوننت های سئو کننده یا sef URL، آدرس های خود را در جوملا بهینه کنید و کد یا شناسه مطالب را برای همیشه حذف کنید. برای این کار ابتدا وارد کنترل پنل هاست خود شده و به محتویات و فایل های جوملایی خود نگاهی می اندازیم. وارد آدرس زیر شوید:

components\com_content\router.php

در داخل کدهای این فایل، موارد زیر را تغییر دهید:

1.در خط 27 کد :

joomlaforum.ir_13586940042.jpg

را با کد :

joomlaforum.ir_13586940043.jpg

2. در خط 208 نیز، کد :

joomlaforum.ir_13586941151.jpg

را با کد :

joomlaforum.ir_13586940043.jpg

3. خطوط 208 تا 233 را نیز با /* Code */

، غیر فعال نمایید :

joomlaforum.ir_13586941152.jpg

را به این شکل در آورید :

joomlaforum.ir_13586941153.jpg

همین روش را برای سایت فعلی نیز انجام شده است و همانطور که مشاهده می کنید، به درستی کار می کند.

نویسنده : محمدرضا یوسفی

منبع : http://blog.limanweb.ir

ویرایش شده در توسط Mohammad Yousefi

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

مهندس دستت درد نکنه آموزش فوق العاده ای بود و بدرد من یکی که خیلی خورد.در تمام مراحل زندگی موفق باشی :a2d3:

دوستان این آموزش بسیار برای کسانی که میخوان سئوی لینکهاشون بهتر بشه اما از هیچ کامپوننتی اسنتفاده نکنند مفید هستش

remove joomla content id.jpg

در این آموزش شما یاد می گیرید که چگونه بدو استفاده از کامپوننت های سئو کننده یا sef URL، آدرس های خود را در جوملا بهینه کنید و کد یا شناسه مطالب را برای همیشه حذف کنید. برای این کار ابتدا وارد کنترل پنل هاست خود شده و به محتویات و فایل های جوملایی خود نگاهی می اندازیم. وارد آدرس زیر شوید:

components\com_content\router.php

در داخل کدهای این فایل، موارد زیر را تغییر دهید:

1.در خط 27 کد :

joomlacode1.jpg

را با کد :

joomlacode2.jpg

2. در خط 208 نیز، کد :

joomlacode3.jpg

را با کد :

joomlacode4.jpg

، غیر فعال نمایید :

joomlacode5.jpg

را به این شکل در آورید :

joomlacode6.jpg

همین روش را برای سایت فعلی نیز انجام شده است و همانطور که مشاهده می کنید، به درستی کار می کند.

نویسنده : محمدرضا یوسفی

منبع : http://blog.limanweb.ir

جناب یوسفی

آیا روش مشابهی برای آیتم های K2 هست

به عنوان مثال در K2 نشانی وب آیتم ها به صورت زیر نمایش داده می شه

http://site.ir/index.php/news/item/347-news_title

آیا راهی هست که عدد از نشانی وب حذف بشه و یا اینکه عناوین بعد از عدد حذف بشه و فقط عدد در نشانی وب نمایش داده بشه

به عنوان مثال:

http://site.ir/index.php/news/item/news_title

یا

http://site.ir/index.php/news/item/347

حالا یه سوال مهم:

واسه صفحات اندکس خورده ر گوگل چه بلایی میاد؟

اگه الان این تغییرات رو اعمال کنیم اونوقت دوتا آدرس مشابه از یک صفحه ایجاد میشه. از طرفی آدرس قبلی که با شماره مطلب بوده و اندکس خورده رو به مرور از زمان از دست میدیم و باز باید زمان ببره صفحه جدید بیاد بالا. درسته؟

حالا یه سوال مهم:

واسه صفحات اندکس خورده ر گوگل چه بلایی میاد؟

اگه الان این تغییرات رو اعمال کنیم اونوقت دوتا آدرس مشابه از یک صفحه ایجاد میشه. از طرفی آدرس قبلی که با شماره مطلب بوده و اندکس خورده رو به مرور از زمان از دست میدیم و باز باید زمان ببره صفحه جدید بیاد بالا. درسته؟

بله درسته:dadad4:

اما اجباری در انجامش نیست و مناسب برای کسایی هستش که هنوز سئوشون رو شروع نکردن و یا سایتشون رو تازه میهوان راه بندازن، اما میتونید از روش ریدایرکت هم برای رفع این مشکل استفاده کنید

عکسهایه مطلب اصلی نشون داده نمی شه

دسترسی به سایت اصلی هم که وجود نداره!

لطفا پیگیری کنید دوستان

ظاهرا آدرس عکسها در سایت مرجع بوده است و با غیر فعال شدن سایت مرجع آنها هم از کار افتاده اند.

بنده هم احتیاج به عکسها دارم لطفا پیگیری نمایید.

روز خوش

ظاهرا آدرس عکسها در سایت مرجع بوده است و با غیر فعال شدن سایت مرجع آنها هم از کار افتاده اند.

بنده هم احتیاج به عکسها دارم لطفا پیگیری نمایید.

روز خوش

عذر میخوام دوستان، این مطلب رو تو وبلاگم داشتم که به دلیل بروزرسانی سایتم غیر فعال شدن، تصاویر رو دوباره آپلود کردم.

البته به دلیل ایجاد تصویر آموزشی از قبل دیگه مدها رو قرار ندادم و البته نیازی هم نیست و فقط یه 0 رو با یه 1 جابجا میکنیم و یه کد رو غیر فعال میکنیم همین:didi:

موفق باشید

سلام

ممنونم از این مطلب مفید ولی فایل گفته شده برای من خط 208 نداره چون کلا 190خط هست !!

لطفا راهنمایی کنید

یادم جایی خونده بودم ، البته یادم نیست که کجا ، که داشتن کد شناسه کنار مستعار توی لینک باشه برای سئو مفیده

یادم جایی خونده بودم ، البته یادم نیست که کجا ، که داشتن کد شناسه کنار مستعار توی لینک باشه برای سئو مفیده

من هم اینو شنیدم اما همونجایی که خوندید احتمالا دلیلش رو اینجوری اعلام کرده:

بعلت اینکه ممکنه بعضی مطالب بخصوص توی سایتهایی که انبوه مطالب دارند مثل سایتهای خبری ممکنه duplicate content ایجاد بشه و گوگل اینا رو بلوک کنه این شناسه ها مفید هستند و مانع از این امر میشه (هرچند بازم الگوریتمهای گوگل دیگه توی مطالب رو هم چک میکنند و فقط کمی بهتر میشه)

در کل من فک نمیکنم دلیل منطقی داشته باشه که وجود این اعداد بهبود سئو کنه بازم از اساتید امر میخوام نظر بدن که آیا واقعا بهبود میده و دلیل منطقی این بهبود چیه؟

ارسال شده در (ویرایش شده)

، غیر فعال نمایید :

joomlaforum.ir_13586941152.jpg

را به این شکل در آورید :

joomlaforum.ir_13586941153.jpg

جناب یوسفی من الان خواستم از این روش برای یکی از سایتهای تازه راه اندازی شده استفاده کنم مقاله رو خوندم و پیش مبرفتم که به این قسمن رسیدم توی عکس گویا خطوط 228 تا 233 رو کامنت کردید در حالی که فرمودید خطوط 208 تا 233. و از اونجایی که قبلا فرمودید خطوط 208 رو ویرایش کنید حدس زدم ممکنه اشتباه تایپی باشه.

دقیقا میفرمایید که کدام خطوط رو کامنت کنیم؟

من خطوط 228 تا 233 رو کامنت کردم اون دوتا خط دیگه رو هم تغییر دادم اما اجرا نمیکنه و وقتی مطالب رو کلیک میکنم ارور 404 میده (البته روی لوکال تست کردم ممکنه)

تا جایی که من بررسی کردم مشکل با حذف شناسه مجموعه ها داره. یعنی اگه مجموعه رو به یک منو اختصاص داده باشیم بدون مشکل کار میکنه اما مجموعه هایی که به منویی داده نشده و لازمه توی آدرس قبل از نامشون شناسشون بیاد چون این تغییرات اون شناسه رو برمیداره ارور 404 میده والا با حذف شناسه مطلب مشکلی نداره؟

اگه میشه این مشکل رو راهنمایی کنید حل کنیم

سپاسگذارم

ویرایش شده در توسط bestboy7

سلام

ممنونم از این مطلب مفید ولی فایل گفته شده برای من خط 208 نداره چون کلا 190خط هست !!

لطفا راهنمایی کنید

احتمالا شما جوملا 1.5 استفاده نکردید؟

این خطوط و شماره خطوط واسه جوملا 2.5 هست

احتمالا شما جوملا 1.5 استفاده نکردید؟

این خطوط و شماره خطوط واسه جوملا 2.5 هست

سلام دوست من برا جوملا 2.5 بود ولی خط 228 نداشت !؟؟

کسی نیست این روش رو امتحان کرده باشه و جواب گرفته باشه. من امتحان کردم ولی چون شناسه مجموعه ها هم برداشته میشه دیگه صفحه نشون داده نمیشه و ارور 404 میده اما اگه مجموعه رو به یک منو مرتبط کنیم که دیگه توی آدرس از اسم منو استفاده کنه بجای نام مجموعه اونوقت کار میکنه. چیکار کنیم که در هر صورت کار کنه؟

با سلام....

دوستان عزیز پیشنهاد میکنم ، که در این مورد(حذف ایدی مطالب و مجموعه و...) سورس جوملا رو دستکاری نکنین!!!

با سلام....

دوستان عزیز پیشنهاد میکنم ، که در این مورد(حذف ایدی مطالب و مجموعه و...) سورس جوملا رو دستکاری نکنین!!!

جناب مردانه زاده یعنی میفرمایید بی خیال اینکار بشیم و بصورت پیش فرض بذاریم شناسه ها توی آدرس باشن؟

بله برادر جان....

برای بررسی درستی یا غلط بودن حرف من هم میتونید یه نگاهی به سایتهای پربازدید کشور و یا دنیا بندازید.

..و باز هم نظرات متفاوت است هرکسی یک نظری داره. به نظر من مشکل خاصی واسه سئو ایجاد نمیشه!:dadad4:

سلام دوستان،

من برای حل مشکلم ، روش بالا را انجام دادم اما هنوز در آدرس url صفحاتم مسیر component/k2 را نشان میده.

کسی راه حلی نداره؟

ممنون میشم

سلام دوستان

خسته نباشید

من برای اضافه کردن مطالب سایتم از کامپوننت k2 استفاده می کنم. آدرس url مطالب سایت، این مشکل را داره که آدرس component/k2 در آدرس url صفحات ظاهر میشه. من تغییرات لازم در فایل router.php را

که در انجمن همین سایت توضیح داده بودید، انجام دادم. اما باز هم همین مشکل را دارم.

دوستان ممنون میشم کمکم کنید. اگر راه حل دیگه ای هست به من بگید.

باز هم ممنونم

سلام دوستان

خسته نباشید

من برای اضافه کردن مطالب سایتم از کامپوننت k2 استفاده می کنم. آدرس url مطالب سایت، این مشکل را داره که آدرس component/k2 در آدرس url صفحات ظاهر میشه. من تغییرات لازم در فایل router.php را

که در انجمن همین سایت توضیح داده بودید، انجام دادم. اما باز هم همین مشکل را دارم.

دوستان ممنون میشم کمکم کنید. اگر راه حل دیگه ای هست به من بگید.

باز هم ممنونم

شما با انجام این آموزش لینک مطالبی رو که توسط کامپوننت com_content یعنی مدیریت مطالب خود جوملا نوشته شده اند رو ویرایش میکنید.

راه حلی برای حذف عبارت component/k2 از آدرس مطالب کا2 ارائه نشده.

با سلام. من این سه مرحله را که مربوط به حذف شناسه ی مطالب بود را انجام دادم ولی وقتی یکی از پست ها را انتخاب می کنم خطای 404 را میده. لطفا بگید چی کار کنم و راه حل چیست ؟

سلام .. من این تغییرات رو همینطور که گفتین انجام دادم .. ولی همچنان شناسه رو توی لینک هام میبینم

ALKALAB - فهرست خدمات

مطلب من هم از منو لینک داده میشه.. هم به عنوان لینکی از صفحه دیگه میشه به این صفحه رفت... با کلیک روی آیتم منو

ALKALAB - میکروسکوپ های الکترونی(SEM-TEM)

این لینک درست شده.. که به همون صفحه میره... من نمیخوام یه صفحه م لینک های متفاوت داشته باشه... به دلیل سئوی سایتم..

تنظیماتی که گفتید هم انجام دادم ولی تفاوتی ایجاد نشد...

ممنون میشم راهنماییم کنید.

حذف نکنید. افزونه ای هم برای این کار نصب نکنید.اون عدد تاثیر زیادی روی سئو نمیذاره .ولی حذفش روی عملکرد سایت ممکنه اختلال ایجاد کنه

Sent from my HTC One max using Tapatalk

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری