mehrtadbir

هک شدن سایت

10 پست در این موضوع

سلام

نسخه جوملا 1.5.23

سایت هک شده بود و با ورود به phpmyadmin رمز رو تغییر دادیم و وارد شدیم . با تغییر تم پیش فرض سایت بالا می اید و ظاهر یکی از تمها مورد حمله قرار گرفته بود

لطفا راهنمایی بفرمایید چه نکاتی را باید مد نظر می داشتیم و با توجه به نفوذ این شخص ، از این پس باید چه نکاتی را مد نظر داشته باشیم؟

با تشکر و احترام

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

با درود و عرض خوش امد گویی به انجمن

بیشتر حملات از طریق سرور انجام می شود نه جوملا ولی برخی مواقع از سایتی قالبی رو دانلود میکنیم و بدون بررسی فایلها قالب رو نصب و استفاده میکنیم غافل از اینکه قالب مورد نظر دارای فایلهای مخربی است که امکان هک کردن سایت از طریق همان انجام میشود.

نکات زیر را رعایت کنید:

- از جای معتبر هاست تهیه کنید

- از افزونه های امنیتی برای افزایش امنیت سایت خود استفاده کنید.از افزونه ابزار مدیر به پیوست همین پست میتوانید استفاده کنید.

- از جای معتبر افزونه یا قالب تهیه کنید تا آلوده به فایلهای مخرب نباشند

- پوشه administrator را از طریق پنل هاست رمزگذاری نمایید

- پرمیشن فایل configuration.php را در روت سایت بر روی 444 قرار دهید

- از رمز عبور و نام کاربری مناسب و پیچیده برای یوزر ادمین جوملا استفاده کنید

com_admintools-2.0.3-core.zip

com_admintools-2.0.3-core.zip

با تجدید احترام و تشکر از شما

تعدادی از سایتهای دیگری که برروی سرور سایت هک شده بود رو نیز چک کردم مشکل خاصی نبود و مورد حمله نبودند یا شاید هم اصلاح شده بودند

از سمتی قالب سایت ، از جایی دانلود نشده است و توسط دوستان خودمان ساخته شده است .

با سلام و عرض تبریک به جهت راه اندازی انجمن جدید جوملا ایران.

دوست عزیز لطفا لینک بذارید تا ببنیم که مشکل از چیه...یا حداقل یه عکس از زمانی که اقلب بهم میریزه ، در اینجا پیوست کنید تا بهتر متوجه منظورم شما بشیم...

شبتون خوش

حق یارتون

سلام

جناب مردانه زاده خیلی خوشحالم که در خدمتتون هستم

عرض کنم که چون بک اپ رو برگردوندیم اثری از مشکل در حال حاظر وجود ندارد اما در زمان حمله یک صفحه مشکی رنگ وجود داشت که عکس یک آقای حوان عرب بسیار خوشتیپ با ریشهای خیلی بلند و لباس گران قیمت :) قرار داشت که جملاتی عربی بصورت اسکرول رو به پایین در حرکت بود و انتهای آنهم ایمیل هکر با قید عنوان هکر قرار داشت که البته در تایتل سایت هم اسم هکر با قید کلمه هکر وجود داشت .

و الباقی ماجرا را در ارسال اول عرض کردم.

با سپاس

ابوالفضل جان من متاسفانه با عقیده شما در مورد هک موافق نیستم.

چرا چون تنها عامل سرور نیست.

مثلا اگه یه سایتی داره باگ باشه هکر اول به نقاط ضعف یک سایت دسترسی پیدا می کنه بعد از اینکه تونست به سایت نفوض کنه میره سراغ سرور که کمی سخت تر هست.

اگر مدیر سرور توانایی کنترل سرور رو نداشته باشه باید بگم سریع کلاهش پس معرکه هست.

حجت و سایر عزیزان می دونن که رویه سرور من تازگیا سایتهای زیادی ساسپند میشن چرا سیستم رو سعی کردم به روز و از جدید ترین آنتی ویروس ها و آنتی شلها و ... استفاده کنم و هیچ فکری در هزینه برداشته نسبت به سود سرور نمی کنم چرا چون علاقم اینه.

سایتی که دارای باگ باشه و هک بشه نمیشه گفت 100% از سرور هست مثل اینه که تویه زمستون لخت برین بیرون سرما بخوریم و بعد بگیم هوا سرد بود؟؟

سلام

جناب مردانه زاده خیلی خوشحالم که در خدمتتون هستم

عرض کنم که چون بک اپ رو برگردوندیم اثری از مشکل در حال حاظر وجود ندارد اما در زمان حمله یک صفحه مشکی رنگ وجود داشت که عکس یک آقای حوان عرب بسیار خوشتیپ با ریشهای خیلی بلند و لباس گران قیمت :) قرار داشت که جملاتی عربی بصورت اسکرول رو به پایین در حرکت بود و انتهای آنهم ایمیل هکر با قید عنوان هکر قرار داشت که البته در تایتل سایت هم اسم هکر با قید کلمه هکر وجود داشت .

و الباقی ماجرا را در ارسال اول عرض کردم.

با سپاس

خود عربها که هک نمیدونن چیه ولی انقدر پول دارند که بریزن تو جیب هندی و چینی و روس که با یک اشاره سایت منو شما رو بفرستن قاطی باقالیا:13:

اتفاقا امروز یکی از سایت های مشتری های من هم هک شد و کار عرب ها بود .. جالبه که زوم کردن روی جوملا . با ووردپرس و ... خیلی کم هک میکنن .

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری