mojtaba031

cron job در پنل هاست دايركت ادمين

5 پست در این موضوع

سلام دوستان عزيز

حالتون چطورس من نيستم خوش ميگزله

بچها يك سوال دارم و به مشكل بر خوردم

مي خوام تو كرون جوب دايركت ادمين اين كدا اضافه كنم نميدون ادرس سايت را چجوري وارد كنم هر چي ميزنم كار نميده

0 0 * * * http://dom.ir/includes/php/cron/ccc.php

با تشكر

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

سلام دوست خوبم

ببين هاست من دايركت ادمينه و يك اسكريپ روش نصب كردم كه cron jobs هم داره

كرون جوب ما به اين شكل هست

كه قسمت اولشا ميدونم چجوري وارد كنم فقط ميمونه قسمت دوم كه ادرس سايت يا همون Command

من نميدونم ادرس را چجوري وارد كنم در دايركت ادمين تو سي پنل بلدم اما تو دايركت ادمين بد نيستم

كسي ميدونه بگه لطفا خيلي نياز دارم

با تشكر

سلام دوستان عزيز

حالتون چطورس من نيستم خوش ميگزله

بچها يك سوال دارم و به مشكل بر خوردم

مي خوام تو كرون جوب دايركت ادمين اين كدا اضافه كنم نميدون ادرس سايت را چجوري وارد كنم هر چي ميزنم كار نميده

با تشكر

دوستان میدونم این تاپیک قدیمی هستش ، اما این تاپیک در نتایج گوگل قرار گرفته و هدف از آپدیت این تاپیک اینه که نفر بعدی که از طریق گوگل وارد این تاپیک میشه از مطلب استفاده کنه

آموزش ایجاد کرون جاب در هاست دایرکت ادمین

در این آموزش با ابزار Cron Jobs در هاست دایرکت ادمین و نحوه ی کار با کرون جاب آشنا خواهید شد. کرون جاب ها command یا دستورات سیستمی

هستند که می توانند برنامه ریزی شوند و در بازه های زمانی مشخصی به صورت دوره ای اجرا گردند و عملیات خاصی را انجام دهند. برای مثال اگر شما

می خواهید یک اسکریپت CGI را هر روز صبح دو شنبه ها اجرا نمایید، می توانید از طریق منوی Cron Jobs در هاست دایرکت ادمین ، این کار را انجام

دهید.

مقادیری که قابل تنظیم کردن می باشند به صورت: دقیقه، ساعت، روز، ماه و روز از هفته می باشد. (برای مثال روز دوشنبه-چهارشنبه ، اعداد 0 یا 7

نشان دهنده روز یک شنبه هستند). همچنین می توانید برای غیرفعال کردن یکی از مقادیر، فیلد مقابل آن را با کاراکتر ستاره «*» پر نمایید.

در ادامه همراه با آموزش چگونگی کار با کرون جابز، مثالی در این زمینه نیز کار خواهیم نمود.

برای مثال می خواهیم کرونی ایجاد نماییم که روز 31 هر ماه و در ساعت 8 صبح کامند test_script.cgi را اجرا نماید.

بدین منظور لازم است مراحل زیر را دنبال نمایید:

1. ورود به مدیریت Direct Admin هاست خود از طریق لینک زیر:

YourDomain.com:6274

2. از قسمت Advanced Features بر روی گزینه Cronjobs کلیک نمایید.

1.jpg

در این مرحله وارد صفحه ی مدیریت و ایجاد کرون جاب خواهید شد.

3. در قسمت Create a New Cron Job می توانید یک کرون جدید ایجاد نمایید.

گزینه های موجود در این بخش به شرح ذیل می باشند:

• Minute: دقیقه

• Hour: ساعت

• Day of Month: روز از هر ماه

• Month: ماه

• Day of Week: روز از هفته

• Command: دستور یا کد مورد نظر

• Prevent Email: به صورت پیش فرض در هر بار اجرای کرون خروجی های آن در قالب ایمیل برای شما ارسال می گردند. با انتخاب این گزینه می توانید

از دریافت ایمیل هایی با پسوند کامند " >/dev/null 2>&1" جلوگیری نمایید. در صورتیکه قصد تعریف کرون جدید دارید و نمی خواهید ایمیل های خروجی

اجرای کرون را دریافت نمایید بر روی این دکمه کلیک نمایید تا عبارت >/dev/null 2>&1 در انتهای کامند افزوده شود و سپس مابقی مراحل را دنبال نمایید.

2.jpg

• در نهایت بر روی دکمه add کلیک نمایید تا کرون مربوطه ایجاد گردد.

3.jpg

4. مشاهده و ویرایش کرون های ایجاد شده:

مطابق تصویر ذیل، جدولی در زیر جدول مربوط به ایجاد یک کرون جدید وجود دارد که حاوی لیست کلیه کرون های ایجاد شده می باشد.

4.jpg

برای ویرایش یک کرون به صورت ذیل اقدام نمایید:

• چک باکس ستون Select مقابل کامند کرون مورد نظرتان به حالت انتخاب شده قرار دهید.

• بر روی دکمه Edit کلیک نمایید.

5.jpg

• کرون انتخابی در حالت ویرایش قرار خواهد گرفت. تغییرات مورد نظر را اعمال نمایید.

• بر روی دکمه Save کلیک نمایید.

6.jpg

برای حذف یک کرون به صورت ذیل اقدام نمایید:

• چک باکس ستون Select مقابل کامند کرون مورد نظرتان به حالت انتخاب شده قرار دهید.

• بر روی دکمه Delete کلیک نمایید. پس از آن کرون انتخابی حذف می گردد.

7.jpg

5. تغییر آدرس ایمیل کرون جاب:

خروجی ها و گزارشات مربوط به کرون به یک آدرس ایمیل ارسال می گردند. می توانید این آدرس ایمیل را در صورت نیاز تغییر دهید.

برای تغییر آدرس ایمیل، از قسمت Send all Cron output to E-Mail، آدرس ایمیل را ویرایش نمایید و سپس بر روی دکمه ی Save کلیک نمایید.

8.jpg

توجه داشته باشید تنظیمات اشتباه Cron Jobs در هاست Direct Admin می تواند منجر به بروز اختلالات و در نهایت مشکل در سایت شود.

پس دقت داشته باشید دستوراتی که با آن ها آشنایی ندارید و قصد ایجاد در کرون جاب دایرکت ادمین هاست خود را دارید با هماهنگی پشتیبانی

سرویس هاستینگ انجام گیرد.

منبع : ایجاد cron job در هاست دایرکت ادمین

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری